مشاهده RSS Feed

امام عشق

شوق دیدار

به این مطلب امتیاز بدهید


شوق دیدار

اگر اعلام کنند ، آنطرف شهر پیامبر گرامی(ص) مردم را به ملاقات می پذیرد، فکر می کنید مردم با چه شوقی به ان مکان بروند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
- حتما خواهید گفت عده ای سراسیمه می دوند ، گروه دیگر سریع وضو می گیرند تا با وضو به دیدار پیامبر(ص) بروند ، همه دوان دوان به جانب او می شتابند. کمتر کسی وجود دارد به کار روزمره مشغول باشد و به دیدار آن عزیز نشتابد.

- اگر به جای صحبت حضوری ، قرار باشد با پیامبر(ص) تلفنی صحبت کنیم، بازهم با اشتیاقی شدید از همدیگر سبقت گرفته، در حالی که اشکمان جاری است برای صحبت با او آماده می شویم، یاد وخاطره این مکالمه برای همیشه در خاطرمان ثبت خواهد شد و سخنان دلنشین او را تا آخر عمر به عنوان بهترین سخن، برای دیگران بازگو می کنیم.
- خصوصا اگر بگویند پیامبر(ص) سفارش فرموده اند: بگوئید فلانی به من زنگ بزند ومهمتر آنکه بدانیم مدت این صحبت تلفنی را خودمان تعیین می کنیم و تمام حرف ما را آن مرد بزرگ، بدون کم وکاست می شنود.
- این مثال برای توجه به موضوعی مهم بود! نکته ای که نباید از آن غفلت شود.
- ماهر روز توفیق پیدا می کنیم باکسی صحبت کنیم که پیامبر(ص) بنده و فرستاده اوست.
- تمام سخن و راز ما را در نماز، خدای بزرگ کلمه به کلمه می شنود، نه تنها می شنود که ما را می بیند، نه تنها می بیند ومی شنود بلکه مشتاق دیدار بنده ای است که به طرفش روی آورده، پیام او به همه این است که به سویش بیایند تا سعادتمند شوند.
- جای تعجب است اگر کسی کار دیگری را بر لذت صحبت با خدا ترجیج دهد، چنین کسی چه لحظه های مهم و تعیین کننده ای را با دست خود نابود خواهد کرد.
- و در مقابل چه سعادتمنداست آنکه لحظات بپا داشتن نماز و ارتباط با خدا را که مهمترین بخش زندگی است، پاس بدارد، با اشتیاق و میل آنرا برگزار کند، برای شوق بیشتر به نماز، شناخت خود را بیشتر کرده و بفهمد که ارتباط بین مخلوق فوق العاده کوچک و خالق بی نهایت باعظمت، برکت و توفیق بزرگی را به همراه دارد که اثرات آن در زندگی غیر قابل بیان و توصیف است.
التماس دعا.ما را به رسم رفاقت دعا کنید..................
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده
^

ورود

ورود