مشاهده RSS Feed

باغ بهشت

ازدواج آسان/دین و اخلاق یا پول و اموال

به این مطلب امتیاز بدهید

بسم الله الرّحمن الرّحیم

دین... و اخلاق... نه پول... و اموال...

پیامبر اکرم(ص) اسوه همه جهانیان فرمودند که اگر از دین و اخلاق پسر راضی بودید او را به ازدواج دخترتان در آوردید... نفرمودند: اگر از ذخیره مالی او راضی بودید او را به ازدواج در آورید!!!
اگر پولدار بودن و پول داشتن از ضروریات و واجبات ازدواج بود که خداوند نمی فرمود : ان یکونوا فقراء یغنهم الله من قضله... اگر فقیرند خداوند آن ها را به فضلش غنی می کند(32 سوره نور.)


اینقدر سخت نگیرید... دخترتان حیا می کند و نمی گوید که می خواهد ازداواج کند...!سخت گیری ها به قیمت تنهایی دختر...پسر با تمام امید، به خواستگاری دختر می رود، پسر با توکل به خداوند برای داشتن زندگی گوارا و خوش در زندگی برنامه ریزی کرده... پسر با ایمان به خداوند پا پیش می گذارد... اما خانواده دختر با گفتن جواب خیر(نه به خاطر خوب نبودن پسر بلکه به خاطر محقق نشدن آرزوهای مادی خیالیشان در زمان خواستگاری) قلب او را می شکنند، و این قلب شکستن ها امروز در بسیاری از خانواده ها ارزش شده است... که آره ما چند تا از خواستگارای دخترمونو رد کردیم/چه با افتخار هم تعریف می کنند...

ازدواج های آسان خودشان را فراموش کرده اند!!! و قلب پسران با نیت های پاک را این چنین می شکنند! البته...


چرا پاکان را میرانید... صرف اینکه امروز رویاهای مادیتان را نمیتوانند بر آورده کنند... اما شما را غرق در زندگی شیرین معنوی میخواهند بکنند...؟!


دختر بهانه گیر ۳۰ ساله شده است...
دختر 30 ساله شده است... او سال ها پیش خواستگارانش را با بهانه های مختلف( درس میخوام بخونم، فعلا دانشگاهم تموم نشده، پسره دستش تو جیب باباشه، پسر خوبیه ولی از کجا معلوم کارش رو از دست نده، کارش دولتی نیست) رد کرد.خواستگارانی که امروز با دخترانی که بعد از او به خواستگاریشان رفتند و بهانه نیاوردند زندگی پر از محبت دارند و فرزندانی شیرین و خانواده ای گرم و آرامشی ماندگار...


اما دختر ۳۰ ساله قصۀ ما جز خاطرۀ بهانه هایش همدم دیگری ندارد!!!

نظرات

^

ورود

ورود