مشاهده RSS Feed

hosein3531612

حضرت رسول، مظهر تلاشی رئوفانه برای وحدت؛ امام حسن، سمبل صلحی مدبرانه برای نجات

به این مطلب امتیاز بدهید
حضرت رسول، مظهر تلاشی رئوفانه برای وحدت؛ امام حسن، سمبل صلحی مدبرانه برای نجات

حضرت رسول، مظهر تلاشی رئوفانه برای وحدت؛ امام حسن، سمبل صلحی مدبرانه برای نجاتپیشوایان و رهبران بشر که منتخبین الهی بودند همواره انسان را به سمت فضای متعالی انسانی هدایت کردند و او را با ابعاد مختلفی از زندگی آشنا کردند تا پاکبازان حق و حقیقت با بهترین توشه ها راه سعادت و کمال را بپیمایند.
گروه فرهنگی خبرگزاری خانه ملت - حضرت محمد(ص)، پیامبر بزرگ اسلام بود که بنای ستم و بیدادی که بر بشریت می رفت را برانداخت و آهنگ عدل و داد را در جهان به طنین افکند و با سر دادن سرود توحید جهانیان را به سمت راه حق و حقیقت رهنمون شد. پیامبر اسلام(ص) گوهر حر و آزادگی را در دست گرفت و به انسان ها نشان داد و اکنون که دیگر در این دنیا نیست در انتظاریم تا آخرین حجت این گوهر نیز ظهور کند تا جهان بشری پرشورتر از گذشته ندای بلند توحید را در سراسر این کره خاکی طنین انداز کند. امروز همچنین سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع)، سبط اکبر پیامبر است که در روزهای طوفانی صدر اسلام در کنار پدر بزرگوارش از کیان اسلام و مسلمانان دفاع کرد و بعد از آن در دوران زمامداری کوتاهی که داشت برای حفظ خون مسلمانان ناچار به صلح شد، صلحی که منافقان و دشمنان به آن پایبند نماندند و در نهایت زهر دشمن خانگی را بر جان ایشان نشاندند تا دومین شهید امامت نیز به جهان اسلام تقدیم شود. موسوی اصل: خیانت دشمنان در جریان صلح امام حسن(ع) زمینه ساز وقوع واقعه کربلا شد میرقسمت موسوی اصل عضو فراکسیون روحانیت مجلس در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ایام 28 صفر که همزمان با رحلت پیامبر اعظم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) است، گفت: پیامبر اسلام(ص) رحمة للعالمین و رحمتی برای تمام موجودات است. نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: نوع دوستی و بشردوستی از ویژگی های بارز حضرت محمد(ص) بود که قصد داشت تمام بشریت را زیر چتری به نام توحید جمع کند. وی در ادامه به وضعیت این روزهای جهان اسلام اشاره و بیان کرد: متأسفانه این روزها افراد تروریست و گروه های تروریستی اسلامگرای افراطی به نام اسلام دست به جنایاتی می زنند و قصد ایجاد خدشه به منادی رحمت الهی را دارند از این رو باید با تمسک به رحمت الهی که پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) آن را برای ما به ارمغان آورد سعی در خنثی کردن توطئه های این گروه ها داشته باشیم.
موسوی اصل در ادامه به ایام شهادت امام حسن مجتبی(ع) و رویکرد ایشان در زمان امامت اشاره کرد و یادآور شد: معروف ترین اتفاقی که در زمان ایشان افتاد به صلح امام حسن(ع) مشهور شد، صلحی که تحمیلی بود اما در زمان خود برای حفظ وحدت لازم برشمرده می شد. وی افزود: امام حسن(ع) در زمان امامت خود برای حفظ خون مسلمانان و اسلام صلح را به جنگ ترجیح دادند و شروطی را پذیرفته و شروطی را گذاشتند اما دشمنان ایشان به شروط گذاشته شده پایبند نماندند. عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در نهایت صلح امام حسن(ع) و عدم پایبندی دشمن به تعهدات خود باعث قیام کربلای برادر ایشان، امام حسین(ع) شد لذا ائمه اطهار تا جایی که امکان داشت از در رأفت و عطوفت وارد می شدند و در نهایت در جایی که امکان به خطر افتادن اسلام به وجود می آمد تن به جنگ می دادند./

نظرات

^

ورود

ورود