مشاهده RSS Feed

virus3000

گاهی داشتن شغل از موفقیت هم مهم‌تر است!

به این مطلب امتیاز بدهید
گاهی داشتن شغل از موفقیت هم مهم‌تر است!
«بیکاری» غرور انسان را خرد می‌کند. نداشتن شغل، نیازمندی می‌آورد و وقتی نیاز شدید شود، نخست حباب آرزوها و رویاهای انسان را خرد می‌کند.
«بیکاری» غرور انسان را خرد می‌کند. نداشتن شغل، نیازمندی می‌آورد و وقتی نیاز شدید شود، نخست حباب آرزوها و رویاهای انسان را خرد می‌کند. در تمام دنیا و در تمام دوران‌ها، هر زمان اراده کرده‌اند که کسی را بشکنند و وادار به تسلیم و عقب‌نشینی و کنند، شغلش را از او گرفته‌اند و یا با انواع روش‌های تحریم، کاری کرده‌اند تا کسب‌و‌کار و تجارتش متوقف و زمین‌گیر شود؛ زیرا در این مواقع است که گرسنگی، خواری و ذلت، دیگر جایی برای دستیابی به موفقیت‌ نمی‌گذارد و فرد رویای موفق‌شدن در سر نمی‌پروراند.
وقتی جوانی را می‌بینم که با وجود کسب موفقیت‌های متعدد تحصیلی و کسب مدارج عالی تخصصی همچنان بیکار است و خودش را برای یافتن شغل به درودیوار می‌زند، گاهی‌اوقات از خود می‌پرسم که نکند داشتن کسب‌و‌کار در این روزگار حتی از موفقیت هم مهم‌تر باشد؟
حقیقت آن است که موفقیت واقعی در احساس بی‌نیازی از دیگران، رفع نیازهای ضروری زندگی و از همه مهم‌تر رضایت از وضعیت موجود و امید به آینده روشن خلاصه می‌شود. به این نتیجه رسیده‌ام که استقلال مالی و بی‌نیازی اقتصادی، بهترین نشانه موفقیت در دنیای امروزی است و این مسئله نه‌تنها درمورد اشخاص، بلکه درمورد جوامع بزرگ نیز صدق می‌کند.
با وجودی که همه عمر برای رسیدن به موفقیت در همه حوزه‌ها تلاش کرده‌ام، اما اکنون به این نتیجه رسیده‌ام که گاهی موفقیت در حوزه کسب‌و‌کار می‌تواند همه آنچه را که انسان آرزو دارد، یکجا در اختیار او قرار دهد. باید کسب‌و‌کار را جدی بگیریم؛ نه اینکه تنها به‌صورت شعاری به آن بنگریم؛ بلکه لازم است این مقوله به‌صورت عملی و کاربردی برای همه اشخاص و اقشار جامعه، اعم از زن و مرد و باسواد و بی‌سواد و ... قابل‌اجرا باشد. باید اصول کسب‌و‌کار و تجارت زودتر از هر چیزی به کودکان این مرزوبوم آموخت. وقتی قرار است این کودکان در بزرگ‌سالی با مشکلی آزاردهنده به نام بیکاری دست‌و‌پنجه نرم کنند، چرا نباید آن‌ها را از همان کودکی برای این نبرد سخت و دشوار آماده کنیم؟!
در قرن بیست‌ویکم که دنیا دائما در حال تغییر است، کسب‌و‌کارها نیز شکل و شمایل دیگری یافته‌اند. الگویِ داشتن شغلی ثابت و به مدت طولانی دیگر طرفداری ندارد. در قرن جدید مدل تازه‌ای از کسب‌و‌کار رونق گرفته است که در آن، مشاغل نوپا و زودبازده، با عمری کوتاه ولی پرمنفعت حرف اول را می‌زنند که به این کسب‌و‌کارهای نوپا «استارت آپ» گفته می‌شود. «استارت آپ» جعبه سیاهی است که از یک طرفِ آن، ایده‌های خلاقانه جدید وارد می‌شود و از طرف دیگر، پول و ثروت بیرون می‌ریزد. «استارت آپ» چیزی است که همه بیکارها و حتی بسیاری از کسانی که کار هم دارند، می‌توانند یکی از آن‌ها را راه‌اندازی کنند. با نهادینه‌شدن فرهنگ «استارت آپ» در کشور، نه‌تنها بی‌شمار فرصت شغلی جدید برای بیکاران ایران زمین ایجاد می‌شود، بلکه خیل عظیمی از بیکاران کشورهای دیگر نیز در خدمت منافع ملی ایران‌زمین به کار گرفته می‌شوند. کسب‌و‌کارهای نوپا وقتی پا بگیرند، دریای موفقیت نیز موج‌های بزرگ‌تری برمی‌دارد و افق‌های دورتر و جدیدتری پیش روی مردمان این عصر و زمان گشوده خواهد شد و آن روز است که موفقیت و کسب‌و‌کار‌های نوپا، شانه‌به‌شانه یکدیگر قدم برمی‌دارند. تردیدی ندارم که چنین اتفاقی حتما خواهد افتاد.
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

^

ورود

ورود