جمع بندی احساس برخورد نجاسات با بدن

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
احساس برخورد نجاسات با بدن

با سلام و عرض تبريك سال جديد و خسته نباشيد ،در هنگام ادرار كردن حس مي كنم ترشحات بول با برخورد به كاسه توالت به بدن و پاهاي من مي خورد و واقعا براي من سخت شده كه آيا ترشحات بول به پاهايم خورده و يا حسي كاذب بوده كه دليل اين حس را نمي دانم و تفكيك اين دو مورد برايم اذيت آور شده و فكرم را مشغول مي كند و اكثر اوقات پاها و بدنم را مي شويم،لطفا راهنمايي كنيد؟( مقلد مقام معظم رهبري )

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

سؤال:
در هنگام ادرار كردن حس می‌كنم ترشحات بول با برخورد به كاسه توالت به بدن و پاهای من می‌خورد و واقعا برای من سخت شده كه آيا ترشحات بول به پاهايم خورده و يا حسی كاذب بوده كه دليل اين حس را نمی‌دانم و تفكيک اين دو مورد برايم اذيت‌آور شده و فكرم را مشغول می‌كند و اكثر اوقات پاها و بدنم را می‌شويم؟
(بر اساس فتوای حضرت آیت الله سید علی حسینی خامنه‌ای [مد ظله])

پاسخ:

در این موارد حکم به طهارت می‌شود و نیازی به نگرانی یا تجسس نیست.

در پناه حضرت حق، از همه وسوسه‌های نفسانی و شیطانی در امان باشید.

r1392;495004 نوشت:
با سلام و عرض تبريك سال جديد و خسته نباشيد ،در هنگام ادرار كردن حس مي كنم ترشحات بول با برخورد به كاسه توالت به بدن و پاهاي من مي خورد و واقعا براي من سخت شده كه آيا ترشحات بول به پاهايم خورده و يا حسي كاذب بوده كه دليل اين حس را نمي دانم و تفكيك اين دو مورد برايم اذيت آور شده و فكرم را مشغول مي كند

سلام
ممکنست نظر آقای سیستانی را نیز در این مورد بیان کنید. من هم مشکلی مشابه دارم و حتی بیشتر اوقات برخورد ادرار به کمر یا پیشانی را نیز حس میکنم!!!
ممنون

با سلام وعرض ادب و احترا م :

در این گونه مواد حکم به طهارت می شود .چون حس کردن ملاک برای نجاست نیست.

موفق باشید .

رساله عملیه/احکام نجاسات.

موضوع قفل شده است