مشاهده RSS Feed

باغ ارغوان

خانه ام را اینجا ساخته ام

به این مطلب امتیاز بدهید
معمولا معادلات ریاضی و فیزیک ، از چند متغییر و چند ثابت تشکیل شده اند.

زندگی ، مثل هر امر مستمر و جریان دار دیگری ، دارای متغییرهای زیادی است و به همین خاطر همیشه در تغییر است. گاهی خوب است و گاهی بد. گاهی تنگ و گاهی وسیع. گاهی فراز و گاهی فرود. گاهی اصلا نمی دانم که من کیستم؟ خوبم یا بد؟ در کجا هستم؟ حالم شب است یا روز؟ زمستان است یا بهار؟

اما همین زندگی متغییر ، " باید " همیشه یک یا چند " ثابت " داشته باشد. این ثابت ها ، مثل طنابهایی هستند که یک چادر را بر روی زمین محکم نگه می دارند تا هیچ باد و طوفانی آن را از جا نکند.

من هر که باشم ، هر طور که باشم ، در هر حالی که باشم ، می خواهم همیشه چند چیز جزء "ثابت" های زندگی من باشد:


می خواهم همیشه یک میخ "چادر وجودم" ، یک طناب "خیمه گاه استقرارم در جهان" در زمین " الحمد لله رب العالمین" کوبیده شده باشد.

ما هر چه داریم از خداست. وجود یافتن ما از خدا است. ما که قبلا نبودیم. خدا ما را ایجاد کرد. حتی اگر وضعیت ما خیلی هم بد باشد ، بازخیلی از بدی ها که به ما نرسیده است را او از ما دفع کرده است. ما اصابتکم من مصیبة فبما کسبت أیدیکم و یعفوا عن کثیر.
این که در هر حالت و شرایطی ، "ستایش و شکر و حمد برای خداوندی است که پروردگار همه جهانیان است" ، این مطلبی نیست که با تغییر اوضاع زندگی ، قابل تغییر باشد. یک امر ثابت است.

الحمد لله من اول الدنیا الی فنائها و من الآخرة الی بقائها و الحمد لله علی کل نعمة.
الحمد لله کلّما حمد الله شیء. الحمد لله کما هو اهله. الحمد لله کما یستحقه حمداً کثیراً. الحمد لله کما ینبغی له. الحمد لله کما یحب و یرضی.
سبحان الذی لا یعتدی علی اهل مملکته . سبحان من لا یأخذ اهل الارض بالوان العذاب
عادتک الأحسان الی المسیئین و سبیلک الابقاء علی المعتدین


میخ دیگر خیمه وجودم را می خواهم در خاک " استغفر الله الذی لا اله الا هو ، الحی القیوم ، ذوالجلال و الاکرام و أتوب إلیه" بکوبم.

خداوند ، سبحان است ، از همه نقص ها مبرا است. منشأ هیچ بدی نیست. پس هر بدی که به ما می رسد و هر وضع بدی که به آن دچار می شویم ، یا واقعاً بد نیست و به چشم ظاهر بین ما که محبوس در قفس زمان هستیم ، بد می آید اما از نظر علم خداوندی که گذشته و حال و آینده را می بیند و از حکمت همه امور آگاه است، بد نیست و در حالت کلی اش خیر است (مثل درد آمپولی که به بچه کوچکی می زنند و او گریه می کند ولی نمی داند که این سوزن زدن ، برای او خیر است و مایه نجات او از بیماری است) ؛ یا اگر حقیقتاً بد باشد ، ناشی از زشت کاری های خود ماست.


میخ سوم خیمه گاه وجودم را در خاک " اللهم صل علی محمد و آل محمد " به زمین می کوبم.

آل محمد (ص)، خیر البریه هستند. از هر آلودگی مبرا هستند. واسطه همه خیرها هستند. واسطه در خلقت ما سوی الله هستند. رحمت خدا برای ما هستند. مایه نجات ما از ظلمات و بدی ها هستند. هیچ خیری و برکتی و نوری نیست مگر اینکه از معدن آنها منشأ می گیرد و در جهان پخش می شود.

آپدیت شده 1394/12/11 در 16:31 توسط شمس الضحی

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

^

ورود

ورود