مشاهده RSS Feed

باغ بهشت

من نیازمند بی نیازی ام

امتیاز ها: 3 رای ها, 5.00 متوسط.
نوشته‏ اند:

شقیق بلخی سه روز بی‏ غذا ماند، پس از سه روز در حالی که از زیادی عبادت و گرسنگی، ضعف گرفته بود، دست به درگاه حق برداشت و عرضه داشت: «اطْعَمَنِی» خدایا! گرسنه‏ام غذایم بده.

پس از فراغت از دعا شخصی را دید که به طرف او می‏آید، به شقیق سلام کرد و گفت:
همراه من بیا، شقیق حرکت کرد و به خانه‏ای رسید. در آن خانه ظروفی از طعام‏های رنگارنگ و کارگرانی مشغول پذیرایی را دید چون از غذا خوردن فارغ شد و قصد رفتن کرد صاحب خانه پرسید: کجا؟ گفت: مسجد، گفت: ممکن است نامت را بگویی؟ گفت: شقیق

ناگهان فریاد زد: این خانه خانه توست و اینان کارگران تو هستند، من خدمتکار و بنده پدرت بودم، از طرف پدرت تجارت رفتم، چون برگشتم مرده بود، تو را نمی‏یافتم تا آنچه هست به تو بدهم، اکنون که تو را یافتم مال خود و غلامانت را برگیر.
شقیق گفت: اگر اینان غلامان منند همه در راه خدا آزادند و اگر مال از من است، بردارید و بین خود تقسیم کنید تا هریک از نداری درآیید، من نیازی به آنچه در زندگی ام زیاد است ندارم، نیاز من به بی‏ نیاز است‏.
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

  1. فریده بنده مخلص خدا آواتار ها
    در تمام کارها خود را به خدا واگذار که به پناهگاه مطمن ونیرومندی رسیده ای در دعا با اخلاص پر وردگارت را بخوان که بخشیدن و محروم کردن به دست اوست.وفراوان از خدا در خواست خیر و نیکی داشته باش.
    از سخنان امام علی علیهالسلام.
^

ورود

ورود