مشاهده RSS Feed

باغ بهشت

حضرت زهرا (سلام الله علیها) و دفاع از ولایت

به این مطلب امتیاز بدهید
با نام خدا و توسل به امام عصر (عج) می نویسم.

شاید برای خیلی ها این سوال پیش اومده باشه که چرا زمانیکه حضرت علی علیه السلام خانه بودند و دشمنان برای اینکه بیعت بگیرند از امام علی علیه السلام،حضرت زهرا پشت درب اومدن و اون اتفاقات برای ایشون افتاد ؟! جوابهای مختلفی به این شبهه داده شده اما دقیق ترین جوابی
که میشه داد که ما به اشتراک ما شیعیان و اهل تسنن است جواب قرآنی است ...
سراغ قرآن می رویم و جواب را قرانی می دهیم .

در آیه 6 از سوره مبارکه احزاب می خوانیم:
"النّبی اولی باالمومنین من انفسهم"
ترجمه تحت الفظی این آیه میشه : جان نبی نسبت به جان مومنین اولی است .یعنی مومنین موظفند جان خود را برای نبی فدا کنند .

به اعتبار آیه 55 سوره مائده : "انما ولیکم الله و رسوله و الذین امنوا الذین یقیمون الصلوة و یوتون الزکوة و هم راکعون" ولی و سرپرست مومنان خدا و رسول و الذین امنوا الذین یقیمون الصلوة و یوتون الزکوة و هم راکعون هستند که همگان می دانیم این ایه در شان علی ابن ابی طالب علیه السلام نازل شده است .

در عربی قاعده ای داریم به نام واو عطف ؛در هر جمله ای که واو عطف به کار بره ،هر چی که جمله اول داشته باشه جمله دومی که به وسیله واو عطف،به جمله قبلی عطف شده باشه اونم همون خصوصیات و ویژگیها رو داره .

در آیه 55 مائده ،الذین امنوا ... عطف به رسول و رسول،عطف به الله شده ؛یعنی هرچی رسول داره ،الذین امنوا الذین یقیمون الصلوة و یوتون الزکوة و هم راکعون هم داره .

پس نتیجه:
هر حقی که رسول نسبت به مومنین داره ،همون حق رو هم علی ابن ابی طالب نسبت به مومنین داره .

پس در ماجرای پشت درب قرار گرفتن حضرت زهرا (سلام الله علیها)،ایشون میخواستن جان خود را فدای ولایت کنن .به اعتبار آیه 6 احزاب !

نظرات

^

ورود

ورود