مشاهده RSS Feed

virus3000

راز برنامه ريزي اثربخش

به این مطلب امتیاز بدهید
راز برنامه ريزي اثربخش

حتماً شنيده‌ايد که براي انجام هر کار طولاني بهتر است دقايقي براي استراحت ميان کار در نظر بگيريد؛ اما مدت‌زمان کار و استراحت بايد دقيقاً چقدر باشد؟ طبق آخرين تحقيقات 52 دقيقه کار و 17 دقيقه استراحت.

وقتي در حال درس خواندن براي يک امتحان دشوار هستيد، پشت ميز کار خود در اداره نشسته‌ايد و يا پروژه‌ مهمي را در دست انجام داريد بهتر است براي پايين نيامدن بازده حتماً بازه‌هاي استراحت ميان کار در نظر بگيريد. بر اساس آمار اپليکيشن نظارتي DeskTime ده درصدي مردم که بيشترين بازده را در کارهايشان دارند پس از مدتي کار کردن چند دقيقه استراحت مي‌کنند. تحقيقات مي گويند :

دليل اين‌که 10 درصد برتر کاربران ما از نظر بازدهي، مي‌توانند در کمترين زمان ممکن بيشترين کار را انجام دهند اين است که زمان کاري براي آن‌ها مانند دويدن است. آن‌ها 52 دقيقا را با جديت کار مي‌کنند و 17 دقيقه بعدي را براي شروع فعاليت بعد استراحت مي‌کنند.

در طول 52 دقيقه کار شما کاملاً بر روي انجام وظايف و پيشرفت متمرکز هستيد درحالي‌که در طول 17 دقيقه استراحت فکر شما کاملاً از محيط کار دور شده و کاملاً استراحت مي‌کنيد؛ در اين زمان خبري از چک‌کردن ايميل‌ها هر 5 دقيقه و يا “سر زدن به شبکه اجتماعی” نخواهد بود.

همچنين اگر پشت ميز کار نشسته‌ايد در اوقات استراحت بلند شويد، چرخي بزنيد و حالت خود را عوض کنيد. همچنين مي‌توانيد به جاي 52 و 17 دقيقه از تکنيک 25 و 5 دقيقا استفاده کنيد. انتخاب يکي از اين دو تکنيک به نوع کارتان بستگي دارد. ممکن است در طول 25 دقيقه نتوانيد کاري را پيش ببريد و پنج دقيقه استراحت رشته افکار شما را پاره کند؛ شايد هم برعکس کارتان آن‌قدر سنگين باشد که پس از 25 دقيقه حتماً نياز به استراحت داشته باشيد.
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

^

ورود

ورود