مشاهده RSS Feed

یارب

شهید جلال افشار

به این مطلب امتیاز بدهید

منبع عکس تبیان


از طلاب وارسته بود. شاگرد مخصوص آیت الله بهاءالدینی. ایشان فرموده بودند: امام زمان از من یک یار خواسته بود و من جلال افشار را معرفی کردم!!
بارها شنیده بودیم که می فرمودند: از مزار جلال نور خاصی به سوی آسمان ساعد است!
جلال افشار از پاسداران و مسئولان عقیدتی سپاه اصفهان بود. سال 58 ازدواج نمود و ثمره این ازدواج دختری بود که در دوران طفولیت پدر را از دست داد.
جلال در عملیات رمضان به قافله ی نور پیوست. متن زیر وصیتنامه جلال است.با خود گفتم که در این لحظه آخر به عنوان ذکر، چه بنویسم تا باقیات الصالحات باشد. از خدا خواستم تا آیه ای را برایم بیاورد که آن را سرلوحه ی نوشته ام قرار دهم.
ام حسب الذین یعملون السیئات ان یسبقونا ساء ما یحکمون. من کان یرجوا لقاءالله فان اجل الله لات و هو السمیع العلیم. و من جاهد فانما یجاهد لنفسه ان الله لغنی عن العالمین. و الذین امنوا و عملوا الصالحات لنکفرن عنهم سیئاتهم و لنجزینهم احسن الذی کانو یعملون. « عنکبوت 4 تا 7 »
خداوندا می دانی که من بسیار گناه کردم. اما از گناه بیزارم. آنگاه که نافرمانی و ناسپاسی تو را انجام دادم نمی خواستم در مقابل قدرت بی پایان تو بایستم، بلکه بر اثر ضعف نفس، سستی و تنبلی خود عصیان کردم. اما تو ای کریم آنقدر رحمتت گسترده است که بسیاری از آنها را مخفی کردی و مرا در این دنیا مفتضح نساختی. پس اینک که جانم را می ستانی و پس از آن، در برزخ و معاد آبرویم را مبر. خدایا مرا در این دنیا بسوزان اما لحظه ای فراق و جدایی خودت و اولیایت را برایم میاور. خداوندا مرا به آتش خشم و غضب خود نسوزان. خداوندا مشتاق دیدار تو هستم. ولی چه کنم که حجابها مرا پوشانده و چشم و قلب را از من گرفته است.
خدایا تمام دوستانم عاشقانه به سوی تو پر کشیدند و من بی ثمر مانده ام. خدایا با دست خالی به سوی تو می آیم. و از تو طلب بسیار دارم. بر من مسکین رحم کن که بر درگاهت آمده ام. خدایا با ریختن خونم پرده های ظلمت را از من برگیر و مرا به سوی نور رهنمون باش.
خداوندا خجالت می کشم که با تو سخن بگویم اما کرامت تو و رافت و رحمتت مرا به اینجا کشانده است که چنین در پیشگاهت جسورانه مسئلت نمایم. آخر تو به من همه چیز دادی و من کاری برای تو نکردم. خدایا نمی دانم چگونه از بندگانت عذرخواهی کنم. آیا آنان عذر مرا می پذیرند؟! آخر گمان می کردند من بنده ی صالح تو هستم. و همین منوال مرا شرمنده ساختند. اگر حال باطن مرا بنگرند چه می گویند؟! پس تو که ظاهرم را نیکو ساختی باطنم را اصلاح کن. خداوندا به بندگانت چه گویم که هر کدامشان کتاب بزرگی هستند از اندرز و پند.
با این حال با زبان قاصرم می گویم که ای امت به پا خواسته قیام خود را حفظ کنید تا قائم دین حق فرزند امیرالمومنین حجت الله الاعظم(عجل الله ) بیاید و پرچم توحید را برفراز قله های جهان به احتراز درآورد. به نصیحتها، پندها و فریادهای نائب برحقش این پیرمرد موحد که قلبش برای اسلام می تپد گوش فرا دهید و مو به مو اجرا کنید تا رضایت خدا حاصل شود. نیتها را خالص کنید که شرک ظلم عظیمی است. خودپرستی و خودمحوریها را کنار بگذارید و به اسلام و قرآن بیاندیشید.
نیروهای فرصت طلب را مد نظر داشته باشید و در فرصت مناسب آنها را از میدان انقلاب خارج کنید. از روحانیت متعهد به اسلام طرفداری کنید. مسئولان محترم مملکت هر کس را متناسب ظرفیتش به کارهای اجرایی بگمارند. به فرهنگ جامعه بیش از هر چیز توجه شود. به سپاه این بازوی مسلح امام بیش از پیش برسید. بر رشد معنوی و فرهنگی آن بیشتر تکیه کنید و بنگرید که قرآن مکتوب و قرآن ناطق چه می گویند و برای اجرای فرامینشان آستینها را بالا زنید و گامهایتان را استوارتر بردارید.
بدانید تا کفر هست اسلام در جنگ و ستیز با آن هست. و اگر روزی با وجود کفر مبارزه در انقلاب ما کنار گذاشته شود انقلاب از مسیرش خارج گشته است... خواهران و برادران! به اسلام بیندیشید که حیات و سعادت شما در عمل به احکام آن است. فرصت را از دست ندهید. خداوند به شما اجر و صبر جمیل عطا کند.
والسلام علیکم 61/4/29 جلال افشار


منبع: کتاب پنجاه سال عبادت ( گروه فرهنگی
شهید ابراهیم هادی )

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

^

ورود

ورود