مشاهده RSS Feed

virus3000

يک لحظه مي‌تواند سرنوشت و آينده را عوض کند

به این مطلب امتیاز بدهید
يک لحظه مي‌تواند سرنوشت و آينده را عوض کند

يکي از زيباترين موازنه‌هاي زندگي اين است که ما هيچ وقت نمي‌توانيم به کسي کمک کنيم، قبل از اين که اول به خودمان کمک کنيم و مراقب خودمون باشيم.
وقتي تو يک درجه حرارت بيشتر به آب مي‌دهي باعث تفاوتي مي‌شوي که همان تبديل شدن آب گرم به بخار هست که مي‌تواند قدرت و انرژي حرکت يک ماشين را فراهم کند. يک فرايند زيبا و نه چندان پيچيده که باعث مي‌شود بفهميم که هر کاري رو قادريم انجام بدهيم.
رازي براي موفقيت وجود ندارد و همه چيز به طور غريزي در ما وجود دارد. موفقيت در هرچيزي يک اصل اساسي دارد: تلاش و در بيشتر موارد براي رسيدن به نتايج چشمگيرتر به تلاش بيشتري نياز داريم که در واقع همان اضافه کردن يک درجه به حرارت است.
در ‌212 درجه فارنهايت آب به جوش مي‌آيد و تبديل به بخار مي‌شود و بخار است که مي‌تواند يک لوکوموتيو را به حرکت در آورد. يک درجه اضافه باعث مقدار زيادي تغيير مي‌شود و يک درجه تلاش بيشتر در کار و زندگي خوب را تبديل به عالي خواهد کرد.
اين زندگي توست و تو مسوولي براي نتايجي که به دست مي‌آوري. براي به دست آوردن چيزهايي که هيچ زماني نداشتيم بايد کارهايي انجام بدهيم که تابه حال انجام نداده‌ايم.
تنها چيزي که بين يک انسان و خواسته‌اش در زندگي وجود داره، اراده‌اي است که باعث مي‌شه تلاش کنه و ايمان و باور اين که هر چيزي امکان پذيراست.
داشتن يک هدف تعريف شده و مشخص و تمرکز روي آن باعث به وجود آمدن تصورات زيبا و الهامات و شور وهيجان براي رسيدن به آن مي‌شود.
استقامت حتما نبايد در يک مسابقه طولاني و دوره‌هاي بلند مدت باشه؛ مي‌تونه به دوره‌هاي کوتاه تر تقسيم بشه و استقامت در تک تک اين مقاطع باشه، يعني يکي به دنبال ديگري.
اديسون گفته خيلي از شکست‌هاي زندگي زماني اتفاق مي‌افته که اشخاص نمي‌دونستن چقدر به موفقيت نزديک بودند، زماني که از تلاش نااميد شدند و دست کشيدند...
مي‌دونين چرا آدم‌ها وقتي بزرگ مي‌شن با خودکار مي‌نويسند؟ چون اگه غلط بنويسن ديگه نتونن پاکش کنن ولي مي‌دونين اعتقاد من چيه؟ اين که ماهي رو هر موقع از آب بگيري تازه است، به هر اشتباهي مي‌شه فرصت داد به شرطي که ديگه اون اشتباه دوباره تکرار نشه. زندگي رو با مداد بنويس و هر جا که لازم باشه پاکش کن و اشتباهت رو جبران کن. مي‌توني اين کار رو بکني. فقط و فقط حواست باشه زياد پاک نکني که کاغذ زندگيت پاره بشه، اين مهمه.
يادت نرود يک لحظه مي‌تواند سرنوشت و آينده رو عوض کند. فقط يک لحظه و تمام آينده به همين يک لحظه و تصميم وابسته است.
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

^

ورود

ورود