مشاهده RSS Feed

علی مع الحق

دعای بسیار مجرب برای افزایش رزق و روزی و ادای دین

به این مطلب امتیاز بدهید
دعای بسیار مجرب برای افزایش رزق و روزی و ادای دین:


((اللَّهُمَّ أَغْنِنِي بِحَلَالِكَ عَنْ حَرَامِكَ وَ بِفَضْلِكَ عَمَّنْ سِوَاكَ ))
«خدايا! مرا با روزى حلالت از حرام و با عطا و بخشش خود از ديگران بىنياز گردان».


آیت‌الله حاج شیخ علی افتخاری گلپایگانی که از شاگردان آیت‌الله العظمی حاج شیخ محمدتقی بهجت محسوب می‌شد میگوید روزی دیدم که شخصی دم در ایستاده و آیت الله بهجت هم به خاطر گرمای تابستان با یک پیراهن نازک و عرقچین دم در آمده‌اند و دارند با او حرف می‌زنند. جلو رفتم و سلام کردم و دیدم آن شخص دارد از دست تنگ و فشار معیشت با آقا صحبت می‌کند و از ایشان می‌خواهد دعایی را به او تعلیم بدهند تا از وضعیت مشقت‌بار خود خلاص شود. آقا به ایشان فرمودند: «صبح و شب این دعا را بخوانید: «اللهم اغننی بحلالک عن حرامک و بفضلک عن من سواک.» آن آقا گفت: «یادم نمی‌ماند. بی‌زحمت بنویسید و بدهید.»
آقا به من فرمودند: «آقای افتخاری! بنویسید و به ایشان بدهید.» من خودم می‌خواستم «بطاعتک عن معصیتک» را هم بیفزایم که آقا فرمودند: «این کار را نکن.»
آقا فرمودند: بعد از آن هم صلوات بفرستید. ان‌شاءالله اثر دارد.


سند روایی:


قَالَ أَمِيرُ الْمُؤْمِنِينَ ع شَكَوْتُ إِلَى رَسُولِ اللَّهِ ص دَيْناً كَانَ عَلَيَّ فَقَالَ يَا عَلِيُّ قُلْ اللَّهُمَّ أَغْنِنِي بِحَلَالِكَ عَنْ حَرَامِكَ وَ بِفَضْلِكَ عَمَّنْ سِوَاكَ فَلَوْ كَانَ عَلَيْكَ مِثْلُ صَبِيرٍ دَيْناً قَضَى اللَّهُ عَنْكَ وَ صَبِيرٌ جَبَلٌ بِالْيَمَنِ لَيْسَ بِالْيَمَنِ جَبَلٌ أَجَلَّ وَ لَا أَعْظَمَ مِنْهُ.

امير المؤمنين على (ع) فرموده است از وامى كه داشتم با پيامبر (ص) صحبت كردم. فرمودند: اى على بگو «پروردگارا مرا به حلال خود از حرامت بی نياز فرماى و به فضل خود از هر كس جز خودت مرا بىنياز فرماى. كه اگر به اندازه كوه صبير وام داشته باشى خداوند آن را اداء خواهد فرمود.» (صبير نام كوهى است در يمن و هيچ كوهى بزرگتر و پرشكوهتر از آن در يمن نيست.)

امالی صدوق ص388
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

^

ورود

ورود