مشاهده RSS Feed

کریم

انقلاب ایران وبیداری اسلامی2

به این مطلب امتیاز بدهید
نکته قوت انقلاب ایران:

در چهار سال اخیر شاهد انقلابهایی در کشورهای عربی واسلامی بودیم مثل تونس، لیبی، مصر که مردم وانقلابیون توانستند دیکتارتورهایی مثل مبارک، بن علی وقذافی بعد از سالها حکومت بر این کشورها سرنگون کنند وکار را به دست گیرند. وهمانطور که قبلا گفتیم الگوی اصلی این انقلابها انقلاب ایران بود که با سنگونی شاه در این 35سال اخیر دستاوردهای مهمی داشت ودر اداره جامعه با وجود تمام تحریمها وکارشکنی های بین المللی موفق عمل کرده بود. ولی متاسفانه این انقلابها به سر منزل مقصود نرسیدند.
در لیبی امروز شاهد جنگ داخلی وبی سامانی عجیبی هستیم. در مصر حکومت مردمی که پیروز شده بود واخوان المسلمین کار ار به دست گرفته بودند آنقدر بد واشتباه عمل کردند که بعد از مدتی بخشی از همان انقلابیون به مخالفت با آنها برخواستند البته در کنار طرفداران حسنی مبارک. ونتیجه آن شد که حکومت مرسی تنها یک سال دوام آورد والان حکومت به دوست مبارک ژنرال سیسی رسیده است.
سوال اینجاست که چه عاملی موجب موفقیت ودوام انقلاب بود که این انقلابها نداشتند؟

ولایت فقیه نکته قوت انقلاب ایران:
اگر خوب دقت کنیم خواهیم دید عامل انسجام ودوام انقلاب ایران ولایت فقیه بوده است که همیشه نقشه های دشمن را با سیاست وهوشیاری به موقع از بین برده است. وتبعیت غالب مردم از ولی فقیه چه امام خمینی وچه امام خامنه ای موجب بقاء این نظام شده است.
رهبرانی که با شجاعت تمام می گویند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. وارتباط معنوی ودینی که این رهبران با خداوند متعال وحضرت ولی عصر(عج) دارند تا بحال موجب نجات این نظام شده است.
باج دادن به جریانها ومستکبران:
کشورهای عربی در عین اعلام اینکه مبنای آنها دین است با تمام وجود با مستکبران واسرائیل اعلام دوستی می کردند برای اینکه دوام داشته باشند بدون اینکه این بدبخت ها فرک کنند که ما عندکم ینفد وما عندالله باق، اگر انسان با خدا ارتباط داشته باشد وبرای خدا کار کند باقی هم خواهد ماند همان عملی که رهبراین ایران داشتند ودارند. نه مثل جناب مرسی که به شیمون پرز قاتل مسلمانان نامه دوستی وبرادری بنویسد ودر مقابل سوریه از داعش وجبهة النصرة که ساخته آمریکا بودند حمایت کند. و الان شاهد هستیم که بشار اسدی که با مقاومت بود واز اول در برابر اسرائیل ایستاده بود هنوز باقی است ولی جناب مرسی در زندان تشریف دارند همراه با دوستان ورفقای خودشان.
برای تایید سخن خود می توانیم به کشور عراق مثال بزنیم با اینکه مردمش چه بسا مقاومت وجدیت مردم مصر را ندارند ولی آمریکا را بیرون کردند وبا وجود تمام مشکلات کشو ررا به مستبد دیگری مثل صدام نسپرده اند. وعلت این هم وجود مرجعیت دینی مثل آیة الله سیستانی بوده است.
در واقع بزرگترین نکته قوت تشیع که برادران اهل سنت از آن بی بهره هستند وجود مرجعیت دینی ورهبری دینی در بین آنهاست.
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

^

ورود

ورود