مشاهده RSS Feed

virus3000

من بهتر

به این مطلب امتیاز بدهید
آغاز هر فصل فرصتی است برای بازنگری و مراقبت بیشتر از خود، حال هشت نکته ساده را برای بهتر شدن روزهای زندگی پیشنهاد می‌دهیم.

▪ افزایش حس خوشبینی
مهم نیست که چه چیزی باعث خنده می شود. بهترین تمرین و ورزش مخصوص ماهیچه های شکم و اندام داخلی، همین خنده است، چون خنده باعث آزاد شدن سروتونین و دوپامین می شود که افزاینده حس “خوب بودن” و “خوشبینی” است. خنده همانند پادزهری برای معالجه دردهای مزمن عمل می کند و باعث می شود تا افراد سریع تر بهبود یابند.

▪ آشتی با رنگ ها
روح خود را با اضافه کردن رنگ ها، شادمان کنید به این منظور می توانید اتاق خود را به رنگ زرد درخشان یا حتی سبز روشن درآورید و در روزهای ابری به محیط خانه نور بیشتری ببخشید و در نتیجه محیط زندگیتان را دوست داشته باشید.

▪ تنش کمتر، شادی بیشتر
تنش داشتن و باقی ماندن در آن کم کم منجر به انواع و اقسام مشکلات مانند بی خوابی، سردرد و فقدان انرژی می شود. پس به خود مسلط باشید. به دنبال چیزی بگردید که به شما آرامش ببخشد و به طور حتم آن را انجام دهید.

▪ ورزش؛ سه بار در هفته
با انجام ورزش روزانه و قوی کردن بدن، به استحکام تراکم استخوان ها، قدرت ماهیچه ها و تناسب اندام کمک کنید. حداقل ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ورزش سه بار در هفته را در برنامه زندگی تان قرار دهید. از دستگاه های ورزشی هم می توانید کمک بگیرید.

▪ یک تصمیم گیرنده موفق باشید
این کار بستگی به خود شما دارد. این شما هستید که می دانید چه چیزی باعث شادی یا اندوه شما می شود. زندگی خود را به سمتی هدایت کنید که به جای اینکه دیگران برای شما تصمیم بگیرند، خود شما بتوانید انتخاب کنید. چارچوب ها را بشکنید، آینده را از روی هدف بسازید، نه از روی پیش فرض ها.

▪ یک بشقاب پر از خوراکی های خوب
خوردن روزانه یک بشقاب میوه یا انواع سبزی های خام، آنتی اکسیدان های مفید را برای مبارزه با سرطان به ارمغان می آورد. در ضمن فیبر مورد نیاز بدن هم تأمین شده و وزنتان هم کنترل می شود.

* چرت بزنید تا پیروز شوید
طی روز به طور حتم یک چرت کوتاه بزنید با کاهش تنش و خواب کوتاه روزانه احتمال خطر حمله قلبی کم می شود.

▪ مراقب نور خورشید باشید
اگر چه در زمستان اغلب روزها ابری است، ولی از کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده استفاده کنید. قدیمی ها عقیده داشتند: "رنگ رخساره خبر می دهد از سر درون" پس اگر دوست دارید چهره ای سالم داشته باشید پوست خود را پاک و نرم و شفاف نگه دارید.
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده
^

ورود

ورود