مشاهده RSS Feed

علی مع الحق

اتمام حجت با اهل سنت

به این مطلب امتیاز بدهید
اتمام حجت با اهل سنت


رسول قد خلت من قبله الرسل افاين مات او قتل انقلبتم علي اعقابكم ومن ينقلب علي عقبيه فلن يضرالله شييا وسيجزالله الشاكرين. آل ‏عمران : 144
ونيست محمد (ص) مگر رسولي مثل انبيا گذشته. آیا اگربميرد يا كشته شود شما به قهقري جاهليت بر ميگرديد؟ وهر كس به دوران جاهليت برگردد به خدا ضرري نرساند و بزودي خداوند اجر شاكرين را ميدهد.خداوند حکیم در آیه 89 سوره مبارکه اسراء می فرماید ما برای هرچیزی نمونه ای قرار دادیم:

وَلَقَدْ صَرَّفْنَا لِلنَّاسِ فِي هَذَا الْقُرْآنِ مِنْ كُلِّ مَثَلٍ فَأَبَى أَكْثَرُ النَّاسِ إِلَّا كُفُورًا
ترجمه:به راستى ما در این قرآن براى مردم از هرگونه مَثَلى ـ که حق را آشکار کند و آنان را به ایمان و سپاس الهى گرایش دهد ـ با بیان هاى گوناگون آوردیم، ولى بیشتر مردم نپذیرفتند و به چیزى جز کفر و ناسپاسى روى نیاوردند.


و در آیه 54 سوره کهف میفرماید:
و لقد صرفنا في‏ هذا القرآن للناس من کل مثل و کان الانسان اکثر شي‏ء جدلا
ترجمه : و به راستى در اين قرآن هرگونه مَثَلى که حق را براى مردم آشکار کند و آنان را به ايمان سوق دهد با بيان هاى گوناگون آورده ايم، ولى انسان از هر چيزى جدال پيشه تر است.


و در آیه 58 سوره روم میفرماید:
و لقد ضربنا للناس في‏ هذا القرآن من کل مثل و لئن جئتهم بآيه ليقولن الذين کفروا ان انتم الا مبطلون
ترجمه : همانا در اين قرآن براى مردم از هر مثَل و توصيفى که حق را به دل ها نزديک کند و بطلان راه کفر را آشکار سازد، نمونه اى بيان کرده ايم، و اگر نشانه و معجزه اى براى آنان بياورى، قطعاً کسانى که کفر ورزيده اند خواهند گفت: شما جز باطل چيز ديگرى نياورده ايد.

و همچنین در آیه 27 سوره مبارکه زمر میفرماید:
و لقد ضربنا للناس في‏ هذا القرآن من کل مثل لعلهم يتذکرون
ترجمه : و همانا در اين قرآن از هر مَثَلى براى مردم آورده ايم، باشد که آنان آگاه شوند و عبرت گيرند.


در این آیات خداوند متعال میفرماید ما برای هدایت مردم از هر چیزی مثالی آوردیم تا مردم پند گیرند و حجتی بر آنها باقی نماند. همانطور که واضح است اختلافاتی که سبب شد فرق مختلف اسلامی پدید آید و کامل ترین دین اللهی فرقه فرقه شود مربوط است به جریانات صدر اسلام و دستهای پلیدی که سعی در تحریف اسلام ناب محمدی کردند. خداوند متعال برای شناساندن حقیقت به مردم و هدایت آنها به مسیر انبیاء و اولیاء نشانه ها و مثل ها و عبرتهايي در قرأن قرار داده است كه به چند مورد آن اشاره میکنیم:ادامه»»

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

^

ورود

ورود