مشاهده RSS Feed

mousavi928

من مشتعل عشق نقی ام چه کنم

به این مطلب امتیاز بدهیدهمانگونه که می دانید نام مبارک 4 تن از 14 معصوم محمد و نام مباک 4 تن از آنها علی است
اما در امامان 12 گانه
در قرآن خداوند می فرمایید از روز خلقت 12 ماه وجود داشته است
توجه کنید از روز خلقت. ولی جالب ایت بدانید قبلاً کره ماه وجود نداشته است و بعدها در اثر یک برخورد کره ماه بوجود آمد، پس از آن طول هر سال حدود 400 روز شد و امروزه به 360 روز رسیده است که البته این 360 روز با سرعت کمی در حال کاهش هستند
بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ عِدَّةَ الشُّهُورِ عِنْدَ اللهِ اثْنا عَشَرَ شَهْراً في كِتابِ الهِن يَوْمَ خَلَقَ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ مِنْها أَرْبَعَةٌ حُرُمٌ ذالِكَ الدِّينُ الْقَيِّمُ فَلا تَظْلِمُوا فيهِنَّ أَنْفُسَكُمْ وَ قاتِلُوا الْمُشْرِكينَ كَافَّةً كَما يُقاتِلُونَكُمْ كَافَّةً وَ اعْلَمُوا أَنَّ اللهَ مَعَ الْمُتَّقينَ (009 | توبه - 36)
تعداد ماهها نزد خداوند در كتاب (آفرينش) الهى، از آن روز كه آسمانها و زمين را آفريده، دوازده ماه است; كه چهار ماه از آن، ماه حرام است; (و جنگ در آن ممنوع مى باشد.) اين، آيين هميشگى و استوار (الهى) است. بنابراين، در اين ماهها به خود ستم نكنيد (و از هرگونه خونريزى بپرهيزيد). و با همه مشركان، پيكار كنيد، همان گونه كه آنها با همه شما پيكار مى كنند; و بدانيد خداوند با پرهيزگاران است.

حال این سوال مطرح می شود که چرا خداوند فرموده از ابتداری خلقت 12 ماه وجود داشته است؟ منظور از ماه چیست؟
چرا 4 تای آنها حرمت خاص دارند؟ اگر این ماه ها ماه های سال هستند اصلاً چه اهمیتی دارد که چهارتای آنها حرمت خاصی داشته باشند؟
وقتی آیه بعدی را می خوانیم کمی بیشتر متوجه می شویم که منظور از این ماه ها، ماه های سال نیست

إِنَّمَا النَّسيءُ زِيادَةٌ فِي الْكُفْرِ يُضَلُّ بِهِ الَّذينَ كَفَرُوا يُحِلُّونَهُ عاماً وَ يُحَرِّمُونَهُ عاماً لِيُواطِؤُا عِدَّةَ ما حَرَّمَ اللهُ فَيُحِلُّوا ما حَرَّمَ اللهُ زُيِّنَ لَهُمْ سُوءُ أَعْمالِهِمْ وَ اللهُ لا يَهْدِي الْقَوْمَ الْكافِرينَ (009 | توبه - 37)
تأخير ماههاى حرام (و جا به جا كردن آنها) فقط، افزايشى در كفر (مشركان) است;كه با آن، كافران گمراه مى شوند; يك سال، آن را حلال، وسال ديگر آن را حرام مى كنند، تا با مقدار ماههايى كه خداوند تحريم كرده هماهنگ شود (و عدد چهار ماه، به پندارشان تكميل گردد); و به اين ترتيب، آنچه را خدا حرام كرده، حلال بشمرند. اعمال زشتشان در نظرشان زينت داده شده; و خداوند جمعيّت كافران را هدايت نمى كند.

ای بابا انگار خیلی قضیه جدیه، خدا چرا سر این ماه ها اینقدر پافشاری می کند؟ میگه کافری اگر بخوایی این ماه ها را تغیر بدی
حالا منظور خدا از تغیر چیست؟ چه کسی می خواد امامان دوازده گانه یا ماه های دوازده گانه را تغیر دهد؟ اولین نفری که باعث این کار می شود را خود خدا یکجوارایی معرفی کرده. در ادامه می خوانیم:
إِلّا تَنْصُرُوهُ فَقَدْ نَصَرَهُ اللهُ إِذْ أَخْرَجَهُ الَّذينَ كَفَرُوا ثانِيَ اثْنَيْنِ إِذْ هُما فِي الْغارِ إِذْ يَقُولُ لِصاحِبِهِ لا تَحْزَنْ إِنَّ اللهَ مَعَنا فَأَنْزَلَ اللهُ سَكينَتَهُ عَلَيْهِ وَ أَيَّدَهُ بِجُنُود لَمْ تَرَوْها وَ جَعَلَ كَلِمَةَ الَّذينَ كَفَرُوا السُّفْلى وَ كَلِمَةُ اللهِ هِيَ الْعُلْيا وَ اللهُ عَزيزٌ حَكيمٌ (009 | توبه - 40)
اگر او[= پيامبر] را يارى نكنيد، خداوند او را (در سخت ترين لحظات) يارى كرد; آن هنگام كه كافران او را (از مكّه) بيرون كردند، در حالى كه يكى از دو نفر بود (و يك نفر بيشتر همراه نداشت); در آن هنگام كه آن دو در غار بودند، و او به همسفر خود مى گفت: «غم مخور، خدا با ماست.» آنگاه، خداوند، آرامش خود را بر او فرستاد; و با لشكرهايى كه مشاهده نمى كرديد، او را تأييد نمود; و گفتار (و خواسته) كافران را پايين تر قرار داد،(و آنها را با شكست مواجه ساخت و تنها سخن خدا (و آيين او)، برتر (و پيروز) است;و خداوند توانا و حكيم است.

حال چهار تن از این ماه ها حرمت ویژه دارند. چهار تا علی. علی علی علی
ارتباط بسیار نزدیکی بین این چهار امام است. همه آنها در ماه حرام به امامت رسیده اند.
اولی امام علی که قبل از او 25 سال حکومت رو به فساد رفت و اسلام در حال نابود بود. خدا یک علی رو کرد. علی دوم پس از امام حسین آمد. زمانیکه نسل رسول اکرم رو به انقراض بود. علی سوم پس امام کاظم که 14 سال در زندان انفرادی بود!!! و علی چهارم در دوره متوکل که این ملعون روی یزید را سفید کرد!!

اما امام علی نقی امام هادی که در بین از همه غریب تر است و حقش را ادا نکردیم و آن ملعون هم از غفلت ما سو استفاده کرد و تا توانست به امام ما توهین کرد.

در انتها لازم است بگویم این بطن قرآن است. ولی در ظاهر آیات: در زمان نزول قرآن ماه های سال را به گونه چرخش می دادند که روزهای احرام در فصل خوش آب و هوای سال واقع شود.

بر گرفته شده از سخنان استاد رائفی پور

^

ورود

ورود