PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حجابی که عفاف نیست ( بزک کرده های چادری )

باغ بهشت
۱۳۹۲/۰۶/۲۴, ۰۷:۲۸
از کجا معلوم همین آرایش کم تو ،خواهرم ، دل جوانی را بلرزاند و او را به ورطه نابودی بکشاند و تو، همان علت و جرقه ابتدایی آن نابودی باشی ؟!

اقسام ظاهر شدن بانوان در متن جامعه امروز:

۱٫با بستن دستمال کوچکی بر سر برای رفع تکلیف و با نهایت آرایش

۲٫با همان قیافه منتها کمی جمع و جور تر و آرایش کمتر

۳٫ با مانتوی بلند و حجاب کامل با آرایش غلیظ یا رقیق!

۴٫ چادری با حجاب نصف و نیمه و آرایش !!

۵٫چادری با حجاب کامل و آرایش !!!

۶٫چادری با حجاب کامل و بدون آرایش

زنان جهنمی در کالبد و لباس زنان بهشتی:

با توجه به اینکه طی دهه اخیر با امور عجیب غریب زیادی سر و کله میزنیم خیلی از امور، که نه تنها از نظر شرع قبیح است ، بلکه از نظر عرف هم امری انحطاط آور برای جامعه محسوب میشد، اینک افراد زیادی به آن عشق می ورزند..یکی از این امور آرایش است.

در اسلام برای آرایش زن مکان و زمان مشخص و تعیین شده ای وجود دارد .ولی با کمی دقت در کوچه و بازار و حتی در میان نزدیکترین افراد به ما، آرایش در محضر نامحرمان ،یک امر کاملا عادی و جا افتاده شده است. تا جایی که ،به جای اینکه همه دست در دست هم دهند تا این معضل اجتماعی را حل کنند بسیاری از افراد محجبه، خود، بدان گرفتار شده اند!

حرف ما در اینجا استثنائا به دو گروه اول بر نمی گردد چرا که آنها خواسته یا ناخواسته، با ظاهر خود، دم از عدم قبول حجاب و حفظ نصف و نیمه آن به دلایل گوناگون میزنند . اما روی صحبت ما با خانم هایی است که با کمال تعجب و تاسف در حین حفظ حجاب به آرایش می پردازند!! و وقتی از آنها میپرسیم علت آرایش شما در حین حفظ حجاب چیست دلایلی می آورند که بوی نفس اماره میدهد، دلایلی چون، میخواهیم در جامعه پررنگ شویم، چون خانواده ما سنتی است و با برداشتن حجاب ما موافق نیست، چون هرکاری میکنیم غیرتمان اجازه نمیدهد چادر را بر داریم و از طرفی دوست داریم همه بفهمند ما هم زیبا هستیم و ….. .

آری می دانند، بسیاری ازخانم ها که نمیتوانند با حجاب خداحافظی کنند سعی در برداشت شخصی از معنای آن داشته و با ترس از اینکه امل نامیده شوند این حرام الهی (آرایش در برابر نامحرمان ) را بر خود حلال دانسته و در ضمن محجبه بودن (اعم از پوشاندن کل بدن، باستثناء وجه و کفین ) سعی در نمایش خود و جلوه دادن چهره خویش در جامعه داشته و هیچ عذابی هم به وجدان خود راه نمیدهند.

بدون آنکه ذره ای فکر کنند که آیا حق دارند جلوهء چادر را با آرایش از بین ببرند؟ آیا معنای عفاف و حیا تنها در پوشاندن موی سر خلاصه میشود؟ آیا مردم در مورد آنها همان فکری را میکنند که درباره ی هر فرد چادری بدون آرایش میکنند؟ آیا اصلا وجدان آنها این امر را قبول میکند که برای سلیقه شخصی خود قبح این حرام الهی را از بین ببرند؟.و باعث شوند نسل های آتی برداشت غلطی از این نهی الهی(یعنی عدم آرایش در مقابل نامحرم) پیدا کنند و حجاب معنایی غیر آنچه مد نظر اسلام است پیدا کند؟

باید گفت ،هیچ امری از قبیل مد گرایی،ترویج فرهنگ های غلط ،باور های شخصی و….. نمیتواند باعث ملغی یا منسوخ شدن حکم خداوند، یا حلال شدن حرامی شود. و با هیچ ترفندی نمیتوان آیه ء (( ولا تبرجن تبرج الجاهلیت الاولی)) را به امری دیگر تفسیر کرد. چرا که این آیه بدون نیاز به تفسیر و مشخصا اعلام میدارد که آرایش کردن و خودنمایی امری است که انسانها را به زمان نادانی و جاهلیت و بی دینی میکشاند و می خواهد بگوید ای زنانی که خود را برای نامحرم می آرایید بدانید زنان امل زمان جاهلیت هیچ ارزشی برای خود قائل نبوده و در آن زمان تنها استفاده از زیبایی ظاهری و نگاه جنسیتی به زن لحاظ میشده است.

به جرات میتوان گفت، این عمل آنها نه تنها دست کمی از بی حجابی ندارد بلکه گناهی بالاتر از این امر برای آنها مکتوب خواهد شد! چرا که نه تنها زیبایی خود را برای نامحرم جلوه گر میکنند، بلکه قبح آرایش در برابر نامحرم که امری مزمت شده نزد پروردگار است ر ا از بین برده و باعث ترویج بیش از بیش آن خواهند شد.

مگر نه این است که بزرگترین گناه گناهی است که صاحبش آن را سبک بشمارد ؟ پس این افراد بدانند که گناه، گناه است و باید از کوچک و بزرگ آن فراری بود، چراکه از کجا معلوم همین آرایش کم تو ،خواهر، دل جوانی را بلرزاند و او را به ورطه نابودی بکشاند و تو، همان علت و جرقه ابتدایی آن نابودی باشی!

ابوالفضل
۱۳۹۲/۰۶/۲۴, ۱۰:۴۵
ارایش یعنی زیبایی مصنوعی
دختری که با ارایش کردن میخواد زیبا بشه به نظر من ارزشش صفر هست.هرچی خدا عطا کرده همونو بس
این ارایش در ازدواج هم مشکل افرین هست.پسر بدبخت وقتی دختر رو با ارایش میبینه می پسنده
اما بعد ازدواج دختر خانم که رفت حموم اومد بیرون و ارایشش پاک شد پسر میبینه که همون دختر نیست!

باغ بهشت
۱۳۹۲/۰۶/۲۴, ۱۱:۱۱
دختر خانم چادری ... فاجعه است !!

دختر خانم چادری که جلوی موهایش را مثل یک تاج خروس بیرون می آورد!

دختر خانم چادری ای که صدای قهقهه اش تا ده تا خانه آن طرف تر می رود !

دختر خانم چادری که تمام اقوام و خویشانش برایش محرم محسوب می شوند!

دختر خانم چادری که با صورت آرایش کرده از خانه بیرون می رود!

دختر خانم چادری ای که توی دانشگاه با پسرای همکلاسی اش بگو و بخند دارد !

دختر خانم چادری ای که حیا نمی کند که توی تاکسی کنار یک پسربنشیند،

... واقعاً فاجعه است!

باغ بهشت
۱۳۹۲/۰۶/۲۴, ۱۲:۱۱
چادری ها زهــــــــرایی نیستند!

اگر پهلویشان درد دین نداشته باشد...
چادری ها زهـــــــــرایی نیستند!
اگر لبشان ذكر غریب مادر نداشته باشد...
اگر زینبی را برای كربلای پسرش مهدی نداشته باشند...
چادری ها زهــــــــــرایی نیستند!
اگر ذكر لب زینبشان چیزی جز «ما رایت الا جمیلا» باشد...
اگر عدو را با سیاهی چادرشان به خاك سیاه نكشانند...
اگر سیاهی چادرشان حرمت خون شهیدان را به عالمیان ننمایاند...
چادری ها زهـــــــــرایی نیستند!
اگر منتظـــــــــر یوسف گمگشته ای نباشند...
اگر "سربند یا زهـــــــــــرا س" را بر پیشانی علویان خود گره نزنند...
اگر چادرشان مجوز ورودشان به زیر خیمه ی نیمه سوخته ی "مــــــــــادر" نباشد...

ابوالفضل
۱۳۹۲/۰۶/۲۴, ۱۳:۴۷
من برخی مواقع یه چادرهایی دیدم که سر نکردنش از سرکردنش خوبه.
نمیدونم حالا خانوما بهش چی میگین.از این ور اون ورش دیده میشه
این یعنی چی؟

باغ بهشت
۱۳۹۲/۰۶/۲۴, ۱۴:۰۴
سلام
نام من چادر است ..نام مادرم حجاب و پدرم عفاف است …
روزگارم بد است و از همه شما دلگیرم …
شما از من که میراث خانمی پهلو شکسته هستم خوب محفاظت نکردید ، هیچ وقت یادم نمیرود … از کوچه تا بین در و دیوار همیشه همراهش بودم وقتی زمین خورد ، خاکی شدم … وقتی سیلی خورد ، در صورتش بودم ، وقتی بین در و دیوار محسنش سقط شد ، خونی شدم … خوب میدانم چه دردی کشید تا من را برای شما به ارث گذارد…
و شما با من چه کردید ؟؟؟ شما کار را به جایی رساندید که میخواهند مرا با زور و بگیر و ببند به دیگران غالب کنند و من خوب میدانم چرا کارم به اینجا کشیده شده …
از شماست که برماست …
شنیدم که میگفتید اگر میخواهی کسی را خراب کنی از او بد دفاع کن و شما با من همین کار را کردید !
اگر شمایی که خود را وارثان من میدانید درست رفتار میکردید و حرمتم را حفظ میکردید وضعیت من اینگونه نبود …
عده ای مرا تبدیل به استتاری برای گناهانتان کردید تا بگویند فلانی زیر چادر هر کاری میکند و باعث شدید قداستم کمرنگ شود …
مرا وسیله تکبر و فخر فروشی و خود برتر بینی کردید …
مرا تبدیل به شنلی کردید تا در میان سیاهی من ، رنگی بودن کفش و جوراب ها و مانتوهای رنگارنگتان بیشتر جلوه کند …
عده ای مرا به تمسخر گرفتید و از میان من دست های عریان و موهایتان را بیرون گذاشتید …
مرا به هر جایی بردید … از شانه به شانه ی نامحرم در تاکسی و دانشگاه و میان پسر ها تا کافی شاپ و محیط های فاسدتر …
هنر پیشه هایتان مرا فقط برای فیلم بازی کردن خواستند و شما هم با من فیلم بازی کردید تا در نقش دختری معصوم باشید …
به سیاهی رنگم ایراد گرفتند … و شما سعی کردید مرا عوض کنید !!!
عده ای از شما به من مدل دادید ، تقصیر خودتان را گردن من انداختید و شکل مرا عوض کردید تا مثلا محبوب تر شوم … مرا تبدیل به مانتوهای براق و لبنانی و ملی و اندامی کردید …
شما به میراث فرهنگیتان دست نمیزنید و آن را تغییر نمیدهید اما در من که میراثی گرانبهاتر بودم دست بردید و هویتم را از من گرفتید …
به من خیانت کردید و من را که قرار بود جلوی زینت ها را بگیرم تبدیل به زینت کردید ، از زیر من روسری های رنگارنگ بیرون زدید و یادتان رفت برای چه چیز آمده ام و اگر قرار بود زیبا باشم زیبا به شما میرسیدم …
شکایت شما را خواهم کرد …
به شما توصیه میکنم به جای عوض کردن و مدل دادن به من خودتان را عوض کنید ، به جای اینکه مرا به شوی لباس بکشانید نگاهی به خودتان بیندازید شاید ایراد از خودتان باشد …

باغ بهشت
۱۳۹۲/۰۶/۲۵, ۱۴:۴۲
(بسم الله الرحمن الرحیم)

همه چیزش درست بود
فكر میكرد باحجاب است

فكر میكرد نماز خوان است(1)

فكر میكرد كارش درست است
فكر میكرد به بهشت می رود!(2)

امــّـــا امـــــآن از غفلت!
همه اش در حد یك فكــــر بود.
نه تنـــها، بهشــت خود را به كوهــان شتــری فروخت،
بلـــكه
لـعنـتِ همیشگی را هم به اِزایـــش خریــده بـود

.رسول خدا - صلّی الله علیه و آله : زمانی که دیدید زنانی موهای سر خود را مثل برآمدگی پشت شتر نموده و در میان نامحرمان ظاهر می شوند، به آنها بگوئید که نمازشان قبول نیست.«کنزالعمال/ ج 16/ ص 392»

2.پیامبر اعظم صلی الله و علیه و آله : دو گروره از دوزخیان را دیدم که در این زمان هنوز نیامده اند ... زنانی که پوشیده ولی برهنه اند .... سرهایشان را مانند کوهان شتر برجسته می کنند، اینان به بهشت نمی روند و بوی بهشت را که از فاصله ای بسیار زیاد به مشام می رسد، استشمام نمی کنند. «میزان الحکمه/ج1/ص530»

3.رسول خدا - صلّی الله علیه و آله: در آخر الزمان از میان امت من زنانی خواهند آمد که پوشش دارند اما برهنه اند و بر سرهایشان بر آمدگی مانند کوهان شتر خراسانی وجود دارد ... پس آنان را لعنت کنید که ملعونند. «صحیح مسلم /ج6

باغ بهشت
۱۳۹۲/۰۷/۰۸, ۱۴:۲۳
یه دختر چادری جلوی نامحرم بلند نمی خنده

یه دختر چادری بانامحرم شوخی نمیکنه

یه دختر چادری جلوی نامحرم خودنمایی نمیکنه

یه دختر چادری جلوی نامحرم آرایش نمیکنه

یه دختر چادری جلوی نامحرم موهاشو بیرون نمیزاره

یه دختر چادری به نامحرم نگاه نمیکنه

یه دختر چادری مواظب زبانش هست تا غیبت تهمت دروغ نگه

خلاصه هر کاری میکنه که دل خدا و امام زمانش رو شاد کنه

دختر حوا
۱۳۹۲/۰۸/۰۱, ۰۸:۲۶
سلام دوست گرامی خیلی مطلب زیبا و تامل برانگیز و پر مغزی بود واقعا ممنونم
عالی نوشتید
موفق باشید
یا علی

کنیز حضرت نرجس (س)
۱۳۹۲/۰۸/۰۱, ۱۲:۴۴
این یعنی چی؟
:mohandes::mohandes:

کنیز حضرت نرجس (س)
۱۳۹۲/۰۸/۰۱, ۱۲:۵۰
از کجا معلوم همین آرایش کم تو ،خواهرم ، دل جوانی را بلرزاند و او را به ورطه نابودی بکشاند و تو، همان علت و جرقه ابتدایی آن نابودی باشی ؟!

با توجه به اینکه طی دهه اخیر با امور عجیب غریب زیادی سر و کله میزنیم خیلی از امور، که نه تنها از نظر شرع قبیح است ، بلکه از نظر عرف هم امری انحطاط آور برای جامعه محسوب میشد، اینک افراد زیادی به آن عشق می ورزند..یکی از این امور آرایش است.

در اسلام برای آرایش زن مکان و زمان مشخص و تعیین شده ای وجود دارد .ولی با کمی دقت در کوچه و بازار و حتی در میان نزدیکترین افراد به ما، آرایش در محضر نامحرمان ،یک امر کاملا عادی و جا افتاده شده است. تا جایی که ،به جای اینکه همه دست در دست هم دهند تا این معضل اجتماعی را حل کنند بسیاری از افراد محجبه، خود، بدان گرفتار شده اند!

حرف ما در اینجا استثنائا به دو گروه اول بر نمی گردد چرا که آنها خواسته یا ناخواسته، با ظاهر خود، دم از عدم قبول حجاب و حفظ نصف و نیمه آن به دلایل گوناگون میزنند . اما روی صحبت ما با خانم هایی است که با کمال تعجب و تاسف در حین حفظ حجاب به آرایش می پردازند!! و وقتی از آنها میپرسیم علت آرایش شما در حین حفظ حجاب چیست دلایلی می آورند که بوی نفس اماره میدهد، دلایلی چون، میخواهیم در جامعه پررنگ شویم، چون خانواده ما سنتی است و با برداشتن حجاب ما موافق نیست، چون هرکاری میکنیم غیرتمان اجازه نمیدهد چادر را بر داریم و از طرفی دوست داریم همه بفهمند ما هم زیبا هستیم و ….. .

آری می دانند، بسیاری ازخانم ها که نمیتوانند با حجاب خداحافظی کنند سعی در برداشت شخصی از معنای آن داشته و با ترس از اینکه امل نامیده شوند این حرام الهی (آرایش در برابر نامحرمان ) را بر خود حلال دانسته و در ضمن محجبه بودن (اعم از پوشاندن کل بدن، باستثناء وجه و کفین ) سعی در نمایش خود و جلوه دادن چهره خویش در جامعه داشته و هیچ عذابی هم به وجدان خود راه نمیدهند.

بدون آنکه ذره ای فکر کنند که آیا حق دارند جلوهء چادر را با آرایش از بین ببرند؟ آیا معنای عفاف و حیا تنها در پوشاندن موی سر خلاصه میشود؟ آیا مردم در مورد آنها همان فکری را میکنند که درباره ی هر فرد چادری بدون آرایش میکنند؟ آیا اصلا وجدان آنها این امر را قبول میکند که برای سلیقه شخصی خود قبح این حرام الهی را از بین ببرند؟.و باعث شوند نسل های آتی برداشت غلطی از این نهی الهی(یعنی عدم آرایش در مقابل نامحرم) پیدا کنند و حجاب معنایی غیر آنچه مد نظر اسلام است پیدا کند؟

باید گفت ،هیچ امری از قبیل مد گرایی،ترویج فرهنگ های غلط ،باور های شخصی و….. نمیتواند باعث ملغی یا منسوخ شدن حکم خداوند، یا حلال شدن حرامی شود. و با هیچ ترفندی نمیتوان آیه ء (( ولا تبرجن تبرج الجاهلیت الاولی)) را به امری دیگر تفسیر کرد. چرا که این آیه بدون نیاز به تفسیر و مشخصا اعلام میدارد که آرایش کردن و خودنمایی امری است که انسانها را به زمان نادانی و جاهلیت و بی دینی میکشاند و می خواهد بگوید ای زنانی که خود را برای نامحرم می آرایید بدانید زنان امل زمان جاهلیت هیچ ارزشی برای خود قائل نبوده و در آن زمان تنها استفاده از زیبایی ظاهری و نگاه جنسیتی به زن لحاظ میشده است.

به جرات میتوان گفت، این عمل آنها نه تنها دست کمی از بی حجابی ندارد بلکه گناهی بالاتر از این امر برای آنها مکتوب خواهد شد! چرا که نه تنها زیبایی خود را برای نامحرم جلوه گر میکنند، بلکه قبح آرایش در برابر نامحرم که امری مزمت شده نزد پروردگار است ر ا از بین برده و باعث ترویج بیش از بیش آن خواهند شد.

مگر نه این است که بزرگترین گناه گناهی است که صاحبش آن را سبک بشمارد ؟ پس این افراد بدانند که گناه، گناه است و باید از کوچک و بزرگ آن فراری بود، چراکه از کجا معلوم همین آرایش کم تو ،خواهر، دل جوانی را بلرزاند و او را به ورطه نابودی بکشاند و تو، همان علت و جرقه ابتدایی آن نابودی باشی!
باغ بهشت محترم قبل از هر حرفی از دقت نظرتان بابت گذاشتن این تاپیک مهم قدر دانی میکنم. این قسم چادری ها از آن دسته اند که به زور چماق چادری شده اند و اگر راه بیابند سریع تغییر رویه میدهند.مانتویی های محجبه را هم معرفی کنید .بد نیست به حجاب از دید دیگر اقشار نیز نگاه شود.زیرا حجاب یک تفکر ارزشی و اجتماعی جهان شمول است.و خاص یک قشر و یک فرهنگ و یک نوع پوشش را نیز شامل نمیشود هر چند چادر ارجح ترین و بهترین نمونه ی حجاب است و در آن شکی نیست . درست است که خیلی ها چادر را مسخره گرفته اند .و چادر سرکردنشان بیشتر مسخرگی ست تا حجاب اما چرا برخی اوقات میبینیم چادری ها ی سفت و سخت به یکباره بی حجاب میشوند حالا برداشتن چادر یک چیز است اما گاهی آسیب شدیدتر جلوه میکند .من ترجیح میدهم همین مانتویی های بی حجاب و بد حجاب خودشان علاقه به چادر پیدا کنند حالا آرایش کنند تا اینکه دختران خانواده شهدا را اصلا بی حجاب ببینم .یا اینکه همین بد چادرها را یک جوری سوال در ذهنشان به وجود آوریم که تکلیفشان را با خودشان یکسره کنند!!!

ღ پریا ღ
۱۳۹۲/۰۸/۰۱, ۱۶:۴۵

حجاب مهمه نه چادر

*دلتنگ صاحب الزمان*
۱۳۹۲/۰۸/۰۱, ۲۰:۰۸
یاالله.
باآرزوی سلامتی برای همه وتبریک عید غدیر..
جاداره تشکر کنم از سرکارباغ بهشت گرامی بابته این پست خیلی خوب..واقعا یه جاهای به این چیزا برخوردم ونمیدونم چی بگم..فقط الله اعلم..تشکرازهمه بزرگواران که تو این تاپیک نظر دادن..:goleroz:

مرید الحسین (ع)
۱۳۹۲/۰۸/۰۲, ۰۰:۵۵
سلام
من از یک چیزی تعجب می کنم .... یکی به من بگه : حجاب کامل یا ناقص و بی حجابی و بد حجابی یعنی چه ؟
حجاب یک معنا بیشتر ندارد . برای داشتن حجاب مانند همه ی ارزشهای والا ، توفیقی لازم است که خداوند به انسان ارزانی داشته باشد مانند شهادت در راه خدا . مانند طیر الارض یا چشم برزخی .
یک چارچوبی دارد . اگر از آن کمتر باشد ، میشود عدم رعایت حجاب و زیر پا گذاشتن فرمان خدا . آن حدود را هم شارع مقدس تعیین کرده است . مثل نماز خواندن . آیا میشود برخی از ارکان نماز را به دلخواه برانداخت ؟ مثلا بگوییم فلانی بد نماز است . یا نماز را ناقص می خواند . این چه صیغه ای است ؟
اما در احکام برای فضیلت بیشتر مقدارهایی وضع شده است که حجاب نیز از آنها مستثنی نیست . واجبات آنها هستند که اگر انجام نشوند گناه کرده ایم . و آنچه از ما فوت شده باید قضا بجا آوریم . برای هر واجب چارچوبی است اگر بیش از آن عمل کنی منزلتی بیشتر خواهی یافت و پاداش بیشتر کسب خواهی نمود . اما اگر به همان اندازه باشد مانع از رسیدن به بهشت نمیشود .
حجاب جدودش همان است که شارع فرموده است . این یعنی انجام واجب . اما مستحبات چه می کنند ؟ امر واجبی را برتر از اصل خویش می کنند . و سبب منزلتها و پاداشهای افضل میشوند . اینها را گفتم که بگویم : « حجاب برتر کدام است » ؟ حجاب برتر در یک کلمه : « حجاب فاطمه (س) است » . رعایت حجاب با مستحباتش . با متعلقاتش . وقتی نابینایی هم به خانه اش می آید پوشش را رعایت می کند . و در پاسخ به پدر بزرگوارش می گوید : او مرا نمیبیند اما من که او را می بینم و او صدای نفس مرا میشنود . و در همان لحظه پاداشش را از نبی خدا می گیرد . آنگاه که فرمودند :« فاطمه پاره تن من است » .

عرشیان
۱۳۹۲/۰۸/۰۲, ۱۳:۴۰
حجاب کامل رو گفتید چادر، گفتیم قبول، شما راست میگید
دیگه چرا سختش میکنید و میگید حجاب فاطمی؟؟؟ بابا عزیز من خودت داری میگی حجاب " فاطمی " مگه همه حضرت فاطمه ان؟ ماشاءالله ورد زبون همه هم شده که حضرت جلوی نابینا رو میگرفتن
من این اصل رو قبول دارم که باید از زندگی حضرات معصومین الگو گرفت ولی هرکی در حد توان خودش
حرف استارتر تاپیک خیلییییییی جالبه، بعد از گروه بندی افراد جامعه گفتن خب ما با دو گروه اول که کاری نداریم بریم سراغ بقیه
عزیز من، از عهده حل کردن اصل مسئله برنیومدی اومدی سراغ فرعش؟
بله، چادر ارزش داره، قداست داره، اصول داره، ولی یکی هم با وجود چادر اشتباهاتی داره،اولا خدا ان شاءالله قبول کنه، دوما ان شاء الله کم کم اشتباهاتشو جبران کنه، دیگه چرا میگی از چادری جماعت بعیده بعضی کارها و چادری نباید فلان باشه
برای ارشاد و هدایت افراد، زبانی نرم و لین لازم است...

porteqal
۱۳۹۲/۰۸/۰۲, ۱۳:۴۸
با سلام و احترام

این یعنی چی؟
من بهش میگم چادر تابستونی:ok:
یه سری انسان های متمدن با این کارشون میخوان -نعوذبالله- سر خدا رو هم کلاه بذارن. مثلا هم چادر سر می کنن هم خود نمایی... عقل هم خوب چیزیه والا:Gig:

حالا همونشم درست حسابی بگیرن، خوبه... طرف چادر سر می کنه در حد شنل زورو...
این روزا زوروی مونث تو خیابون زیاد شده...

عرشیان
۱۳۹۲/۰۸/۰۲, ۱۳:۵۳
تعمیم دادن از بزرگترین اشتباهاته
یقین داری که طرف قصدش کلاه گذاشتن سر خداست؟؟؟؟
زود قضاوت میکنید
تعمیم میدید
تمسخر میکنید
بعد ایراد از چادری های بزک کرده میگیرید؟
این نحوه ارشاد رو از کجا یاد گرفتید؟

porteqal
۱۳۹۲/۰۸/۰۲, ۱۴:۵۵
تعمیم دادن از بزرگترین اشتباهاته
یقین داری که طرف قصدش کلاه گذاشتن سر خداست؟؟؟؟
زود قضاوت میکنید
تعمیم میدید
تمسخر میکنید
بعد ایراد از چادری های بزک کرده میگیرید؟
این نحوه ارشاد رو از کجا یاد گرفتید؟

عرض کردم یک سری نه همه...
من نمیخوام چادرو الکی الکی مقدس کنم ولی قبول کنین که چادر حرمت خاصی داره

نمیشه چادر ملی تنگ پوشید و به این پوشش بی حرمتی کرد
نمیشه با پیرهن شلوار چادر حریر توری سر کرد و به این پوشش بی حرمتی کرد
نمیشه چادر سر کرد، آرایش هم کرد و به این پوشش بی حرمتی کرد

حالا یکی مانتو گشاد میپوشه و همه ی موازین حجاب رو داره، اصلا چادر هم سر نکنه مشکلی نیست حالا دیگه با این شرایط بخواد چادر حریر و توری و هر نوع دیگه اش هم سر کنه، از نظر فقهی اشکالی نداره

نظر بنده این بود که اگه یکی هر طور دوست داره مانتو جیغ قرمز نیم متری تنگ بپوشه بعد محض اینکه کسی کاری به کارش نداشته باشه و عریضه خالی نمونه، یه چادر توری و حریر سر کنه، در واقع به چادر بی احترامی کرده

به هر ترتیب اگه باعث دل آزردگی شدم، معذرت می خوام. امیدوارم روز عیدی کینه ای ازم به دل نداشته باشین. بازم ازتون میخوام حلالم کنین هرچند که خدا میدونه قصد جسارت نداشتم.

kaghaz_rangi
۱۳۹۲/۰۸/۰۲, ۲۱:۰۰
سلام
به نظرم این غلطه که بیاییم به این صورت محجبه ها رو دسته بندی کنیم و بعد هم طرز رفتارشون رو بیان و نقد کنیم
باید به شرایط اون فرد هم توجه داشت.توی جامعه ی ما متاسفانه مردم انقدر تنبل و تن پرور شدن که آدما رو تبدیل کردن به معیار و ملاک دین!
هر کس چادری باشه می شه نماینده دین و هر بدحجابی نماد کفر ِ و زندیق!تقصیر کیه که این فرهنگ غلط تو جامعه پا گرفته؟
هر کسی در درون خودش تناقضاتی داره حل نشده؛
دختر بدحجابی که نمازاش هیچوقت قضا نمی شه یه جور تناقض داره
دختر محجبه ای هم که نمازاش رو یکی در میون می خونه یه جور...
ادم ها مدام در حال تغییر و تحول اند.چون خدا تا حدی این اختیار رو بهشون داده که تصمیم بگیرن و محدوده ی اعتقادی شون رو خودشون معین کنن
همین محجبه ای که آرایش می کنه شاید در حال گذر از یه مرحله ست.از کجا معلوم که وجدانش آسوده ست؟مگه شما ذهن خوانید؟
لحن تایپیکتون اونقدر تند ِ که فقط توی آدم موضع ایجاد می کنه

مرید الحسین (ع)
۱۳۹۲/۰۸/۰۲, ۲۳:۲۹
سلام
اشتباه تعبیر نکنید دوستان خوبم .
من فقط تعبیر کردم . و مورد حجاب و حجاب برتر را توضیح دادم . کسی را متهم نمی کنم که در نزد خدای خودش چه ارزشی دارد یا ندارد . بنده عرض کردم حجاب برتر مثل آنست که علاوه بر چارچوب شرع چیزی بالاتر رعایت بشه . و مثال زدم مثل انجام مستحبات . این اعمال ضرورتی برای رسیدن به بهشت ندارد ولی جایگاهت را ترفیع می بخشد . پس لزومی ندارد مانند فاطمه شوی تا به بهشت برسی . ولی چون او شدن مرتبه ات را بالا می برد .
این یک مطلب . و مطلب دیگر اینکه حجاب به قدری که مفسده ایجاد نکند کافی است . حالا شما بگویید اگر لخت و عریان هم ظاهر شوند و باعث مفسده نشود ما همان را خواهیم پذیرفت .
در ثانی حجاب ابتدا فقط برای زن نیست بلکه حیا و عفتی که حاصل رفتارهای معقول باشد از سوی مرد و زن مطرح است . دوم اینکه حجابی که عنوان میشود منظور همان حفظ ارزش است از سوی هر دو جنس . منظور حفظ نظم اخلاقی جامعه است . حالا تعبیرات ممکن است بر سر چگونگی آن متفاوت باشد . ممکن است نگرش برخی افراد این باشد که وضعیتهای بد پوششی به این نظم خدشه وارد نمی کند . باید مستند بحث کرد که ایجاد می کند یا خیر . هیچ اشکالی نیست . اما این حقیر بدون استناد به واقعیتها هیچوقت مدعی نیستم که کدام وضعیت حتماً خلاف است .در ضمن بقول شما از درون انسانها کسی خبر ندارد . از ارتباط انسانها با خدای خویش کسی خبر ندارد . اما بحث اینست که چه خبر داشته باشیم و چه نداشته باشیم ، حدودها را ما می بینیم و احتمال شیوع همگانی را باید مد نظر داشت . زیرا نمی توان در جمع بود و ارتباطهای خصوصی با خدا را هم ارجح دانست . منطقی نیست که تخریب احتمالی جامعه و اخلاق جامعه را قربانی ارتباطات خصوصی افراد با خدایشان کرد .
نمیدانم اگر درست نگفتم ایرادم را بگیرید و راهنماییم کنید . محتاجم به مواعظ شما .

kaghaz_rangi
۱۳۹۲/۰۸/۰۲, ۲۳:۴۷
مرید الحسین: خطابم البته به صاحب ِ موضوع بود نه شما.
باید مسائل رو ریشه ای بررسی کرد
اینکه هی بیایم تقبیح و سرزنش کنیم یه قشر رو چه دردی رو دوا می کنه به جز ایجاد عداوت؟

pesarirani
۱۳۹۲/۰۸/۰۳, ۱۳:۳۳
مرید الحسین: خطابم البته به صاحب ِ موضوع بود نه شما.
باید مسائل رو ریشه ای بررسی کرد
اینکه هی بیایم تقبیح و سرزنش کنیم یه قشر رو چه دردی رو دوا می کنه به جز ایجاد عداوت؟

حق با شماست ولی آیا عداوت فقط در این کلام هست یا
اگه بگیم این چادر شما به عنوان حجاب حساب نمیشه میگن به توچه!
بگیم عرف جامعه این نیست رعایت کنید میگن به تو چه!
بی خیالشون بشیم به خودمون و جامعه خیانت کردیم
به زور هم بخوایم کاری کنیم میگن حقوق بشر و آزادی و ....
پس همیشه این عداوتها وجود داره مهم اینه که حرف ها زده بشه

قیدار
۱۳۹۲/۰۸/۰۳, ۱۸:۰۲
یک قدم هم بریم جلوتر:
امروز به بلای جدیدی گرفتار شده ایم...
محجبه هایی که حتی بزک کرده هم نیستند... اما حیا ندارند...حجاب هست! حیا نیست!!!
دیدن این آدم ها آتشم می زند، حتی در همین سایت دینی...ای وای بر ما یا صاحب الزمان چه می کشی از دست ما...

kaghaz_rangi
۱۳۹۲/۰۸/۱۹, ۲۱:۴۹
اينكه يك حرف رو بزنيم مهمه
اما اينكه چجوري اون رو بيان كنيم مهمتره...
بعضي وقتها ما از روي خون ِ‌جگر و دلسوزي حرفهايي رو مي زنيم كه درد روي درد ميارن و بس
هميشه حرف زدن راحت ِ
اين راهكار دادن ِ كه سخته

afshin
۱۳۹۲/۰۸/۲۵, ۱۰:۳۵
http://nicefun.ir:81/1/1384587079364147_large.jpg

هورشید
۱۳۹۲/۰۸/۲۵, ۱۲:۱۴
http://nicefun.ir:81/1/1384587079364147_large.jpg

بزرگوار میدانم قصد شما خیر است ولی قبل از نقل قول یک مطلب در موردش تحقیق کنید که خدایی نکرده نسبت خلاف واقع به کسی ندید.حکم مورد نظر کامل در این تاپیک امده:
http://www.askdin.com/thread12068.html

Maneli
۱۳۹۲/۰۸/۲۵, ۱۵:۳۲
یا الله*

سلام

یه مقدار داره بی انصافی میشه به نظرم! نه فقط نسبت به مانتویی های محجبه و بدون آرایش، که حتی به چادری ها...:Ghamgin: :offlow:

... این قسم چادری ها از آن دسته اند که به زور چماق چادری شده اند و اگر راه بیابند سریع تغییر رویه میدهند. ...

البته گاهی از سر عدم وجود آگاهیِ کافی این کارو میکنن و وقتی آگاه شدند تغییر رویه میدن،منتها به سوی مثبت قضیه ... :ok:

تعمیم دادن یه موضوع به همه ابدا کار درستی نیست!! و ممکنه دلی رو به درد بیارید با این قبیل حرف ها... اینو میگم چون به نظرم میاد تو جمله تون تغییر رویه به سمت منفی مد نظرتون بوده، آخه تفکیک نشده!...

منظورم هم صرفا شخص شما دوست خوب نبوده، از همه ی عزیزانی که این طور جمع میبندن و به عبارتی تر و خشک رو با هم می بینن، خواهش میکنم کمی دقیق تر باشن...:Gol:

یا زهرا* س
در پناه الله*

اللیل والنهار
۱۳۹۲/۰۸/۲۵, ۱۶:۵۱
تن آدمی شریف است به نشان آدمیت
نه این لباس زیباست نشان آدمیت
اگه درست نوشته باشم:khandeh!:

تا وقتی که همه چیز شده ظاهری این مشکل هست متاسفانه تو جامعه به ظواهر خیلی اهمیت داده میشه

اللیل والنهار
۱۳۹۲/۰۸/۲۵, ۱۶:۵۳
انشاالله که این زینتها 24 ساعت باشه و وقتی بدون هماهنگی این افراد رو می بینم وحشت زده نشیم:khandeh!:

سیده راضیه
۱۳۹۲/۰۸/۲۵, ۱۶:۵۶
تن آدمی شریف است به نشان آدمیت
نه این لباس زیباست نشان آدمیت
اگه درست نوشته باشم
تن آدمی شریف است به جان آدمیت
نه همین لباس زیباست نشان آدمیت:khandeh!:
سعدی

Im_Masoud.Freeman
۱۳۹۲/۰۸/۲۵, ۱۷:۳۱
به ظاهر زیاد اهمیت دادن چیز بدی نیست . خیلی هم خوبه . مشکل از اونجا شروع میشه که فـــــــــــــقـــــــط به ظاهر اهمیت داده میشه..!!!

شفیق2008
۱۳۹۲/۰۸/۲۵, ۱۸:۱۱
حجاب مهمه نه چادر
این حرف حرف درستی است .ولی آیا واقعا مانتوهایی که در بازار وجود دارد جای چادر را می گیرد . به نظر بنده حجابی درست است که اندامها را نشان ندهد و در مرحله دوم جلب توجه نکند . اگر فیلم های قدیمی دهه هفتاد را دیده باشید مانتو ها گشاد بودند و بلند اصلا بدن نما نبودند الان من که ندیده ام در جامعه دهه 90 کسی این مانتوها را بپوشد.
یک مطلب دیگر که میخواستم عرض کنم . اینکه در شهر ما که تمام چادری هستند و لی در شهر تهران با آن وضع بد حجابی کسی که چادری است و حجاب و حیا را رعایت میکند باید تمام قد احسنت گفت چون این کار لازمه اش ایمان است . یک دختر جوان در محیطی دست به این کار می زند که
احتمالا :
رفقایش را از دست خواهد داد .
تنها خواهد شد.
مورد تمسخر واقع خواهد شد .
مورد انتقاد دوست و دشمن قرار خواهد گرفت.
و...
بی تعارف بگویم من اگر یک دختر بودم کار واقعا مشکلی پیش رو داشتم . در عین حالی که وظیفه من حفظ حجاب بود.
ما مرد ها اگر بخواهیم ایمان خودمان را مخفی کنیم و در عین حال گناه نکنیم . می توانیم ته ریش بگذاریم که زیاد تابلو نباشد و پوششی مناسب و در عین حال به روز داشته باشیم . پس ما زیاد هنر نمی کنیم.

مرحبا به بانوی جوان محجبه با حیا :Gol:

اللیل والنهار
۱۳۹۲/۰۸/۲۵, ۱۸:۲۲
اگر همین روایت پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله و سلم )را ملاک برای حجاب قرار دهیم. حسنوا و اصلحوا بودن پوشش،آن است که رنگ و شکل آن به گونه‌ای جذّاب که توجه دیگران(مردان) را به خود جلب نماید،نباشد؛زیرا هدف از حکم حجاب پاکی و طهارت قلب انسان از هرگونه هیجانات و توجهات شهوت آلود است و این امر مکرر در آیات حجاب آمده است که«ذلک ازکی لهم، ذلکم خیر لکم، ذلک ادنی این یعرفن فلا یؤذین، ان یستعفن خیر لهم، ذلکم اطهر لقلوبکم» و اگر دستوراتی در مورد نوع پوشش یا سخن گفتن و راه رفتن زنان آمده است،همه تأمین کننده سلامتی قلبی و طهارت باطنی زنان و مردان و نهایتاً سلامت و سعادت جامعه می‌باشد.
تو بخش http://www.askdin.com/thread30991-2.html (http://www.askdin.com/thread30991-2.html) اشاره کردم

علی.ا
۱۳۹۲/۰۸/۲۶, ۱۵:۴۰
تن آدمی شریف است به جان آدمیت
نه همین لباس زیباست نشان آدمیت:khandeh!:
سعدی

نه، همین لباس زیباست نشان آدمیت.
علی!

اللیل والنهار
۱۳۹۲/۰۸/۲۶, ۱۷:۳۴
نه، همین لباس زیباست نشان آدمیت.
علی!
نه بعدش ، :Gig:

علی.ا
۱۳۹۲/۰۸/۲۶, ۲۳:۴۷
نه بعدش ، :Gig:
میخواستم بگم که ظاهر آدمها نشون دهنده شخصیت و اعتقاداتشونه و این که میگن حجاب مهم نیست و قلبت پاک باشه حرف مفته.

محب الحسین (ع)
۱۳۹۲/۰۸/۲۷, ۰۰:۲۲
هو المحبوب....
در نظر این حقیر
1)درختی که سالم باشه و درون کرم خورده و فاسدی نداشته باشه میوه ی بدی نمیده ...لذا حجاب بد هم نشانه ی درونی سوال برانگیز است...
2) اگر یکی دزد بود بگیم خب مهم اینه که قاتل نیست؟؟!! خب پس ذات بد دزدی چه؟؟؟!! بی حجابی در ذات عمل زشت است حال اگر کسی خلق پسندیده ی دیگری دارد نمی تواند از زشتیه بی حجابیش بکاهد..:Gol::Gol:
و از علل بی حجابی هم به تغییر ارزش ها در نگاه نسل جدید می توان اشاره کرد...:Gol:

دونه حباب
۱۳۹۲/۰۸/۲۷, ۱۰:۴۱
هه..... یه داستان بگم؟؟؟ :dokhtari:

چند وقت پیش یه خواستگار داشتم .... که منو با چادر تو مسجد دیده بود و پسندیده بود!
(چون واسه نماز جماعت رفته بودم مسجد..... با چادر رفتم ولی خوب چادری نیستم...... البته حجابم کامله ها)

اومدن خونمون و خوب البته من هم خوشحال شدم چون پسر پسندیده و موقری بود! :shadi:
تو همون جلسه اول فهمید که چادری نیستم !!!!
شوکه شد...... خیلی صریح و تلخ گفت : من دختره چادری می خوام و البته دخترایی هم که چادر ندارن و اصلاً قبول ندارم (یه ذره ام لحنش توهین آمیز بود)

نشد! (خیلی دلم شکست و احساس بی عفتی کردم) :ashk:
ایشون رفت خواستگاری یه خانمی که چادری بود!
.
.
.
.
اما دنیایی آرایش می کرد.........دنیایی ا!!! اون جوری که هممون می دونیم!
:negah:

(نظرتون؟؟؟؟؟؟؟)

عبدالرحمن طالقانی
۱۳۹۲/۰۸/۲۷, ۱۲:۳۹

چند وقت پیش یه خواستگار داشتم .... که منو با چادر تو مسجد دیده بود و پسندیده بود!
(چون واسه نماز جماعت رفته بودم مسجد..... با چادر رفتم ولی خوب چادری نیستم...... البته حجابم کامله ها)

شوکه شد...... خیلی صریح و تلخ گفت : من دختره چادری می خوام و البته دخترایی هم که چادر ندارن و اصلاً قبول ندارم (یه ذره ام لحنش توهین آمیز بود)

.
.
.
.

(نظرتون؟؟؟؟؟؟؟)

این نباید برای شما ناراحت کننده باشد به دلایلی

اما در کل قسمت چیز مهمیست که ربطی به این مسائل ندارد

علی.ا
۱۳۹۲/۰۸/۲۷, ۱۲:۴۱

.
.
.
.

(نظرتون؟؟؟؟؟؟؟)
سلام
خیلی واضحه. دو تا احتمال راجع به ایشون می تونم در نظر بگیرم:
یکی اینکه اصلاً فلسفه حجاب رو درک نکردن و فکر میکنن فقط در یه چادر سر کردن خلاصه میشه.
دوم اینکه از طرف اطرافیان یا خانواده تحت فشار هستند. یعنی مثلاً مادرشون فقط دختر چادری می پسنده یا تو فامیلشون همه چادری هستن و...
هر کدوم از احتمالات درست باشه باز هم به این نتیجه می رسیم که در واقع مسئله حجاب برای ایشون جا نیفتاده.
ازدواج نکردن با ایشون هم به نفع شما شد.
برای شما هم توصیه میکنم:
ارتباطتون رو با مسجد و هیأت و جاهایی که محل تجمع آدمهای مذهبی هست قوی تر کنید. اونوقت باید بیشتر منتظر خواستگارهایی باشید که حجاب رو واقعاً درک کردند.
اگه چادر رو هم همیشه استفاده کنید خیلی براتون بهتره. (نه فقط برای قضیه ازدواج)

majid-torabi
۱۳۹۲/۰۸/۲۷, ۱۴:۱۹

سلام
خدا خیرتون بده بالاخره یکی وارد این بحث مهم شد.
وقتی بی حجاب باشی خوب تکلیفت معلومه ولی وقتی چادر مادر(س) رو سرت کردی حرمتش رو نگهدار.
این چه صیغه ایه جدیدا راه افتاده: چادری خوشتیپ؟؟؟
طرف چادر عربی خوشگل تر و چسبون تر از مانتو تنشه، موهاش بیرونه، دستاش لخته، هفتادو پنج قلم آرایش هم داره بعد میگه من با حجابم؟؟؟

نوریه
۱۳۹۲/۰۸/۲۷, ۱۵:۰۶
طرف چادر عربی خوشگل تر و چسبون تر از مانتو تنشه، موهاش بیرونه، دستاش لخته، هفتادو پنج قلم آرایش هم داره بعد میگه من با حجابم؟؟؟
من یکیشم که واقع نمیدونم با این مدل افراد چه جوری میشه حرف زد که وضع حجابشون درست بشه، فکر میکنم باید به طور خصوصی هر کسی را آدم بفهمه که چطوری مجاب میشه، ولی اینم سخته! فقط میدونم برخورد تند بدترشون میکنه

باران بانو
۱۳۹۲/۰۸/۲۹, ۱۳:۳۳
دختر خانم چادری ای که حیا نمی کند که توی تاکسی کنار یک پسربنشیند،

... واقعاً فاجعه است!
:_loool:
... واقعا عموم دوستانی که اینجا هستید، چنین نظری دارید؟:Ghamgin:
یعنی یک خانوم چادری رو توی تاکسی ببینید که کنار نامحرم نشسته، فکر میکنید فاجعه است؟
نباید کنار نامحرم نشیند؟
نیم ساعت صبر کند و دیر شدن و اخم و تخم راننده و مسافران و... را به جان بخرد که با تاکسی بعدی برود و فقط جلو سوار شود؟
یا باید پولدار باشد و فقط با آژانس رفت و آمد کند؟
واقعا برایم سوال است؟
لطفا توضیح دهید، من اگر اشتباه به احکام دینم عمل میکنم، اصلاح کنم خودم را...:Gig:

علی.ا
۱۳۹۲/۰۸/۲۹, ۱۳:۵۱
:_loool:
... واقعا عموم دوستانی که اینجا هستید، چنین نظری دارید؟:Ghamgin:
یعنی یک خانوم چادری رو توی تاکسی ببینید که کنار نامحرم نشسته، فکر میکنید فاجعه است؟
نباید کنار نامحرم نشیند؟
نیم ساعت صبر کند و دیر شدن و اخم و تخم راننده و مسافران و... را به جان بخرد که با تاکسی بعدی برود و فقط جلو سوار شود؟
یا باید پولدار باشد و فقط با آژانس رفت و آمد کند؟
واقعا برایم سوال است؟
لطفا توضیح دهید، من اگر اشتباه به احکام دینم عمل میکنم، اصلاح کنم خودم را...:Gig:
سلام
بحث اینه که یک خانم عفیف باید از نشستن کنار نامحرم توی تاکسی حذر کنه.
یعنی خوشش نیاد که این کار رو انجام بده و تا میتونه باید کاری بکنه که چنین موقعیتی براش پیش نیاد.

بچه هیئتی
۱۳۹۲/۰۸/۲۹, ۱۸:۱۴
سلام
یه جمله ی حکیمانه ای هست که می گه:"اگه میخوای چیزی رو خراب کنی ازش بد دفاع کن."
این دوستان با این شیوه ی حجاب هم دقیقا" دارن همین کار رو می کنن و خواسته یا ناخواسته آب به آسیاب دشمن می ریزن.
والا تا قبلا" که مردم تکلیفشون با خودشون معلوم بود و یا رومی روم بودن یا زنگی زنگ، یکسره به ما چادری ها انگ می زدن که معلوم نیس بیشترشون زیر چادر چیکار می کنن!!! حالا با این وضعیت کسی هم چیزی بگه باید سرمونو بندازیم پایین.(باور کنین یه دفه دانشگاه کرسی آزاداندیشی گذاشته بود در مورد حجاب،90%دوستانی که اومدن از بدحجابی دفاع کنن،استدلالشون این بود که چادری ها بعععععععععععععععععععضی هاشون زیر چادر قایم شدن و هزار و یک جور اشتباهشون رو می پوشونن!الله اکبر.جمع همگی دانشجو و مثلا" از فرزانگان مملکت)
دلایل بدحجابی این دوستان هم همون دلایلی که سایر بدحجابا دارن ولی اینها دونسته یا ندونسته اثر مخرب تری روی جامعه و نگاه اون به چادری ها دارن...

اللیل والنهار
۱۳۹۲/۰۸/۳۰, ۰۷:۳۱
کسی که زیبایی اندیشه دارد زیبایی ظاهر خود را به نمایش نمی گذارد

نرگس الزهرا
۱۳۹۲/۰۸/۳۰, ۱۰:۱۰
http://love-graphic.persiangig.com/melli-dey-hijab/chadori-blogfa-com.jpgمی دونی ....!!
تا نچشند ،
نمیفهمند...
چادر یک تکه پارچه نیست...
چادر انتخاب خداست برای زن و انتخاب زن برای خدا !!
پ.ن: چادرت ارزش است ، باور کن و با افتخار سرت کن...

نرگس الزهرا
۱۳۹۲/۰۸/۳۰, ۱۰:۱۱
وقتـے کـه ؛ نشـآن زنـانگے اَت ،یـک پـآرچـه سرآپـا سیـاهے بـآشدهمـرنـگ مــآدر س ... تـآر و پـودِ سرآپـا مشکے اے کـه؛ تمـآمـ وجـودت را همچون مرواریدے در صدف در انحصـآرش۱ در آورد..در انحصــآرِ خ ُ د ا ...

http://bayanbox.ir/id/8476748621049638334?view

نرگس الزهرا
۱۳۹۲/۰۸/۳۰, ۱۰:۱۲
عرش ِ زیـر پــآیـت ، برآیـت بهشـت مے شـود

وقتے کـه

گـآمـ هـایـت رآ بـا وِقــآر(۱) روے آن مے نهے...

و با هر وزش ِ چــآدرت ؛

عطـر ِخـُـدآ را در فضـآ مے پرآکنے ..

بــآنو ؛تو و وقـآرَت ،

مصـدآق ِ " فَتَبـآرکَ اللهُ احسَنَ الخـآلقین" ایـد..

:ok:

نرگس الزهرا
۱۳۹۲/۰۸/۳۰, ۱۰:۱۴
و تـآریکے وجـودِ آسمـان را در آغـوش کشیـد ُ
مــــآه معـنـا پیـدآ کــرد...

http://postermovement.ir/images/poster/thumb_postermovement-persian-72-1.JPG
و تــو سیــآهےِ شـب رآ بـه سـر انداخـتے ُ
شـدے مــآهِ چــآدرت!
و دشمـن،مــآه وجودے ِ تـو رآ نشـانه رفـت...
و...

نرگس الزهرا
۱۳۹۲/۰۹/۰۷, ۱۱:۱۱
خواهرم! دنیا خراب آبادی است که هر نقطه آن به نگاه های آلوده نا امن گشته است. اما فرشته های حجاب در محفل انس و یاد خدا در امنیتی بسر می برند که دیگران از طعم آن بی خبرند.

alone boy
۱۳۹۲/۰۹/۰۷, ۱۴:۱۵
سلام علیکم

بعضی از خانوما فکر میکنن اگه محجبه باشن دیگه هیشکی برای خواستگاریشون نمیاد و اونا برای همیشه مجرد می مونن :khandidani:
ولی من خودم وقتی میبینم خانومی که محجبه هستت و در کنار محجبه بودن آرایش هم کرده چه کم چه زیاد ، اصلا خوشم نمیاد نگاش کنم تا چه برسه به فکر ازدواج با این چنین شخصی بیافتم!
آرایش نکنین ، توکلمون به خدا باشه همه چی خودش جور میشه ، بعدا توی خونه ی همسرت میتونی هرجور که خواستی آرایش کنی و زیباییتو به همسرت نشون بدی :ghonche:

ورود ممنوع
۱۳۹۲/۰۹/۱۸, ۰۸:۲۹
بهشت خود را به کوهان شتری فروخت....

http://media2.afsaran.ir/si5tB70_535.jpg

Ahoo-71
۱۳۹۲/۰۹/۱۸, ۱۴:۳۱
یک مطلب دیگر که میخواستم عرض کنم . اینکه در شهر ما که تمام چادری هستند و لی در شهر تهران با آن وضع بد حجابی کسی که چادری است و حجاب و حیا را رعایت میکند باید تمام قد احسنت گفت چون این کار لازمه اش ایمان است . یک دختر جوان در محیطی دست به این کار می زند که
احتمالا :
رفقایش را از دست خواهد داد .
تنها خواهد شد.
مورد تمسخر واقع خواهد شد .
مورد انتقاد دوست و دشمن قرار خواهد گرفت.
و...
بی تعارف بگویم من اگر یک دختر بودم کار واقعا مشکلی پیش رو داشتم . در عین حالی که وظیفه من حفظ حجاب بود.
ما مرد ها اگر بخواهیم ایمان خودمان را مخفی کنیم و در عین حال گناه نکنیم . می توانیم ته ریش بگذاریم که زیاد تابلو نباشد و پوششی مناسب و در عین حال به روز داشته باشیم . پس ما زیاد هنر نمی کنیم.

مرحبا به بانوی جوان محجبه با حیا

خدا روشکر یکی حرف دل مارو زد . .

ولی با این حال توی یه همچین شهرایی که حجاب براشون چیزه عجیبیه ، چادر پوشیدن اونم چادر واقعی خیلی بیشتر لذت داره

تازه با اینکه نگاه مردم بهت جوره دیگه ای هس ، باز من به حجابم بیشتر افتخار میکنم

یکی از دوستام که تهرانیه البته بی حجابه میگفت توی شهری مثله شیراز تو چجوری چادر میپوشی؟ سختت نیست؟

گفتم نه !! من چادرمو دوس دارم ، مگه قراره هر جور مردم میپسندن من بیام بیرون!! ظاهره اونام منو ازار میده، مگه اونا به خاطر این قضیه میان چادر بپوشن ، که من بخوام به خاطره اونا چادرمو درارم

بعدم من میدونم بخاطره حجابم دل امام زمان رو شاد میکنم و این برام مهمه و باعث میشه سختیاشم اسون بشه

دونه حباب
۱۳۹۲/۰۹/۱۸, ۱۵:۵۳
یک قدم هم بریم جلوتر:
امروز به بلای جدیدی گرفتار شده ایم...
محجبه هایی که حتی بزک کرده هم نیستند... اما حیا ندارند...حجاب هست! حیا نیست!!!
دیدن این آدم ها آتشم می زند، حتی در همین سایت دینی...ای وای بر ما یا صاحب الزمان چه می کشی از دست ما...
چه عجب یکی حرف دل مارو زد!!! کلامت حقه عزیز... ایشاله "حیا" جزء لایتجزای وجودت باشه!:Kaf:

دونه حباب
۱۳۹۲/۰۹/۱۸, ۱۵:۵۹
بچه ها دل من شکسته می شه غصه مو با شما تقسیم کنم؟:geryeh:امروز یه بچه حزب اللهی بهم گفت: تو که چادر سر نمی کنی... شبیه حضرت زهرا نیستی... پس یا به خدا نمی رسی... یا دیر می رسی!!!دارم از درد منفجر می شم!!!:grye: راست می گه؟؟؟ من ادبم و رعایت می کنم... با همه خوش اخلاقم... دروغ نمی گم... حجابم و رعایت می کنم... یعنی اینا مهم نیستن؟؟؟:Ghamgin:

مهدی
۱۳۹۲/۰۹/۱۸, ۱۷:۴۶
بچه ها دل من شکسته می شه غصه مو با شما تقسیم کنم؟امروز یه بچه حذب اللهی بهم گفت: تو که چادر سر نمی کنی... شبیه حضرت زهرا نیتی... پس یا به خدا نمی رسی... یا دیر می رسی!!!دارم از درد منفجر می شم!!! راست می گه؟؟؟ من ادبم و رعایت می کنم... با همه خوش اخلاقم... دروغ نمی گم... حجابم و رعایت می کنم... یعنی اینا مهم نیستن؟؟؟

سلام
عرض ادب و احترام
اینا حزب اللهی نیستند فقط ظاهر ببین هستند
حجاب و حیا هر دو با هم خوبه حالا شاید کسی بدون چادر هم حجاب داشته باشد
لطفا تشریف بیارید کلبه امروز موضوع ما همین است
http://www.askdin.com/thread22146-674.html
همین کاری که الان با شما کردن شما چند روز پیش با من و یا یه سری ادم دیگه کردیداون روز من همین حال شما را داشتم البته شاید ناخواسته باشه و منظورتون چیزی دیگه ای بوده باشد منظور تاپیکی بود که گفتید شما خشکه مذهبی هستید و یا یکم تند در مورد چادر حرف زدید چادر برای ما نماد یه انسان پاک و معصوم است حالا با کار یه چند نفر دلیل نمیشه به خود چادر توهین کرد البته الان دیگه می دونم منظورتون چی بوده

شهیدشفیعی
۱۳۹۲/۰۹/۱۸, ۱۷:۵۲
چادری هایی که خودشون روآرایش میکنند

یاموهاشون روبیرون میگذارند

غالباافرادی هستندکه به زورچادرسرکرده اند.

عاشق آقا
۱۳۹۲/۰۹/۱۸, ۱۸:۰۲
بچه ها دل من شکسته می شه غصه مو با شما تقسیم کنم؟امروز یه بچه حذب اللهی بهم گفت: تو که چادر سر نمی کنی... شبیه حضرت زهرا نیتی... پس یا به خدا نمی رسی... یا دیر می رسی!!!دارم از درد منفجر می شم!!! راست می گه؟؟؟ من ادبم و رعایت می کنم... با همه خوش اخلاقم... دروغ نمی گم... حجابم و رعایت می کنم... یعنی اینا مهم نیستن؟؟؟
سلام. اون بچه حزب اللهی حتما قصد بدی نداشته و اگه می دونست شما اینجوری ناراحت می شید حتما یه جور دیگه حرفشو می زد.
من حرف ایشونو قبول ندارم ولی به نظرم حجاب یعنی پوششی که جلب توجه نکنه و این پوشش هم به نحو احسن تو چادر هست اونم چادر ساده.

Ahoo-71
۱۳۹۲/۰۹/۱۹, ۱۹:۴۴
وااااااااااااای من امروز خیلی خوشالم ، بزارید خوشالیمو با شماها تقسیم کنم :

با یکی دوست شدم که 9 ماه بود حجاب رو انتخاب کرده بود البته پوشش کامل بدون چادر، قبلا توی دانشگاه دیده بودمش ولی

کاملا بی حجاب بود

باهاش که حرف میزدم گفت چن ماهه با حجاب شدم

گفتم چرا مگه کسی روت تاثیر گذاشت
گفت :نه - یه دفه یه حسی بود که باعث شد من حجاب رو انتخاب کنم ، با داشتن خانواده ای که حجاب ندارن

میگفت اوایل خیلی از حرف بچه ها توی دانشگاه اذیت میشدم ، همه در مورد من حرف میزدن که فلانی که اون تیپی بود
الان چه جوری شده!! و هر کسی هم پشت سرم ی دلیلی برا محجبه شدنم میاوورد

مثلا یکی میگفت حتما یکی توی زندیگیشه که بخاطرش حجاب کرده و ....

یا میگفتن چرا امل شدی؟؟

ولی میگفت الان دیگه برام مهم نیست و حتی خنده داره- و خیلی با حجاب راحترم

خلاصه که خیلی دوسش داشتم واز ارادش خوشم اومد

Ahoo-71
۱۳۹۲/۰۹/۱۹, ۲۰:۱۵
یه انتقاد به حرف بعضیا:

اینکه چرا اینقد اینجا چادر هایی رو غیر از چادر ساده رو میکوبید!!؟

من اصلا منظورم چادر های اندامی نیست و کاملا باهاشون مخالفم

منظوره من چادر های عربی یا مشابه اون که هم کاملا پوشیده هستن و همچنین راحت ،و دائم هم مثه چادر های عادی باز نمیشن

تازه خیلی از بی حجاب ها هم باهمین چادر ها جذبه حجاب میشن

و چن نمونشم از دوستای خودم بودن و الان حداقل اگر چادریم نشدن ولی محجبه شدن

مگه چادرهای عربی و از این قبیل چه مشکلی دارن؟!؟!

Maneli
۱۳۹۲/۰۹/۱۹, ۲۰:۴۷
یا الله*

سلام...

خدا روشکر یکی حرف دل مارو زد . .

ظاهره اونام منو ازار میده، مگه اونا به خاطر این قضیه میان چادر بپوشن ، که من بخوام به خاطره اونا چادرمو درارم

بعدم من میدونم بخاطره حجابم دل امام زمان رو شاد میکنم و این برام مهمه و باعث میشه سختیاشم اسون بشه

:ok:
:Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf:

:Gol: :Hedye: :Gol: :Hedye: :Gol: :Hedye: :Gol: :Hedye: :Gol: :Hedye: :Gol:
پنج گلِ صلوات هدیه به شما بخاطر این دو جمله ی زیباتون... :Mohabbat:

Ahoo-71
۱۳۹۲/۰۹/۱۹, ۲۱:۰۶
پنج گلِ صلوات هدیه به شما بخاطر این دو جمله ی زیباتون...

ممنون بخاطره هدیه ی فوق العادتون:hamdel:

خیلی خوشحال شدم:Kaf:

http://www.up.aghoosh.com/images/Salavat-Photo-Pic%20_4_.jpg

این گلها و صلوات هم خدمت شمااااا:ok:

Maneli
۱۳۹۲/۰۹/۱۹, ۲۱:۲۴
یا الله*

بچه ها دل من شکسته می شه غصه مو با شما تقسیم کنم؟:geryeh:امروز یه بچه حزب اللهی بهم گفت: تو که چادر سر نمی کنی... شبیه حضرت زهرا نیستی... پس یا به خدا نمی رسی... یا دیر می رسی!!!دارم از درد منفجر می شم!!!:grye: راست می گه؟؟؟ من ادبم و رعایت می کنم... با همه خوش اخلاقم... دروغ نمی گم... حجابم و رعایت می کنم... یعنی اینا مهم نیستن؟؟؟:Ghamgin:

سلاممم

دوستِ من

اون خانوم یه آدمِ ظاهربینِ سطحی نگرِ خودبینه که همه چیز رو فقط می بینه!! "نگاه نمیکنه" ... :Narahat az:

شک نکن شما خیلی خیلی بهتر و به خدا نزدیک تری نسبت به امثالِ اون شخصی که این جوری از روی ظاهر تصمیم گرفته و چنین نظرِ قاطعی!! داده ... :ok:

البته شکی در برتری چادر نیست! اما اصصصلا و ابدااا این مسئله معنیش این نیست که اونی که چادر میذاره به خدا نزدیک تره!!! :Moteajeb!:

این همه ویژگی خوب شما دارید که خیلی از به ظاهر چادری ها ندارن... :ok::Gol:

بعضی آدما هم نوبرن والا !!:bastan:

پایدار باشید

در پناه الله*

باغ بهشت
۱۳۹۲/۰۹/۲۱, ۱۷:۳۹
گفتم: حجاب: گفت: پاد زهر نگاه های هوس آلود

گفتم: بد حجاب؟ گفت: چراگاه چشمهای گرسنه

گفتم: بی حجاب؟ گفت:دستفروش بازار عفت

گفتم: چشم ناپاک؟ گفت: آلبوم مناظر شهوت انگیز

امشب وجدانت را از طرف من ببوس! اگر بیدار بود..

pari114sa
۱۳۹۲/۰۹/۲۱, ۱۸:۱۲
بنده دختریم که ۳-۴ساله چادری شدم قبلش بسیار قرطی بودم ...از هر چی چادریه متنفر بودم....االانم به پوششم خیلی اهمیت میدم...مثللارنگی میپوشم...لباسای رنگی میپوشم...کمی هم آرایش میکنم... من خودم از چادری هایی که میبینم فرار میکنم...دوست ندارم مثل اونا باشم....دوست دارم تمیز باشم...آرایشمم خیلی دیده نمیشه...واینکه میگید عادی شده...بنظرم خوبه...چون مثلا آرایش عادی بشه آقایون دیگه براشون آرایش جذابیتی نداره وبا این چیزا هم تحریک نمیشن که اگر قرار بر این باشه که باهرچیزی لذت ببرن...پس بهتره خانوما بشینن تو خونه واصلا بیرون نیان...چون اینجوری که میگید آقایون مریضن و از هر چیزی لذت میبرن.... اینکه همه اشاره ها رو گرفتیر سمت خانوما درست نیست...هرچی میشه انگشتتون سمت خانوماست...بابا به ذره آقایون خودشون رو تصحیح کنن...جلوی خودشونو بگیرن.بابا اااااااااااااااا....حرف از بیحجابی میشه میگن خانوما...نمیگن آقایون بی غیرت شدن...آقایون اگر به ناموسشون توجه بیشتری کنن جامعه این شکلی نمیشه....حرف از به گناه افتادن میشه میگن خانوما رعایت کنن...نمیگن آقایون دست به دست نفس شون دادن وهرجا کشیده میشن... من شاکیم... :Narahat az:توروخدا به عمق ماجرا نگاه کنین...اینقدر سطحی بین نباشید...إی خدااااااااااااااااااااااا اااااااا:Ghamgin::Narahat::bastan::jangjoo ::Nashnidan::ghati::god::god::kharej::dar:

علی.ا
۱۳۹۲/۰۹/۲۱, ۱۸:۲۰
واینکه میگید عادی شده...بنظرم خوبه...چون مثلا آرایش عادی بشه آقایون دیگه براشون آرایش جذابیتی نداره وبا این چیزا هم تحریک نمیشن
حالا ازدواج که کردید معلوم میشه خوبه یا نه... :ok:

ینکه همه اشاره ها رو گرفتیر سمت خانوما درست نیست...هرچی میشه انگشتتون سمت خانوماست...بابا به ذره آقایون خودشون رو تصحیح کنن...جلوی خودشونو بگیرن.بابا اااااااااااااااا....
شما هر وقت تونستید پنبه رو بذارید کنار آتیش و کاری کنید که آتیش نگیره اونوقت بگید آقایون جلوی خودشونو بگیرن!!! خواهر این یه میل طبیعیه و هر کسی نداشته باشه نقص داره.

pari114sa
۱۳۹۲/۰۹/۲۱, ۱۸:۲۷
اونم یه میل طبیعیه...چرا به آقایون رواست...به خانوما ناروا؟؟؟درصورتیکه جفتش به یه اندازه خطاست...:offlow::jangjoo::jangjoo::gun::no::a atash:

علی.ا
۱۳۹۲/۰۹/۲۱, ۲۳:۱۶
اونم یه میل طبیعیه...چرا به آقایون رواست...به خانوما ناروا؟؟؟درصورتیکه جفتش به یه اندازه خطاست...
چیش به خانوما نارواست؟
بین خصوصیات روحی و روانی زن و مرد تفاوت وجود داره. مثلاً زن میل به خودنمایی داره و مرد میل به تمنا کردن. در احکام مربوط به حجاب و عفاف برای زن و مرد به یک اندازه تکلیف وجود داره، منتها به حسب جنس و زن مردی. "قل للمؤمنین یغضو من ابصارهم... و قل للمؤمنات یغضضن من ابصارهن"

محبوب...
۱۳۹۲/۰۹/۲۲, ۰۷:۳۱
http://dl.aviny.com/karikator/mozoei/hijab/kamel/50.jpg

salam1990
۱۳۹۲/۰۹/۲۳, ۲۳:۳۵
سلام..
دل مهمتر از ظاهره. مطئنن شما خیلی خوبین و با چادر عالی میشین:Gol:
یا علی:Gol:

Ahoo-71
۱۳۹۲/۰۹/۲۴, ۰۰:۱۸
نوشته اصلی توسط palizgar نمایش پست ها
بچه ها دل من شکسته می شه غصه مو با شما تقسیم کنم؟امروز یه بچه حزب اللهی بهم گفت: تو که چادر سر نمی کنی... شبیه حضرت زهرا نیستی... پس یا به خدا نمی رسی... یا دیر می رسی!!!دارم از درد منفجر می شم!!! راست می گه؟؟؟ من ادبم و رعایت می کنم... با همه خوش اخلاقم... دروغ نمی گم... حجابم و رعایت می کنم... یعنی اینا مهم نیستن؟؟؟

عزیزم خودتو ناحارت نکن

بعضیا هر چقدر هم به ظاهر خوب باشن ولی بخاطر همین غرورشون و اینکه به راحتی دل میشکونن مطمئن باش یه روز زمین میخورن

شما عالی هسی و با چادر هم عالی تر میشی:ok:

دونه حباب
۱۳۹۲/۰۹/۲۴, ۱۶:۳۶
عزیزم خودتو ناحارت نکن

بعضیا هر چقدر هم به ظاهر خوب باشن ولی بخاطر همین غرورشون و اینکه به راحتی دل میشکونن مطمئن باش یه روز زمین میخورن

شما عالی هسی و با چادر هم عالی تر میشی:ok: ممنون عزیزم... شما لطف داری... واقعیت من دلم از کسی نمی شکنه... ولی دردم اومد که بهم گفت به خدا نمی رسی!!! من از خدا خواستم یاریم بده... انقدر بندگی کنم...که تنها قصورم تو بندگیم چادر نداشتنم باشه!!!

shah pari
۱۳۹۲/۰۹/۲۶, ۱۳:۰۹
ممنون از مطلبتون .عالی بود:Gol:

*طهورا*
۱۳۹۲/۰۹/۲۶, ۱۶:۰۸
ممنون بابت مطالب بسیار خوبتون ، واقعا حرف دل رو زدید.

گفتم: خواهرم حجابت؟
گفت: دلم پاک است
گفتمش: مگر می شود پاکی هزاران نگاه
را بدزدی و دلت پاک باشد.

saman151
۱۳۹۲/۰۹/۲۶, ۱۹:۴۶
شنیدم ملاک حجاب داشتن یا ندشتن چادر نیست..درسته؟؟؟..

باغ بهشت
۱۳۹۲/۰۹/۲۶, ۲۱:۲۴
شنیدم ملاک حجاب داشتن یا ندشتن چادر نیست..درسته؟؟؟..
بله درسته . اما چادر ،حجاب برتر است .

اللیل والنهار
۱۳۹۲/۱۰/۰۳, ۱۶:۲۸
برام جالب بود اینجا آوردم

http://vaislamah.com/uploads/posts/1380653495_172570_457.jpg
سارا بوکر، هنر پیشه، مدل و مانکن تازه مسلمان آمریکایی است.

او در گفتگویی خود را اینگونه معرفی و علت مسلمان شدنش را اینگونه بیان می کند:
من یک زن امریکائی هستم که در مرکز امریکا بدنیا آمده ام. من مانند هر دختر دیگری بزرگ شدم. با علاقه و تعلق خاطر شدید به زرق و برق زندگی در "گران شهرها". در نهایت من به فلوریدا و از آنجا به ساحل جنوبی میامی نقل مکان کردم. یک منطقه پرشور برای آنهائی که در جستجوی "زندگی پر زرق و برق" هستند. طبیعتا، من آنچه که یک دختر معمولی غربی انجام می دهد را انجام می دادم.
براساس ارزیابی ارزش خودم بر مبنای میزان جلب توجه دیگران من به ظاهر و جذابیت و گیرائی خودم توجه داشتم. من مرتبا ورزش می کردم و یک مربی شخصی شدم. یک خانه شیک لب دریا خریدم و توانستم یک سبک زندگی "با کلاس" برای خود فراهم کنم.
سالها گذشت تا متوجه شوم که هر چه بیشتر در "جذابیت زنانگی ام" پیشرفت می کنم درجه رضایت شخصی و خوشبختی ام افت می کند. من برده مد بودم. من گروگان ظاهرم بودم.
به علت افزایش مستمر فاصله میان رضایت شخصی من و سبک زندگی ام، من در فرار از الکل و مهمانی ها (پارتی ها) به مراقبه (مدیتیشن) و مذاهب غیرمتعارف پناه می بردم. اما یک فاصله کوچک به یک دره تبدیل گشت. و در نهایت متوجه شدم که تمامی انها فقط یک مسکن هستند و نه یک درمان موثر.
یازده سپتامبر ۲۰۰۱، زمانی که من شاهد رگبار پی در پی اسلام، ارزشها و فرهنگ اسلامی، و اعلام شرم آور "جنگ صلیبی جدید" بودم، توجه ام به چیزی بنام اسلام آغاز شد. تا آن زمان، تمام چیزهائی که برای من با اسلام تداعی می گردید عبارت بودند از: زنان پوشیده در "چادر"، کتک زنندگان زنان (همسران)، حرام ها، و یک دنیا ترور و وحشت.
یک روز من با قرآن، کتابی که در غرب بطور منفی کلیشه ئی معرفی شده است برخورد کردم. در ابتدا سبک و نحوه برخورد قرآن مرا تحت تاثیر قرار داد، و سپس نگاه آن به هستی، زندگی، آفرینش، و ارتباط میان خالق و مخلوق مرا به شگفتی آورد. من قرآن را خطابه ای مملو از بصیرت و بینش برای قلب و روح، بدون نیاز به هیچ مترجم (مفسر) و کشیشی یافتم.سرانجام من حقیقت را دریافتم: فعالیت ارضاء کننده جدید من چیزی جز قبول مذهبی بنام اسلام، که می تواند سرچشمه آرامش برای من بعنوان یک مسلمان "فعال" باشد، نبود.
من یک ردای زیبای بلند ویک پوشش سر که شبیه لباس عرفی زنان مسلمان است خریداری کردم ودر خیابان ها و محله هائی که روزهای پیشین با شلوار کوتاه، بیکینی، و یا با لباس کار "شیک" سبک غربی در آنها راه میرفتم، ظاهرشدم. اگر چه مردم، چهره ها، و مغازه ها همه همان ها بودند، اما یک چیز بطرزی چشمگیر و استثنائی متفاوت بود، من همان نبودم، و نه آرامشی که من برای اولین بار در زن بودن تجربه کردم.
من احساس کردم که همه زنجیرها پاره شده اند و من بالاخره آزاد شده ام. من از چهره های حیرت زده جدید مردم، در مکانی که زمانی چهره هائی که پر از نگاه های شکارچی برشکار بود را تجربه کرده بودم، لذت می بردم. ناگهان یک بار از دوش من برداشته شد. من دیگر تمامی وقت ام را صرف خرید، آرایش، درست کردن موهایم، و تمرین بدنی برای خوش اندام شدن نمی کردم. سرانجام، من آزاد شدم.

http://vaislamah.com/uploads/posts/1380653512_431464.jpg
من از حجاب رضایت داشتم، اما دیدن روبه افزایش زنان مسلمانی که از نقاب استفاده می کنند کنجکاوی مرا در باره نقاب برانگیخت. من نظر همسر مسلمانم را، که پس از اسلام آوردن با او ازدواج کردم، درباره گذاشتن نقاب و یا بسنده کردن به حجاب را جویا شدم. به نظر او حجاب در اسلام امری واجب است، در حالی که نقاب نیست. در آن زمان، حجاب من شامل پوشش سری که تمامی سر مرا بجز صورتم رامی پوشاند، و یک ردای سیاه بلند گشاد بنام "عبا" که تمامی بدن مرا از گردن تا نوک پا را می پوشاند، بود.

هیچ چیز مرا از تعویض بیکینی ام در ساحل جنوبی و زندگی پر زرق و برق سبک غربی ام با زندگی کردن در آرامش با خالقم و لذت بردن از زندگی در میان همنوعآنم بعنوان یک شخص با ارزش، خوشحال نمی کند. بدین دلیل است که من استفاده از نقاب را انتخاب کرده ام، و تا پای مرگ از حق لاینفک ام برای پوشیدن اش دفاع خواهم نمود.

به شما زنانی که مفاهیم زشت کلیشه ای علیه حجاب فروتنآنه اسلامی را می پذیرید، می گویم که: شما نمی دانید که چه چیزی را دارید از دست می دهید.
http://vaislamah.com/1338
اگه خارج از مباحث هست حذف بشه:khandeh!::ok:

حوراء
۱۳۹۲/۱۰/۰۳, ۲۱:۲۷
خیلی جالب بود . تشکر می شود.
کسانی که قبلا بعضی از نعمت ها را نداشتند و الان دارا شدند بیشتر قدر دان برخی ارزش ها هستند.ّّ

باغ بهشت
۱۳۹۲/۱۰/۰۳, ۲۲:۴۸
دختر به مشهد رفت برای وارد شدن به حرم بهش چادر دادن موقع بازگشت به یکی از علما که اونجا بود گفت من الان از اینجا برم بیرون چادرم را بر میدارم

منو چطور متقاعد میکنی که همیشه چادر سر کنم؟
عالم گفت:قیامت را قبول داری؟
دختر گفت:بله
عالم گفت:شفاعت رو قبول داری؟
عالم گفت:قبول داری که بیشترین شفاعت بدست خانوم فاطمه ی زهراست
دختر گفت: قبول دارم
عالم گفت:شباهت هر چی بیشتر شفاعت بیشتر
دختر منقلب شد و همونجا به امام رضا قسم خورد که هرگز چادر از سر بر نداره

*آفتاب*
۱۳۹۲/۱۰/۰۳, ۲۳:۵۰
میگن چادر تکراری شده؟؟؟

میگن دمُده شده، کلاس نداره!!!

ولی برای من هنوز هم زیباست..

البته میدونی چادرِ خالی زیبا نیست..

چادر با نگاه ورفتار عفیف زیباست..

این تکه پارچه تکراری زیباست چون چادرِ بانو زهرا(س) است ...

این تکه پارچه ی تکراری زیباست چون رضایتِ محبوب است...

*آفتاب*
۱۳۹۲/۱۰/۰۸, ۰۱:۱۶
http://media2.afsaran.ir/si7iouX_250.jpg

مرهم دل
۱۳۹۲/۱۰/۱۱, ۱۷:۵۷
پری خانم دقت کردید بچه رو تا چیزی طرفش نگیری هوس نمی کنه

دخترم ولی باید بگم که دخترای بی حجب و حیای ما هستن که دل پسر جماعت رو میلرزونه

دخترا خودشونو جمع کنن کدوم پسری دیگه هوس باز میشه

پس به نظر من فوقش 40درصد خرابی جامعه زر سر پسرهای امروزیه

البته نظر شمام محترمه!

Maneli
۱۳۹۲/۱۰/۱۲, ۰۰:۰۹
یا الله*

سلام

http://media2.afsaran.ir/si7iouX_250.jpg

عااالی بود بی نظیر بووود..
ممنونم ازتون..
خیلی عالی بود
حظ کردم..
برای چندمین بار، اما به یه شکل خاااص به خودمون افتخار کردم:))

باغ بهشت
۱۳۹۲/۱۰/۳۰, ۱۴:۵۶
چادری ها ، چادری نیستند در شهر من !
چادری ها ، غم پهلو ندارند در شهر من!
چادری ها ، زهرایی نیستند !
زهرا (سلام الله علیها) کی و کجا پشت مومنا غیبت می کرد!؟
زهرا (سلام الله علیها) کی و کجا چادرش را مد می کرد !؟
زهرا (سلام الله علیها) کی و کجا برای آزار دیگران تلاش می کرد !؟
زهرا (سلام الله علیها) کی و کجا با آزار دیگران لذت می برد!؟
نه،چادری ها چادری نیستند ، بهتر است بگوییم چادری هستند ، زهرایی نیستند.
دور از جون بعضی ها

مؤدب
۱۳۹۲/۱۰/۳۰, ۱۶:۴۸
https://lh6.googleusercontent.com/-jaDT33R1k9M/UmQZaikXnuI/AAAAAAAAF1w/kHGZccMglS8/w426-h301/1393924_584493098252812_558734097_n.jpg

مؤدب
۱۳۹۲/۱۰/۳۰, ۱۶:۵۴
https://lh6.googleusercontent.com/-m7ozoQI3D8Q/Ut0ha9QyfAI/AAAAAAABmFo/8veDQfPLNtQ/w506-h750/sixRkFz_535.jpg

میرعلمدار
۱۳۹۲/۱۱/۰۴, ۱۴:۰۹
سلام
والا من نمی دونم فلسفه این که چادر می پوشن وپشت بندش آرایش می کنن چیه؟ مثلا می خوان چی بگن؟بالاخره می خوان بگن ما خوش گلیم یا باحجاب؟ موندم توش
ولی باور کنید چادر سر نکنن سنگین ترن...:Rose:
حداقل مورد تمسخر بی حجابای دیگه قرار نمی گیرن آبرو چادری های واقعی رو که نمی برن:Rose:

باغ بهشت
۱۳۹۲/۱۱/۳۰, ۲۳:۵۱
رنگ چادرش سیاه
رنگ صورتش رنگین کمان!

"حجاب بازی!!!!"
نوبر است!

http://askdin.com/gallery/images/22541/medium/1_97545222556043773262.jpg (http://askdin.com/gallery/images/22541/1_97545222556043773262.jpg)

بنده خدا...
۱۳۹۲/۱۲/۰۱, ۰۰:۰۶
حـــــــــجاب...
همان چیزی که رفتن به بهشت را برایت اسان میسازد....:Gol:

n@rcis
۱۳۹۲/۱۲/۰۱, ۰۰:۲۴
دختر به مشهد رفت برای وارد شدن به حرم بهش چادر دادن موقع بازگشت به یکی از علما که اونجا بود گفت من الان از اینجا برم بیرون چادرم را بر میدارم

منو چطور متقاعد میکنی که همیشه چادر سر کنم؟
عالم گفت:قیامت را قبول داری؟
عالم گفت:شفاعت رو قبول داری؟
عالم گفت:قبول داری که بیشترین شفاعت بدست خانوم فاطمه ی زهراست
دختر گفت: قبول دارم
عالم گفت:شباهت هر چی بیشتر شفاعت بیشتر
دختر منقلب شد و همونجا به امام رضا قسم خورد که هرگز چادر از سر بر نداره

:geryeh::geryeh::geryeh:

یا فاطمه زهــــــــــــــــــرا...... .................

بنده خدا...
۱۳۹۲/۱۲/۰۱, ۰۰:۵۶
اگر کسی خدا را دوست دارد نگوید خدایا دوست دارم حجاب برای خدا کافیست....

کوثر**
۱۳۹۲/۱۲/۰۳, ۱۸:۰۱
عاقا این دخدرایی که گوششون http://www.millan.net/minimations/smileys/hippie8.gif رو میزارن بیرون
http://www.millan.net/minimations/smileys/hippie8.gif
دقیقا منظورشون چیه؟ http://www.millan.net/minimations/smileys/hippie8.gif.
.
.
.
.
.
.
.
۱) من گوش دارم شما ندارین
۲) گوش من خیلی گوشه ... گوشه شما ... ۳) من خیلی باگوشم ... اصن من خود خرگوشم

4) گوشم تو حلق شما
۵) شمارت رو بگو من سرتا پا گوشمhttp://www.pic4ever.com/images/val.gif
http://upload7.ir/images/37075283969447104513.jpg استــــغفــرالله http://s3.picofile.com/file/7408098274/69.gif

کوثر**
۱۳۹۲/۱۲/۰۳, ۱۸:۰۳
من شکایت دارم... (http://ilovehejab.blogfa.com/post/132)

http://upload7.ir/images/27364314603679725312.jpg (http://upload7.ir/images/27364314603679725312.jpg)

من شکایت دارم...

از آن ها که نمی فهمند چادر مشکی من یادگار مادرم زهراست

از آن ها که به سخره می گیرند قـداسـتِ حجابِ مادرم را ؛

چـــــرا نمی فهمی؟

این تکه پارچه ی مشکی، از هر جنسی که باشد

حـــُرمــت دارد !

Sa-Ka
۱۳۹۳/۰۱/۰۴, ۲۳:۵۲
سلام دوستان : نفر وال که این موضوع رو ایجاد کرده و قطعا با این مورد یعنی حجاب همراه با آرایش موافق نیست . اغلب افرادی که بعدش پست دادند هم خانوم هایی بودند که این امر رو مورد نکوهش قرار دادند . بسیار خوب!!! منم موافق نیستم مثل شما. شاید معدود پسرهایی در مورد امر مهم ازدواج به این مساله توجه کنند که حجاب بدون آرایش زیاد و یا در موارد دیگه مثل اقبال مردم , رفتار و باز خورد فروشندگان و افراد در سازمان ها و اداره جات یه چیز دیگست ها ما بپسندیم یا نه در جامعه ضد ارزش ها داره به ارزش تبدیل میشه و حتی من و شما یی هم که اینجوری معتقدیم شاید به انزوا کشیده بشیم. من بارها شنیدم از افراد مختلف که فلانی عجب خانوم یا دختره خوبی هست ها هم چادر میپوشه و هم خیلی خیلی اجتماعیه( بگو و بخندهای آنچنانی رو تعبیر می کنند به اجتماعی بودن) .فلانی هم حجاب داره و هم مثلا فلان کار رو میکنه. استقبال عمومی از چنین تیپ هایی بیشتر هست التماس دعا

aldershin23
۱۳۹۳/۰۱/۰۵, ۰۵:۵۶
مرتب تو همه موارد خانوم ها رو مقصر می دونید
اما جالبه بیشتر آقایونی که دم از حجاب میزنن تو جامعه خانوم های زیبا و آرایش کرده رو بیشتر تحویل می گیرن. در واقع اونها دامن می زنن به بی حجابی
برادر من اگه تو صف تاکسی و مغازه و دانشگاه و ... این آدم ها رو تحویل نگیری اینا تشویق نمیشن. باور کنید بارها دیدم حتی آقایون به ظاهر مذهبی هم همین رفتار رو دارن مخصوصا در ادارات دولتی که رجوع می کنی و در دانشگاه ها

SH!SH-GoOoSHe*
۱۳۹۳/۰۱/۰۵, ۰۷:۱۵
مرتب تو همه موارد خانوم ها رو مقصر می دونید
اما جالبه بیشتر آقایونی که دم از حجاب میزنن تو جامعه خانوم های زیبا و آرایش کرده رو بیشتر تحویل می گیرن. در واقع اونها دامن می زنن به بی حجابی
برادر من اگه تو صف تاکسی و مغازه و دانشگاه و ... این آدم ها رو تحویل نگیری اینا تشویق نمیشن. باور کنید بارها دیدم حتی آقایون به ظاهر مذهبی هم همین رفتار رو دارن مخصوصا در ادارات دولتی که رجوع می کنی و در دانشگاه ها

این فقط یه توجیه و بس...

اولا هر ادمی علاوه برلذت مورد توجه قرار گرفتن دارای قدرت اراده ، تفکر و تعقله که با اون شناخته میشه و اشرف مخلوقات لقب میگیره...

در ثانی...تشویق شدن به تنهایی هم نمیتونه دلیل مقصر جلوه دادن بقیه برای انجام یک گناه باشه....چون شیطون هم تشویق میکنه.... نفس اماره هم تشویق میکنه....

چه قد خوبه که قبول کنیم هرکسی خودش مسئول اعمال خودشه....

حتی اون مردایی که ازشون یاد کردید:ok:

عين الحيات
۱۳۹۳/۰۱/۰۵, ۱۱:۱۱
اکثر دختران بدحجاب سریع پیر وشکسته میشن و یه کمی که سنشون میره بالا حالت بهم میخوره به قیافشون نگاه کنی!!!!

واقعا این هم از حکمت های خداست اون دختری که با نمایش اندامش همه رو مبهوت میکنه چند سال بعد یه طوری میشه که همه از دیدنش رنج میبرند

پس همون بهتر که این زنها و دخترها در همین جوانی خودشون رو بپوشانند که در هنگام پیری شکست روحی نخورند

یاس...
۱۳۹۳/۰۱/۰۷, ۱۵:۴۴
بعضی پست ها واقعا افراط گونه است.......چادرو کردید زندان محدودیت برای خیلی کارا....
چادری به نامحرم نگاه نمیکنه!!!!!!!!!!!!!!!!یعنی چی خدایی؟! نمیشد بنویسی چادری به نامحرم نگاه بد نداره؟! کجا گفتن نگاه به نامحرم حرامه؟همه جا نگاه بد رو میگن؟
چادری تو تاکسی کنار پسر نمیشینه!!!!! من میشینم کیفمو میذارم بینمون.....مشکلی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:Moteajeb!:وای وای من گناهی بیششتر از بی حجابی برام مینویسن!!!!!!!!!!!!!!!!چون قبحشو از بین بردم!!!!!!!!!!!!!!!
واقعا که!

راه روشن
۱۳۹۳/۰۱/۰۸, ۰۰:۵۵
چادری های بزک کرده منافق هستند و باید درمان بشن

اونا هنوز تکلیفشون رو با خودشون روشن نکردند که با اهل ایمان باشند یا با یاران شیطان....

_Member_
۱۳۹۳/۰۱/۱۱, ۲۳:۵۴
بیشتر کسایی که من باهاشون ارتباط داشتم و چادر سرشون میکردن به خاطر سنتی که تو خانواده و فامیل بود چادر سرشون میکردن یعنی اجبار خانواده باعث شده بود که چادر سرشون کنن من دوستان و همکلاسی های زیادی داشتم که تا چشم والدینشون رو دور میدیدن چادرشون رو میذاشتن تو کیفشون ، موهاشون رو میریختن بیرون و آرایش میکردن و ...همه این مسائل به خاطر اینه که حجاب براشون اجباری بوده (که البته نکوهشی هم وارد نیست..)

خیلی رفتار هایی که این تاپیک به بدحجاب ها و بی حجاب ها نسبت داده شده و انواع توهینی که تو این تاپیک به بی حجاب هابه بعضی رفتارها شده من از دوستانی دیدم که چادر سرشون می کردن و دلیل این رفتارها هم اجبار بوده

اجازه بدین افراد خودشون راه زندگی شون رو انتخاب کنن با اجبار و توهین به شخصیت، کسی رو مجبور نکنید چیزی رو که شما فکر میکنید درست هست رو قبول کنه هر کسی عقل داره درباره زندگی خودش تصمیم بگیره این اجبار باعث شده که بعضی از افرادی که چادری هستن هم برای رهایی از اجبار دور از چشم کسی که بهشون اجبار کرده رفتاری که خودشونو خواهانش هستن رو داشته باشن

+

عکس مردم رو به خاطر بی حجابی تو تاپیک گذاشتین با کلی تمسخر و توهین ؟ چون بی حجاب بوده ؟ شاید طرف راضی نباشه عکسش رو گذاشتین تو نت زیر عکسشم این چیزا رو نوشتین ..

ریحــانه الــنبی
۱۳۹۳/۰۱/۱۲, ۰۰:۰۳
چادری های بزک کرده منافق هستند و باید درمان بشن

اونا هنوز تکلیفشون رو با خودشون روشن نکردند که با اهل ایمان باشند یا با یاران شیطان....

سلام
آقا یا خانم راه روشن
لطفا سندی ارائه بدهید بابت :چادری های بزک کرده منافق هستند.
خیلی ممنون از شما

elahe-m
۱۳۹۳/۰۱/۱۲, ۰۱:۲۷
گفتید:

خلاصه هر کاری میکنه که دل خدا و امام زمانش رو شاد کنه

من همیشه سعی کردم اینطور باشم. اما چادر سرم نمی کنم. بارها با دیدن بعضی از چادری ها پوزخند زدم...

طرف چادر سرشه اما کلی آرایش رو صورتشه انگار داره میره عروسی با صندل و بدون جوراب با لاک جیغ. با کلی ژل رو موها...

بخدا همه مانتویی ها بدذات نیستن... حجاب کامل، حجابیه که جلب توجه نکنه...

ya maryam
۱۳۹۳/۰۱/۱۷, ۲۰:۳۵
سلام
هیچ کس در این جامعه نمیتواند همچون حضرت زهرا باشد وچادر جزیی از خودش باشد باید کمی هم به سوی جامعه وعرف رفت وگرنه باید در خانه نشت و هیکاری نکرد

◈ ye bandeh ◈
۱۳۹۳/۰۱/۱۹, ۰۹:۵۵
اینکه زن باشی و از زیبایی موهایت لذت ببری،
ولی آن را بپوشانی و پنهان کنی طوری که حتی تاری
از آن معلوم نباشد؛

اینکه زن باشی،
ولی اندام خود را بپوشانی و پنهان کنی؛

اینکه زن باشی و بتوانی زیبا و با عشوه حرف بزنی،
ولی نزنی و صدایت را نازک نکنی؛

اینکه زن باشی و بتوانی همکار نامحرمت را بخندانی طوری
که لحظات شادی با هم داشته باشید،
ولی نخندانی و از قید آن شادی هم بگذری و سنگین برخورد کنی؛

اینکه زن باشی و در بازار عرضه و تقاضای ادا و عشوه و هوی و

هوس بتوانی عرضه کننده باشی،

ولی نباشی.

اینکه ارزش های جامعه ات وارونه شده باشد و برای ارزش های
تو در پوشش بودن های تو
خریداری و خواستگاری وجود نداشته باشد؛

اینکه جوری حرف بزنی، قدم برداری و پوشش داشته باشی که
همکارت، استادت، همکلاسی دانشگاهت تحریک نشود و راحت
و آسوده کارش را بکند و تمرکزش بهم نریزد؛
اینکه با همه این تناقض ها دست بگریبان باشی و حتی پایت
گران هم تمام شود؛

همه اینها ارزش یک لحظه نگاه رضایت بخش بانو را دارد که دست دعا بلند کند
و بگوید خدایا دختران امت پدرم، همه زیبایی ها را داشتند
و معیوب و مفلوج و کچل و زشت نبودند،
ولی برای رضای تو زیبایی هایشان را از نامحرم پنهان کردند
پس تو محبت خودت را در دل هایشان صد چندان کن
طوری که هیچ چشم و ابرویی، ناز و کرشمه ای،
پول و مکنتی نتواند جایگزین آن شود!

◈ ye bandeh ◈
۱۳۹۳/۰۱/۱۹, ۱۰:۱۳
گاهی تو را به دست باد می سپارم تا نوازش کند وجود نازنیت را…

گاهی زیر باران خیس می شوی تا شسته شود نگاه های هرزه مانده بر تو؛ تنت زخمی است، می دانم، و باران مرحم زخم است! و گاهی زیر آفتاب داغ می سوزی و سرخ می شوی از عطش،اما همچنان بر وفاداریت به من استواری…!

گاهی سر به زیر گرمای وجودت می کشم و تو را پناه اشک های خویش می سازم… و چه راز داری که ماجرای اشک هایم را در دلت نگاه می داری، در سکوتی ابدی! وجودت سنگری است ما بین من و آنچه با من در عناد است و تو، چه زیبا دشمنانم را ناامید می کنی، از به دست آوردن غنیمتی حتی ناچیز!

چه خوب است که هستی نازنینم! چه خوب است که تیرگی را به جان می خری تا دنیایی زیر سایه ات روشن بماند! و چه پر ماجرایی، تاریخی برای بودنت خون داده است؛ از قرن ها پیش دغدغه بوده ای …از قرن ها پیش ارزش …!...

ای شاهد به جای مانده از کربلا…! ای شاهد به جای مانده از ماجرای در و دیوار و آتش…! چه والا مقامی که آقایم حسین هنگامه‌ی شهادت چشمانش نگران هتک حرمت به تو بود!

چه گوهر مقام، که جوان های بسیار استوار بودنت را با خون خود به معامله گذاشتند، خون دادند و نفس…؛ که تو پای بر جا بمانی… که حفظ شوی! سال هاست تن زخمی تو مرحم زخم است… ای همیشه استوار و جاودان… ای همیشه با صلابت،بمان و باز هم ایستادگی کن…

معنای وجودت مشتی است بر دهان استکبار…مشتی است بر دهان ظلم…مشتی است بر دهان هر نگاه هرزه و از سر بی حیایی! کمتر از نود سال پیش چه بسیار بودند کسانی که از داغ دوری‌ات خانه نشین شدند،به ادعای آزادی تن به اسارت ندادند و آزاده شدند…

این روزها رضا شاه ملعون هم در حیرت چگونگی افتخار بی تو بودن، مانده است!!! چندگاهی است نام تو را تحجر نهاده اند…غافل از آنکه در عصر حجر اصل بر بی تو بودن بوده است و سالها سپری شد تا انسان به کمال "یافتن تو" رسید؛ و حال… مضحک نیست؟هر که این روزها خود را به عصر حجر نزدیک تر می کند نامش می شود روشن فکر و مدرن…مضحک نیست؟!!!

و می دانم …خوب می دانم این روزها وجود نازنیت در تب می سوزد…می دانم مثل همیشه در ماجراهای پر فراز و نشیب می سوزی و ایستادگی می کنی، کاش زبانی برای گفتن داشتی، زبانی برای گفتن آنچه تو را اینچنین گداخته است! دنیایی به تو مدیون است و شرمنده…و من نیز شرمنده! شرمنده ام که تاج تو را به سر می نهم و گناهم را زیر سایه ی تو پناه می دهم، ای چادر خاکی زخمی من! مرا ببخش که حرمتت را گاهی می شکنم…مرا ببخش که گاهی فراموش می کنم داشتن تو را به خون های بسیار مدیونم… همه‌ی ما را ببخش…چه کسانی که بودنت را به سخره می گیرند و چه کسانی که زیر سایه تو…

… بمان و بمان، که تو لباس پسندیده شده از سوی خدا برایم هستی، لباسی که خدای مهربانم، آن را مایه زینتم قرار داد…

پس با عشق به خدای زیبایی ها خواندم:
یَا بَنِی آدَمَ قَدْ أَنزَلْنَا عَلَیْکُمْ لِبَاسًا یُوَارِی سَوْءَاتِکُمْ وَرِیشًا وَلِبَاسُ التَّقْوَىَ ذَلِکَ خَیْرٌ ذَلِکَ مِنْ آیَاتِ اللّهِ لَعَلَّهُمْ یَذَّکَّرُونَ ای فرزندان آدم برای شما، لباس فرو فرستادیم که اندام شما را بپوشاند؛ و مایه زینت شماست؛ و لباس تقوی بهتر است؛ این از آیات خداست، باشد که متذکر شده، پندگیرند.(سوره اعراف/ آیه ۲۶)

باغ بهشت
۱۳۹۳/۰۱/۱۹, ۱۶:۲۸
http://askdin.com/gallery/images/22541/medium/1_47647421334654591557.jpg (http://askdin.com/gallery/images/22541/1_47647421334654591557.jpg)

باغ بهشت
۱۳۹۳/۰۱/۲۱, ۱۴:۳۱
http://askdin.com/gallery/images/22541/medium/1_07589266567005647312.gif (http://askdin.com/gallery/images/22541/1_07589266567005647312.gif)

*آفتاب*
۱۳۹۳/۰۱/۲۱, ۱۴:۵۳
http://media3.afsaran.ir/siBeDTLI_535.jpg

seratenoor
۱۳۹۳/۰۱/۲۲, ۱۴:۰۰
به شیطان کی کنم لعنت کنون شیطان فراوان است؛
زنان بی حیائی که بدن هاشان نمایان است؛
و شوهرهای بی غیرت که با او در خیابان است؛
لباسش تنگ و رنگین چهره نقاشی چو حیوان است؛
قسم بر خالق شیطان که شیطان هم هراسان است؛
بر آن زن می کنم لعنت که او استاد شیطان است؛
زنی که به عطر و رخ جلوه گر؛
به آرایش جاذب از هر نظر؛
همان زن نماها که ضد زن اند؛
به آئین زهرائیان دشمن اند؛
به نامحرمان رو نشان می دهند؛
هم آرایش و مو نشان می دهند؛
همان ها که سر تا به پا پیسی اند؛
همان ها که سرباز گردان ابلیسی اند؛
نگویش تو شیطان که او بدتر است؛
که شیطان خودش هم بر او نوکر است؛
به هر جا قدم می نهد بد حجاب؛
لباسش بود زشت و رخ بی نقاب؛
به کوچه ؛ خیابان به هر کوی و سو؛
زند بوسه شیطان به جا پای او؛
بگوید که جانم به پایت شود؛
پدر مادر من فدایت شود؛

شعر از حاج فیاض حسنلو (عبدالمهدی)

seratenoor
۱۳۹۳/۰۱/۲۲, ۱۴:۰۳
زنی با حجاب است و چادر به سر؛
ولی دخترش هست جوری دگر؛
خودش با حیا دخترش بت پرست؛
چو طفلی که دارد عروسک به دست؛
جوانی تو دختر؛ جوانی نما !
به رخ زینت آن چنانی نما!
که دختر ز آرایشش چون پری ست؛
و چشمان مادر پی مشتری ست؛
جوان دخترش را ملوسش کند؛
که شاید به حیله عروسش کند؛
تو که فکر آینده ی دختری؛
که ریزد برون مویش از روسری؛
که خوشبخت گردد در آینده او؛
شود تا عروسی برازنده او؛
خدا را چه دیدی در این روزگار؛
که بر لحظه اش نیست هم اعتبار؛
چه تضمین عجل بر تو مهلت دهد؛
به عمرت به آینده فرصت دهد؛
اگر در همین لحظه مرگت رسید؛
عجل بر تو شیپور رحلت دمید؛
در آن قبر تاریک و وقت حساب؛
بر این فتنه هایت چه داری جواب؟
تو آگاهی از جرم بس اکبرت؛
از آن عشوه آموزی دخترت؛
به آن عشوه هایی که آموختی؛
و یا خنده هایی که افروختی؛
به ذهن جوان فکر بد ساختی؛
به راه گناهش تو انداختی؛
أ یا شیعه زن ای تو چون درّ ناب؛
بود برترین زینت زن حجاب؛
مکن فکر آرایش و رنگ را؛
بکن فکر آن منزل تنگ را...

شعر از حاج فیاض حسنلو (عبدالمهدی)

بپاخیزیم
۱۳۹۳/۰۱/۲۵, ۱۹:۱۴
سلام
هیچ کس در این جامعه نمیتواند همچون حضرت زهرا باشد وچادر جزیی از خودش باشد باید کمی هم به سوی جامعه وعرف رفت وگرنه باید در خانه نشت و هیکاری نکرد
سلام
مگر حضرت زهرا در جامعه نرفت و میان جمع مردان سخرانی نکرد ؟
مگر حضرت زینب میان دشمنان نرفت و زاه امام حسین و زنده نکرد ؟
بنابراین الگو حضرت زهرا است و هرگز این بمعنای خانه نشینی نیست.

بپاخیزیم
۱۳۹۳/۰۱/۲۵, ۱۹:۲۰
بیشتر کسایی که من باهاشون ارتباط داشتم و چادر سرشون میکردن به خاطر سنتی که تو خانواده و فامیل بود چادر سرشون میکردن یعنی اجبار خانواده باعث شده بود که چادر سرشون کنن من دوستان و همکلاسی های زیادی داشتم که تا چشم والدینشون رو دور میدیدن چادرشون رو میذاشتن تو کیفشون ، موهاشون رو میریختن بیرون و آرایش میکردن و ...همه این مسائل به خاطر اینه که حجاب براشون اجباری بوده (که البته نکوهشی هم وارد نیست..)
اصل مطلب شما درست است اما این ربطی به حجاب اجباری در جامعه ندارد . حکومت همانطور که اجازه نمیدهد خوردنیهای غیر استاندارد فروخته شود و این موضوع را به تشخیص مردم موکول نمیکند در فرهنگ هم باید کنترل کند

n@rcis
۱۳۹۳/۰۱/۲۵, ۱۹:۴۴
من همیشه سعی کردم اینطور باشم. اما چادر سرم نمی کنم. بارها با دیدن بعضی از چادری ها پوزخند زدم...

طرف چادر سرشه اما کلی آرایش رو صورتشه انگار داره میره عروسی با صندل و بدون جوراب با لاک جیغ. با کلی ژل رو موها...

بخدا همه مانتویی ها بدذات نیستن... حجاب کامل، حجابیه که جلب توجه نکنه...

سلام :)

حق با شماست؛

و نکته ای که همگی باید توجه کنیم اینه:

1. هیچ کس حق ِ قضاوت در مورد افراد رو نداره... چون از ذات خلق فقط خالق با خبره...

2. هیچ چادری ای معصوم نیست...

+ اگر توی جامعه مون گاهی چادری هایی رو میبینیم که حیا ندارن (حیا در گفتار،رفتار،کردار،نگاه و پوشش درست) ،

اینها یا راه و رسم چادر سر کردن رو بلد نیستن یا به قول اون دوستمون مجبور به پوشیدن چادر شدن و ایمان و علاقه قلبی بهش ندارن.

چادر حجاب برتر هست، در صورتی که به نحو احسن ازش استفاده بشه...

مانتوی بدون چادر هم مسلماً حجاب ِ ناقص نیست! اگر ساده و مناسب باشه و جلب توجه نکنه.

یکی از دوستان خوب فرمودن: هرکسی عقل داره که نوع پوشش خودش رو خودش انتخاب کنه،

خب این کاملاً صحیحه؛

اما برای در مسیر درست گام برداشتن نیازمند ِ یادآوری 1سری آموزه های دینمون هستیم...

چون ما انسانها گاهی ناخودآگاه 1سری چیزها برامون عادی میشه...

(خودم رو میگم که گاهی چشم باز کردم دیدم یکم از خود ِ اصلیم فاصله گرفتم...)

موفق و سربلند باشید:Gol:

محدثه022
۱۳۹۳/۰۱/۲۹, ۲۱:۴۹
http://bahejab.com/wp-content/uploads/2014/03/27396119128280605291.jpg************************** ************************************************** ********************** http://bahejab.com/wp-content/uploads/2013/09/%D8%AB%D8%A8%D8%B5%D8%B4%D8%B3-177x210.jpg
از کجا معلوم همین آرایش کم تو ،خواهرم ، دل جوانی را بلرزاند و او را به ورطه نابودی بکشاند و تو، همان علت و جرقه ابتدایی آن نابودی باشی ؟! اقسام ظاهر شدن بانوان در متن جامعه امروز: با بستن دستمال کوچکی بر سر برای رفع تکلیف و با نهایت آرایش با همان قیافه منتها کمی جمع و جور تر و آرایش کمتر با مانتوی بلند و حجاب کامل با آرایش غلیظ یا رقیق! چادری با حجاب نصف و نیمه و آرایش !! چادری با حجاب کامل و آرایش !!! چادری با حجاب کامل و بدون آرایش

باء
۱۳۹۳/۰۱/۳۰, ۰۱:۳۴

سلام علیکم،
به لیست سیاه و سفیدتان یک شماره‌ی ۰ خیلی سیاه هم اضافه کنید. دیروز و امروز، یعنی دو روز پشت سر هم، خانم‌هایی را در خیابان دیدم که هیچ‌چیزی روی سرشان نبود، یکی در ماشین و دیگری پشت موتور پشت ان‌شاء‌الله شوهرشان. خانم‌هایی که با حجاب مشکل دارند و می‌گویند تحریک شدن مردها تقصیر خودشان است و اگر کسی می‌خواهد گناه نکند سرش را بیاندازد پایین بیاید به حقیر بگوید چطوری رانندگی کنم که این صحنه‌ها را نبینم.

شما را به خدا (مسئولان سایت اسک‌دین) شما هیچ ارتباطی با دولت و سران نظام ندارید، با وزیر و نمی‌دانم هر دست‌اندرکار فرهنگی یا انتظامی؟ یک کاری بکنید قدیم‌ها فقط شال شهر تهران و چند شهر بزرگ فاجعه بود ما آمدیم مهاجرت کنیم به یک شهر کوچکتر دیدیم دانشگاه آزاد و خلاصه قشر تحصیل‌کرده یک نقطه‌ی سالم در این ایران اسلامی نگذاشته‌اند که بشود به آنجا فرار کرد. یک فکری بکنید برای ما، بخدا ما که متأهل هستیم اینطور برایمان فاجعه است شرایط و همه‌اش باید نگران باشیم کسی که مجرد است باید سرش را به دیوار بگذارد و زار زار بگرید. آنقدر آدم‌ها وقیح شده‌اند که می‌ترسم حرفی به ایشان بزنم از خدا گرفته تا هر معصوم و بزرگ غیرمعصومی را به باد توهین و تمسخر بگیرند. یک کاری بکنید، یک کاری بکنید، یک کاری بکنید، اگر شده مسؤولان را تحت فشار بگذارید، اگر ابزار ارتباط جمعی دارید با اینها مسئولان را تحت فشار بگذارید، از چه می‌ترسند که به کل بی‌خیال وضع پوشش و فرهنگ مردم شده‌اند؟ اینها که کاری بکنند یا نکنند ماهواره‌ها به باد توهین و تمسخر می‌گیرندشان چرا باز اینقدر تساهل و تسامح دارند؟ شما را به خدا یک کاری بکنید

آیرینا
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۰۸:۵۷
سلام به همه
خیلی اتفاقی واسه یه بحث دیگه اومدم این سایت اما این تایپیک رو دیدم تصمیم گرفتم عضو شم که حداقل نظرمو بگم
اقایون و خانومایی که رفتید منبر گرفتید که چادری ارایش کرده ال و بل و فلان لطفا قبل حمله!چندثانیه زحمت بکشید حرفامو بخونید دو ثانیه هم روش فکر کنید قسم میخورم بی دینتون نمیکنه
اول از همه جواب دوستی که گفته دختر چادری نمیخنده حرف نمیزنه تو تاکسی کنار نامحرم نمیشینه و...
چرا خودتو راحت نمیکنی یه دفعه نمیگی دختر چادری باید بره بمیره؟!
من فدای حضرت فاطمه اما چرا هی مقایسه میکنید اون زمان 1400سال پیش بود به دهن اسونه والا نگان کن از 20 سال گذشته چقدر دنیا عوض شده چه برسه اون موقع
شما با این حرفاتون جوری جلوه میدید که دیده جامعه به چادری شده امل که ازنظرشون ادم افسرده و مردم گریز و غیر اجتماعیه
من با نامحرم حرف نزنم میشه؟اونم تو عصر ارتباطات؟چرا مردم رو مریض جلوه میدی؟یعنی واقعا متاسفم واسه پسری که با حرف زدن تح/ریک بشه
ظمنا ارتباط با همکلاسی موردش چیه؟من شماره همکلاسیام چه دختر چه پسر دارم و البته چیزی نیست که از خانوادم پنهان باشه گوشیم پسورد نداره و پدرمم دیده
میگی دختر چادری به نامحرم نگا نمیکنه موقع حرف زدن نگا در و دیوار کنه؟نمیگن طرف دیوانس اخه والا که حین حرف زدن عادی به گناه میفته
چرا جوری جلوه میدی که 90 درصد صحبتای بین زن و مرد و دختر و پسر مورد دار و... است
ظمنا تهمت و دروغ و غیبتو فقط دختر چادری نباید رعایت کنه همه مسلمونا باید رعایت کنند که شمال شما میشه
که دارید تهمت و دروغ نسبت میدید به چادریا
من چادریم
چادرمم انتخاب خودم بود(قابل توجه بعضیا!)در واقع پدرم فقط موافق بود اما کل خانواده من با چادر سرکردنم مخالف بودن مادرم میگه به زور خودت چادر کردی
من از اول راهنمایی چادر کردم میدونید چرا؟چون چادرای جدید اومد شالدار ملی دانشجویی و بازم اگه توجه کنید نه حریرن نه بدن نما
چادر ساده رو کی میتونه بگیره اونم تو زمونه ایی که همه کیف و کتاب و هزار وسیله دستشونه؟؟؟؟؟؟؟
اما من ارایش میکنم قابل توجه کسایی که میگن انگار اومده عروسی یه رژ لب و خط چش با سایه کم رنگ ارایش عروسیه؟به این میگن پایه ارایش و خیلی کم و ماته
و ظمنا کسی که بخواد با این تحریک بشه و دلش بلرزه به خاطر میل فطری و طبیعیش نیست مریض جن/سیه
من لباس رنگ شاد میکنم کفش مد روز میپوشم ساپورتم وقتی هوا گرمه یا با بوت میپوشم موردش چیه؟چادر من که ناز نیست جنسش همون جنس چادرای معمولیه خیلی از دخترای چادری هم اینجوری میگردن به چادرشونم اعتقاد دارم
یعنی من چون چادر میکنم همش باید زیرشم رنگ سیاه بکنم و مث افسرده ها بگردم؟لطفا نگید منظورمون این نیست چون دقیقا تو حرفاتون بود
من پالتو قرمز گرفتم در واقع خودم سورمه ایی برداشتم اما پدرم که55!سالشه مذهبی و به جرئت میگم تو دین و اعتقادش از شماهایی که انقد دم از اهل بیت میزنید پایدارتره گفت مگه چند سالته بخوای مث پیرزنا بپوشی؟
این حرف جوان زمان انقلابه شماها که الان فک نکنم بیشتر از 30 باشید چرا این تفکر رو دارید؟چون چادریم دلیل نداره مث مادری بپوشم که سه دهه با من اختلاف داره
به روز و خوشتیپ بودن بده؟من با همین تیپ خیلیا رو که از چادر فراری بودن با دیدنم چادری شدن الانم هستن فقط به روز و مرتب که دین پدری یکیشونم اسلام و شیعه نبود اما با دیدن من گفت هم شیک هم زیباست پوششت حرمت و احترام جایگاهتو حفظ میکنه و الان هم چندساله چادریه
حالا چادر من بده و گناهه یا شماهایی که با رفتار و کردارتون همون تعداد کمی هم که جذب میشن فراری میدید
میدونید چرا یقه چادری به روز!رو گرفتید چون ما ها جواب نمیدیم جرئت دارید برید یقه گروه اول رو بگیرید ببینید تو همین سایت چطور جوابتون رو بدن.
راست میگید منافق بدتر از کفاره
اما اینم هست کسی که میاد از حجاب و حفظ ارزش اسلامی میگه از انور چنان فیلماو...میبینه که دختر چادر ساده با نقابم ببینه به خاطر ذهن منحرفش بازم فکرای ..... داره
اقای عزیز که میگی من دختر چادری که ارایش بکنه واسه ازدواج نمیپسندم(البته جملتون رو محترمانه گفتم و گرنه لحن بیانتون...)
مگه کسی واسه گرفتن یا نگرفتن و خوش امد شماها ارایش میکنه؟
من اگه بیرون یه ارایش خیلی محو ومات میکنم تو خونه دو برابرش رو میکنم اونم فقط با خانواده خودم هستید پدر و مادر و برادر
پس اگه فقط واسه یه مشت ادم بی ارزش نمیکنم
دوست دارم زیبا دیده بشم
ظمنا شما میگید مرد نگاه میکنه و فلان و... چون میلش درش هست
میل به زیبایی هم در همه هست
شمایی که میگید این چادریا منافق و گناه کار و ال و بلن مگه جای خدا نشستی که نظر میدی؟
ظمنا اگه میگید پای بیجوراب و...
تو خود قران نوشته اگه بخونید حد حجاب مچ دست و مچ پا و گردی صورت هست البته دیگه کاری به هزار جور کتاب های دیگه ندارم
مرجع مسلمونا قرانه
پس پای بیجورابه با صندل باعث نمیشه یه بلیط یه سره به حهنم واسه طرف بدن
نمیخوام بگم همه چادریا معصوم و پاک اما به خاطر 20 درصد حق ندارید به 80 درصد توهین کنید
شماها اول برید یاد بگیر امرمعروق چطوریه بعد بیایید اینجوری بگید
مگه گناه ما ثابت شدس و مگه شماها عادلید تو قضاوتتون؟
عزیزی که میگی من با این وضع چطور رانندگی کنم
رانندگی که پیشکش وقت دیگه با پای پیاده چشماتونو مث تلسکوپ هابل رو تن و بدن و صورت زن مردم زوم نکنید.
امضای دوست عزیز پریا جون جالب بود دیالوگی که موند تو ذهنم هیس دختر فریاد نمیزنه
من چادریم اعتقاد دارم به دینم به باورم اما همین دینمیگگه از حقت دفاع کن و...
خوب اگه مثل لال ها ساکت باشم تو جامعه امروزی چی به سرم میاد؟چطور وجودمو نشون بدم و پیشرفت کنم؟همیشه که پدر و برادرم نیستن حتی اگه باشن اینجوری که ضعیف النفس بار میام
پس کسی که میگه دختر صداش بلند نمیشه تو این زمونه واسه رسیدن به حقت صدات باید بلند باشه
شما اقایون از این میترسین دو روز دیگه با دختری ازدواج کنید که اگه حقشو خوردید ظلم بهش کردید صداش در نیاد
اما دیگه گذشت اون زمان من و امثال من با حجابیم و معتقدیم اما اگه حقمونو بخورن صدای بلندد که سهله فریادم میزنیم
شما هی از اول پست اسم حضرت فاطمه رو بردید؟چرا اسم حضرت علی رو نمیارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! !!!!!!!
شمایی که میگید مشکلات جامعه 40 درصد فقط تقصیر پسراست
اغا همه دخترای بی حجاب و یا چادری به روز شیطان مجسم مگه زورتونکردن؟حتی اگه ماشیطان باشیم مگه شیطان همیشه نیست؟پس کسایی که گناه کردن باید بگن خدا مارو نفرست جهنم شیطان مارو فریفت و جذابیت نشون داد؟دخترم همونه پس کج رفتید گناه کردید پای خودتونه والا من دختری رو ندیدم اسلحه بزاره رو سر پسره بگه بیا با من:khandeh!:
پس بوالهوسی خودتون رو نذارید پای دخترا
ظمنا شنل زورو دخترا خیلی بهتر از پسرایی که انقدر شلوارشون تنگ و کوتاه مارک لباس زیرشون پیداست

اللیل والنهار
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۰۹:۱۴
ظمنا شنل زورو دخترا خیلی بهتر از پسرایی که انقدر شلوارشون تنگ و کوتاه مارک لباس زیرشون پیداست
:khaneh:

سلام خوش اومدید

آیرینا
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۰۹:۴۹
مرسی الیل و النهار

اینکه میگید فاجعه است تو تاکسی کنار هم میشینینند
واقعا معذرت میخوام از این به بعد با کجاوه!رفت و امد کنیم خانوما خدای نکرده تو ماشینم قیافه معلومه
اخه پدر من کی وقت داره هر روز منو برسونه
حالا
گیریم کنارش نشستم اول کیف بینمونه ثانیا قراره چی بشه؟ظمنا مورد رو اقایونن دارن که پاهاشون رو دو متر از هم باز میکنن یه سوزن به خودتون بزنید بعد یه جوالدوز به دیگران

مشخص شدن حجم موی زن از زیر چادر اگر باعث تهییج شهوت دیگران نشود اشکال ندارد.

العروه الوثقی،ج1،الستر(الثانی)
این دیگه حرف من نیست حرف خودتونه پس کلیپس مورد نداره!!!مگر اینکه دیگه جامعه ما اونقدر به انحطاط کشیده شده باشه با کلیپس تح/ریک شن!!!

یه جمله ی حکیمانه ای هست که می گه:"اگه میخوای چیزی رو خراب کنی ازش بد دفاع کن."
خوب حرفیه منتها شما ها هم دقت کنید بد نیست
اینجوری که دارید جناح میگیرید کسی بخونه میگه اینا که با خودشونم مشکل دارن چه برسه به بقیه و فقط بدبینی ها رو بیشتر میکنید
خانم نرجس راد تو پستشون یه عکس گذاشته چادر ساده مقنعه بلند سورمه ای تا کمر مانتو با حجم 3 نفر!!!مشکی بلند بعد این الگو
والا اولاا که چادری نبودم اینو میدیدم از چادر زده میشدم این عکسو بزرگ کن نشون بچه بده ببین چطوری زهره ترک میشه
چرا عکسای ادمای با حجاب با لباس و رنگ روشن و چادری رو نمیزارید؟
من هزاران عکس دارم خانومای محجبه با مدل روسری و شالای زیبا
خیلی از دوستام که به قول شما یه دستما سرشون بود با دیدن اون مدلا الان جوری روسری میکنن موهاشون معلوم نیست
این خوبه یا عکسای شما که هرکی ببینه فک میکنه یه دین دنیا گریز که باید پیرزنای 80 ساله بگردی تا یه وقت نندازنت تو اتیش؟
تو قران احادیث پیامبر و اماما گفته به فکر اخرت باش از دنیاتم لذت ببر
میگن نوع لباس و پوشش بسته به فرهنگ عرف مردمه اون منطقه است
دیگه این لباسا عرف نیست لباس قشنگ و رنگی دیگه نشونه کافری نیست
بلکه جذب میشن
میگن خوب خوشتیپه قشنگ لباساش مرتبه حجابم داره که امنیت میاره خوب منم اینجوری این عرف فعلی جامعه اس عزیزم
ظمنا هی میگید بزار واسه همسر مگه دنیا و مرکز زندگی ادما همسره؟من تو جامعه مثل ارواح چوسان قدیم!!!بگردم واسه همسر فقط؟
گذشت اون زمان الان از زندگی امروزه خوشتون بیاد یا نیاد حقیقت محضه واسه 80درصد دخترا(تازه من دست پایین گفتم)شوهر و بچه 25 درصد زندگیه نه همش
زنم احساس داره علایق داره کار و شغل و رویاهاشو داره پس همه چیزش شوهو نیست که همه چیز زندگیشو بزاره واسه شوهر

گفتم: خواهرم حجابت؟
گفت: دلم پاک است
گفتمش: مگر می شود پاکی هزاران نگاه
را بدزدی و دلت پاک باشد
دوست عزیز اون هزارتا نگاه از اولم کثیف بودن نگاه نکنن تو قران گفته به مردان با ایمان بگو دیده فرو بندن
بالا هم گفتم نگاه ناپاک و گناه تقصیر طرف نیست تقصیر خودته
چه زن چه مرد هرکی گفت گناه کردم چون طرف ال کرد و بل کرد واقعا باید مانتیور رو از پهنا کرد تو حلقش تا دیگه از این حرفا نگه
خوب حرفیه میگه من نبودم دستم بود تقصیر آستینم بود!!!!!!

آیرینا
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۱۰:۱۵
الا من نمی دونم فلسفه این که چادر می پوشن وپشت بندش آرایش می کنن چیه؟ مثلا می خوان چی بگن؟بالاخره می خوان بگن ما خوش گلیم یا باحجاب؟ موندم توش
ولی باور کنید چادر سر نکنن سنگین ترن...
:Rose:

حداقل مورد تمسخر بی حجابای دیگه قرار نمی گیرن آبرو چادری های واقعی رو که نمی برن
شما مگه جای خدایی؟پیامبری؟امامی/مرجع تقلیدی؟چی هستی که میای نظر میدی که سنگینه کیسبک کی چجوری بگرده
شما امرمعروف و ارشاد پیشکشت مردم از حجاب و دین گریزون نکنی کافیه
انقد ادعا داری اول برو 4تا کتاب بخون راجع به ارشاد و برخورد حجاب و تغییراتش با توجه به زمانه بعد بیا تز بده
میخوان این چادریا بگن هم حجاب دارن هم خوشگل و به روزن تو جامعه هستند نه مث خانم خانباجی قرن یکم بگردن
اقایی که میگه دخترا خودشونو جمع کنن دل ما نلرزه
تو چرا دل و نگاهتو جمع نمیکنی؟
اگه که اینجوری بود پس ارزش چشم پاکی و دین داری مردا چی؟
هرجا از حجاب زن گفته شده ازنگاه و حجاب
مرد هم گفته شده
شنیدین که میگن مجنون دنبال لیلی از روسجاده مرد نمازگزاری رد شد به مجنون گفت:چرا حواست نیست باعث شدی نمازم باطل شه
مجنون بهش میگه من عاشق دختریم تو رو ندیدم تو عاشق خدایی منو دیدی؟
عشق هیچ محبت خدا هم تو دلتو باشه خودتون رو
جمع میکنین و نگاه نمیکنیداومدیم بنا به دلایلی مجبور شدید چندماه از کشور برید دیگه باید دست از دین بشوری و هر...بکنید چون دخترا بی حجابن
والا حرفایی میزنید ادم میمونه از دهن کسی که تو این زمان زندگی مینه درمیاد یا خشکه مذهبه های 100 سال قبل
ظمنا کی گفته چادری که کمی ارایش میکنه منافقه؟
واقعا جمع علما جمعه اینجا هم دور هم حکم میدی
شما خودت اول یه وارسی بکن منافق نباشی بعد گیر بده به بقیه
اینا ظاهر و باطن یکیه هم حجاب دارن هم بروزن
دروغ ریا نکردن که منافق باشن
آیا میدانستید ایجاد دو دستگی و دوری مردم از دین با حرفای غلط نفاق میباشد؟!!!

mohammad62
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۱۰:۱۶
سلام
وا چرا اینجا دعوا شده...فک کنم این دعوا قابل جمع باشه،ظاهرا یکی داره تند میره یکی داره کند میره...بله اینجوری ام هست که یکی داره به لحن آرومو دلسوزونه میره،ولی من چون از جمله ش خوشم نمیاد ،اونو با لحن بلند و با شدت و عصبانیت میخونم و فک میکنم داره بهم توهین کنه

آیرینا
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۱۰:۳۷
دوست عزیز بحث لحن نیست من جواب تک تک حرفا از اول تایپیک رو دادمبه عنوان یه نفر که چادریه اما به روزه و خوشتیپتا حرف حق میزنیم نگین شد دعوا اصلا خوندی چه نوشتم؟حرفای شما توهین و دعوا نبود فقط تا من اومدم جواب دادم شد دعوا؟اشتباه کردم که از اول اومدم فکر کردم با کسایی بحث میکنم که درکمو بالا ببرن که زوایای دین واسم مشخص بشه اما اینجا هم تیپ بندیهخوشحالم حداقل جواب رو دادم که فک نکنید نیستیم و هیچی نمیگیم نمردمو لحن دلسوز و ارومم دیدمهمه پستا توهین بود و فقط من منطقی با دلیل جواب دادم اگه 5ثانیه روش فکر کرده باشد

mohammad62
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۱۱:۳۴
مگه من با شما بودم که بخودتون گرفتید....فعلا اینجا همه متهم شدن به جهل و عقب موندگی و لی شماا...نه خانم اینطور که فک میکنید نیست،باز خوبه که شما هم چادری هستید و یک نقطه اشتراک داریم دارید ایطوری بحث میکنید خدا برسه بیکی بیچادر که بیاد بحث کنه...خب طبیعیه که خیلی نظرات من رو شما قبول ندارید و نظرات شما رو من قبول ندارم...اینکه تند روی نداره....
من از شما میخوام یه چیزی بپرسم؟

خادم ولایت
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۱۱:۴۰
به نام خدا
سلام

هردوی این موراد جالب نیست و اشتباه است.
و این عمل نیز که کار اشتباهی را بیان کنید در بهتر دانستن کار اشتباه دیگر نیز پسندیده نیست.
با 60% سخنانتان موافقم ، اما بدانید یک دختر محجبه و یک پسر مذهبی باید الگو باشد.و این که سخن بگویید عصر تمدن است و روابط پسر و دختر عادی است نیز جالب به نظر نمیرسد.احکام اسلام بر این روابط حساسیت نشان میدهد.

اینکه دختری چادر سر کند و جلوی آن را باز نگه دارد و آرایشی غلیظ به کار ببرد این عمل یعنی توهین به چادر.

و هزاران نکته ی دیگر.

یازهرا:Gol:

خادم ولایت
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۱۱:۴۸
به نام خدا
سلام

پستا توهین بود و فقط من منطقی با دلیل جواب دادم
به نظر خودتون این جمله شما توهین به دوستان دیگر نیست.
هر دوست بزرگواری که در این سایت مطلبی درج میکند از نظر خودش منطقی و درست است.باید برسی کرد منطق را از دیدگاه هرکس دید.
منطق هر شخص را بایدها و نبایدهای پیرامونش تشکیل میدهد.پس جالب نیست که پستهای دوستان دیگر را توهین بدانید و پستهای خود را منطقی.

آیرینا
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۱۴:۰۹
این که سخن بگویید عصر تمدن است و روابط پسر و دختر عادی است نیز جالب به نظر نمیرسد.احکام اسلام بر این روابط حساسیت نشان میدهد.

اینکه دختری چادر سر کند و جلوی آن را باز نگه دارد و آرایشی غلیظ به کار ببرد این عمل یعنی توهین به چادر.

سلام دوست عزیز
عصر ارتباطاتاته انکارشم نمیشه کرد
نگفتم که رابطه احساسی
مث رابطه ای که با هم جنس خودم دارم و نوع اون ارتباط حالا با جنس دیگه جدا از این بحث خوشحال میشم بگید اشکالش واقعا چیه؟
منم اول حرفام گفتم ارایش کمه و ملایم نه غلیظ و انچنانی
و باز بودن جلوی چادر اگه دقت کرده باشید چادرای جدید جلوشون زیپ یا دکمه دارن پس عملا حجابش بهتر از چادرساده اس چون جلو اونا خیلی راحت باز میشه
ودر بعضیا که ندارن با دست جلوشون گرفته میشه
شما میگید تازه خوبه یه نقطه اشتراک داریم این حرفو میزنید
من دینمو دوست دارم همیشه پشتش بودم همیشه با منطق و دلیل ازش دفاع کردم به خصوص طرف زندگی من که چه دین چه مذهبای زیادی هست
اما همیشه پشتشم
حالا منی که به به نظر دوستام کلی هم تعصب دارم ببیند چه حرفایی زدید که اینجوری شده
از اول این پست گفتید چادر چادرساده رنگ تیره بدون هیچ ارایش
واقعا جامع امروز نمیپذیره
من نظرم اینه حداقل تو یه شهربرفرض2هزار نفری 1هزار نفر زن باشه اونم تو مملکت اسلامی بهتره 700تاشون حجاب اپدیت داشته باشن تا 100 نفر حجاب اینجوری
من به خاطر کار پدرم چندسال به یه شهرستان منتقل شدیم همون اوایلی که چادر کردم8سال پیش
30 نفر خانم جوان چادری داشت که مال حوضه علمیه اون شهر بودن بقیه ه خانمای با سن بیش از50
من با همین مدل چادر رفتم و همه تشویق شدن خیلیا تو یه ماه اول چادرمو گرفتن تا بدوزن مثلشو و حالا تو دبیرستان سیصد نفری که بودم سال اخر فقط یه مدرسه 100تا چادری داشت بقیه مدرسه های دخترانه ام همینطور
من میگم اگه میخواد دعوت کنید به حجاب به پوشش برتر دیگه الانه همه دنبال شیک پوشی و زیبایی اند
پس چیزای خوشگل و قشنگ نشون بدید چون دینمونم زیباس
الان یه خانم مانتویی بیاد این بحثا رو بخونه میگه خوب مانتو بکنم بهتره تا چادر که حتی چادریا و مذهبیا بهم تیکه بندازن
شاید با چادر و ارایش غللیظ شروع میشد اما میرسید به چادر با یه ارایش ملایم یا بی ارایش اما همراه با شیک پوشی اگه این بحث تو یه جمع بود واقعا بیخیال رد میشدم که اعصابم بهم نریزه و بهم توهین نشه
اما اینجا نته هزاران بازدید از این صفحه هات در روز شاید انجام شه پس برخورد منطقی خوبه
من جواب اون دو دوست عزیز رو هم خیلی محترمانه دادم
واسه یه نفر مثالی زدم از نفر بعد سوال کردم
همین

خادم ولایت
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۱۴:۴۲
به نام خدا
سلام

و باز بودن جلوی چادر اگه دقت کرده باشید چادرای جدید جلوشون زیپ یا دکمه دارن پس عملا حجابش بهتر از چادرساده اس
چادر ملی یا عربی خوب است اما بهتر از چادر ساده و معمولی نیست.سنگینی چادر ساده به مراتب بیتشر از چادرهای دیگر است.
توجه داشته باشید با چادر ساده نیز میتوان زیبا بود و زیبا پوشید.

از اول این پست گفتید چادر چادرساده رنگ تیره بدون هیچ ارایش
بنده از ابتدای تاپیک حضور نداشتم و این سومین پست بنده در این تاپیک است. پس نگویید بنده از ابتدا چنین سخن گفته ام.
به نظر شما باید با چادرهای رنگی در جامعه فعالیت کرد؟
رنگ چادر برای این باید مشکی باشد که باعث دلزدگی بیمار دلان میشود.

عصر ارتباطاتاته انکارشم نمیشه کرد
نگفتم که رابطه احساسی
مث رابطه ای که با هم جنس خودم دارم و نوع اون ارتباط حالا با جنس دیگه جدا از این بحث خوشحال میشم بگید اشکالش واقعا چیه؟
عصر ارتباطات...... عصر ارتباطات ارتباط دختر و پسر نیست ، ارتباط مردم دنیا با یکدیگر است ، آسانی ارتباط است و.........
در دانشگاه شاید یک پسر و دختر پیرامون مسائل درسی بحث کنند مشکلی نداشته باشد اما اینکه شماره یکدیگر را داشته باشند و هر از گاهی sms بدهند به یکدیگر جالب نیست.و مورد تایید دین هم نیست.

اگر با دیگران بنشسته لیلی .. اگر با دیگرانش بود میلی ... چرا جام مرا بشکسته لیلی.
این تفکری است که اکثر پسران و دختران نسبت به یکدیگر دارند.نسبت به برخوردهای یکدیگر دارند.و تفکر به آن باعث بروز فساد در برخی از افراد میشود.البته نه همه ی افراد.
جای درس دانشگاه است نه ارتباط خارج از دانشگاه چه به وسیله ی تلفن همراه چه حضوری.و توجیحات در این زمینه صرفا یک بهانه است برای داشتن ارتباط نه فراتر از آن.

sнαвηαм
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۱۴:۴۸
رنگ چادر برای این باید مشکی باشد که باعث دلزدگی بیمار دلان میشود.

رنگ مشکی باعث افسردگی میشه . بخاطر همین سعی شد رنگی مشکی از مدارس دخترها برداشته شه . لازم نیست یه دختر جوان همانند یه خانم مسن از زنگ های تیره استفاده کنه این رنگها باعث دلزدگی دختران میشه در ضمن این نقشه دشمن نیست روانشاسان چنین چیزی رو ثابت کردند گفتم بگم دوباره نگید جزء توطئه های دشمنه

منم اول حرفام گفتم ارایش کمه و ملایم نه غلیظ و انچنانی

انسان باید آراسته باشه تمیزی و نظافت هم واجبه الان در این دوره یه آرایش ملایم رو دیگه هر دختر بچه ایی انجام میده اینکه انتظار داشته باشیم یه دختر جوان حتی از چنین آرایشی هم خودداری کنه دیگه دور از انصافه ....

خادم ولایت
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۱۴:۵۶
به نام خدا
سلام

رنگ مشکی باعث افسردگی میشه .
این سخن نه مبنای روانشناسی دارد و نه مبنای پزشکی دارد. چه بسا رنگ مشکی رنگ آرامش هم هست.
اگر بعضی از افراد افسردگی میگیرند دلیل بر استفاده از رنگ مشکی ندارد و دلیل افسردگی را باید در جایی دیگر برسی کرد و از بین برد.
افرادی هم که نسبت به این رنگ افسردگی میگیرند به دلیل مشکل روحی است.زمانی که شما یک سخن غلط را باور کنید انگاه آن سخن غلط در روح و ذهن نهادینه میشود و باعث افسردگی میشود و این افسردگی بخاطر رنگ نیست.به خاطر تلقین غلط است.

sнαвηαм
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۱۵:۱۳
این سخن نه مبنای روانشناسی دارد و نه مبنای پزشکی دارد. چه بسا رنگ مشکی رنگ آرامش هم هست.
اگر بعضی از افراد افسردگی میگیرند دلیل بر استفاده از رنگ مشکی ندارد و دلیل افسردگی را باید در جایی دیگر برسی کرد و از بین برد.
افرادی هم که نسبت به این رنگ افسردگی میگیرند به دلیل مشکل روحی است.زمانی که شما یک سخن غلط را باور کنید انگاه آن سخن غلط در روح و ذهن نهادینه میشود و باعث افسردگی میشود و این افسردگی بخاطر رنگ نیست.به خاطر تلقین غلط است.
رنگ سیاه اگر در لباس های مورد استفاده به وفور مورد استفاده قرار گیرد باعث میشود فرد دچار افسردگی و آشفتگی روحی شود . این یک امر اثبات شده روانشناسی است . میتونید از روانشناس در این زمینه بپرسید.

از طرفی در مدارس دخترانه، حتی دبیرستان ها رنگ مشکی مانتو جای خودش رو به سورمه ای و قهوه ای داد میشه بگید چرا ؟

آیرینا
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۱۵:۳۶
عصر ارتباطات...... عصر ارتباطات ارتباط دختر و پسر نیست ، ارتباط مردم دنیا با یکدیگر است ، آسانی ارتباط است و.........
در دانشگاه شاید یک پسر و دختر پیرامون مسائل درسی بحث کنند مشکلی نداشته باشد اما اینکه شماره یکدیگر را داشته باشند و هر از گاهی sms بدهند به یکدیگر جالب نیست.و مورد تایید دین هم نیست.

اگر با دیگران بنشسته لیلی .. اگر با دیگرانش بود میلی ... چرا جام مرا بشکسته لیلی.
این تفکری است که اکثر پسران و دختران نسبت به یکدیگر دارند.نسبت به برخوردهای یکدیگر دارند.و تفکر به آن باعث بروز فساد در برخی از افراد میشود.البته نه همه ی افراد.
جای درس دانشگاه است نه ارتباط خارج از دانشگاه چه به وسیله ی تلفن همراه چه حضوری.و توجیحات در این زمینه صرفا یک بهانه است برای داشتن ارتباط نه فراتر از آن.

یازهرا
دقیقا ارتباط مردم دنیا با هم
من وقتی زبان انگلیسی و فرانسه یاد گرفتم واسه تسلط چه نوشتاری جمله بندی با خیلی از افرادی که زبان مادریشون بود دوست شدم چه دختر چه پسر و چندساله ادامه داره هیچ موردی هم نداره
دقت کنید میگم دوستی منظورم اینی نیست در جا تو ذهن شما میاد شما شخصیو(سوای جنسیت)ببینید و ازش خوشتون بیاد باهاش دوست میشید دیگه؟

شما خودتوو دختر پسریش کردید
میگید لیلی و ظرفش!!!مگه شماره یک نفره
خیلی وقتا لازم میشه

و ظمنا خود ایرانی هم به این نتیجه رسیدن
تو یک همایش برگزار شده از طرف سپاه بروشور هایی دادن که مدل های چادر های جدید با رنگ های متنوع
دیگه چادر فقط مشکی نیست
مشکی واقعا افسردگی میاره

بعدم بازم شد بحث سنگینی والا شما جونید چرا مث 300سال پیش حرف میزنید؟
این چادرا رو همه میکنند خیلی هم مناسبه و حرمت زن رو حفظ میکنه
به من بگید اشکالش چیه؟
حتی رهبری هم در سخنرانی هاشون میگن که این نوع حجاب مشکلی نداره و از طراحای لباس اسلامی میخوان لباس های جدید ارائه بدن که تیپ ایرانی حفظ شه نه لباس غربی

mohammad62
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۱۷:۱۳
چادر میزاری تا تورا حفظ کنه،یا میخوای چادرو حفظ کنی؟!!

mohammad62
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۱۷:۱۷
چادر میزاری تا تورا حفظ کنه،یا میخوای تو چادرو حفظ کنی؟!

virus3000
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۱۷:۲۴
دختر خانم‌های بدحجاب این کتاب را بخوانند (http://www.mashreghnews.ir/fa/news/210208/%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8 C-%D8%A8%D8%AF%D8%AD%D8%AC%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF)

آیرینا
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۱۸:۲۲
هر دو
مشکلش چیه؟
عزیزم بد نیست کتابو خودتم بخونی منم همینو میگم
نمیشه تو جامعه امروزی مثل 100 پیش 1400سال پیش عمل کرد

خادم ولایت
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۱۹:۱۸
به نام خدا
سلام

رنگ سیاه اگر در لباس های مورد استفاده به وفور مورد استفاده قرار گیرد باعث میشود فرد دچار افسردگی و آشفتگی روحی شود . این یک امر اثبات شده روانشناسی است . میتونید از روانشناس در این زمینه بپرسید.
این سخن اشتباه است.آزمایشاتی که در این زمینه صرت گرفته است را با سند ارائه دهید.

از طرفی در مدارس دخترانه، حتی دبیرستان ها رنگ مشکی مانتو جای خودش رو به سورمه ای و قهوه ای داد میشه بگید چرا ؟
از ابتدا رنگ مانتوها و روپوش پسران سرمه ای بود نه مشکی و این رنگ همچنان استفاده میشود. در مدارس دخترانه پوشیدن چادر مشکی هم اجباری است.

خادم ولایت
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۱۹:۲۷
به نام خدا
سلام

دقیقا ارتباط مردم دنیا با هم
من وقتی زبان انگلیسی و فرانسه یاد گرفتم واسه تسلط چه نوشتاری جمله بندی با خیلی از افرادی که زبان مادریشون بود دوست شدم چه دختر چه پسر و چندساله ادامه داره هیچ موردی هم نداره
ببخشید دوست گرامی این امر که اشکال دارد یا ندارد را دین و شرع میگوید نه بنده و شما.

و ظمنا خود ایرانی هم به این نتیجه رسیدن
تو یک همایش برگزار شده از طرف سپاه بروشور هایی دادن که مدل های چادر های جدید با رنگ های متنوع
دیگه چادر فقط مشکی نیست
مشکی واقعا افسردگی میاره
بروشورهای که دریافت کرده اید از طرف سپاه نبود.
انقدر نگید مشکی افسردگی میاره. مشکی از رنگ های آرامش بخشه. و این سخن که مشکی افسردگی میاورد فقط یک ادعاست و هیچ آزمایشی این ادعا را تا کنون ثابت نکرده است.

بعدم بازم شد بحث سنگینی والا شما جونید چرا مث 300سال پیش حرف میزنید؟
این چادرا رو همه میکنند خیلی هم مناسبه و حرمت زن رو حفظ میکنه
به من بگید اشکالش چیه؟

برای زنان هر لباسی که لباس شهرت باشد (یعنی جلب توجه کند ) به جز چادر مشکی پوشیدنش اشکال شرعی دارد.میتونید پیرامون لباس شهرت یک تاپیک بزنید و از صاحبان نظر سوال بفرمایید.

حتی رهبری هم در سخنرانی هاشون میگن که این نوع حجاب مشکلی نداره و از طراحای لباس اسلامی میخوان لباس های جدید ارائه بدن که تیپ ایرانی حفظ شه نه لباس غربی
بنده هم نگفتم چادر عربی و چادر ملی اشکال دارد ، بلکه گفتم چادر ساده و معمولی بهتر است.
رهبر معظم انقلاب هرگز نگفته اند رنگ چادر باید متنوع باشد و اگر متنوع باشد اشکال ندارد.بلکه فرموده اند چادرهای ملی و لبنانی اشکالی ندارد.
لطفا سخنانی که از زبان رهبر معظم انقلاب و دیگر مسئولین میزنید با سند ارئه دهید.

باغ بهشت
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۲۱:۰۳
سلام

به دلیل اینکه تاپیک از موضوع اصلیش خارج شده تا اطلاع ثانوی بسته می شود .