فایده راهپیمایی روز قدس چیه؟

تب‌های اولیه

34 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

سلام

به نظر شما این مشکل چندین ساله چطور حل خواهد شد؟
بیشترین صدمه رو کی اینجا میبینه؟

راهپیمایی روز قدس چه فایده ای داره؟

فلسطین مال کسانیه که توش به دنیا اومدن؟
فلسطین مال کسانیه که اجدادشون اونجا زندگی کردن؟
به نظر شما صلح تو اون منطقه امکان پذیره؟

اونجا مال یهودیهاست یا مسلمونها یا هر کسی که توش زندگی میکنه؟

مسیحیان فلسطینی این وسط چی میشن؟

آیا تو اسراییل هم کسانی هستن که حق رو به مسلمونها بدن؟
آیا همه یهودیان ساکن فلسطین صهیونیست هستن؟

nakisa;256595 نوشت:

وقتی یک ظالم داره بی دلیل کتکت میزنه فایده اینکه یکی بیاد از تو دفاع کنه چیه؟ (حتی دفاع با زبان . شعار . حرف )؟ واقعا فایده ای برات نداره؟ برای اون ظالم چی ضرری نداره؟ برای طرز فکر مردم بی طرفی که شاهد این ظلم و این دفاع هستند چی؟ تاثیر داره یا نداره؟
کمترین فایدش اینه که تو میفهمی تنها نیستی دلت گرم میشه به طرفداریه اون شخص!
کمترین فایدش اینه که اون ظالم میفهمه یک نفر پشت تو وایستاده
کمترین فایدش اینه که مردم میفهمن اون شخصی که داره ازت دفاع میکنه از هیچی نمیترسه و فقط از حق دفاع میکنه
کمترین فایدش اینه که یک رعشه تو دل اون شخص ظالم میفته و حساب کار دستش میاد
و....

فلسطین از اولش هم مال مسلمونا بوده این صهیونیست ها بودند که اومدن اونجا رو اشغال کردن .
ما به عنوان مسلمان باید از مسلمانان مظلوم فلسطین حمایت کنیم این علاوه بر اینکه یک وظیفه دینی هست یک وظیفه انسانی هم هست .

حسین-hossein;256656 نوشت:
فلسطین از اولش هم مال مسلمونا بوده این صهیونیست ها بودند که اومدن اونجا رو اشغال کردن . ما به عنوان مسلمان باید از مسلمانان مظلوم فلسطین حمایت کنیم این علاوه بر اینکه یک وظیفه دینی هست

خب از اولش که نبوده؟
از اول اولش مال یهودیها بوده . اون زمان هم که اکثریت جمعیت فلسطین رو مسلمانها تشکیل میدادن ، باز هم یهودی اونجا ساکن بوده.

در مرد راهپیمایی با دوست خوبم اسد کاملا موافقم و قانع شدم.

اما چون دو تاپیکی که زدم با هم ادغام شده سوالهای دیگه ای هم هست که باید بهش جواب داده بشه .

اگه میتونین همکاری کنین تا بحث پیش بره .

بالاخره جنگ تا کی؟
یه جایی باید این قضیه تموم بشه یا نه؟

راه حل شما چیه؟

[="Teal"]اون تاپیک دیگه ت اسمش چیه؟[/]

سلام علیکم
خب درموردتاریخچه اشغال فلسطین کتابهای خوبی هست وشمامیتونین بهش مراجعه کنین اینکه عده ای تصوردارن ازابتدااین سرزمین دردست یهودی ها بوده یانبوده مطالب هست برای خواندن که اگرمایل باشیدهمین جاچندنمونشومیزنم
وامادرموردراهپیمایی :یه کارهایی توی همه دنیاوجودداره که به طوربین المللی نشانه اعتراضه وانجام دادنش اقل فایدش محکوم کردن ورسواکردن اون حکومته ظالمه من جمله این راهپیمایی روزقدس:ok:

بسم الله الرحمن الرحیم

دوستان به نظر من این راه پیمایی ها به جز دلگرمی هیچ فایده ای برای فلسطینی ها نداره و رژیم اسرائیل از اشغال فلسطین دست بر نخواهد داشت. من به شخصه راه پیمایی روز قدس رو چندان مفید نمیدونم.

دقت بفرماییدراهپیمایی همانطورکه مستحضرهستیدنشانه حضورمردم ،حیات مردم،بالندگی انان،امیدانان به شکست دشمن است ودشمن شایدازنظرشمافعلاازسرمردم فلسطین دست برندارداماروحیه اش قطعاضعیف ترمیشه.
اگردقت بفرماییدمقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای(دامت برکاته)سال های قبلتربحران های موجودرغرب راپیش بینی کردندوالان بعدسال هامحقق شدوسرنگونی اسراییل نیزپیش بینی شده است وبه امیدالهی محقق خواهدشد!:ok:

asad;257828 نوشت:
اون تاپیک دیگه ت اسمش چیه؟

پست دوم همین تاپیک در اصل یه تاپیک جدا بود که با این تاپیک ادغامش کردن

سرنگونی اسراییل ؟

به نظر شما اسراییل سرنگون بشه چی میشه ؟
باز هم خیلی از انسانها آواره میشن.

بچه های یهودی که تو فلسطین به دنیا اومدن و اصالتشون مال این کشوره کجا برن؟

همه یهودی ها که صهیونیست نیستن.
با هاشون چه برخوردی میشه بعد از سرنگونی؟
این دو گروه نمیتونن همو تو یه کشور تحمل کنن چون از هم زخم خوردن . هر خانواده فلسطینی حداقل یه شهید داره که قاتلش صهیونیستیه .
و هر اسراییلی هم مرده هایی دارن که توسط حماس کشته شدن .

ابوالفضل - م;257842 نوشت:
دوستان به نظر من این راه پیمایی ها به جز دلگرمی هیچ فایده ای برای فلسطینی ها نداره و رژیم اسرائیل از اشغال فلسطین دست بر نخواهد داشت. من به شخصه راه پیمایی روز قدس رو چندان مفید نمیدونم.

شاید برای سرنگونی کاری نکنه ولی همون دلگرمی خودش دنیاییه . نه؟

nakisa;256593 نوشت:
فلسطین مال کسانیه که توش به دنیا اومدن؟ فلسطین مال کسانیه که اجدادشون اونجا زندگی کردن؟ به نظر شما صلح تو اون منطقه امکان پذیره؟ اونجا مال یهودیهاست یا مسلمونها یا هر کسی که توش زندگی میکنه؟ مسیحیان فلسطینی این وسط چی میشن؟ آیا تو اسراییل هم کسانی هستن که حق رو به مسلمونها بدن؟ آیا همه یهودیان ساکن فلسطین صهیونیست هستن؟

فلسطین متعلق به همه ساکنان ش است .
منتها مساله ای که اینجا مطرح میشود راه حل است .
به نظر من اسراییلیان به عنوان اشغالگر و به صورت تهاجمی به این کشور حمله کرده و مردم را از خانه آنها بیرون کردند.

اگر در همان سالها به عنوان مهاجر وارد فلسطین میشدند از انها به عنوان مهمان پذیرایی میشد .
کما اینکه قبل از اشغال هم یهودیان در کنار مسیحیان و مسلمانان در ان سرزمین زندگی میکردند.

در صورتی که الان همان یهودیان جزو شهروندان درجه 3 اسراییل به حساب میایند و یهودیان اروپایی و امریکایی در درجات بالاترند.

در حال حاضر هم صلح زمانی بر قرار میشود که املاک فلسطینیان به انها باز گردانده شده و یهودیان به عنوان مهمان و یک اقلیت مذهبی ( که الان فکر نمیکنم که دیگر اقلیت باشند ) در کشور زندگی کنند.
چون در واقع بعداز 50 سال دیگر فلسطینی محسوب میشوند و کودکان و نوجوانانی هستند که در فلسطین به دنیا امده اند. و اخراج کردن آنها عملا ناممکن است.

در واقع اکثر یهودیان ساکن فلسطین نیز از این وضعیت ناراضی هستند و اکثریت صهیونیست نیستند اما این اشغالگری آنها را زیر سوال نمیرد و از این مساله نمیتوان چشم پوشی کرد.

"هوالشافی"

مرگ بر اسرائیل

مرگ بر آمریکا

سلام علیکم

متاسفانه بدترین حالت اینست که جنگ میان دولت ها به جنگ میان ملت ها تبدیل بشود ، به نظر من اینکه گفته شود اسرائیل باید با خاک یکسان شود ( اگر منظور مردم اسرائیل باشند ) سخن نادرستی است ، به هر حال هر انسانی حق زندگی و آزادی دارد ، اما این سخن من به معنای سازش با دولت اسرائیل نیست ،

به نظر من تا زمانی که پیشروی های دولت اسرائیل و شهرک سازیها ادامه داشته باشد حرف زدن از پایان جنگ بی معناست ، به هر حال یهودیان صهیونیستی غاصب و تجاوز گرند ، البته اینرا هم نادیده نگیریم که بخشی از سرزمین فلسطین را یهودی ها خریده اند ، ولی به هر حال اسرائیل خیلی بیشتر از سهم خود را در اختیار دارد که باید آنها را پس بدهد .

اما راهپیمایی : به نظر من ایده خوبی است برای حمایت روانی و ... . اما اینکه چقدر این راهپیمایی ها به نقطه مطلوب خود رسیده اند ، والله اعلم !

"هوالشافی"
حضور در راهپیمایی و یا مراسم روز جهانی قدس برای هر مسلمانی که بتواند در آن شرکت کند، واجب است و این یک حکم ولایی است و بر همه اطاعت از آن لازم است. البته کسانی که به دلیل عذری که در عرف مورد پذیرش است (مانند محدودیت جسمی یا مشکلات امنیتی) نمی‌توانند شرکت کنند، معذور هستند.

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای
(مد ظله العالی):
به نحو کلى تعظیم شعائر اسلامى و حفظ انقلاب اسلامى وظیفه هر مسلمانى است و اقدام به هر عملى‌ که موجب تقویت اسلام و تضعیف کفر است مطلوب و داراى اجر و ثواب خواهد بود
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی):شرکت در راهپیمایی روز قدس لازم است.
حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی(مد ظله العالی):بر همۀ مسلمین لازم است در صورت امکان راهپیمایی مذکور را اقامه کنند و ترک نکنند.
حضرت آیت الله هادوی تهرانی (دامت برکاته):حضور در راه پیمایی و یا مراسم روز جهانی قدس برای هر مسلمانی که بتواند در آن شرکت کند، واجب است و این یک حکم ولایی است و بر همه اطاعت از آن لازم است. البته کسانی که به دلیل عذری مانند محدودیت جسمی یا مشکلات امنیتی نمی‌توانند شرکت کنند معذور هستند. ولی اگر بدون عذر آن را ترک کنند معصیت کرده‌اند.

سلام بنظرمن امریکابرای تسلط درخاورمیانه ازحربه ی اسرائیل استفاده کرده تاجای پاشوبه وسیله ی اسرائیل قوی کنه یه حربه درخاورمیانه ووسیله ای برای تسلط واشغال درخاورمیانه یه چیزی تومایه های کمپانی هندشرقی بنظرم!!!ویکی ازفوایدی که این راهپیمایی داره اینه که دشمنان میفهمن ماازدوروبرمون غافل نیستیم ونمیذاریم خاورمیانه رودشمنافکرکنن بیصاحابه هرکاری دلش بخوادبکنه!خاورمیانه یک منطقه استراتژیکه که برای غربی هاخیلی مهمه!هرکاری میکنن تاکشورهاتاشیعه وسنی تاعرب وعجمو...باهم دعوابیفتن اون سودشوببره!اسرائیل=امریکاست واین یهودیت واینام بهونه است درحالیکه خودافرادیهودی واقعی پیروحضرت موسی ع مخالف این امرهستند.کجادین یهودگفته زنان ومردان وکودکان بی گناه روبکشیدشهرک بسازید!

"هوالشافی"

nakisa;257784 نوشت:
نوشته اصلی توسط حسین-hossein
فلسطین از اولش هم مال مسلمونا بوده این صهیونیست ها بودند که اومدن اونجا رو اشغال کردن . ما به عنوان مسلمان باید از مسلمانان مظلوم فلسطین حمایت کنیم این علاوه بر اینکه یک وظیفه دینی هست

خب از اولش که نبوده؟
از اول اولش مال یهودیها بوده . اون زمان هم که اکثریت جمعیت فلسطین رو مسلمانها تشکیل میدادن ، باز هم یهودی اونجا ساکن بوده.

السلام علی ابناء امتنا الاسلاميه رجالا ونساء فی جميع ارجاء العالم والسلام علی المجاهدين المقاومين الصامدين فی البحرین،لبنان،فلسطین و...

از اسرائيل به عنوان غاصب ياد می کنيم، زيرا صاحبان اصلی سرزمین فلسطین مردم بومی آن هستند، نه یهودیان، اگر چه برخی از فلسطینیان ناآگاه در آغاز به یهودیان زمین فروختند و در این توطئه، دولت انگلستان دست داشت، اما بخش هائی از زمین فلسطین را یهودیان از راه غصب و آواره‏گی مردم فلسطین تصاحب نمودند.
بر این اساس ادعای یهودیان مبنی بر اینکه فلسطین سرزمین آنان می باشد، قابل قبول نیست. این سرزمین متعلق به مردم فلسطین می باشد.
توضیح اینکه :
در سال 1296 هجری شمسی، یهودیان تنها 650 کیلومتر مربع از 27 هزار کیلومتر مربع مساحت کل فلسطین را در مالکیت خود داشتند.
در این سال با شکست دولت عثمانی در جنگ جهانی اول، انگلستان سرزمین فلسطین را اشغال کرد و طی اعلامیه ای به صهیونیستها اجازه داد که در فلسطین، «کانون ملی یهود» ایجاد کنند و یهودیهای غیر فلسطینی را به سکونت در زمینهای سلطنتی متعلق به دولت عثمانی شکست خورده تشویق کرد.

از این پس اشغالگران انگلیسی با وضع انواع و اقسام قوانین، شرایط را برای اشغال زمین ها، ساختمانها و باغات فلسطینی توسط یهودیان فراهم کردند. رقمی در حدود 597 کیلومتر مربع توسط خود دولت بریتانیا به طور رایگان یا به قیمت ارزان در اختیار آژانس یهود و شرکتهای صهیونیستی قرار گرفت.
678 کیلومتر مربع نیز توسط خانواده های عرب غیر فلسطینی به یهودیان فروخته شد.
68 کیلومتر مربع نیز به دستور وزیر مختار انگلیس توسط یهودیان به زور از فلسطینیان گرفته شد. به هر حال در میان ملت فلسطین بسیار کم دیده شده اند کسانی که زمین های خودشان را فروخته باشند. تازه آنانی که زمینهای خود را فروختند ،طیب خاطر نداشتند، بلکه این امر در اثر شرایط خاص صورت گرفت و مردم فلسطین مجبور به این امر شدند.

مثلاً یکی از عواملی که مردم فلسطین مجبور به فروش زمین خود شد این بود که انگلیس، مقدار مالیاتها را افزایش داد و همزمان از صدور حبوبات و زیتون که عمده محصول کشاورزی فلسطین بود جلوگیری نمود.
در نتیجه کشاورزان از عهده مخارج و مالیاتها بر نیامده و به ناچار ملک خود را می فروختند، از اینها که بگذریم، پس از مدتی فتوایی شرعی مبنی بر حرام بودن فروش زمین به یهودیان از سوی بر خی علما صادر شد. اولین فتوا در مورد حرام بودن فروش زمین به یهودیان، توسط کنگره علمای فلسطین که در بهمن 1313 در بیت المقدس تشکیل جلسه داد صادر شد.
شرکت کنندگان در این کنگره به اتفاق آرا فتوا دادند که فروش زمین در فلسطین به یهودیان حرام است، زیرا این کار به یهودیان امکان می دهد به اهداف خود که عبارتست از یهودی سازی فلسطین، خارج ساختن این سرزمین از دست ساکنان اصلی آن و بیرون راندن آنها از سرزمینشان و محو آثار اسلامی در فلسطین از طریق تخریب مساجد و عبادتگاهها و اماکن مقدس اسلامی دست پیدا کنند. طبق این فتوا بر همه واجب است که با فروشندگان زمین به یهود قطع رابطه کنند و آنان را معرفی نمایند و اگر این افراد مردند در قبرستان مسلمین دفن نخواهند شد.

در تاریخ معاصر فلسطین گزارشهایی از مراسم جشن و پایکوبی مردم به میمنت مجازات معدود خائنانی که اقدام به فروش زمینهایشان کرده بودند، ضبط شده است. طبیعی است که در چنین فضایی کمتر کسی به خود جرأت می داده است که دست به فروش زمین به صهیونیستها بزند و نفرت و لعن خلق و خالق را برای خود بخرد.
در هر حال چنان که آورده شد، جمع ارقام زمین های واگذار شده به صهیونیستها( با احتساب زمینهایی که از قبل در اختیار یهودیان بوده) در زمان سلطه انگلیس، تقریباً دو هزار کیلومتر مربع است که در مقایسه با 27 هزار کیلومتر مربع مساحت فلسطین، فقط 7/7 در صد است که از این درصد هم چیزی حدود یک سوم آن از طریق خرید به صهیونیستها رسیده است و ما بقی با مساعدت انگلیس در اختیار آنها گذاشته شده است.

این بدان معنی است که تنها چیزی حدود 5/2 درصد از زمینهای فلسطین به صهیونیستها فروخته شده است. پس از خروج انگلیس از فلسطین در اردیبهشت 1327(1948 میلادی)، مابقی این سرزمین نه از طریق خرید که با کشتار، غصب، شکنجه، تخریب، فشار و توطئه و با بدترین شکل از فجایع و جنایات که ممکن است به تصور بشر درآید، به تصرف صهیونیستها در آمده است.

وقایع جنایتکارانه ای که صهیونیستها ترتیب داده اند، یک فهرست بلندبالا و شامل دهها عنوان است. فقط در سال 1948 و برای آماده سازی فضا جهت اعلام موجودیت به اصطلاح « دولت اسرائیل»، ده ها مورد کشتار دسته جمعی با صدها شهید از زن و مرد و کوچک و بزرگ، «عملیات افتخار آمیز صهیونیستها» را شامل می شود که فاجعه « دیر یاسین» با 360 کشته و کشتار حیفا با 150 شهید دو نمونه از آنها است.

حاصل این کشتارها و نتیجه برنامه ریزی شده آنها این که در همان سال 1327 «ساکنان 531 روستا و شهر فلسطینی یعنی جمعاً 900 هزار نفر را از خانه و کاشانه بیرون راندند.» و این جنایات همچنان ادامه داشت تا سه هزار کشته اردوگاههای «صبرا و شتیلا» تحت نظارت آریل شارون در سال 1361 و کشتار ابراهیمی در سال 1372 وقتل عام جنین درسال 1381 و... توجه شود که همه اینها صحنه های کشتار است نه جنگ.

یعنی یک طرف مردم بی سلاح بی دفاع یک روستا، یا یک حرم، یا نمازگزاران یک مسجد، یا بچه های پناه گرفته در یک پناهگاه و... و در سوی دیگر یک ارتش مسلح مجهز وحشی است با اندیشه نژادپرستانه صهیونیستی و تعلیم دیده برای کشتار و جنایت.(1)
با بیان این مطالب روشن شد که یهودان به زور وارد این فلسطین شدند، وقسمت زیاد این سر زمین توسط آنان غصب وبخش از زمین های که به یهودیان فروخته شده است، با نقشه ابر قدرت ها بوده است.

اندکی صبر سحر نزدیک است...

[SPOILER]برگرفته از سایت مرکز ملی پاسخگویی[/SPOILER]

تاریخ به خودش جنگ و خونریزی زیاد دیده، اما بزرگترین فاجعه ای که صورت گرفته اشغال فلسطین بوده.
شما فقط تصور کنید که چطور ممکنه یک گروه جنایتکار، یک کشور مظلوم رو به کلی غصب کنن؟ اگر نمونه خارجی اون رو الان مشاهده نمیکردم، هیچ وقت باورم نمیشد که همچین جنایتی از دست هیچ کس بر بیاد. مطمئنا مردم اسرائیل که از اروپا و بقیه نقاط جهان به این کشور کوچ کردن هم شریک این جنایت بزرگ هستند. الان حدود 5 ملیون غاصب توی فلسطین زندگی میکنه و فلطسینهای بیچاره در کشورهای دیگه آواره و بیخانمان هستن، مطمئنا اینا نمیتونن همه توی همون کشور زندگی کنن بنابراین تنها راهش اینه که حق به حقدار برسه، صهیونیست ها هم اینقدر پول دارن که بتونن مقدمات کوچ مردمشون رو به کشورهای اصلیشون فراهم کنن، فقط کافیه چند سال بودجه های خرابکارانشون علیه ملت های مظلوم جهان رو پس انداز کنن.
راهپیمایی روز قدس هم کوچکترین نوع حمایت هرمسلمانی از ملت مظلوم فلطسینه، در واقع ما مسلمونا(مخصوصا اعراب که ساکت نشستن) به شکلی باورنکردنی نشستیم فقط تماشا میکنیم، در حالی که اگر برای حمایت از فلطسین قیام میکردیم در عرض چند سال مردم فلسطین کشورشون رو پس میگرفتن.

nakisa;256559 نوشت:
سلام

به نظر شما این مشکل چندین ساله چطور حل خواهد شد؟
بیشترین صدمه رو کی اینجا میبینه؟

راهپیمایی روز قدس چه فایده ای داره؟

سلام

برای بلند نظرانی که افقهای بلند مردان الهی همچون مولا علی ع را هدف قرار داده اند

یک

مرگ بر اسرائیل در این ظلمتکده دنیا

همچون برقی است در شب سیاه که امید به روشنایی و روز را در دلها زنده نگه می دارد

و هوالله العزیز الحکیم

خداوند در قرآن وعده داده که به دست جوانانی، بنی اسرائیل چنان از بین خواهد برد که بعد از آن اثری از آنان بر روی زمین باقی نماند. و این وعده ی حقی است که محقق خواهد شد. اما بعد از نابودی این رژیم جعلی، چه حکومتی در فلسطین تشکیل خواهد شد؟ حکومتی که امامت و ولایت علی (ع) را قبول دارد؟ یا نه، حکومتی که ولایت امیر مؤمنان را قبول ندارد؟ خداوند در قرآن خطاب به رسول خود می فرماید: «کسانی که از تو اطاعت نکردند، تو حافظ آنان نخواهی بود». خوب مگر رسول خدا نفرمودند بعد از من علی، ولی ، وصی و جانشین و خلیفه ی من در این امت خواهد بود؟ خوب این امر رسول خدا (ص) بعد از ایشان از سوی عده ی زیادی اطاعت نشد. پس در نتیجه رسول خدا (ص) حافظ جان کسانی نیست که از او اطاعت نکردند و ولایت و امامت علی (ع) را نپذیرفتند، در نتیجه ما هم حافظ جان آنان نخواهیم بود. اما از نقطه نظر اینکه آنها مسلمانند و گوینده ی لااله الا الله، اگر کمکی مادی و معنوی توانستیم، موظفیم به آنها بکنیم، همانطور که تا کنون کرده ایم و این راهپیمایی ها هم جزئی از همین کمک هاست. اما همانطور که امام خمینی اجازه ی حضور نظامی در فلسطین را به شیعیان ندادند، آیت الله خامنه ای هم این اجازه را ندادند، که بنده گمان می کنم با اتکا به همین آیه از قرآن است، وگرنه اگر حضور و دفاع در کشور دیگر ممنوع بود، در لبنان و سوریه هم مانع می شدند که نشدند، زیرا در لبنان و سوریه از شیعیان دفاع می کنیم، اما فلسطینیان شیعه نیستند و امامت علی (ع) و 11 فرزندش را قبول ندارند.
یا حق

حکایت آوارگی یک ملت، گاه در یک تصویر نمایان می‌شود.
کوکدک فلسطینی و خانواده اش بعد از آنکه بولدزرهای اسرائیلی خانه شان را تخریب کردند.

نقل قول:
ناصر یوسف نژاد;374555] اما همانطور که امام خمینی اجازه ی حضور نظامی در فلسطین را به شیعیان ندادند، آیت الله خامنه ای هم این اجازه را ندادند، که بنده گمان می کنم با اتکا به همین آیه از قرآن است، وگرنه اگر حضور و دفاع در کشور دیگر ممنوع بود، در لبنان و سوریه هم مانع می شدند که نشدند، زیرا در لبنان و سوریه از شیعیان دفاع می کنیم، اما فلسطینیان شیعه نیستند و امامت علی (ع) و 11 فرزندش را قبول ندارند.
یا حق

فعلا بحث سر کمک نظامی نیست و لزومی نداره در اینجور مسائل بحث شیعه و سنی مطرح بشه، شرایط لبنان و فلسطین با هم خیلی فرق میکنه

ایشون اول فرمودند:

ahmad-ahmad;374000 نوشت:
به شکلی باورنکردنی نشستیم فقط تماشا میکنیم، در حالی که اگر برای حمایت از فلسطین قیام میکردیم در عرض چند سال مردم فلسطین کشورشون رو پس میگرفتن.

بعد فرمودند:

ahmad-ahmad;374573 نوشت:
فعلا بحث سر کمک نظامی نیست و ... شرایط لبنان و فلسطین با هم خیلی فرق میکنه

اگر بحث بر سر کمک نظامی نیست، شما چگونه می خواستید قیام کنید؟! شما خودتان ابتدا بحث قیام نظامی را وسط می کشید، وقتی دلیل این را گفتم که چرا قیام نظامی لزومی ندارد، ایراد می گیرید که فعلا بحث بر سر کمک نظامی نیست. چرا ایراد نابجا از ارسال های دیگران می گیرید؟!
بعد لبنان با فلسطین خیلی تفاوت دارد درست می گویید، اما فلسطین هم با سوریه خیلی خیلی تفاوت دارد. شما چرا طبق گفته ی خودتان به شکلی باورنکردنی! نشسته اید و به سوریه نمی روید با این همه ادعا ؟!!!!!!!
سوریه منتظر افرادی مثل شماست! همین امشب حرکت کنید و به این شکل باورنکردنی! ننشینید و تماشا نکنید! آفرین!

ناصر یوسف نژاد;374872 نوشت:
ایشون اول فرمودند:

بعد فرمودند:

اگر بحث بر سر کمک نظامی نیست، شما چگونه می خواستید قیام کنید؟! شما خودتان ابتدا بحث قیام نظامی را وسط می کشید، وقتی دلیل این را گفتم که چرا قیام نظامی لزومی ندارد، ایراد می گیرید که فعلا بحث بر سر کمک نظامی نیست. چرا ایراد نابجا از ارسال های دیگران می گیرید؟!
بعد لبنان با فلسطین خیلی تفاوت دارد درست می گویید، اما فلسطین هم با سوریه خیلی خیلی تفاوت دارد. شما چرا طبق گفته ی خودتان به شکلی باورنکردنی! نشسته اید و به سوریه نمی روید با این همه ادعا ؟!!!!!!!
سوریه منتظر افرادی مثل شماست! همین امشب حرکت کنید و به این شکل باورنکردنی! ننشینید و تماشا نکنید! آفرین!

شما طبق معمول ارسال های من رو یا دقیق نمیخونید یا تفسیر به رای میکنید.

من کی گفتم قیام نظامی؟! من گفتم قیام کنن یعنی ساکت نباشن، اعتراض کنن، راهپیمایی کنن.

چرا ایراد نابجا از ارسال های دیگران می گیرید؟!

جمله رو اشتباه نوشتید. من به ارسال های نابجا ایراد میگیرم.

من ادعایی ندارم ولی شما خیلی کارت درسته، توی تاپیکی که برای حمایت از فلسطین ایجاد شده داری بحث شیعه و سنی رو مطرح میکنی، واقعا این حرف ها جاش اینجاست؟

ahmad-ahmad;374875 نوشت:
من کی گفتم قیام نظامی؟! من گفتم قیام کنن یعنی ساکت نباشن، اعتراض کنن، راهپیمایی کنن.

سلام
شما گویا اصلا معنای صحیح قیام را نمی دانید. قیام امام حسین (ع)، قیام مختار، قیام 15 خرداد اینها را که شنیده اید حتما. آیا امام حسین (ع) راهپیمایی کرد؟! مختار راهپیمایی کرد؟! قیام یعنی شورش مسلحانه. متوجه شدید؟ شورش مسلحانه یعنی حمله نظامی. شما گفتید ناباورانه نشسته ایم و تماشا می کنیم! اینهمه سال راهپیمایی کردیم واعتراض ، اگر منظور شما اینها بود، نمی گفتید ناباورانه نشستیم. چون سالهاست که هم اعتراض می کنیم هم راهپیمایی. در نتیجه منظور شما همان حمله نظامی بود.
اما نظر امام خمینی دراین مورد این بود که خیر،نیازی نیست حمله نظامی کنیم. آقای خامنه ای هم همین نظر را دارند. بنده دیدم شما نمی دانید و از روی تعصب و احساسات یک حرفی دارید می زنید، دلیل این را گفتم که چرا حمله نظامی یا به قول شما قیام نکردیم، زیرا آنها شیعه نیستند و ولایت علی (ع) را قبول ندارند و شیعیان علی (ع) از جان کسانی که ولایت ایشان را قبول ندارند بصورت مسلحانه دفاع نخواهند کرد، زیرا رسول خدا (ص) هم چنین کاری نمی کند، زیرا اینان از امر رسول خدا (ص) سرپیچی کردند و ولایت علی (ع) را قبول نکردند و خدا به پیامبر گفته هرکس از تو اطاعت نکرد تو بر جان او حفیظ نیستی. این از این.
سؤال شما باعث شد که بنده این بحث را پیش بکشم. اشکالی هم ندارد. همه بدانند، مگر اشکالی دارد؟ اما چون همین ها مسلمانند، راهپیمایی و کمک مالی باید بکنیم اگر توان داشتیم که ما هم داریم همین کار را می کنیم.
حالا متوجه شدی جانم؟!

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و خداقوت

فعلاً راه حل همین شرکت در راهپیمایی هاست

کارهای تبلیغاتی هم خوب است

تا زمانیکه اتحاد دولتهای اسلامی شکل بگیرد

این راهپیمایی ها اول اینکه باعث وحشت اسرائیل و آمریکا و .... می شود

دوم اینکه نمی گذارد این ظلم فراموش شود

سوم اینکه باعث دلگرمی مبارزین فلسطینی و تقویت مبارزات اونهاست

چهارم زمینه را برای اون اتحاد فراهم میکند

ناصر یوسف نژاد;374898 نوشت:
شما گویا اصلا معنای صحیح قیام را نمی دانید. قیام امام حسین (ع)، قیام مختار، قیام 15 خرداد اینها را که شنیده اید حتما. آیا امام حسین (ع) راهپیمایی کرد؟! مختار راهپیمایی کرد؟! قیام یعنی شورش مسلحانه. متوجه شدید؟ شورش مسلحانه یعنی حمله نظامی. شما گفتید ناباورانه نشسته ایم و تماشا می کنیم! اینهمه سال راهپیمایی کردیم واعتراض ، اگر منظور شما اینها بود، نمی گفتید ناباورانه نشستیم. چون سالهاست که هم اعتراض می کنیم هم راهپیمایی. در نتیجه منظور شما همان حمله نظامی بود.

جمله من این بود:
راهپیمایی روز قدس هم کوچکترین نوع حمایت هرمسلمانی از ملت مظلوم فلطسینه، در واقع ما مسلمونا(مخصوصا اعراب که ساکت نشستن) به شکلی باورنکردنی نشستیم فقط تماشا میکنیم، در حالی که اگر برای حمایت از فلطسین قیام میکردیم در عرض چند سال مردم فلسطین کشورشون رو پس میگرفتن.

منظور من قیام نظامی نبود چون ما هنوز از نظر جمایت های تبلیغاتی هم کاری برای قدس نکردیم چه برسه به قیام نظامی. اینکه شما از حرف من قیام نظامی برداشت کردی، شاید حرف من به اندازه کافی رسا نبوده!

ناصر یوسف نژاد;374898 نوشت:
اما نظر امام خمینی دراین مورد این بود که خیر،نیازی نیست حمله نظامی کنیم. آقای خامنه ای هم همین نظر را دارند. بنده دیدم شما نمی دانید و از روی تعصب و احساسات یک حرفی دارید می زنید، دلیل این را گفتم که چرا حمله نظامی یا به قول شما قیام نکردیم، زیرا آنها شیعه نیستند و ولایت علی (ع) را قبول ندارند و شیعیان علی (ع) از جان کسانی که ولایت ایشان را قبول ندارند بصورت مسلحانه دفاع نخواهند کرد، زیرا رسول خدا (ص) هم چنین کاری نمی کند، زیرا اینان از امر رسول خدا (ص) سرپیچی کردند و ولایت علی (ع) را قبول نکردند و خدا به پیامبر گفته هرکس از تو اطاعت نکرد تو بر جان او حفیظ نیستی.

اینکه مرحوم امام فرمودند، راه قدس از کربلا میگذرد در آن شرایطی که ما با صدام میجنگیدیم حرف کاملا درستی بود و از باب "الاهم فالاهم" این حرف رو ایشون زدن. اما اینکه شما میگید چون اونا سنی ان ما قیام نظامی نمیکنیم، نظریه شخصی شماست؛ لطفا به مرحوم امام و رهبری نسبت ندید؛ وگرنه وقتی مصالح جامعه اسلامی حکم کنه ما در کنار غیر شیعه هم میجنگیم.

فایده که زیاد داره ...

ولی مهم ترینش این که نمیزاره این ظلم کشور های استکبار فراموش شه ...

:Sokhan: الموت لإسرائيل :Sokhan:

احادیث وروایات زیادی داریم که مسلمان نبایدنسبت به ظلم ظالم برمسلمانان دیگرساکت باشه

راهپیمایی قدس یعنی اعتراض

[="Tahoma"]سلام
امر به معروف و نهي از منكر هم،طبق تعريف قرآن نوعي قيام هست.وامر به معروف و نهي از منكر هم فقط كربلا و جنگ و شورش مسلحانه نيست.بلكه شرايطي بايد به وجود بيايدتا به جنگ وقيام مسلحانه روي آورد.مثلا قيام براي امر به معروف و نهي از منكر،گاه لفظي است،گاه همين راهپيمايي هاست:Gol:

ahmad-ahmad;375110 نوشت:
اینکه مرحوم امام فرمودند، راه قدس از کربلا میگذرد در آن شرایطی که ما با صدام میجنگیدیم حرف کاملا درستی بود و از باب "الاهم فالاهم" این حرف رو ایشون زدن. اما اینکه شما میگید چون اونا سنی ان ما قیام نظامی نمیکنیم، نظریه شخصی شماست؛ لطفا به مرحوم امام و رهبری نسبت ندید؛ وگرنه وقتی مصالح جامعه اسلامی حکم کنه ما در کنار غیر شیعه هم میجنگیم.

سلام
بنده دوستی دارم که در زمان امام در سوریه و لبنان خدمت می کرده. روزی به نمایندگی از طرف تعدادی از بچه های سپاه خدمت امام می رود و می گوید اگر اجازه بدهید ما قصد داریم به فلسطین برویم. اما صریحا و با قاطعیت مخالفت می کند و به ایشان می گوید شما به کار خودتان بپردازید. یعنی چه؟! یعنی ما کار خودمان را بلدیم، شما نیازی نیست حکم جهاد بدهید. این را بنده از شخصی برای شما نقل می کنم که خودش حضوری خدمت امام رسیده بود. حالا شما هی بگو! امام از تعصب شما!!!

ناصر یوسف نژاد;375215 نوشت:
سلام
بنده دوستی دارم که در زمان امام در سوریه و لبنان خدمت می کرده. روزی به نمایندگی از طرف تعدادی از بچه های سپاه خدمت امام می رود و می گوید اگر اجازه بدهید ما قصد داریم به فلسطین برویم. اما صریحا و با قاطعیت مخالفت می کند و به ایشان می گوید شما به کار خودتان بپردازید. یعنی چه؟! یعنی ما کار خودمان را بلدیم، شما نیازی نیست حکم جهاد بدهید. این را بنده از شخصی برای شما نقل می کنم که خودش حضوری خدمت امام رسیده بود. حالا شما هی بگو! امام از تعصب شما!!!

یعنی شما از اینکه امام گفتن "شما به کار خودتون بپردازید" استنباط کردید که چون فلسطینی ها شیعه نیستن، ما نمیتونم برای حمایت از اونا قیام نظامی کنیم؟!!!!! خواهش میکنم حداقل این استنباط شخصیتون رو به امام نسبت ندید!

راهپیمایی روز قدس حداقل سه فایده داره:
1- درصورتی که این راهپیمایی با شکوه باشد امنیت ملی کشور خودمان را در برابر تهدیدات نظامی آمریکا و اسرائیل و ... تضمین می کند.
2- برای فلسطینی ها امیدبخش و روحیه دهنده است.
3- تداوم این راهپیمایی ها در درازمدت مانع فراموشی مسئله فلسطین و موجب بیداری سایر مسلمین جهان برای چاره اندیشی نسبت به مسئله فلسطین می شود.

موضوع قفل شده است