مشاهده RSS Feed

virus3000

يك داستان جالب:

به این مطلب امتیاز بدهید
قبل از انجام هر کار راهکارهاي متفاوت را بررسي کنيم
مي گويند در کشور ژاپن مرد ميليونري زندگي مي کرد که از درد چشم، خواب به چشم نداشت و براي مداواي چشم دردش انواع قرص ها و آمپول ها را به خود تزريق کرده بود اما نتيجه چنداني نگرفته بود.
وي پس از مشاوره فراوان با پزشکان و متخصصان زياد، درمان درد خود را مراجعه به يک راهب مقدس و شناخته شده مي بيند.
وي به راهب مراجعه مي کند و راهب نيز پس از معاينه وي به او پيشنهاد کرد که مدتي به هيچ رنگي به جز رنگ سبز نگاه نکند. پس از بازگشت از نزد راهب، او به تمام مستخدمين خود دستور مي دهد با خريد بشکه هاي رنگ سبز تمام خانه را با سبز رنگ آميزي کند. همين طور تمام اسباب و اثاثيه خانه را با همين رنگ عوض مي کند.
پس از مدتي رنگ ماشين، لباس های اعضاي خانواده و مستخدمين و هر آنچه به چشم مي آيد را به رنگ سبز و ترکيبات آن تغيير مي دهد و البته چشم دردش هم تسکين مي يابد .مدتي بعد مرد ميليونر براي تشکر از راهب وي را به منزلش دعوت مي نمايد. راهب نيز که با لباس نارنجي رنگ به منزل او وارد مي شود متوجه مي شود که بايد لباسش را عوض کرده و خرقه اي به رنگ سبز به تن کند. او نيز چنين کرده و وقتي به محضر بيمارش مي رسد از او مي پرسد آيا چشم دردش تسکين يافته؟
مرد ثروتمند نيز تشکر کرده و مي گويد :" بله . اما اين گرانترين مداوايي بود که تاکنون داشته". مرد راهب با تعجب به بيمارش مي گويد بالعکس اين ارزان ترين نسخه اي بوده که تاکنون تجويز کرده ام.براي مداواي چشم دردتان، تنها کافي بود عينکي با شيشه سبز خريداري کنيد و هيچ نيازي به اين همه مخارج نبود.براي اين کار نمي تواني تمام دنيا را تغيير دهي، بلکه با تغيير ديدگاه و يا نگرشت مي تواني دنيا را به کام خود درآوري.
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده
^

ورود

ورود