احکام ویژه بانوان (حیض)

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
احکام ویژه بانوان (حیض)

احکام بانوان

باسلام ، من 51 سال سن دارم وهنوز عادت ماهانه می شوم. به تازگی از خانمی شنیدم خانمهایی که 49 سالشان تمام می شود ، بایستی این خون را استحاضه بدانند. مرجع تقلیدم ایت الله خامنه ای هستند. لطفا راهنمایی بفرمایید.....

baharloo;68644 نوشت:

باسلام ، من 51 سال سن دارم وهنوز عادت ماهانه می شوم. به تازگی از خانمی شنیدم خانمهایی که 49 سالشان تمام می شود ، بایستی این خون را استحاضه بدانند. مرجع تقلیدم ایت الله خامنه ای هستند. لطفا راهنمایی بفرمایید.....

ما در یقین حد دقیق سن یائسگی بانوان تأمل داریم و احتیاط در این باره را لازم می دانیم ، بانوان می توانند در این مسئله به مجتهد جامع الشرایطی که فتوای مشخصی در این باره دارند مراجعه نمایند

(شما می توانید در این حکم به سایر مراجعی که سن یائسگی را بیش از پنجاه سال شمسی می دانند رجوع کنید)

استفتائات موجود در مرکز ملی

با عرض سلام

مقام معظم رهبری در سن یائسگی احتیاط دارند ومی فرمایند خانم در سن 48 و شش ماه شمسی ،بنابراحتیاط واجب باید عمل جمع بین اعمال استحاضه و تروک حائض انجام دهند یعنی نماز را طبق اعمال استحاضه بخواند وکارهایی که بر حائض حرام است را هم ترک کند و روزه های ماه رمضان را مطابق اعمال استحاضه بگیرد وبعد از ماه رمضان در ایام پاکی ان روزه ها را مجددا قضا کند،البته رهبری در این مسئله به مقلدین خود اجازه عدول به مجتهد اعلم بعد از خود را داده اند تا خانم مجبور به انجام عمل جمع نباشد .
منبع :استفتائات کتبی موجود در مرکز ملی پاسخ گویی به سوالات دینی

موضوع قفل شده است