مشاهده RSS Feed

virus3000

حرص وطمع

به این مطلب امتیاز بدهید
روزی روزگاری در روستایی در هند؛ مردی به روستایی‌ها اعلام کرد که برای خرید هر میمون ۲۰ دلار به آن ها پول خواهد داد.روستایی‌ها هم که دیدند اطراف‌شان پر است از میمون؛ به جنگل رفتند و شروع به گرفتن‌ میمون ها کردند ، مرد هم هزاران میمون به قیمت ۲۰ دلار از آن ها خرید ولی با کم شدن تعداد میمون‌ها روستایی‌ها دست از تلاش کشیدند به همین خاطر مرد این‌بار پیشنهاد داد برای هر میمون به آن ها ۴۰ دلار خواهد پرداخت.
با این شرایط روستایی‌ها فعالیت خود را از سر گرفتند. پس از مدتی موجودی باز هم کمتر و کمتر شد تا روستائیان دست از کار کشیدند و برای کشاورزی سراغ کشتزارهایشان رفتند.
این بار پیشنهاد به ۴۵ دلار رسید و در نتیجه تعداد میمون‌ها آن‌قدر کم شد که به سختی می‌شد میمونی برای گرفتن پیدا کرد.
این‌بار نیز مرد تاجر ادعا کرد که برای خرید هر میمون ۱۰۰ دلار خواهد داد ولی چون برای کاری باید به شهر می‌رفت کارها را به شاگردش محول کرد تا از طرف او میمون‌ها را بخرد.در غیاب تاجر، شاگرد به روستایی‌ها گفت: "این همه میمون در قفس را ببینید! من هریک از آن ها را ۸۰ دلار به شما خواهم فروخت تا شما پس از بازگشت مرد آن ها را به ۱۰۰ دلار به او بفروشید. "
مردم روستا که به احتمال مثل من و شما وسوسه شده بودند پول‌های‌شان را روی هم گذاشتند و تمام میمون‌ها را خریدند…تا به اميد اينكه آن ها را به مرد تاجر به قیمت صد دلار بفروشند از فرداي آن روز شاگرد متواري شد وتاجر هم هرگز برنگشت .
تازه روستايي ها متوجه شدند چه كلاهي به سرشان رفته است.
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده
^

ورود

ورود