PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا خودکشی حرام است؟

صفحه ها : [1] 2

seven-sky
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۸:۱۳
چرا خدا اجازه خودکشی به بشر را نمی دهد؟ایا زنده نگه داشتن زورکی و تحمیل شده ادمی و کسانی که نمی خواهند باشند متضاد با عدالت نیست.چرا خدا ازادی بیان را از انسان گرفته و گفته حق اعتراض و شکایت نداری؟چرا به کسانی که زندگی خدا و نعمتهایش را نمی خواهند کافر میگویند؟
خدا چگونه عادلیست که همه چیز را به زور میدهد .خدا چه جور حکومتی دارد ؟ کسانی که نمی خواهند زندگی کنند باید چه کسی از نمایندگان خدا را ببینند؟چرا خدا جوابگوی بشر نیست و همیشه ما باید جوابگوی خدا باشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

behrooz_313
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۸:۲۳
چرا خدا اجازه خودکشی به بشر را نمی دهد؟ایا زنده نگه داشتن زورکی و تحمیل شده ادمی و کسانی که نمی خواهند باشند متضاد با عدالت نیست.چرا خدا ازادی بیان را از انسان گرفته و گفته حق اعتراض و شکایت نداری؟چرا به کسانی که زندگی خدا و نعمتهایش را نمی خواهند کافر میگویند؟
خدا چگونه عادلیست که همه چیز را به زور میدهد .خدا چه جور حکومتی دارد ؟ کسانی که نمی خواهند زندگی کنند باید چه کسی از نمایندگان خدا را ببینند؟چرا خدا جوابگوی بشر نیست و همیشه ما باید جوابگوی خدا باشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام این الان یه سواله؟؟؟
هر سوال خودش میتونه یا تاپیک بشه

ولی همه سوالا حول این محور میچرخه که خدا داره با زور با ما برخورد میکنه درسته؟
ببینم زندگیت سخت تر از زندگی حضرت ایوب شده؟
سخت تر از مصائب حضرت زینب س شده؟

در ضمن اگر بخدا اعتقاد نداری که میتونی خودکشی کنی
ولی اگر اعتقاد داری
پس میدونی خدا عالم و مهربان و ...هست

ببین وقتی من یه دستگاهی رو میسازم
یه برگه مشخصات همراهش میدم و میگم اگر طبق این جدول با این دستگاه برخورد بشه بهترین بازدهی رو خواهد داشت

خب خدا ما رو افریده و گفته که این راه صلاح و سعادت شماست
گفته این قران و اهل بیت و صراط مستقیم

خدا وقتی گفته اشرف مخلوقاتی
یعنی یه چیزی داخل تو دیده وگرنه نعوذ بلله دروغ نمیگه و قصد فریب کسی رو هم نداره

اشرف مخلوقات اینقدر سریع جا میزنه؟
همه حیوانات تا اخرین لحظه تلاش میکنن سالم بمونن و با مشکلات زندگی و زنده موندن دست و پنچه نرم میکنن و سریع تسلیم نمیشن

ما که انسانیم
اشرف مخلوقاتیم...

seven-sky
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۸:۳۵
سلام این الان یه سواله؟؟؟
هر سوال خودش میتونه یا تاپیک بشه

ولی همه سوالا حول این محور میچرخه که خدا داره با زور با ما برخورد میکنه درسته؟
ببینم زندگیت سخت تر از زندگی حضرت ایوب شده؟
سخت تر از مصائب حضرت زینب س شده؟

در ضمن اگر بخدا اعتقاد نداری که میتونی خودکشی کنی
ولی اگر اعتقاد داری
پس میدونی خدا عالم و مهربان و ...هست

ببین وقتی من یه دستگاهی رو میسازم
یه برگه مشخصات همراهش میدم و میگم اگر طبق این جدول با این دستگاه برخورد بشه بهترین بازدهی رو خواهد داشت

خب خدا ما رو افریده و گفته که این راه صلاح و سعادت شماست
گفته این قران و اهل بیت و صراط مستقیم

خدا وقتی گفته اشرف مخلوقاتی
یعنی یه چیزی داخل تو دیده وگرنه نعوذ بلله دروغ نمیگه و قصد فریب کسی رو هم نداره

اشرف مخلوقات اینقدر سریع جا میزنه؟
همه حیوانات تا اخرین لحظه تلاش میکنن سالم بمونن و با مشکلات زندگی و زنده موندن دست و پنچه نرم میکنن و سریع تسلیم نمیشن

ما که انسانیم
اشرف مخلوقاتیم...

سلام
دوست عزیز شما نگرفتی من چی میگم ..
من میگم کسایی که دوست ندارند زندگی کنند باید کی رو ببینند.من با ایوب کاری ندارم من پی خودم هستم.ایا زندگی زوری با عدل متضاد نیست/؟؟کسانی که زندگی و نعمت نمی خواهند چه باید کنند؟؟

victoryone
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۸:۴۰
خودکشی بدترین راه برای راحت شدن از مشکلات است .

کسانی که خودکشی می کنند بعدش حتما پشیمون می شوند . نمونه اش هم دیدم

دختری می شناسم در سن جوانی خودکشی کرده بود بعد از مرگش چندین بار به خواب مادرش آمده بود که می گفت من پشیمونم می خوام برگردم!!!
اما راه برگشتی نیست .

خدا زندگی رو به ما تحمیل نکرده

اما اگر دلیل قانع کننده ای برای خدا داری که خودکشی کنی پس بکن !!!!

خدا عادل است و تو را مجازات نمی کند .

اما هیچ کدام دلایل برای خودکشی قانع کننده نیست و به خاطر تصمیم گیری اشتباست

behrooz_313
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۸:۵۵
سلام
دوست عزیز شما نگرفتی من چی میگم ..
من میگم کسایی که دوست ندارند زندگی کنند باید کی رو ببینند.من با ایوب کاری ندارم من پی خودم هستم.ایا زندگی زوری با عدل متضاد نیست/؟؟کسانی که زندگی و نعمت نمی خواهند چه باید کنند؟؟
الان بچه ای که بخواد به سماور داغ دست بزنه چون مثلا از رنگ و ارم و..خوشش اوومده
شما بهش اجازه میدی؟
میزاری بره و بهش دست بزنه چون میل شخصیشه؟
خب چون صلاحشو میدونی و میدونی که سماور باعث سوختگی اون ممکنه بشه
ممانعت میکنی و جلوی راهشو میگیری

ماها شاید خیر و صلاح خودمونو نمیدونیم و ...
البته این سوال شما یه شبهه قدیمیه که مفصل بهش جواب داده شده
ولی من الان دقیق تو خاطرم نیست
ولی بگردی تو سایتهای مختلف جواب این شبهه رو پیدا میکنی...
یا علی ع

seven-sky
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۹:۰۲
دوستان توجه کنید من یک سوال دارم اونم اینه
کسانی که علاقه به زندگی ندارند حالا به هر دلیلی چه کسی را باید ببینند؟اگر خدا عادل است باید پاسخگوی کسانی که نمیخواهند زندگی کنند باید باشد.من از زندگی خوشم نمیاد نمی خوام باشم پاسخگویی در این زمینه هست.کسی میتونه راهنمایی کنه که من باید به کجا برم؟؟تا مشکلم حل شه.کسانی که دوست ندارند زندگی کنند.راه حلی به جز خودکشی اگر سراغ دارید بفرمایید

victoryone
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۹:۰۹
دوستان توجه کنید من یک سوال دارم اونم اینه
کسانی که علاقه به زندگی ندارند حالا به هر دلیلی چه کسی را باید ببینند؟اگر خدا عادل است باید پاسخگوی کسانی که نمیخواهند زندگی کنند باید باشد.من از زندگی خوشم نمیاد نمی خوام باشم پاسخگویی در این زمینه هست.کسی میتونه راهنمایی کنه که من باید به کجا برم؟؟تا مشکلم حل شه.کسانی که دوست ندارند زندگی کنند.راه حلی به جز خودکشی اگر سراغ دارید بفرمایید

گفتم اگر راه کمال در زندگی و سعادت رو نمی خوای یا فکر می کنی دلیل قانع کننده ای برای جواب دهی در قیامت داری

خودتو بکش خدا عادله مجازات نداری

behrooz_313
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۹:۱۰
خب مگه با اختیار خودمون اومدیم که بخوایم با اختیار خودمون بریم؟
البته تنها راهی که خدا اجازه داده و سفارش هم کرده شهادت و از خود گذشتگی بخاطر خداست...

seven-sky
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۹:۱۱
الان بچه ای که بخواد به سماور داغ دست بزنه چون مثلا از رنگ و ارم و..خوشش اوومده
شما بهش اجازه میدی؟
میزاری بره و بهش دست بزنه چون میل شخصیشه؟
خب چون صلاحشو میدونی و میدونی که سماور باعث سوختگی اون ممکنه بشه
ممانعت میکنی و جلوی راهشو میگیری

ماها شاید خیر و صلاح خودمونو نمیدونیم و ...
البته این سوال شما یه شبهه قدیمیه که مفصل بهش جواب داده شده
ولی من الان دقیق تو خاطرم نیست
ولی بگردی تو سایتهای مختلف جواب این شبهه رو پیدا میکنی...
یا علی ع
مگه خدا خیر و صلاح همه رو نمیخواد پس چرا این همه جرم و جنایت و بدبختی و فلاکت و توهین و دزدی تو دنیا اتفاق میافته خدا باید نذاره دستش رو به سماور داغ بزنه

مشکاة
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۹:۱۳
به نام خدا

سلام و عرض ادب
مراجعه بفرمائید:
http://www.askdin.com/thread1629.html
http://www.askdin.com/thread15261-9.html
http://www.askdin.com/thread18944.html
http://www.askdin.com/thread16320-3.html
موفق باشید:Gol:

seven-sky
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۹:۲۱
گفتم اگر راه کمال در زندگی و سعادت رو نمی خوای یا فکر می کنی دلیل قانع کننده ای برای جواب دهی در قیامت داری

خودتو بکش خدا عادله مجازات نداری

جوابت منطقی نیست.خودت هم میدونی که ما انسانها تحت هر شرایطی به جز موارد خاص حق خودکشی نداریم.من هم جز موارد خاص نیستم .ببینید دوستان من میگم به جز خود کشی راه دیگری برای راحت شدن از این دنیای کثیف وجود دارد

victoryone
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۹:۲۵
جوابت منطقی نیست.خودت هم میدونی که ما انسانها تحت هر شرایطی به جز موارد خاص حق خودکشی نداریم.من هم جز موارد خاص نیستم .ببینید دوستان من میگم به جز خود کشی راه دیگری برای راحت شدن از این دنیای کثیف وجود دارد

چه راهی ؟

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۹:۲۶

من یه سوال میپرسم لطفا فقط جواب سوال منو بدید...و نگید سوال بی ربطه و اینا....
و خواهشا جواب منطقیم بدید....نه جواب از سر لجبازی
شما یه سرمایه ای رو...مثلا 500 هزار تومن پولو میدی به خواهرت.... که باهاش کار کنه....
حالا اگه این خواهرت جلو روت اون پولو اتیش بزنه! بهش نمیگی چرا؟.... جلوشو نمیگیری؟؟؟؟؟؟؟

behrooz_313
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۹:۲۷
مگه خدا خیر و صلاح همه رو نمیخواد پس چرا این همه جرم و جنایت و بدبختی و فلاکت و توهین و دزدی تو دنیا اتفاق میافته خدا باید نذاره دستش رو به سماور داغ بزنه
این جرم و جنایتا همش آزمایشه
خب باید فرق آدم و خوب و بد مشخص بشه

آدم بد هم میتونه هر گناهی کنه و تابع امیال نفسانیش باشه و خود کشی کنه
ولی خب خدا اختیار داده تا خوب و بد بتونن خودشون رو نشون بدن

لدم هم میتونه پاک بمونه و مخالفت هوای نفس رو کنه
و هم اینکه از حیون پست تر شه و دست به کارهایی بزنه که...
خدا راه خیر و شر رو به ما نشون داده
و مثلا گفته دزدی و ادم کشی و غیبت و خود کشی حرومه
دیگه انتخابش با خودمونه

حرف شما مثل اینه که بگی من میخوام غیبت کنم خدا چرا اجازه نداده!!!

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۹:۳۵
خب اگه خدا بخواد جلو همه اینا رو بگیره که میخواید بپرسید چرا اختیار نداریم ماها!!!!!!!
تازه....اون موقع سوال جواب چیه پس؟.... خب همه بهشت میرن دیگه....

seven-sky
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۹:۴۰
من یه سوال میپرسم لطفا فقط جواب سوال منو بدید...و نگید سوال بی ربطه و اینا....
و خواهشا جواب منطقیم بدید....نه جواب از سر لجبازی
شما یه سرمایه ای رو...مثلا 500 هزار تومن پولو میدی به خواهرت.... که باهاش کار کنه....
حالا اگه این خواهرت جلو روت اون پولو اتیش بزنه! بهش نمیگی چرا؟.... جلوشو نمیگیری؟؟؟؟؟؟؟
جلوشو نمیگیرم
بعد از این دیگه بهش پول نمی دم و اگه بهم بگه به من پول بده میگم نباید پولی رو که بهت دادم اتیش میزدی

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۹:۴۸
جلوشو نمیگیرم
بعد از این دیگه بهش پول نمی دم و اگه بهم بگه به من پول بده میگم نباید پولی رو که بهت دادم اتیش میزدی

بهله...:ok:
خب خداام خودکشی کنی جلوتو نمیگیره !!!!!!!!معجزه نمیشه که مثلا برق روت اثر نکنه!
شما سیم برقو بگیر دستت یه راست رفتی اون سمت...
اما
اون سمتم.... اگه عمر دوباره بخوای بهت نمیده و حقم داره!
و همین که باز خواست میشی که چرا..... اون سرمایه به اون بزرگی (عمر)...رو هدر دادی!..... سرمایه ای که میتونستی باهاش خیلی کارا کنیو نکردیو تازهههه تمومشم کردی!

AboutGod
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۹:۵۵
سلام
بلاخره روزی عمر تو هم تموم میشه.دنبال جواب نباش پیداش نمیکنی من دنبالش رفتم چیزی پیدا نکردم.تو و من نمیتونیم دنیا و خدا رو عوض کنیم.ما فقط میتونیم خودمون رو تغیر بدیم.بیخیال دنیا شو واین رو بدون از خدا پاسخی دریافت نمیکنی.برای خدا شخص مهم نیست و تو هم برای خدا مهم نیستی.پس از کسی که براش مهم نیستی سوال نکن.حرفات و زندگیت هیچ اهمیتی برای خدا ندارد چون خدا به خاطر تو قوانینش را تغیر نمی دهد

seven-sky
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۹:۵۹
بهله...:ok:
خب خداام خودکشی کنی جلوتو نمیگیره !!!!!!!!معجزه نمیشه که مثلا برق روت اثر نکنه!
شما سیم برقو بگیر دستت یه راست رفتی اون سمت...
اما
اون سمتم.... اگه عمر دوباره بخوای بهت نمیده و حقم داره!
و همین که باز خواست میشی که چرا..... اون سرمایه به اون بزرگی (عمر)...رو هدر دادی!..... سرمایه ای که میتونستی باهاش خیلی کارا کنیو نکردیو تازهههه تمومشم کردی!

من هم با خود کشی مخالفم من میگم خود خدا عمر ی رو که بهم داده ازم بگیره بهتره.یبعنی ارزوی مرگ
اره راهش ارزوی مرگ کردن هست و ول کردن زندگی

bossm
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۱۹:۵۹
اینا رو باید از خود خدا بپرسی که اونم باشه بعد مرگ .... اما همینقدر که اگه اختیار داشتیم که به دنیا نمی اومدیم که بازم بخوایم با اختیارمون از دنیا بریم (!)

seven-sky
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۰:۰۰
سلام
بلاخره روزی عمر تو هم تموم میشه.دنبال جواب نباش پیداش نمیکنی من دنبالش رفتم چیزی پیدا نکردم.تو و من نمیتونیم دنیا و خدا رو عوض کنیم.ما فقط میتونیم خودمون رو تغیر بدیم.بیخیال دنیا شو واین رو بدون از خدا پاسخی دریافت نمیکنی.برای خدا شخص مهم نیست و تو هم برای خدا مهم نیستی.پس از کسی که براش مهم نیستی سوال نکن.حرفات و زندگیت هیچ اهمیتی برای خدا ندارد چون خدا به خاطر تو قوانینش را تغیر نمی دهد

بهترین راه همون ول کردن زندگیست

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۰:۰۲
سلام

ما ادما... یه نفر برامون یه کار میکنه....خیلی کوچولو...مثلا بنزینت تموم شده و وایمیسته کمکت میکنه....
کلی ازش تشکر میکنیم و قدر دانی... و بعدم میگیم چه ادم باحالی بود دمش گرم
حالا خیلی نامردیه ... به خدایی که تمام زمینو زمانو قوانینو گذاشت برا راحتی ماها بگیم براش مهم نیستیم.....
اگه خدا قوانینو تغییر بده چی میشه؟...مثلا همین روزو شب شدن یه قانونی داره.... فک کن من دعا کنم امروز صب نشه...خدا برا دل من قانونو تغییر بده... یکی دیگه دستش قطع شده...دعا کنه....خدا قانونو تغییر بده و طرف دست در بیاره!!!!!!!!!!!!!!!!!!! سنگ رو سنگ بند میشه اینجوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

AboutGod
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۰:۱۱
ما ادما... یه نفر برامون یه کار میکنه....خیلی کوچولو...مثلا بنزینت تموم شده و وایمیسته کمکت میکنه....
کلی ازش تشکر میکنیم و قدر دانی... و بعدم میگیم چه ادم باحالی بود دمش گرم
حالا خیلی نامردیه ... به خدایی که تمام زمینو زمانو قوانینو گذاشت برا راحتی ماها بگیم براش مهم نیستیم.....
اگه خدا قوانینو تغییر بده چی میشه؟...مثلا همین روزو شب شدن یه قانونی داره.... فک کن من دعا کنم امروز صب نشه...خدا برا دل من قانونو تغییر بده... یکی دیگه دستش قطع شده...دعا کنه....خدا قانونو تغییر بده و طرف دست در بیاره!!!!!!!!!!!!!!!!!!! سنگ رو سنگ بند میشه اینجوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تو خدا رو خیلی دست کم میگیری
اگر خدا کل کره زمین رو فقط به خاطر دل من به اسمم میزد .هیچی از خدا کم نمیشد.اگر خدا مشتاق دلشاد کردن و خواهان دلشادی انسان بود خیلی بهتر بود

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۰:۲۲
اگر خدا کل کره زمین رو فقط به خاطر دل من به اسمم میزد .هیچی از خدا کم نمیشد.اگر خدا مشتاق دلشاد کردن و خواهان دلشادی انسان بود خیلی بهتر بود

خدا رو دست کم نمیگیرم! تو از خدا چیزیو میخوای که تو ذهن خودتم نمیگنجه....مثلا همین که خودت گفتی......تو میخوای کره زمین به نام تو باشه؟؟؟؟؟؟.... ئه...خب منم میخوام کره زمین همش به نام من باشه!
فقط تو بنده خدا نیستیااااااااا 7 میلیارد نفر دیگه هستن....
یکی دلش با چی شاد میشه؟.... با اینکه به قول خودت کره زمین به نام اون باشه.... یکی دلش با این شاد میشه منظومه راه شیری به نام اون باشه!.... شما منطق خوندی؟...دو تا نقیض جمع شدنشون محاله! اینم جواب منطقی!

AboutGod
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۰:۴۱
خدایا --گوش اگر گوش تو ناله اگر ناله من انچه البته به جایی نرسد فریاد است

behrooz_313
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۱:۴۹
سلام
واقعا؟
تو رفتی سمتش و خدا نداد؟
تو بیخیال شیطون شدی و رفتی بندگی خدا رو کردی و خدا راضیت نکرد؟
نه عزیز من
برو ببین کجا میلنگی
خدا رحمتش واسعه هست به همه میرسه
خدا نور آفتاب رو گسترانیده
این من و توییم که میریم تو سایه و لطفش به ما نمیرسه
شما دو قدم بیا اونور تر تا نور خورشید به تو هم برسه!!

behrooz_313
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۱:۵۱
خدا یه چیزای بزرگی به بنده هاش میده که حد نداره
خیلی چیزا رو هم چون به صلاحمون نیست نمیده
چون میدونه مثلا اگر به من 1000میلیارد پول بده زندگیم میریزه بهم و آرامشم بهم میریزه

یا اینکه من اگر یه جا فلان مریضی رو بگیرم به نفعمه و..

حکمت خدا رو دست کم گرفتی...
در ضمن لا یکلف الله نفسا الا وسعها

helmon
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۲:۰۲
به قول یکی من خدایا خودم رو فدا میکنم تو به من پول بده ببینم جنبه دارم یا نه !
یه چیز دیگه نمیشه خدا هم پول بده هم کاری کنه زندگی به هم نریزه ؟
دیگه اینا وارد معقوله خوشمزه سفسته میشه که حسش نیست
ولی من یه سوالی دارم
خدا هدفش از آفریدن افراد دیوانه و منگل و معلول چیه ؟
اینا که نه بهشت دارن نه جهنم چون عقل ندارن
مردم رو هم عذاب میدم
آخه چرا !

behrooz_313
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۲:۱۸
خدا هدفش از آفریدن افراد دیوانه و منگل و معلول چیه ؟
اینا که نه بهشت دارن نه جهنم چون عقل ندارن
مردم رو هم عذاب میدم
آخه چرا !
مردم رو آزار نمیدن
بلکه واسه آزمایش ماها هستن
اینکه با دیدن اونا بدونی باید بخاطر سلامتیت خدا رو شکر کنی
اینکه از نعمتهایی که خدا بهت داده درست استفاده کنی و...

helmon
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۲:۵۰
مردم رو آزار نمیدن
بلکه واسه آزمایش ماها هستن
اینکه با دیدن اونا بدونی باید بخاطر سلامتیت خدا رو شکر کنی
اینکه از نعمتهایی که خدا بهت داده درست استفاده کنی و...
اره تو راس میگی اگه یکی از اعضای خانوادت اینجوری بود حسابی شکر میکردی

behrooz_313
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۲:۵۵
اره تو راس میگی اگه یکی از اعضای خانوادت اینجوری بود حسابی شکر میکردی
حرف منو نمیفهمی دیگه
من نگفتم که خدا رو شکر کنیم که طرف معلوله!!!
من میگم خدا رو شکر کنیم که ما سالمیم

یعنی تو اگر یکی از اعضای خانوادت اینجوری بود از خدا میخواستی تو هم اونجوری بشی؟

helmon
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۲:۵۸
خوب به نظرت خدا به اون شخص و خانواده اون شخص ظلم نکرده ؟

behrooz_313
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۳:۰۱
خوب به نظرت خدا به اون شخص و خانواده اون شخص ظلم نکرده ؟
چه ظلمی؟
مگه خدا از کسی که یه دست نداره همون تکلیفی رو خواسته که از من و تو خواسته؟
لا یکلف الله نفسا الا وسعها
قبول دارم واسه خانواده ها کمی سخته همچین چیزی
و شایدم غیر قابل تحمل و..
خب اینا آزمایشه

همه دوست دارن اولاد سالم و خوب داشته بشان
ولی از لحاظ توانایی ها همه ما با هم متفاوت داریم
یکی تیز هوشه
یکی کند ذهنه
و..
خب حالا کند ذهنا هم باید اعتراض کنن؟
اگر اینجوری باشه که همه میکن ما چرا بالاترین ایکیو نیستیم و..

helmon
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۳:۱۵
خوب دقیقا !
چرا ما بالا ترین نیستیم ؟
خدا میگه به کسی ظلم نکردم که من میبینم کرده
1 - انسان دیوانه به دلیل نداشتن عقل به جهنم نمیره
2 - انسان دیوانه چون عقل نداره لیاقت بهشت هم نداره ولی اگر فرزند مسلمون باشه میره بهشت (مرتبه اول و با نعمات اندک)
خوب اولا یه اشکال بزرگ بر دین همینه !
بچه ای به دنیا اومده
4-5 روزشه و میمیره
اگه فرزند مومن باشه میره بهشت
اگه نباشه تو بهشت خدمتکار بهشتیان میشه
مگه اون بچه که یکی دو روزه مرده و هیچی نفهمیده خودش انتخاب کرده بچه مومن باشه یا یه بی دین
این اولین ظلم بزرگ
خوب میرسیم به 3
خدا آدم دیونه رو چجوری آزمایش میکنه
4 - فردا اون دیونه نمیگه من اگه عقل داشتم به حدی تو دنیا خوب میشدم که برم بالاترین مرتبه بهشت نه این جا ؟
5 - خدا چجوری با این که میدونه بعضیا تحمل ندارن ولی آزمایششون میکنه طوری که طرف خودکشی میکنه
6 - چرا خدا کاری میکنه بچه 5-6 ساله خودکشی کنه ؟
7- آدم پولداری که در ناز و نعمت بزرگ میشه و میره جهنم حداقل این دنیا رو داره
آدم بدبختی که نه این دنیا رو داره نه اون دنیا رو در مقابل اون آدم بالایی ! بهش ظلم نشده ؟
آدم خوشبختی که این دنیا رو داره و اینقدر خوبه که به بالا ترین درجات بهشتی میرسه
با آدم بدبختی که اونم به بالاترین درجات بهشتی میرسه برابرن ؟ با اونی که این دنیا رو از دست داده و تو این دنیا مظلوم بوده ظلم نشده ؟
8 - خدا مگه ما رو نیافریده ؟ مگه نمیدونسته که ما خوب میشیم یا بد پس خودش ما رو خوب یا بد آفریده
9 - خدا امام زمان رو با این بینش آفریده و من رو احمق پس خوبی امام زمان هم کار خداس و بدی من هم کار خدا اگر من هم اندازه ایشون بینش و فهم داشتم از کجا معلوم که مثل ایشون نمیشدم ؟
بین انسان ها خدا زیادی فرق گذاشته و از نظر من خدا عادل نیستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت تتتتتت
خدا وجود داره و هست ولی با همه یکسان برخورد نمیکنه
چرا یکی مثل حضرت سلیمان خوشبخت میشه هم این دنیا هم اون دنیا یکی هم بدبخت
مگه خدا همه چیز رو نمیدونسته
مگه همه کار ها کار خدا نیس ؟
این نظر منه حالا هر کی میتونه منو قانع کنه که خدا عادل هست
خدا شاید مهربون باشه و تو اون دنیا بگذره از برخی چیزا و کلا یه چیزی بده بهمون ولی بازم مساوات برقرار نشده
احل بحص هم هستم
خیلیم منطقیم !
حالا اگه کسی میتونه منو قانع کنه

behrooz_313
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۳:۲۶
خوب دقیقا !
چرا ما بالا ترین نیستیم ؟
خدا میگه به کسی ظلم نکردم که من میبینم کرده
1 - انسان دیوانه به دلیل نداشتن عقل به جهنم نمیره
2 - انسان دیوانه چون عقل نداره لیاقت بهشت هم نداره ولی اگر فرزند مسلمون باشه میره بهشت (مرتبه اول و با نعمات اندک)
خوب اولا یه اشکال بزرگ بر دین همینه !
بچه ای به دنیا اومده
4-5 روزشه و میمیره
اگه فرزند مومن باشه میره بهشت
اگه نباشه تو بهشت خدمتکار بهشتیان میشه
مگه اون بچه که یکی دو روزه مرده و هیچی نفهمیده خودش انتخاب کرده بچه مومن باشه یا یه بی دین
این اولین ظلم بزرگ

سلام
اولا منابع شما چیه که یکی قراره خدمتکار شه و..
اصلا سندیت داره؟

behrooz_313
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۳:۳۰
خوب میرسیم به 3
خدا آدم دیونه رو چجوری آزمایش میکنه
4 - فردا اون دیونه نمیگه من اگه عقل داشتم به حدی تو دنیا خوب میشدم که برم بالاترین مرتبه بهشت نه این جا ؟
5 - خدا چجوری با این که میدونه بعضیا تحمل ندارن ولی آزمایششون میکنه طوری که طرف خودکشی میکنه
6 - چرا خدا کاری میکنه بچه 5-6 ساله خودکشی کنه ؟ه
واسه چندمین بار
با یکلف الله نفسا الا وسعها
خدا بیشتر از توان کسی ازش نمیخواد
و از همون مقدار که ازش بر میاد
ازش راضی میشه

خدا تحمل رو به همه داده
این ماییم که نمیخوایم زیر بار مشکلات و واقعیات بریم
و سریع از کوره در میریم
خب همین امتحاناس که باید آدم سعی کنه خودشو نشون بده
تا ثابت کنه اشرف مخلوقاته

خدا کاری میکنه بچه خود کشی کنه؟
خدایی من که اصلا خود کشی بچه این سنی رو نشنیدم
چه برسه که خدا باعثش شده باشه

در ضمن اگر هم اتفاق افتاده باشه
سر تربیت غلطه
وگرنه بچه تو این سن چی میفهمه و...

behrooz_313
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۳:۳۴
7- آدم پولداری که در ناز و نعمت بزرگ میشه و میره جهنم حداقل این دنیا رو داره
آدم بدبختی که نه این دنیا رو داره نه اون دنیا رو در مقابل اون آدم بالایی ! بهش ظلم نشده ؟
آدم خوشبختی که این دنیا رو داره و اینقدر خوبه که به بالا ترین درجات بهشتی میرسه
با آدم بدبختی که اونم به بالاترین درجات بهشتی میرسه برابرن ؟ با اونی که این دنیا رو از دست داده و تو این دنیا مظلوم بوده ظلم نشده ؟
جهنم طبقات داره
مراحل داره
منزل ها داره
خب اونی که مثلا دنیا هم نداشته و از سختی به کفر افتاده شاید جایگاهش بهتر از اونی باشه که در حال خوشی و..اومده جهنم و..

بازم میگم خدا هر کسی رو به اندازه توانش تکلیف کرده و بیشتر از اون بازخواست نمیکنه

بهشتم طبقات داره
شما نترس خدا عادل ترینه
حق کسی پایمال نمیشه
باور کن...

behrooz_313
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۳:۳۸
8 - خدا مگه ما رو نیافریده ؟ مگه نمیدونسته که ما خوب میشیم یا بد پس خودش ما رو خوب یا بد آفریده
نه عزیز من
دونستن باعث اجبار نیست
مثل اینکه شما یه فیلم سینمایی رو قبلا دیدی و میدونی که اخر داستان فلان شخص میمیره

حالا اگر تو خونه تعریف کنی فلانی میمیره
میریزن و میزنن تو سرت که چرا فلانی رو کشتی؟

خدا به زمان احاطه داره
و فکر کن دیده که اخر کار کی کجا رفته و کدوم راه رو با میل و اختیار خودش انتخاب کرده

این بحث جبر و اختیاره که خیلی خیلی مفصله و با یه پست نمیشه جمعش کرد
یا علی ع

behrooz_313
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۳:۴۲
9 - خدا امام زمان رو با این بینش آفریده و من رو احمق پس خوبی امام زمان هم کار خداس و بدی من هم کار خدا اگر من هم اندازه ایشون بینش و فهم داشتم از کجا معلوم که مثل ایشون نمیشدم ؟
بین انسان ها خدا زیادی فرق گذاشته و از نظر من خدا عادل نیستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت تتتتتت
خدا شاید مهربون باشه و تو اون دنیا بگذره از برخی چیزا و کلا یه چیزی بده بهمون ولی بازم مساوات برقرار نشده
احل بحص هم هستم
خیلیم منطقیم !
نه
خدا به تو هم استعداد اشرف مخلوقات شدن رو داده
من و شما نمیخوایم و تنبلی میکنیم و کوتاهی میکینم که به اونجا نمیرسیم

خدا بی عدالتی نکرده
بی عدالتی اینه که من و تویی که شبیه هم نیستیم تو یه جایگاه و یه حکم قرار بگیریم
مثلا منی که 20 تا گناه کردم با تویی که 2 تا گناه کردی
یه جور عذاب و بازخواست بشیم و..
در صورتی که اینجوری نیست و خدا عادلترینه

حالا سواالی موند جواب نگرفته باشی؟

behrooz_313
۱۳۹۱/۰۲/۳۰, ۲۳:۴۲
احل بحص هم هستم
خیلیم منطقیم !
نه
خدا به تو هم استعداد اشرف مخلوقات شدن رو داده
من و شما نمیخوایم و تنبلی میکنیم و کوتاهی میکینم که به اونجا نمیرسیم

خدا بی عدالتی نکرده
بی عدالتی اینه که من و تویی که شبیه هم نیستیم تو یه جایگاه و یه حکم قرار بگیریم
مثلا منی که 20 تا گناه کردم با تویی که 2 تا گناه کردی
یه جور عذاب و بازخواست بشیم و..
در صورتی که اینجوری نیست و خدا عادلترینه

حلا سواالی موند جواب نگرفته باشی؟

helmon
۱۳۹۱/۰۲/۳۱, ۰۰:۰۶
یعنی من الان جواب تمام سوالاتم رو گرفتم !

behrooz_313
۱۳۹۱/۰۲/۳۱, ۰۰:۴۹
یعنی من الان جواب تمام سوالاتم رو گرفتم !
جاهایی رو که نگرفتی رو از اول بپرس تا منم بلد نبودم بقیه بگن
البته بی انصافی نکن و جوابای منو تا آخر بخون و بعد بگو مثلا فلان سوال رو نگرفتم...

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۰:۴۳
دوستان خودتون رو خسته نکنیداگه به دنیای اطرافتون خوب نگاه کنید میبینید هیچ نظم و عدالتی تو دنیا وجود نداره.همه چیز فقط در حرف خلاصه میشه.ما رو یه مدت میفرستن اینجا هر چی بلاست سرمون میارن میگن خودت باعث شدی که این بلاها سرت بیاد.یه نگاه به دنیا بنداز ببین تو کدوم منطقه عدل و نظم هست.اینا یکی رو میلیاردر میکنند و یکی رو فقیر و بی چیز بعد بهش میگن عدالت تا میخوای اعتراض کنی میگن کافر شدی.
این همه جنگ و جنایتی که تو دنیا اتفا ق می افته ببین چه کسانی بیشتر صدمه میبینه و چه کسانی اصلا صدمه نمی بینند
1- توهمه جنگها افزاد ضعیف و بی پول از بین میرند و قربانی حوادث میشند.قدرتمندها و پولدارها سود میبرند و خدا و امامش هیچ صدمه ای نمی بینند.اسم همین رو میزارن امتحان یا حکمت و مصلحت.هر روز مسلمانان را به قتل میرسانند و منافع انها را روی زمین نابود میکنند خدا و امامش هیچی نمی گن میدونی چرا چون منافع و حکومت خدا این وسط خسارت نمی بینه

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۱:۱۱
دوستان خودتون رو خسته نکنیداگه به دنیای اطرافتون خوب نگاه کنید میبینید هیچ نظم و عدالتی تو دنیا وجود نداره.همه چیز فقط در حرف خلاصه میشه.ما رو یه مدت میفرستن اینجا هر چی بلاست سرمون میارن میگن خودت باعث شدی که این بلاها سرت بیاد.یه نگاه به دنیا بنداز ببین تو کدوم منطقه عدل و نظم هست.اینا یکی رو میلیاردر میکنند و یکی رو فقیر و بی چیز بعد بهش میگن عدالت تا میخوای اعتراض کنی میگن کافر شدی.
این همه جنگ و جنایتی که تو دنیا اتفا ق می افته ببین چه کسانی بیشتر صدمه میبینه و چه کسانی اصلا صدمه نمی بینند
1- توهمه جنگها افزاد ضعیف و بی پول از بین میرند و قربانی حوادث میشند.قدرتمندها و پولدارها سود میبرند و خدا و امامش هیچ صدمه ای نمی بینند.اسم همین رو میزارن امتحان یا حکمت و مصلحت.هر روز مسلمانان را به قتل میرسانند و منافع انها را روی زمین نابود میکنند خدا و امامش هیچی نمی گن میدونی چرا چون منافع و حکومت خدا این وسط خسارت نمی بینه

اگه اون دنیا وجود نداشت عدالت بی معنی بود.... تو این دنیا نمیشه جواب همه چیزو دادو همه رو مجازات کرد.... فک کن یکی یه یه بمب انداخت تو هیروشیما.... هنوزم که هنوزه مردم اونجا و اطرافش بدبختن.... اگه میخواست خدا تو این دنیا جوابشو بده...که عذاب ناچیزی میدید در مقابل کاری که کرده....
اینکه جنگ میشه و یکی میلیاردره و فقیرم که خدا نکرده....خدا به اون مورچه ای که رو زمینه روزی خودشو داده...اما ما ادماییم که به حق خودمون راضی نیستیمو حق همدیگرو ضایع میکنیمو ظلم میکنیمو جنگ راه میندازیم...... اگه خدا میخواست جلو همه جنگا و بدی ها رو بگیره و نذاره خودمون اختیار داشته باشیم که اصلا بهشتو جهنمو اون دنیا و سوال جواب بی معنی بودشو الان تو رو این دیوار مجازی مینوشتی خدا بهم اختیار نداده! ...
پیامبرا اسیب نمیبینن؟ کی گفته؟ حضرت ایوب کم عذاب دید؟.... با اون همه سختی به خدا و عدالتش شک نکرد.... و خدا هم پاداششو داد....شما یه امامو بگو که شهیدش نکرده باشنو عذاب نکشیده باشه! اونا جواب تحملو صبرو ایمانشونو گرفتن..... مثه منو شما نبود که تا یه چی میشه به خدا هم کافر میشیم........
دوست عزیز کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودشو به خواب زده رو نمیشه بیدار کرد.......

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۱:۳۸
من کافر نیستم.
تازه خودم رو هم به خواب نزدم من تازه بیدار شدم.همه چیز رو به این سادگی توجیح نکن.ما نخواهیم نعمت و زندگی خدا رو باید کی رو ببینیم.ما رو میارن پدرمون رو در میارن بعد بازم یه چیزی ما بدهکار میشیم

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۱:۵۱
من کافر نیستم.
تازه خودم رو هم به خواب نزدم من تازه بیدار شدم.همه چیز رو به این سادگی توجیح نکن.ما نخواهیم نعمت و زندگی خدا رو باید کی رو ببینیم.ما رو میارن پدرمون رو در میارن بعد بازم یه چیزی ما بدهکار میشیم

منم همچین جسارتی نکردم...
بدهکار شدنمون بستگی به کارا خودمون داره.....
هرچیزی رو که میخوای بهش برسی باید براش یه بهایی بپردازی....حتی ارامشو راحتی
اینکه خدا چرا ما رو افریده و من نمیخوام تو این دنیا باشم.... اصلا سوال چرتیه..... اصلا نبودن خودت....این که کلا از اولم نبودی ...... تو ذهنت میگنجه؟؟؟؟؟.....
همه سوالا رو که نمیشه با علم کم ما جواب داد.....
شما برید به زمان قدیم! برا ادما اولیه دلیل روزو شبو خورشید گرفتگیو توضیح بده! مگه میفهمن؟....چون علم ندارن در اون حد !....
شما به یه سوال من جواب بدید......:
علم خدا بی نهایته....حکمت خیلی کاراشو... فقط کسی میتونه جواب بده که مثه خودش علم بی نهایت داشته باشه....شما همچین کسیو سراغ دارید؟.....

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۲:۰۳
خوب نه
ولی این منطقی نیست

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۲:۱۰
وقتی شرکت نوکیا یه گوشی رو با ایراد میسازه ایراد از گوشی نیست از شرکت سازنده اش هست

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۲:۵۶
وقتی شرکت نوکیا یه گوشی رو با ایراد میسازه ایراد از گوشی نیست از شرکت سازنده اش هست

وقتی شرکت نوکیا.... یه گوشیو میسازه..... بهت تذکر میده گوشی تو اب بیوفته میسوزه... گوشی رو بکوبی زمین داغون میشه گوشی نوکیا رو وصل کامپیوتر کنی و یه دفعه بکنی ممکنه بسوزه!.....
وقتی گوشی خراب میشه..... شما نمیفهمی مشکل از کجاشه....میبری میدی برات کسی که متخصصه!!!!!!!!!!! و اون شخص میتونه بگه خودت گوشیو داغون کردی یا کلا شرکت مشکل داشته و این گوشی از اول مشکل داشته!!!!!!!!!.......
شما مراجعه کن به قران! ببین مشکل از خودتو ادما بوده بعضی وقتا به مشکل خوردی یا مشکل از سازنده!

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۳:۰۰
منم با ایشون موافقم !
حتی به نظر من به حیوانات بیشتر از ما ظلم شده
و فرشته ها !
فرشته بدبخت فقط کار میکنن و برای آدم سجده میکنه و ...
چرا فرشته کم تر از آدمه این تفاوت نیست بین مخلوقات
پس عدل و مساوات کجاس ؟!
فرض کن تو یه فرشته بودی
میومدی کار های یه آدم رو مینوشتی بعد چند هزار سال صبر میکردی تا قیامت بشه و ....
به اونها ظلم نشده در مقابل با انسان ؟
به بعضی انسان ها بیشتر لطف نشده ؟
:|
یه الاغ بدبخت این همه زجر میکشه کار میکنه بهشت هم نداره ! این یعنی چی ظلم نیس ؟
من که انسان هستم و کریم و بخشنده و مهربان نیستم اینا رو دلم نمیاد ببینم
چرا خدا اینجوری کرده
چیزی که من از خدا انتظار دارم این نیست
خدا هست ولی با اهداف و معیار های که من برای این موجود تعالی تو سرشت و ذهنم دارم سازگار نیست

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۳:۱۰
منم با ایشون موافقم !
حتی به نظر من به حیوانات بیشتر از ما ظلم شده
و فرشته ها !
فرشته بدبخت فقط کار میکنن و برای آدم سجده میکنه و ...
چرا فرشته کم تر از آدمه این تفاوت نیست بین مخلوقات
پس عدل و مساوات کجاس ؟!
فرض کن تو یه فرشته بودی
میومدی کار های یه آدم رو مینوشتی بعد چند هزار سال صبر میکردی تا قیامت بشه و ....
به اونها ظلم نشده در مقابل با انسان ؟
به بعضی انسان ها بیشتر لطف نشده ؟
:|
یه الاغ بدبخت این همه زجر میکشه کار میکنه بهشت هم نداره ! این یعنی چی ظلم نیس ؟
من که انسان هستم و کریم و بخشنده و مهربان نیستم اینا رو دلم نمیاد ببینم
چرا خدا اینجوری کرده
چیزی که من از خدا انتظار دارم این نیست
خدا هست ولی با اهداف و معیار های که من برای این موجود تعالی تو سرشت و ذهنم دارم سازگار نیست

فرشته که اختیار نداره عوضش سوالو جوابم نمیشه!.....
تازه ادماام با توجه به شرایطشون تو این دنیا جواب پس میدن....
الاغم وظیفش اینه و برا همین خلق شده....برا راحتی منو شما!.... تازه همون الاغو اگه یه ادم بیشتر از توانش ازش کار بکشه و اذیتو ازار کنه اون دنیا جواب همین کارشو میبینه......
چرا شما نمیخواید باور کنیم کسی که ظالمه ما ادماییم....که بعدا جواب این ظلما رو پس میدیم......
هر کس تو دنیا یه وظیفه داره و درستشم همینه....شما ببین یه جامعه کوچیکم این هست... یکی معلمه یکی رفتگره یکی پزشکو.....
خدا اون جور که شما انتظار دارین نیست؟؟؟؟؟..... یه سوال.... شما اون طور که خدا انتظار داره هستید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۳:۲۷
فرشته که اختیار نداره عوضش سوالو جوابم نمیشه!.....
تازه ادماام با توجه به شرایطشون تو این دنیا جواب پس میدن....
الاغم وظیفش اینه و برا همین خلق شده....برا راحتی منو شما!.... تازه همون الاغو اگه یه ادم بیشتر از توانش ازش کار بکشه و اذیتو ازار کنه اون دنیا جواب همین کارشو میبینه......
چرا شما نمیخواید باور کنیم کسی که ظالمه ما ادماییم....که بعدا جواب این ظلما رو پس میدیم......
هر کس تو دنیا یه وظیفه داره و درستشم همینه....شما ببین یه جامعه کوچیکم این هست... یکی معلمه یکی رفتگره یکی پزشکو.....
خدا اون جور که شما انتظار دارین نیست؟؟؟؟؟..... یه سوال.... شما اون طور که خدا انتظار داره هستید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما خدای به اون بزرگی و اون همه حکومت و خالقیش رو با من ادم یکی میبینی.شما یک جا پیدا کن بگو اونجا عدل هست من تسلیم میشم.کجای دنیا عدل وجود داره.اخه نبود عدل چه ربطی به حکمت و دانش و اینده نگری داره.میدونی چه چیز دنیا رو به این وضع انداخته ؟سکوت خدا و نبود عامل بازدارنده بشر رو به تباهی کشیده؟من خودم به جز شعار و حرف چیزی از اسلام ندیدم

سید امین
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۳:۳۱
سلام علیکم
با حضور اساتید اساعه ادب است بنده حرفی بزنم ولی چون به نظر می رسد مخاطب این سوالات عموم باشند نظر خود را در باره ی هر کدام می گویم:

چرا خدا اجازه خودکشی به بشر را نمی دهد؟
1. چون او داناتر بر حال شما است و صلاح شما را بهتر از شما می داند دقیقا مثل کسی که به شما قرضی می دهد و می گوید اگر فلان کار را بکنی از تو می گیرمش و اگر فلان کار را بکنی بیشتر به تو میدهم خدا هم به شما بی نهایت قرض داده که ما اسمش را نعمت می گذاریم که بحثی که شما دارید یا در مورد بحث حیات است یا بحث وجود که قطعا و یقینا نعمت وجود نعمتی است که ما عظمت آن را درک نمی توانیم بکنیم
2. می شود کنار دیگر احکام تعبدی بگذاریدش

ایا زنده نگه داشتن زورکی و تحمیل شده ادمی و کسانی که نمی خواهند باشند متضاد با عدالت نیست

خیر تقریبا در قسمت پیش دلیلش را عرض کردم

چرا خدا ازادی بیان را از انسان گرفته و گفته حق اعتراض و شکایت نداری؟چرا به کسانی که زندگی خدا و نعمتهایش را نمی خواهند کافر میگویند؟
آزادی بیان؟ برادر بزرگوار شما چرا آزادی بیان ندارید؟ می توانید برای تمامی مباحث اعنقادی دلیل بخواهید و از برهانش سوال کنید
شکایت به چه کسی؟ که چرا به من نعمت دادی یا آن را باز سناندی مثلا اگر کسی به شما خانه ای قرض بدهد در حالی که خانه ندارید و آواره هسنید شما شکایت می کنید ؟ اگر مثلا یکی از وسایلی را که درون خانه است را بعد از مدتی از شما طلب کند شکایت می کنید؟هیهات! وقتی نوبت خدا می رسد انصاف جای خود را به چیز های دیگر میدهد...

می توانید نعمت ها را باز پس دهید! خود کشی و بند از آن هم در خواست فنا ! گویی خدا قبول می کند البته این را هم شنیده ام که حتی بدترین مخلوقات خدا هم( از نظر اعمال) حاضر نیستند که از بین بروند

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۳:۳۷
شما خدای به اون بزرگی و اون همه حکومت و خالقیش رو با من ادم یکی میبینی.شما یک جا پیدا کن بگو اونجا عدل هست من تسلیم میشم.کجای دنیا عدل وجود داره.اخه نبود عدل چه ربطی به حکمت و دانش و اینده نگری داره.میدونی چه چیز دنیا رو به این وضع انداخته ؟سکوت خدا و نبود عامل بازدارنده بشر رو به تباهی کشیده؟من خودم به جز شعار و حرف چیزی از اسلام ندیدم

نبود عامل باز دارنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟..... ابا جون اگه نمیذاشت کار بد کنی توام میشدی همون فرشته ای که نباید جواب پس بده! اختیار بی معنی بود!
یه سوال...... شما به معاد اعتقاد داری؟؟؟؟؟؟.....

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۳:۴۹
تو كلمه‌ی "ادب" حرف "الف" وایستاده و "دال" خم و "ب" خوابيده .........
اگر اين حروف عقل داشتنو و زنده بودن ...... حق شكايت به من نويسنده رو داشتند؟ ....... مثلا الف بیادو به من بگه چرا من وایستادم... د بگه چرا من خمیدم؟؟؟؟؟؟؟؟.... نه این حرفا قبلا نبودن.....منه نویسنده عقل دارم.... با یه هدف خاص!!!!!!!!!!! این 3 تا حرف رو میذارم کنار هم دیگه
چون هر حرف یه صدا خاص داره
و با هم میشن یه کلمه با معنی!

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۴:۱۲
تو كلمه‌ی "ادب" حرف "الف" وایستاده و "دال" خم و "ب" خوابيده .........
اگر اين حروف عقل داشتنو و زنده بودن ...... حق شكايت به من نويسنده رو داشتند؟ ....... مثلا الف بیادو به من بگه چرا من وایستادم... د بگه چرا من خمیدم؟؟؟؟؟؟؟؟.... نه این حرفا قبلا نبودن.....منه نویسنده عقل دارم.... با یه هدف خاص!!!!!!!!!!! این 3 تا حرف رو میذارم کنار هم دیگه
چون هر حرف یه صدا خاص داره
و با هم میشن یه کلمه با معنی!

ما که این حروف رو مینویسیم بهشون این توانایی رو ندادیم ازمون شکایت کنن
ولی ما میتونیم از خدا ناراضی باشیم
شکایت کنیم
ازش بدمون بیاد و هر چیز دیگه

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۴:۲۱
ما که این حروف رو مینویسیم بهشون این توانایی رو ندادیم ازمون شکایت کنن
ولی ما میتونیم از خدا ناراضی باشیم
شکایت کنیم
ازش بدمون بیاد و هر چیز دیگه

مگه میتونستیم این توانایی رو بدیم بهشون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بله
شکایت کنید بهش....اما از چی؟...اگه تونستید یه دلیل منطقی برا شکایت از خدا پیدا کنید....
همشو تو قرانش جواب داده...... اینکه ما توانایی خوندنشو نداریمو متوجه نمیشیم! تقصیر خدا نیست..........

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۴:۳۱
خوب خدا به ما توانایی فهمیدنش و خوندنش رو نداده
برای مثال هموون بچه چرا باید به خاطر گناه پدر مادرش دچار مشکل بشه
حالا این مثال سماور آب که زدین به کنار میشه یجورای گفت که مثلا بچه خودش رفته دست زده !!
ولی اون که میگه نمیدونم لقمه حروم بدی بچه ناخلف میشه
ظلم در حق بچه نیس ؟!
پدر مادر یک کاری کردن چرا فرزندش باید تاوان پس بده

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۴:۴۲
خوب خدا به ما توانایی فهمیدنش و خوندنش رو نداده
برای مثال هموون بچه چرا باید به خاطر گناه پدر مادرش دچار مشکل بشه
حالا این مثال سماور آب که زدین به کنار میشه یجورای گفت که مثلا بچه خودش رفته دست زده !!
ولی اون که میگه نمیدونم لقمه حروم بدی بچه ناخلف میشه
ظلم در حق بچه نیس ؟!

چرا نداده؟.... این همه تفسیر در اومده از قران.... همه کار بنده ها خداست! از اسمون که نیومده!.... تازه بازم دارن رو قران و معانیش تحقیق میکنن!
مادرو پدرش که اصلا گناهی ندارن.....!!!!!! نمیشه گفت اونا مقصرن!....
نه نیست....هر ادمی میتونه خودشو درست کنه و این توانایی رو داره.... شما ندیدی طرف تو خانواده ای بی دین... تو غرب! که گوشت خوکی که نجس و حروم هست رو میخورن.... !!!!! چه برسه به مال حروم!...... میره مسلمون میشه و خدا پرست تر از منو شمایی که از اول مسلمون بودیم میشه!...عوضش پسر نوح! که مطمئنا پیامبر خدا مال حروم به بچش نداده!...... اونجوری میشه....هرکس مسئول اعمال خودشه!
من همونطور که تو پستا قبلی گفتم...بازم میگم...کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد کسی که خودشو به خواب زده رو نه!

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۴:۴۹
آخه این تفسیر هایی که از قرآن شده همش یجور نیست که
از هر آیه هزار تفسیر مختلف گاها تضاد هم شده
آیا شما به این اعتقاد دارید که خداوند سرشتی در انسان قرار داده که او رو به سوی خوبی ها میکشه و از بدی ها متنفر هست ؟!
همین عاملی که در من هست گاهی کار های معصومین و خدا رو هم بدش میاد و میگه که ظلم هست و اون چیزی که تو ذهن من هست رو در این ها نمیبینم

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۵:۰۰
آخه این تفسیر هایی که از قرآن شده همش یجور نیست که
از هر آیه هزار تفسیر مختلف گاها تضاد هم شده
آیا شما به این اعتقاد دارید که خداوند سرشتی در انسان قرار داده که او رو به سوی خوبی ها میکشه و از بدی ها متنفر هست ؟!
همین عاملی که در من هست گاهی کار های معصومین و خدا رو هم بدش میاد و میگه که ظلم هست و اون چیزی که تو ذهن من هست رو در این ها نمیبینم

تضاد؟؟؟؟؟... تو تفسیر ایه ها قران؟... شما یه مثال با منبع معتبر برام بزن!!!!!!!!!!!!!!!!
یه داستانی بود...از گنجشکی که با خدا قهر میکنه چون باد فرستاده و خونش خراب شده....
و بعد میفهمه یه مار تو کمین خونش بوده و نجات پیدا کرده در اصل!
برا ماام همینیم...با عقل خودمون محبت خدا رو بد میبینیم.....

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۵:۰۵
نمیشد خدا کاری میکرد که مار نمیومد تا نیازی به باد و خانه خراب شدن گنجشک نباشه ؟!
این جور استدلال شما به نظر من تشبیه خدا به انسان هست که مثلا دیده فلان شده و اونجوری کمک کرده
در حالی که خدا خداس و میتونست بهتر از این ها رو بکنه

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۵:۱۱
تضاد؟؟؟؟؟... تو تفسیر ایه ها قران؟... شما یه مثال با منبع معتبر برام بزن!!!!!!!!!!!!!!!!
یه داستانی بود...از گنجشکی که با خدا قهر میکنه چون باد فرستاده و خونش خراب شده....
و بعد میفهمه یه مار تو کمین خونش بوده و نجات پیدا کرده در اصل!
برا ماام همینیم...با عقل خودمون محبت خدا رو بد میبینیم.....

یعنی شما تضادی ندیدی !؟
یکی میاد میگه نگاه کردن حتی به صفحه ی شطرنج گناهش از 4 بار زنا با محارم در داخل کعبه بیشتره بعد یکی دیگه میاد میگه مشکلی نداره برو بازیتو بکن !
یکی میگه موسیقی حرامه کلا یکی میگه اگه شهوت آور نباشه مشکلی نیست
اگه اینا تضاد نیست پس چیه

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۵:۱۶
نمیشد خدا کاری میکرد که مار نمیومد تا نیازی به باد و خانه خراب شدن گنجشک نباشه ؟!
این جور استدلال شما به نظر من تشبیه خدا به انسان هست که مثلا دیده فلان شده و اونجوری کمک کرده
در حالی که خدا خداس و میتونست بهتر از این ها رو بکنه

نه این یه داستان بود....که تو ذهن ماها بگنجه... و یه جورایی با مثال بفهمونیم منظورمونو......
و خدا خیلی کارا رو از رو حکمت انجام میده!...و البته کسی نمیتونه بگه این اتفاق حکمت خدا بوده یا نه.......
نه نمیشد.... نظم دنیا بهم میریخت.... شما کلا از افرینش اشکال میگیری!...که چرا مار گنجشکو میخوره عقاب مارو!.... اینا چرخه زندگیه و خداام هدفمنده.... و هیچ چیزو بی هدف خلق نکرده!...
شما مثال بزن بهترشو....... شما که هنو نمیدونی خدا چی افریده....چطوری میگی میتونست بهتر بیافرینه؟؟؟؟؟..... ماها انقد کمیم که هنوز نمیدونیم تو کهکشانا دیگه چه خبره!!!!!!!!!
مثال نزدید برام اون تفسیرایی که باهم متضاده!

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۵:۱۸
یعنی شما تضادی ندیدی !؟
یکی میاد میگه نگاه کردن جتی به صفحه ی شطرنج گناهش از 4 بار زنا با محارم در داخل کعبه بیشتره بعد یکی دیگه میاد میگه مشکلی نداره برو بازیتو بکن !
یکی میگه موسیقی حرامه کلا یکی میگه اگه شهوت آور نباشه مشکلی نیست
اگه اینا تضاد نیست پس چیه
شما ادرس اینا که گفتیو میگی تو کودوم تفسیریه؟ من برم ببینم سندیت داره بعد !!!!!!! رو هوا که نمیشه!!!!!!!

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۵:۲۵
من حفظ نمیکنم ببینم چی رو کجا نوشته ولی خداییش یه همچین چیزایی نشنیدی شما ؟
من که شنیدم
یه جستجو هم بکنی میفهمی
مثلا اوایل انقلاب اینا شطرنج بازی میکردی میدیدی چه به روزت میارن الان مسابقاتش برگزار میشه
به نظر من این مثال های مثل گنجشک و امثالهم یجورایی خودمون رو گول زدنه که هی هر چی بدبختی آوردیم بگیم هی میتونست بدتر بشه ها !
البته خیلی مشکلات جبران میشن ولی بعضی مشکلاتی که تو زندگی من هست خیلی بزرگ تر از خونه خراب شدنه و نمیتونم با این چیزا قبولش کنم یعنی باید اینقدر من بدبخت میشدم و یا این که من باید برای بقیه عبرت میشدم که ببینن و شکر کنن ؟ مگه من آدم نیستم ؟ من نمیگم خدا آزمایشات الهی و اینا نگیره ولی بعضی از این آزمایشاتی که میگیره خیلی نامردیه !
من که طاقتش رو ندارم
جالبیش اینه هر چی دعا و التماس هم میکنی هیچی به هیچی که هیچی که هیچ چی که هیچ که گاهی شک میکنی که اصلا خدایی هست و تو رو میبینه و جوابت رو نمیده

سید امین
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۵:۳۵
سلام مجدد

این طوری ها هم نیست!
اگر از اساتید همین سایت بپرسید بهتون در مورد عوالم پیش خواهند گفت که عامل آن جا بوده است

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۵:۳۹
شما هرچیو میخوای بگی باید منبع داشته باشی.....حرفی که از رو منبع نباشه رو من قبوول ندارم....میتونید خودتون جستجو کنیدو منبعو پیدا کنیدو بعد اون حرف رو بزنید
من نگفتم میتونست بدتر باشه....گفتم شما شاید حکمتشو نمیدونی!...
نامردی نیستش....شما از خودت صبر نشون دادی جلو مشکلاتتون؟؟؟؟؟؟.هرکی یه مشکلاتی داره که به نظرش بزرگترینه.....خیلی از این مشکلات ندونم کاریا خودمو خیلیا ظلم ادما اطرافم به من بوده و خیلیا هم ازمایش!.... شما به معاد اعتقاد دارید؟؟؟؟؟؟...که اون دنیایی ام هست؟؟؟؟؟؟؟؟ که حق کسایی که بهشون ظلم شده رو میگیرن؟؟؟؟؟؟

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۵:۳۹
عدالت و عدل الهی
خدا را انطور که میشناسید توصیف کنید.البته انطور که خودش را نشان داده.چیزی که از خدا دیده اید نه شنیده و یا خوانده اید.شنیدن کی بوود مانند دیدن.
دنیای پیرامون خود را دیده و انطور که هست بیان کنید.
توصیف خودم از خدا.انطور که خدا را یافته ام
خدا همه جا هست اما انگار هیچ جا نیست
از افرینش و خلقت خسته نمی شود
پاداشش برای یک کس است و عذابش برای همه.چون عده ای گناه کنند اگر خشمگین شود همه را هلاک میکند نه ان عده را
علاقه ای به شاد کردن افریده هایش ندارد
وقتی میخواهد روزی دهد بین همه فرق میگذارد
خریدار خوبی نیست
کسی را که دوست دارد ندگی را از او میگیرد
دوستی با او سخت است
دوست دارد همه در راهش فداکاری کنند
به هر کسی مهلت میدهد نه از روی مهربانی بلکه برای اتمام حجت
طرفدار زیادی ندارد با اینکه خالق است....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
بیشتر مردم در راه دوستی و یا دشمنی با او همیشه در تفریط و افراط هستند
بسیار زیبا می افریند اما کاملش نمی کند
میگویند از پدر و مادر به ما مهربان تر است.شاید برای دیگران باشد اما ما چیزی در این حد از خدا ندیدیم
نمی دانم دلیلش از خلقت زشتیها ان هم در این حد چیست؟؟؟؟؟؟
بازدارنده نیست به خاطر اختیار
با وجود اینکه میدانست شیطان لعین کار را برای ما سخت میکند اما باز همراه ما به زمین فرستاد.مگر نفس برای ما کافی نبود
خدا را نمی دانم ولی من اصلا دوستش ندارم

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۵:۴۱
یه قهرمانی بود که سرطان میگیره و هواداراش از همه جا بهش نامه میدن....
تو یه نامه نوشته بود...... تا حالا از خدا پرسیدی چرا تو باید سرطان بگیری بین اینهمه ادم؟
جواب میده:...مگه وقتی مدال طلا رو میگرفتم دستم....گفتم خدایا چرا من؟؟؟؟؟؟؟؟
حکایت شماام شده حکایت کسی که تو ناخوشیا میگه خدایا چرا من...اما لطفا خدا رو نمیبینه و نمیگه خدایا چرا من؟

سید امین
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۵:۴۱
یک سوال:

چرا ما فکر می کنیم در دنیا باید خوشبخت باشیم و بلایی به ما نرسد؟

تا اون جایی که من شنیدم اصلا این جوری نیست
بشر آسایش رو توی دنیا می جوید و هرگز به آن نمی رسد

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۵:۴۲
نمیدونم شاید مشکلات منو با بقیه مقایسه میکنید ولی مشکلات من بزرگتر از چیزیه که تصورش رو بکنید
الان که دارم مینویسم همینجوری اشک از چشم میاد
اون دنیا هم هست ولی این دنیای من نیمه تباه شده هست

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۵:۴۳
عدالت و عدل الهی
خدا را انطور که میشناسید توصیف کنید.البته انطور که خودش را نشان داده.چیزی که از خدا دیده اید نه شنیده و یا خوانده اید.شنیدن کی بوود مانند دیدن.
دنیای پیرامون خود را دیده و انطور که هست بیان کنید.
توصیف خودم از خدا.انطور که خدا را یافته ام
خدا همه جا هست اما انگار هیچ جا نیست
از افرینش و خلقت خسته نمی شود
پاداشش برای یک کس است و عذابش برای همه.چون عده ای گناه کنند اگر خشمگین شود همه را هلاک میکند نه ان عده را
علاقه ای به شاد کردن افریده هایش ندارد
وقتی میخواهد روزی دهد بین همه فرق میگذارد
خریدار خوبی نیست
کسی را که دوست دارد ندگی را از او میگیرد
دوستی با او سخت است
دوست دارد همه در راهش فداکاری کنند
به هر کسی مهلت میدهد نه از روی مهربانی بلکه برای اتمام حجت
طرفدار زیادی ندارد با اینکه خالق است....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
بیشتر مردم در راه دوستی و یا دشمنی با او همیشه در تفریط و افراط هستند
بسیار زیبا می افریند اما کاملش نمی کند
میگویند از پدر و مادر به ما مهربان تر است.شاید برای دیگران باشد اما ما چیزی در این حد از خدا ندیدیم
نمی دانم دلیلش از خلقت زشتیها ان هم در این حد چیست؟؟؟؟؟؟
بازدارنده نیست به خاطر اختیار
با وجود اینکه میدانست شیطان لعین کار را برای ما سخت میکند اما باز همراه ما به زمین فرستاد.مگر نفس برای ما کافی نبود
خدا را نمی دانم ولی من اصلا دوستش ندارم

اینو به عنوان یه موضوع جدید بزار تا بهش جواب داده بشه.... هرچند جواب همش تقریبا تو پستا قبلی هست!

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۵:۴۶
نمیدونم شاید مشکلات منو با بقیه مقایسه میکنید ولی مشکلات من بزرگتر از چیزیه که تصورش رو بکنید

همه مشکلاتشون براشون بزرگه
این دنیا شاید تباه بشه ولی این صد سال در برابر اون چیزی که بعدا هست هیچی نیست..... مثه یه امتحان دو ساعته می مونه....
امتحانو خوب بده که بعدش راحت باشی........
منم از خدا میخوام مشکلتون حل بشه....

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۵:۵۰

دنیا با همه یک شکل برخورد نمیکنه.ولی امیدوارم زودتر مشکلاتت حل شه
ما که از خدا چیزی ندیدیم شاید تو ببینی

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۵:۵۹
راستی یک جایی هست که میگن خدا به پدر یوسف (اسمش یادم نیس) فرمودن که حتی اگر یوسف و برادرش مرده باشن من آنها رو زنده میکنم ولی یادت می آید آن روز غذایی پختی و خوردی و به همسایه ات که گرسنه بود ندادی (شاید یکم جزئیاتش فرق داشته باشه )
خوب این جا خدا میگه اگه یوسف مرده باشه هم زندش میکنم
ولی پدر یوسف اینهمه سال گریه کرد
زجر کشید
عمرش گذشت
پیر شد
درد کشید
اونا چجوری جبران میشه
دیگه ایشون تو اون سن یوسف رو میخواد چیکار
آیا این جبران میشه !؟

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۰۵
اولا....من بازم میگم برا حرفاتون منبع بیارید....
من از نظر دینی قوی نیستم.... و اطلاعات کافی ندارمو برا همین میگم منبع....من نشنیدم همچین چیزیو....
اما شما فقط این دنیا رو میبینی.....
همه چی تو این دنیا جواب داده نمیشه
هم خوبی هم بدبختی تو این دنیا محدوده.....

☀ستوده ☀
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۰۶
من خودم ادمی ام که توی این چند وقت اخیر همیشه از خدا خواستم عمر ام رو کوتاه کنه

نمیگم از مرگ نمی ترسم چرا می ترسم خیـــــــــلی.....ترسم به خاطر وابستگی به این دنیا و مردمش نیست الحمدالله چیزی توی دنیا ندارم که بهش بچسبم و بگم نه من باید حالا حالاها زنده باشم.... هیچی ندارم که ارزش زنده ماندن داشته باشه میترسم از گناهانم!!! اما خوب هرچی عمرت کمتر باشه هم کمتر حسرت نداشته هات رو میکشی هم کمتر گناه می کنی...!!!

من ادم ناشکری هستم زندگی مرفه ، کار خوب و خیلی چیزهای دیگه دارم که ارزوی بقیه است اما خیلی کمبود های معنوی دارم که هیچ خونه و ویلای جای اش رو پر نمی کنه راه براورده شدنش هم فقط دست خداست یعنی خودم خواستم به دست بیارم اما بدتر شد:Cheshmak:

با همه این چیزهای که گفتم و تمام این داستان های که تعریف کردم نمی دونم چرا از این جمله خوشم اومد هر چند که بهش ایمان قلبی ندارم:

عجیب است که پس از گذشت یک دقیقه به پزشکی اعتماد می کنیم

بعد از گذشت چند ساعت به کلاهبرداری !

بعد از چند روز به دوستی

بعد از چند ماه به همکاری

بعد از چند سال به همسایه ای

اما بعد از یک عمر به خدا اعتماد نمی کنیم . . .:Gol:

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۱۵

بعد از چند روز به دوستی

بعد از چند ماه به همکاری

اما بعد از یک عمر به خدا اعتماد نمی کنیم . .

کجاش عجیبه دوست عزیز

☀ستوده ☀
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۲۱

بعد از چند روز به دوستی

بعد از چند ماه به همکاری

اما بعد از یک عمر به خدا اعتماد نمی کنیم . .

کجاش عجیبه دوست عزیز

همین که بهش اعتماد نمی کنیم فکر می کنیم اگه فلان چیز رو بهمون نداد پس دوستمون نداره و.....

من تمام حرف های شما رو توی تمام تاپیک ها خوندم با خیلی هاش موافقم اما به نظرم شما باید حضوری پیش یک متخصص علوم دینی بروید تا اونها شما رو قانع کنند

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۲۲
عجیب نیست چون خدا تو این یک عمر یک بار هم نشانی از خودش نشون ما نمیده
نمیگم خدا رو باید دید ! چون خدا ماده نیست
از اتم و الکترون پروتن نیست
ولی اثری ازش هم نمیبینیم
حداقل من که نمیبینم :|

☀ستوده ☀
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۳۰
ولی اثری ازش هم نمیبینیم

یعنی هیچ اتفاقی توی زندگیتون نیافتاده که بگید خدایا شکرت ؟؟؟
حتــــــــما هست شما عینک بدبینی ات رو بردار .........

ادم ها ظرفیتشون متفاوته من ادم های رو میبینم با کوهی از مشکلات که اگه یکیشون رو من داشتم حتما یه جوری خودم رو راحت میکردم بازم اون شخص خدا رو شکر می کنه

ادم های فقیری رو دیدم که از روی عشق نه از روی ترس از عذاب و جهنم خدا رو شکر می کنند

من به خودم میگم ما ادم ها هستیم که ظرفیتمون کمه زود سر ریز میشم به قول یکی گرسنگی نکشیدی عشق از سرت بپره ( اینم رو به خودم گفتم منظورم دوستان نیست )

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۳۱
ولی اثری ازش هم نمیبینیم
این همه نشانه !!! این هم تو دنیا پر از نشانه های عد خداست !! نمیبینی ؟؟؟؟؟این که به یکی همه چیز داده به یکی هیچی !! این که این همه آدمی که حق اناس رو میخورن هیچ بلایی سرشون نمیاد ولی هرچی ادم خوب و درستکار ه تو زندگیش مشکل داره !!
به اهل دین هم که ای حرفا رو میزنی سریع میگن این امتحان الهی هستش و ........
یا اینکه پیامبر برگشته گفته (بردباری در برابر سختی های دنیا موجب رستگاری آخرت است )
یعنی اگر تو این دنیا هر بلایی سرتون اومد یا دیدید که شما هیچی ندارین و بقیه همه چیز صدات درنیاد!!!

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۳۲
ولی اثری ازش هم نمیبینیم

چند وقت پیش یه متن نوشتم....رو همین متن کلیک کنید و بخونید..........فک کنم بخونید خوب باشه.... (http://www.amirali6868.parsiblog.com/Posts/154)

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۳۳
همین که بهش اعتماد نمی کنیم فکر می کنیم اگه فلان چیز رو بهمون نداد پس دوستمون نداره و.....

من تمام حرف های شما رو توی تمام تاپیک ها خوندم با خیلی هاش موافقم اما به نظرم شما باید حضوری پیش یک متخصص علوم دینی بروید تا اونها شما رو قانع کنند

اونا میگن تو کافر شدی

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۳۴
این همه نشانه !!! این هم تو دنیا پر از نشانه های عد خداست !! نمیبینی ؟؟؟؟؟این که به یکی همه چیز داده به یکی هیچی !! این که این همه آدمی که حق اناس رو میخورن هیچ بلایی سرشون نمیاد ولی هرچی ادم خوب و درستکار ه تو زندگیش مشکل داره !!
یا اینکه پیامبر برگشته گفته (بردباری در برابر سختی های دنیا موجب رستگاری آخرت است )
یعنی اگر تو این دنیا هر بلایی سرتون اومد یا دیدید که شما هیچی ندارین و بقیه همه چیز صدات درنیاد!!!

دمت گرم گل گفتی
واقعا هم چه نشانه هایی هست

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۳۶
ببینید !
من آدم مذهبی نیستم !!
من خودم رو یه آدم حقیقت جو و حق طلب و آزاده میدونم
و از راه علم و یقین میخوام به ایمان برسم
این متنی که شما نوشتی خیلی خوبه
ولی من متونی خوندم در مورد شیطان پرستی که خیلی برهان هاش بهتر از اینه
و به همین راحتی با یه کلمه امتحان الهی و آزمایش اینا باورم نمیشه
و باید برام ثابت بشه

☀ستوده ☀
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۳۷

این قسمت رو من قبول دارم

اما ما اون دنیای اینجور ادم ها رو که ندیدم!!! این دنیا ته اش 100 ساله اون دنیا ابدی است

AboutGod
چند وقت پیش یه متن نوشتم....رو همین متن کلیک کنید و بخونید..........فک کنم بخونید خوب باشه.... (http://www.amirali6868.parsiblog.com/posts/154)

خسته شدیم از بس حرف و شعار شنیدیم
دیگه بس نیست

amirreza1990
دمت گرم گل گفتی
واقعا هم چه نشانه هایی هست
نه جدی گفتم !! یه بار این بحث توی دانشگاه سر یکی از کلاسای عمومی که مدرسش هم یک اقای روحانی بود شروع شد بعد از 2.5 بحث یارو کم اورد پاشد رفت !!!

☀ستوده ☀
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۴۰
اونا میگن تو کافر شدی

نه کافر نشدی سوال داری باید بری از متخصص اش بپرسی یه طرفه به قاضی نری

ببینید !
من آدم مذهبی نیستم !!
و باید برام ثابت بشه

دقیقا همینه باید علمی از متخصص اش بپرسی اینجا هر کسی یه چیزی میگه هیچ کس هم حرف اون یکی رو قبول نداره چون همه براساس احساسات الانشون نظر میدهند

خود من هیچ بعید نیست دو روز دیگه که دوتا اتفاق بد دیگه توی زندگیم افتاد کاسه صبرم لبریز شد نیام اینجا خدا و همه چیز رو منکر نشوم....

amirreza1990
این قسمت رو من قبول دارم

اما ما اون دنیای اینجور ادم ها رو که ندیدم!!! این دنیا ته اش 100 ساله اون دنیا ابدی است
اون دنیا هم یه تبصره ای چیزی پیدا میکنن این آقایون رو میفرستن بهشت !! البته خدا قادر هست و هر کاری بخواد میکنه !! ما هم تا همین یه ذره چیزی هم که داریم ازمون نگرفتن بهتره ساکت شیم !!
آخه این صحبتا فضولی تو کار خداست !!! به ما چه ؟؟؟ اون هر کاری بخواد میکنه !!

helmon
این قسمت رو من قبول دارم

گویا شما اون دنیا رو دیدین ...
من نمیگم نیست یا هست
پیشم که ببینم هست یا نیست
اگر هست خدا عادل هست یا نه
اگر هست مهربون هست یا نه
باید بهم ثابت بشه
بعد اگه من ناشکری کردم بندازتم تو جهنم
تازه من همین الانشم با این که اطمینان قطعی ندارم تقریبا همه اسلام رو رعایت میکنم
و سعی میکنم به عقیده ها احترام بگذارم

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۴۱
ببینید !
من آدم مذهبی نیستم !!
و باید برام ثابت بشه

منم ادم مذهبیی نیستم اما بیشتر از هرچی....حتی بیشتر از اینکه بگم الان هوا روشنه! به خدا ایمان دارم! و مطمئنم هستو عادلو مهربون!
من ادمش نیستم که بتونم علمی ثابت کنم....اما باورت میشه اگه بگم یه استاد فیزیک....جلو روم خدا رو از راه فیزیکو منطقو محاسبه بهم ثابت کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما نرفتی دنبالش که بهت ثابت نشده........

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۴۲
نه جدی گفتم !! یه بار این بحث توی دانشگاه سر یکی از کلاسای عمومی که مدرسش هم یک اقای روحانی بود شروع شد بعد از 2.5 بحث یارو کم اورد پاشد رفت !!!

خوب منم جدی گفتم. خوب گفتی

☀ستوده ☀
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۴۵
اون دنیا هم یه تبصره ای چیزی پیدا میکنن این آقایون رو میفرستن بهشت !! البته خدا قادر هست و هر کاری بخواد میکنه !! ما هم تا همین یه ذره چیزی هم که داریم ازمون نگرفتن بهتره ساکت شیم !!
آخه این صحبتا فضولی تو کار خداست !!! به ما چه ؟؟؟ اون هر کاری بخواد میکنه !!

اگر بخواهیم اینجوری که شما و دوستان میگویند فکر کنیم که سنگ رو سنگ بند نمیشه پس بریزیم همه همدیگه رو بکشیم همینجا حقمون رو بگیریم تا دیر نشده:khaneh:

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۴۷
اگر بخواهیم اینجوری که شما و دوستان میگویند فکر کنیم که سنگ رو سنگ بند نمیشه پس بریزیم همه همدیگه رو بکشیم همینجا حقمون رو بگیریم تا دیر نشده:khaneh:
فکر کردید کاری که آدما آلان دارن میکنن کمتر از اینه ؟؟؟؟؟
حتی به نظر من بهتره بزنی یکیو بکشی تا اینکه بخوای خیلی راحت حقشو بخوری و یارو تا آخر عمر زجر کش شه !! به این میگن با پنبه سر بریدن که از 1000 بار کشتن با مشیر بدتره !!

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۴۷
نه کافر نشدی سوال داری باید بری از متخصص اش بپرسی یه طرفه به قاضی نری

دقیقا همینه باید علمی از متخصص اش بپرسی اینجا هر کسی یه چیزی میگه هیچ کس هم حرف اون یکی رو قبول نداره چون همه براساس احساسات الانشون نظر میدهند

خود من هیچ بعید نیست دو روز دیگه که دوتا اتفاق بد دیگه توی زندگیم افتاد کاسه صبرم لبریز شد نیام اینجا خدا و همه چیز رو منکر نشوم....

بازم خوبه که بعضی ها حال آدم رو درک میکنن
همه چی به کنار
من از این که هنوز بابا مامانم نمیزارن نمازشون قضا بشه تعجب میکنم
ولی هی بدبخت تر میشن کاهی هم اونام صبرشون تموم میشه ولی زود توبه میکنن
ولی من یکی که با خدا قهرم

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۴۹
عجب اشتباه بزرگی کردیم اومدیم این دنیا

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۵۰
منم ادم مذهبیی نیستم اما بیشتر از هرچی....حتی بیشتر از اینکه بگم الان هوا روشنه! به خدا ایمان دارم! و مطمئنم هستو عادلو مهربون!
من ادمش نیستم که بتونم علمی ثابت کنم....اما باورت میشه اگه بگم یه استاد فیزیک....جلو روم خدا رو از راه فیزیکو منطقو محاسبه بهم ثابت کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما نرفتی دنبالش که بهت ثابت نشده........
من خودم خیلی علاقه دارم به نجوم و اینجور چیزا و احتمال این که اینا تصادفی باشه رو خیلی کم نزدیک به صفر میدونم
من هم اعتقاد دارم خدا هست و قطعا هست
ولی به این که خدا واقعا همونی هست که میگن
و یا این که اسلام واقعا از طرف خداس و عدل خدا
هنوز برام کامل اثبات نشده
البته از بین ادیان نزدیک ترین دین به فطرت و عقلم اسلام هست و خیلی برسی کردم
ولی بازم تو اسلام برخی چیزای گنده برام سواله

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۵۲

آخه چرا فکر میکنید هر جا خدا و اسلام نبود ما باید وحشی بشیم !؟
یعنی اگه به خدا اعتقاد نداشتین میزدین میکشتین ما رو ؟
غربیا دمشون گرم پس :khandeh!:

☀ستوده ☀
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۵۴
آخه چرا فکر میکنید هر جا خدا و اسلام نبود ما باید وحشی بشیم !؟
یعنی اگه به خدا اعتقاد نداشتین میزدین میکشتین ما رو ؟
غربیا دمشون گرم پس :khandeh!:

نه منظورم این چیزی که شما میگید نیست:Cheshmak:

اما فکر کردید اگر همه مردم اینجور فکر کنند که خدا و اون دنیایی نیست جامعه چه جوری میشه؟؟!!

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۵۵
من خودم خیلی علاقه دارم به نجوم و اینجور چیزا و احتمال این که اینا تصادفی باشه رو خیلی کم نزدیک به صفر میدونم
من هم اعتقاد دارم خدا هست و قطعا هست
ولی به این که خدا واقعا همونی هست که میگن
و یا این که اسلام واقعا از طرف خداس و عدل خدا
هنوز برام کامل اثبات نشده
البته از بین ادیان نزدیک ترین دین به فطرت و عقلم اسلام هست و خیلی برسی کردم
ولی بازم تو اسلام برخی چیزای گنده برام سواله

سوال پیش میاد....اما نری دنبالش بد میشه.....با نت نمیتونی به جواب برسی
تو تویه اسلام موردی رو میبینی که بر خلاف ادما باشه؟؟؟؟؟؟.... چیزایی که گفته همه برا عاقبت به خیر شدن ادماست....
تو که تحقیق میکنی.... درست تحقیق کن.... جامعه رو.... یکی نکن با دین.... کار نداشته باش به حوزوی ها و سید ها و .......... فقطو فقط..... دین خدا و اهل بیت و قران..........

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۵۸
سوال پیش میاد....اما نری دنبالش بد میشه.....با نت نمیتونی به جواب برسی
تو تویه اسلام موردی رو میبینی که بر خلاف ادما باشه؟؟؟؟؟؟.... چیزایی که گفته همه برا عاقبت به خیر شدن ادماست....
تو که تحقیق میکنی.... درست تحقیق کن.... جامعه رو.... یکی نکن با دین.... کار نداشته باش به حوزوی ها و سید ها و .......... فقطو فقط..... دین خدا و اهل بیت و قران..........

من به غیر از ائمه و پیامبر هیچ کس دیگه ای رو مصداق اسلام ندونسته و برسی نکردم
سوالات و مشکلات من درست در رابطه با این ها و خود خداس با مردم کاری ندارم و هر کی بگه مسلمانم بره یه کاری بکنه نمیگم چرا اسلام فلان کار رو کرد !

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۶:۵۹
نه منظورم این چیزی که شما میگید نیست:cheshmak:

اما فکر کردید اگر همه مردم اینجور فکر کنند که خدا و اون دنیایی نیست جامعه چه جوری میشه؟؟!!

فک کنم دقیقا همینجوری میشه که الان هست

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۷:۰۰
من به غیر از ائمه و پیامبر هیچ کس دیگه ای رو مصداق اسلام ندونسته و برسی نکردم
سوالات و مشکلات من درست در رابطه با این ها و خود خداس با مردم کاری ندارم و هر کی بگه مسلمانم بره یه کاری بکنه نمیگم چرا اسلام فلان کار رو کرد !

ولی سوالات! اونایی که پرسیدی.....چیزی نبود که نشه جوابشو پیداش کرد! فک میکنم خودتم اگه از اول تا اخر پست ها رو دوباره بخونی.....متوجه بشی!

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۷:۰۰
همه بدونند اگه حقتون رو خوردند ساکت بشینید چون قیامت که بشه حقمون رو میگیرن بهمون پس میدن
البته چاره ای به جز سکوت نداری چون اگه اعتراض کنی میشی منافق و کافر

saeedsaeedi
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۷:۰۱
خودکشی که کاری نداره قهرمان بازی هم نیست آدم فکر میکنه مثلا اگر خودش رو بکشه چی میشه؟ خوب شاید خیلی ها دوست داشته باشند خودشون رو بکشند اما اگر آدم پر رو باشه و با مشکلات مبارزه بکنه و به زندگی ادامه بده اون وقت قوی هستش ضعیف بودن که خیلی آسونه

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۷:۰۳
همه بدونند اگه حقتون رو خوردند ساکت بشینید چون قیامت که بشه حقمون رو میگیرن بهمون پس میدن
البته چاره ای به جز سکوت نداری چون اگه اعتراض کنی میشی منافق و کافر
اگه بنده خدا یا هرکی حقتو خورد! بازم میگم اگه حقتو خورد! برو ازش بگیر....
.تو میخوای حقتو از خدا بگیری؟؟؟؟؟؟؟؟؟..... میشه بگی کودوم حق؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.....

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۷:۰۳
ولی سوالات! اونایی که پرسیدی.....چیزی نبود که نشه جوابشو پیداش کرد! فک میکنم خودتم اگه از اول تا اخر پست ها رو دوباره بخونی.....متوجه بشی!

قرآن میگه همه انسان ها برابرند
همه باید آزاد باشند
ولی چرا امام ها و پیامبر کنیز و نوکر داشتن
و این که همبستر شدن با کنیز مجاز بوده و جزو لحظات بهشتی یاد شده ازش
و چرا امام علی از کنیزاش بچه داره
چرا خدا اجازه میده یه دختر نابالغ که عقلی هنوز نداره به عقد مردی در بیاد
و هزار میلیون تا چیز دیگه که خجالت میکشم بگم

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۷:۰۶
و چرا امام علی از کنیزاش بچه داره
چرا خدا اجازه میده یه دختر نابالغ که عقلی هنوز نداره به عقد مردی در بیاد

این حرفت رو یا اشتباه نوشتیو بعضی قسمتاشو سانسور کردی به نفع خودت!
یا اینکه داری از خودتو چند جا که خوندی میگی......منبع حرفاتو بگو از کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۷:۱۰
اگه بنده خدا یا هرکی حقتو خورد! بازم میگم اگه حقتو خورد! برو ازش بگیر....
.تو میخوای حقتو از خدا بگیری؟؟؟؟؟؟؟؟؟..... میشه بگی کودوم حق؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.....
همین که من رو افریده و شیطان لعین رو بلای جونم کرده و به دشمنان من ثروت و قدرت داده.مگه نمیگه تلاش کنید من میدم چرا تلاش کردم نداد چرا حقمو بهم نداد چرا الکی میگه اگر دعای شما نبود به شما نظر نمی کردم .چرا وقتی یه نجس امریکایی قران رو میسوزنه کاری نمیکنه چرا تا حالا حق امامها رو نگرفته چرا ظهور امام زمان رو نزدیک نمیکنه.چرا وقتی یه نجس به اسلام و شیعیان توهین میکنه کاری باهاش نداره تو صبرت زیاده من نه من وقتی به دین و کتابم و امامم توهین میشه عذاب روحی میکشم.ناراحت میشم چرا اونطور که ما شایسته ایم با ما برخورد نمیکنه .چرا فقط سکوت میکنه.چرا هیچ قدرتی از خودش نشون نمیده

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۷:۱۲
این حرفت رو یا اشتباه نوشتیو بعضی قسمتاشو سانسور کردی به نفع خودت!
یا اینکه داری از خودتو چند جا که خوندی میگی......منبع حرفاتو بگو از کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من شما رو نمیدونم
ولی من قرآن و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه میخونم
و وقتی اینا رو دیدم 1 ساعت تو هنگ بودم

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۷:۱۴
همین که من رو افریده و شیطان لعین رو بلای جونم کرده و به دشمنان من ثروت و قدرت داده.مگه نمیگه تلاش کنید من میدم چرا تلاش کردم نداد چرا حقمو بهم نداد چرا الکی میگه اگر دعای شما نبود به شما نظر نمی کردم .چرا وقتی یه نجس امریکایی قران رو میسوزنه کاری نمیکنه چرا تا حالا حق امامها رو نگرفته چرا ظهور امام زمان رو نزدیک نمیکنه.چرا وقتی یه نجس به اسلام و شیعیان توهین میکنه کاری باهاش نداره تو صبرت زیاده من نه من وقتی به دین و کتابم و امامم توهین میشه عذاب روحی میکشم.ناراحت میشم چرا اونطور که ما شایسته ایم با ما برخورد نمیکنه .چرا فقط سکوت میکنه.چرا هیچ قدرتی از خودش نشون نمیده

تو خودت داری به خدات میگی عدالت نداره! ..... و دوسش ندارمو.... حالا ناراحتی که یه نفر به دینو کتاب خدا توهین کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تناقض داره حرفات شدیدا!
جواب شما یک کلمست....معاد!
شما هنو جوابمو ندادیدا! به خدا اعتقاد دارید؟.... به معاد چی؟ اعتقاد دارید؟.....
ببخشید من باید برم.... اما لطفا جوابمو بدید !!!!!!

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۷:۱۷
تناقض نداره !
یجوری بگم راحت بفهمی
ما از خدا شکست عشقی خوردیم !

☀ستوده ☀
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۷:۴۵

خیلی جالبه الان یکی میاد عکس حرف های شما رو میزنه چرا تا فلان کار رو کردم فلان بلا رو به سرم اورد؟ چرا وقتی فلانی رو مسخره کردم به من فلان درد رو داد تا حس اون فرد رو بفهمم ؟ چرا به اون گدا خندیدم تو سرم زد و فقیرم کرد؟ مگه چه کار کرده بودم مگه خندیدن جرمه و........

والا من جای خدا مخ ام هنک کرده بالاخره زود عذاب کنه خوبه یا دیر عذاب کنه!!!

میگن صبر کم کمه خدا 40 ساله.... هیچ فکر کردید اگه خدا زود عذاب نمی کنه به خاطر همین عشقش به بندهاش هست

یادمه یه جایی خدا فرموده بود : اگر بخوام بندگانم رو به خاطر اشتباهاتشون توی همین دنیا عذاب کنم یک نفر هم باقی نمی ماند

کیه که بگه من هیچ گناهی تو زندگیم نکردم؟؟!!

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۷:۵۲
تو خودت داری به خدات میگی عدالت نداره! ..... و دوسش ندارمو.... حالا ناراحتی که یه نفر به دینو کتاب خدا توهین شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تناقض داره حرفات شدیدا!
جواب شما یک کلمست....معاد!
شما هنو جوابمو ندادیدا! به خدا اعتقاد دارید؟.... به معاد چی؟ اعتقاد دارید؟.....
ببخشید من باید برم.... اما لطفا جوابمو بدید !!!!!!

من به خدا اعتقاد دارم که مرا افریده است به معاد هم اعتقاد دارم.
دوست عزیز من خدا رو با صفاتش میشناسم و از روی صفاتش دارم قضاوت میبکنم.
من تو این 25 سال عمرم از خدا فقط سکوت دیدم.هیچ یک از صفاتی که برای خدا گفته میشه تو زمین ندیدم.معاد چه ربطی به سوال من داشت؟؟صفات خدا همان حاکمیت خدا در زمین است.
مثال:
به من میگن یه دستگاهی هست که هم میبره هم میدوزه هم عکس میگیره هم میخونه هم میشوره و غیزه حالا من میرم این دستگاه رو میخرم اما میبینم این دستگاه نه میبره نه میدوزه نه میشوره نه میخونه.این یعنی چی یعنی سرت کلاه گذاشتن
شما بیا کل صفات خدا رو جلوت بذار ببین کدومش رو میتونی تو این دنیا پیداش کنی.
من دختری رو دیدم که در نهایت زیبایی افریده شده بود انقدر زیبا که پرستشش میکردند و دختری رو دیدم که از بس زشت بود کسی هیچ توجهی به او نمیکرد.
کسانی را دیدم که از بس ثروتمند بودند گوشت قرمز را به سگ میخوراندند و کسانی را دیدم که از گرسنگی درد میکشیدند
جوانی را دیدم که هم زیبا بود و هم پر استعداد و جوانی را دیدم که هم زشت بود و هم بی استعداد.خیلی چیزها را دیدم اما عدل را ندیدم
برایم سوال بود که زنی چون فاطمه برای چه به زمین امد و چرا سیلی خورد و چرا پهلویش شکست.خدا با چه راهی ان همه عذاب را که حضرت فاطمه کشیده جبران میکند.انصاف نیست و دور از عدل است که بانویی چون حضرت فاطمه به دست کثیف ترین و نجس ترین ادمهای روی زمین شکنجه شود.و خدا سکوت اختیار کند و چیزی نگوید.
انصاف نیست که ثروتهای خدا بی نهایت باشد و ما ادمها که با روزی کوچکی سیر میشویم گرسنه بمانیم و عذاب بکشیم.
انصاف نیست که ما ضعیف باشیم اما دشمنان خدا قدرتمند باشند
خدا چه جور مهربانی است که قبول میکند سر حسین و جان بچه 6 ساله اش به خاطر او تکه تکه شوند.
انصاف نیست به خاطر بهشت و زندگی ابدی ما را در این دنیا به بدترین صورت ازمایش کنند
انصاف نبود که خانواده امام حسین اواره شهرها شوند تا دین اسلام زنده بماند.
اگر بچه خودم بخواهد به خاطر من سرش را ببرند قبول نمیکنم جگر گوشه ام به هر دلیلی برایم فداکاری کند.
انصاف نیست که خدا به خاطر منافعش در زمین فقط سکوت کند و در مقابل هر جنایتی چیزی نگوید.انصاف نیست که اسلام خواهان به دست کافران شکنجه شوند و صدای خدا هم در نیاید
خدا هیچ وقت نمی تواند فشار روحی که حضرت زینب در کربلا کشید را جبران کند.
خدا را دوست ندارم

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۷:۵۷
من به خدا اعتقاد دارم که مرا افریده است به معاد هم اعتقاد دارم.
دوست عزیز من خدا رو با صفاتش میشناسم و از روی صفاتش دارم قضاوت میبکنم.
من تو این 25 سال عمرم از خدا فقط سکوت دیدم.هیچ یک از صفاتی که برای خدا گفته میشه تو زمین ندیدم.معاد چه ربطی به سوال من داشت؟؟صفات خدا همان حاکمیت خدا در زمین است.
مثال:
به من میگن یه دستگاهی هست که هم میبره هم میدوزه هم عکس میگیره هم میخونه هم میشوره و غیزه حالا من میرم این دستگاه رو میخرم اما میبینم این دستگاه نه میبره نه میدوزه نه میشوره نه میخونه.این یعنی چی یعنی سرت کلاه گذاشتن
شما بیا کل صفات خدا رو جلوت بذار ببین کدومش رو میتونی تو این دنیا پیداش کنی.
من دختری رو دیدم که در نهایت زیبایی افریده شده بود انقدر زیبا که پرستشش میکردند و دختری رو دیدم که از بس زشت بود کسی هیچ توجهی به او نمیکرد.
کسانی را دیدم که از بس ثروتمند بودند گوشت قرمز را به سگ میخوراندند و کسانی را دیدم که از گرسنگی درد میکشیدند
جوانی را دیدم که هم زیبا بود و هم پر استعداد و جوانی را دیدم که هم زشت بود و هم بی استعداد.خیلی چیزها را دیدم اما عدل را ندیدم
برایم سوال بود که زنی چون فاطمه برای چه به زمین امد و چرا سیلی خورد و چرا پهلویش شکست.خدا با چه راهی ان همه عذاب را که حضرت فاطمه کشیده جبران میکند.انصاف نیست و دور از عدل است که بانویی چون حضرت فاطمه به دست کثیف ترین و نجس ترین ادمهای روی زمین شکنجه شود.و خدا سکوت اختیار کند و چیزی نگوید.
انصاف نیست که ثروتهای خدا بی نهایت باشد و ما ادمها که با روزی کوچکی سیر میشویم گرسنه بمانیم و عذاب بکشیم.
انصاف نیست که ما ضعیف باشیم اما دشمنان خدا قدرتمند باشند
خدا چه جور مهربانی است که قبول میکند سر حسین و جان بچه 6 ساله اش به خاطر او تکه تکه شوند.
انصاف نیست به خاطر بهشت و زندگی ابدی ما را در این دنیا به بدترین صورت ازمایش کنند
انصاف نبود که خانواده امام حسین اواره شهرها شوند تا دین اسلام زنده بماند.
اگر بچه خودم بخواهد به خاطر من سرش را ببرند قبول نمیکنم جگر گوشه ام به هر دلیلی برایم فداکاری کند.
انصاف نیست که خدا به خاطر منافعش در زمین فقط سکوت کند و در مقابل هر جنایتی چیزی نگوید.انصاف نیست که اسلام خواهان به دست کافران شکنجه شوند و صدای خدا هم در نیاید
خدا را دوست ندارم

خب اگه به معد! اعتقاد داری....پس این سوالا چیه؟.... همه جواب ظلماشونو صبراشونو خوبیاشونو بدیاشونو اون دنیا میبینن!..... تو داری همین الانو میگی! همین دنیا رو...

☀ستوده ☀
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۸:۰۰
خدا را دوست ندارم

من واقعا متعجبم خدا چه منافعی از خلقت و عذاب دادن ما میبره ؟؟؟:Moteajeb!:

به نظرتون اگه خدا کلا انسان رو خلق نمی کرد منافعش توی زمین به خطر می افتاد؟؟ که حالا اگه انسان ها رو عذاب نده به خطر می افته

برای سوال هاتون به متخصص اش رجوع کنید حرفهای که میزنید ظاهرا درسته اما با جوابش شاید نادرست بشه

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۸:۱۱
خب اگه به معد! اعتقاد داری....پس این سوالا چیه؟.... همه جواب ظلماشونو صبراشونو خوبیاشونو بدیاشونو اون دنیا میبینن!..... تو داری همین الانو میگی! همین دنیا رو...
این همه اون دنیا اون دنیا نکنید یه کم واقع بین باشین.چیزی که جبران نشدنی هستش جبران نمیشه نه تو این دنیا نه تو اون دنیا.معاد چه ربطی به صفات خدا دارد
شما میخونین حرفهای بنده رو که دارم چی میگم.حاکم هم باید انصاف داشته باشه.میگن خدا عادله کو عدالت میگن مهربونه کو مهربونی میگن جباره گو جباریت اینا چه ربطی به معاد داره

☀ستوده ☀
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۸:۱۹
این همه اون دنیا اون دنیا نکنید یه کم واقع بین باشین.چیزی که جبران نشدنی هستش جبران نمیشه نه تو این دنیا نه تو اون دنیا.معاد چه ربطی به صفات خدا دارد
شما میخونین حرفهای بنده رو که دارم چی میگم.حاکم هم باید انصاف داشته باشه.میگن خدا عادله کو عدالت میگن مهربونه کو مهربونی میگن جباره گو جباریت اینا چه ربطی به معاد داره

مشکل شما اینه که میگی باید خدا اونجوری که من میخوام صفاتش رو نشون بده یعنی اگه اون کشیش رو سوسک نکنه:khandeh!: پس جبار نیست و.....

نه عزیزم هر چیزی به جای خودش خیلی از صفات خدا با معاد معنی پیدا می کنه مثلا شما میگی ماله مردم خور ها زندگی بهتری دارند و.... پس خدا عدالت نداره اونا رو تو همین دنیا عذاب نمی کنه

اولا که ما توی زندگی مردم نیستم ممکنه یه ظاهری از زندگیشون ببینیم بگیم اینا دیگه ته خوشبختی هستند اما به خدا سراغ دارم پولدار های که همه چی دارند به جز ارامش با همه این اوصاف عذاب اونا می ماند واسه اخرت و این یعنی عدالت این یعنی اعتقاد به معاد

فکر کن خدا بیاد بلافاصله اون مال مردم خور رو عذاب کنه حالا اون فرد شاکی میشه که چرا به من فرصت جبران نداد چرا نگذاشت توبه کنم چرا نگذاشت جبران کنم و حالا اون میاد میگه خدا عدالت نداره

نمی دونم متوجه منظور می شوید:Cheshmak:

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۸:۲۳

عدالت خدا رو گفتم ربط به معاد داره نه اینا رو!!!!!!!!!!!!!!!!....
همین که خدا هروقت هرگناهیم که کردی بازم توبتو قبول میکنه..... مهربونی نیست؟؟؟؟؟؟:Moteajeb!::Moteajeb!:
هی بابا..... این همه لطف کنی تهش این جوری بگن....من جا خدا بودم خوب از خجالت این بنده ها در میومدم!!!!!!!! همه رو همون جا خشک میکردم!!!!!!!!!:Nishkhand:
.
.
.
.
خدا ظالم است.او عادل نیست.تو دیگر تاب ظلمش را نداری.تویی که دیگر اب ظلم او از سرت گذشته بی پرواتر از همیشه اعلام می کنی که دیگر در صف مقابل او قرار داری و برعلیه او شورش خواهی کرد.و شورش در درونت اغاز می شود…
علناً محاکمه اش می کنی و تمام ستم ها و بی عدالتی هایش را به یادش می اوری.می گویی که چرا برای سرگرمی خود، انسان را افرید و چرا از شکنجه ی انسانها لذت می برد؟ چرا بعضی انسانها را و اغلب بدکردارترین شان را به اوج می برد و بعضی دیگر که اغلب درستکارترینند به قعر می کشد؟ که چرا به دنیا خاتمه نمی دهد؟ و…
بعد از مدتها شورش ناباورانه می بینی که هنوز سر سوال اولت هستی که او کیست؟
چرا هرچه بیشتر او را بازخواست می کنی بیشتر به او علاقمند می شوی؟
با خود می گویی که اگر هر دیکتاتور دیگری بود تابحال نابودت کرده بود، ولی او فقط به حرفهایت گوش سپرد و حتی خمی هم بر ابرو نیاورد.!!!!!!!!

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۸:۲۵
مشکل شما اینه که میگی باید خدا اونجوری که من میخوام صفاتش رو نشون بده یعنی اگه اون کشیش رو سوسک نکنه:khandeh!: پس جبار نیست و.....

نه عزیزم هر چیزی به جای خودش خیلی از صفات خدا با معاد معنی پیدا می کنه مثلا شما میگی ماله مردم خور ها زندگی بهتری دارند و.... پس خدا عدالت نداره اونا رو تو همین دنیا عذاب نمی کنه

اولا که ما توی زندگی مردم نیستم ممکنه یه ظاهری از زندگیشون ببینیم بگیم اینا دیگه ته خوشبختی هستند اما به خدا سراغ دارم پولدار های که همه چی دارند به جز ارامش با همه این اوصاف عذاب اونا می ماند واسه اخرت و این یعنی عدالت این یعنی اعتقاد به معاد

فکر کن خدا بیاد بلافاصله اون مال مردم خور رو عذاب کنه حالا اون فرد شاکی میشه که چرا به من فرصت جبران نداد چرا نگذاشت توبه کنم چرا نگذاشت جبران کنم و حالا اون میاد میگه خدا عدالت نداره

نمی دونم متوجه منظور می شوید:cheshmak:
فرمایشات شما درست
اما منظور من اوضاع فعلی جهان هستش
ازت یه سوال دار؟؟
تو نمیترسی از اینکه دنیا رو به نابودی هستش ؟
نمی ترسی از اینکه دوربرت پر از شیطان پرست میشه و امنیت خودت و خانواده ات به خطر می افته؟
نمی ترسی قربان حوادث دنیا بشی

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۸:۲۸
مشکل شما اینه که میگی باید خدا اونجوری که من میخوام صفاتش رو نشون بده:cheshmak:
دخیخا با ستوده بانو موافقم....
شما انتظار داری خدا اونجور که تو میخوای باشه.... اما.....تو چقد اونجور که خدا میخواسته بودی؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه نمیخوای به حرفت گوش بده؟....تو چقد به حرفاش گوش دادی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۸:۳۰
عدالت خدا رو گفتم ربط به معاد داره نه اینا رو!!!!!!!!!!!!!!!!....
همین که خدا هروقت هرگناهیم که کردی بازم توبتو قبول میکنه..... مهربونی نیست؟؟؟؟؟؟:Moteajeb!::Moteajeb!:
هی بابا..... این همه لطف کنی تهش این جوری بگن....من جا خدا بودم خوب از خجالت این بنده ها در میومدم!!!!!!!! همه رو همون جا خشک میکردم!!!!!!!!!:Nishkhand:
.
.
.
.
خدا ظالم است.او عادل نیست.تو دیگر تاب ظلمش را نداری.تویی که دیگر اب ظلم او از سرت گذشته بی پرواتر از همیشه اعلام می کنی که دیگر در صف مقابل او قرار داری و برعلیه او شورش خواهی کرد.و شورش در درونت اغاز می شود…
علناً محاکمه اش می کنی و تمام ستم ها و بی عدالتی هایش را به یادش می اوری.می گویی که چرا برای سرگرمی خود، انسان را افرید و چرا از شکنجه ی انسانها لذت می برد؟ چرا بعضی انسانها را و اغلب بدکردارترین شان را به اوج می برد و بعضی دیگر که اغلب درستکارترینند به قعر می کشد؟ که چرا به دنیا خاتمه نمی دهد؟ و…
بعد از مدتها شورش ناباورانه می بینی که هنوز سر سوال اولت هستی که او کیست؟
چرا هرچه بیشتر او را بازخواست می کنی بیشتر به او علاقمند می شوی؟
با خود می گویی که اگر هر دیکتاتور دیگری بود تابحال نابودت کرده بود، ولی او فقط به حرفهایت گوش سپرد و حتی خمی هم بر ابرو نیاورد.!!!!!!!!

جالب بود ممنون

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۸:۳۲
فرمایشات شما درست
ازت یه سوال دار؟؟
نمی ترسی از اینکه دوربرت پر از شیطان پرست میشه و امنیت خودت و خانواده ات به خطر می افته؟
من ناراحتم...از اینکه همه دارن بد میشنو امام زمانو تنها میذارن....
اما اینو مگه خدا کرده؟؟؟؟؟؟؟؟....مگه خدا رفته شیطون پرستیو ترویج داده؟؟؟؟؟؟؟؟؟...... ادما قدرت اختیار دارن! برا قدرت اختیارشونم بازخواست میشن!.... اینا که گفتی از بنده ها خداست
پس جا شکایت به خدا.... برو از بنده ها شکایت کن.... خودت .هر چند کم....اما کاری کن که..... درصد این بدیا و ظلما کم بشه! تاثیر مثبت بذار رو دنیا!!!!!!!!!

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۸:۳۵
من ناراحتم...از اینکه همه دارن بد میشنو امام زمانو تنها میذارن....
اما اینو مگه خدا کرده؟؟؟؟؟؟؟؟....مگه خدا رفته شیطون پرستیو ترویج داده؟؟؟؟؟؟؟؟؟...... ادما قدرت اختیار دارن! برا قدرت اختیارشونم بازخواست میشن!.... اینا که گفتی از بنده ها خداست
پس جا شکایت به خدا.... برو از بنده ها شکایت کن.... خودت .هر چند کم....اما کاری کن که..... درصد این بدیا و ظلما کم بشه! تاثیر مثبت بذار رو دنیا!!!!!!!!!

با اینکه حرفات منطقی هستش اما نمی تونم قبولش کنم .چون شناخت من از خدا باهات خیلی فرق داره

☀ستوده ☀
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۸:۳۹
فرمایشات شما درست
ازت یه سوال دار؟؟

نه چرا بترسم اخرش مرگه من که همین الان که دنیا مثلا ارومه از جون و دل پذیراش هستم:Cheshmak:

اگر بخوام اینجوری فکر کنم مشکلات خودم به کنار باید شب تا صبح خوابم نبره که اینده چی

میشه در اکنون زندگی کن:ok:

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۸:۴۲
دخیخا با ستوده بانو موافقم....
شما انتظار داری خدا اونجور که تو میخوای باشه.... اما.....تو چقد اونجور که خدا میخواسته بودی؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه نمیخوای به حرفت گوش بده؟....تو چقد به حرفاش گوش دادی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه اونایی که همه چی بهش داده به حرفش گوش میکنن ؟؟ تا اون جایی که من میدونم نه!!

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۸:۴۸
مگه اونایی که همه چی بهش داده به حرفش گوش میکنن ؟؟ تا اون جایی که من میدونم نه!!
شما الان اونایی هستی که به حرفاش گوش دادین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟....... مطمئنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:Moteajeb!:

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۸:۴۹
شما الان اونایی هستی که به حرفاش گوش دادین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟....... مطمئنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:moteajeb!:
من کی همچین حرفی زدم ؟؟ نمیتونید جواب بدید اون یه بحثه دیگس !!!!

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۹:۰۹
من کی همچین حرفی زدم ؟؟ نمیتونید جواب بدید اون یه بحثه دیگس !!!!

چه ربطی داشت؟؟؟؟؟؟
شما همچی مطمئن گفتید اونایی که به حرف خدا گوش میکنن خدا بهشون چیزی نداده گفتم شاید برا خودتون اتفاق افتاده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من میگم خدا به کسی که فقط یکم رعایت کنه و ایمان واقعی داشته باشه.....همه چی میده......میتونی خلافشو ثابت کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۹:۱۱
دیگه از این زندگی خسته شدم.به یک بن بست تمام ایار رسیدم
خدایا میگم یه لطفی بکن ما رو زودتر از عمرمون قبض روح کن.بی خیال ما شو

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۹:۱۴
چه ربطی داشت؟؟؟؟؟؟
شما همچی مطمئن گفتید اونایی که به حرف خدا گوش میکنن خدا بهشون چیزی نداده گفتم شاید برا خودتون اتفاق افتاده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من میگم خدا به کسی که فقط یکم رعایت کنه و ایمان واقعی داشته باشه.....همه چی میده......میتونی خلافشو ثابت کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من میگم خدا به اونایی که به هیچوجه دین و ایمون ندارن خیلی چیزا میده !!! این در جواب اونه که شما گفته بودید مگه ما به حرف خدا گوش میکنیم که بهمون چیزی بده !!

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۹:۱۸
من میگم خدا به اونایی که به هیچوجه دین و ایمون ندارن خیلی چیزا میده !!! این در جواب اونه که شما گفته بودید مگه ما به حرف خدا گوش میکنیم که بهمون چیزی بده !!
یه چیزی!
تناقض داره حرفاتون........
شما میگید....مگه ما به حرف خدا گوش میکنیم که چیزی بهمون بده!...... پس یعنی به حرف خدا گوش نمیکنیم!!!!!!!!!!!!
از یه طرف میگی....خدا به کسایی که دینو ایمون ندارن خیلی چیزا میده!!!!!!!!!!........
خب اون موقع باید به ماهاییم که به حرفاش بی توجهیم خیلی چیزا بده!!!!!!!!!!!!
.
.
.
البته!....کسایی که دینو ایمون ندارنو خدا نمیده....خب کسی که دینو ایمان نداره حلال حروم سرش نمیشه.... خیلی راحت میتونه پولدار بشه!!!!!!! اما اون دنیا جواب این پولایی که خورده رو میده!

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۹:۲۲
یه چیزی!
تناقض داره حرفاتون........
شما میگید....مگه ما به حرف خدا گوش میکنیم که چیزی بهمون بده!...... پس یعنی به حرف خدا گوش نمیکنیم!!!!!!!!!!!!
از یه طرف میگی....خدا به کسایی که دینو ایمون ندارن خیلی چیزا میده!!!!!!!!!!........
خب اون موقع باید به ماهاییم که به حرفاش بی توجهیم خیلی چیزا بده!!!!!!!!!!!!
.
.
.
البته!....کسایی که دینو ایمون ندارنو خدا نمیده....خب کسی که دینو ایمان نداره حلال حروم سرش نمیشه.... خیلی راحت میتونه پولدار بشه!!!!!!! اما اون دنیا جواب این پولایی که خورده رو میده!
الان مثلا خواستی مچ منو بگیری ؟؟ کجای حرفام تناقض داره ؟؟؟شما میگید آدم باید به حرف خدا گوش کنه تا خدا بهش یه چیزاایی بده در حال که من میگم اینطور نیست !! خدا عشقی به یه سری هرچی خواستن داده !!!
نمونش هم کسایی که دین و ایمون ندارن و همه چی دارن !!
جالبه !! اون دنیا هم شده ازار دست بعضیا !! وقتی از ادامه بحث راجع به عدالت نا توان میشن سریع دایورت میکنن اون دنیا !!

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۹:۲۶
الان مثلا خواستی مچ منو بگیری ؟؟ کجای حرفام تناقض داره ؟؟؟شما میگید آدم باید به حرف خدا گوش کنه تا خدا بهش یه چیزاایی بده در حال که من میگم اینطور نیست !! خدا عشقی به یه سری هرچی خواستن داده !!!
جالبه !! اون دنیا هم شده ازار دست بعضیا !! وقتی از ادامه بحث راجع به عدالت نا توان میشن سریع دایورت میکنن اون دنیا !!

اره منم موافقم

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۹:۲۹

نه نخواستم مچ بگیرم....فقط گیج شدم...حرف خودتو خط بعدش نقض کردی.....
تازه جوابمم ندادید!.....من گفتم بهم ثابت کن.... خدا به کسایی که ایمان واقعی! دارن چیزی نداده !!!!!!!!
خدا با توجه به شرایط بازخواست میکنه.... یکی امریکا به دنیا میاد یکی ایران...خب تو ایران طرف راحت مسلمون میشه اما تو امریکا سختتر!....خب خدا که نگفته از همه دقیقا یه مدل جواب میخواد که!!!!!!!!!
چون عدالتی که شما میگی تو این دنیا عدالت نیست... عدالت فقط تو این دنیا معنی نداره
..سوال....فک کن قرار بود کسی که بمب انداخت تو هیروشیما رو مجازات کنی....تو دنیا....چیکارش میکردی؟..... اون همه ادم مردن.... هیچ...هنوزم تو خاکش گیاه سبز نمیشه!!!!!!!! شما تو این دنیا مجازاتی براش پیدا میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟..... پس چی؟ می مونه تو اون دنیا!!!!!!!!!!

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۹:۳۰
اره منم موافقم

شما که چند دیقه پیش حرفا منو میگفتید منطقی!!!!!!!!!!!!!!!

☀ستوده ☀
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۹:۳۱

خوب این دوتا لازم و ملزوم هم هستند بهتون گفتم اگه خدا بخواد همه رو واسه کارهای که کرده اند همین دنیا مجازات کنه هیچ انسانی روی کره زمین باقی نمی ماند:Cheshmak:

راستی اینجوری پیش بره این تاپیک بسته خواهد شد

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۹:۳۸
نه نخواستم مچ بگیرم....فقط گیج شدم...حرف خودتو خط بعدش نقض کردی.....
تازه جوابمم ندادید!.....من گفتم بهم ثابت کن.... خدا به کسایی که ایمان واقعی! دارن چیزی نداده !!!!!!!!
خدا با توجه به شرایط بازخواست میکنه.... یکی امریکا به دنیا میاد یکی ایران...خب تو ایران طرف راحت مسلمون میشه اما تو امریکا سختتر!....خب خدا که نگفته از همه دقیقا یه مدل جواب میخواد که!!!!!!!!!
چون عدالتی که شما میگی تو این دنیا عدالت نیست... عدالت فقط تو این دنیا معنی نداره
..سوال....فک کن قرار بود کسی که بمب انداخت تو هیروشیما رو مجازات کنی....تو دنیا....چیکارش میکردی؟..... اون همه ادم مردن.... هیچ...هنوزم تو خاکش گیاه سبز نمیشه!!!!!!!! شما تو این دنیا مجازاتی براش پیدا میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟..... پس چی؟ می مونه تو اون دنیا!!!!!!!!!!
بحث وجود یا عدم وجود اون دنیا یه بحث دیگس !!
ولی این که میگید نمیشه تو این دنیا لانی و مجازات کرد دلیل بر وجود اون دنیا نیست !!
اینم که میگی خدا با توجه به شرایط باز خواست میکنه یه حرف بچه گانس!! کل بحث سر اینه که چرا شرایط فرق میکنه بعد میگی خدا با توجه به شرایط بازخواست میکنه !!؟؟؟!!!
من الان وقت ندارم ولی :
کل این دنیا بر اساس ریاضیات بنا شده !! هرچیزی تو دنیا با ریاضیات قابل توجیه حتی عشق !!
و خود ریاضی بر مبنای بی عدالتی بنا شده !! چرا یه عدد باید 0 باشه یکی 10 و یکی 100 ؟؟؟؟
این بحث خیلی گستردس ولی فلا به اینکه دنیا بر اساس ریاضیات و ریاضیات بر اساس بی عدالتی شکل گرفته فکر کن !!
اگر هم تو این بحث ریاضیات به بنبست رسیدین پیشنهاد میکنم سریع یه علم دیگه ایجاد کنید بگید به این بیعدالتی در حق اعداد تو اون دنیا پاسخ داده میشه !!! یه چیز تو مایه های اون دنیای خودمون که هرچی میشه سریع میگید اون دنیا !!

☀ستوده ☀
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۹:۴۳
ولی این که میگید نمیشه تو این دنیا لانی و مجازات کرد دلیل بر وجود اون دنیا نیست !!
اینم که میگی خدا با توجه به شرایط باز خواست میکنه یه حرف بچه گانس!! کل بحث سر اینه که چرا شرایط فرق میکنه بعد میگی خدا با توجه به شرایط بازخواست میکنه !!؟؟؟!!!
من الان وقت ندارم ولی :
کل این دنیا بر اساس ریاضیات بنا شده !! هرچیزی تو دنیا با ریاضیات قابل توجیه حتی عشق !!
و خود ریاضی بر مبنای بی عدالتی بنا شده !! چرا یه عدد باید 0 باشه یکی 10 و یکی 100 ؟؟؟؟
این بحث خیلی گستردس ولی فلا به اینکه دنیا بر اساس ریاضیات و ریاضیات بر اساس بی عدالتی شکل گرفته فکر کن !!
اگر هم تو این بحث ریاضیات به بنبست رسیدین پیشنهاد میکنم سریع یه علم دیگه ایجاد کنید بگید به این بیعدالتی در حق اعداد تو اون دنیا پاسخ داده میشه !!! یه چیز تو مایه های اون دنیای خودمون که هرچی میشه سریع میگید اون دنیا !!

این یه تیکه خیلی جالب بود کلی خندیدم:khandeh!::khaneh::Khandidan!: (منظورم مسخره کردن نظرتون نبود ها فقط از طرز نوشتنتون خنده ام گرفت:Cheshmak:)

خوب دوستانی که اینجا پست دادند چون تجربه این بحث ها به من ثابت کرده کسی حرف کس دیگه رو قبول نمی کنه و همین جور بی جهت ادامه پیدا میکنه به کسایی که واقعا شبهه دارند توصیه می کنم به متخصص اش مراجعه کنند چون من هرچی گفتم از روی عقل خودم بود تخصصی هم ندارم

همگی موفق باشید....:Gol::Sham:

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۹:۴۶
من الان وقت ندارم ولی :
اولا که....من یکی به خدا اعتقاد دارم...و به زندگی بعد مرگم ایمان دارم.... اگه شما ایما ندارید بگید تا باهاتون بحث نکنم الکی.....چون اطلاعات کافی ندارم و اصولا برا همین با کسی که فقط بحث میکنم که دینش مثه من اسلام باشه!..... که اگرم دینتون اسلام باشه پس صد درصد قبول دارید اون دنیا رو!
دوما....حرف بچگانه ای نیست اینم یکی از دلایل عدالته!.... تفاوت باید باشه....شما فک کن تفاوت نباشه.....مثلا اگه فاصله طبقاتی نبود یکی رفتگر نمیشدو یکی دکترو کار دنیا بهم میریختش! ....
دنیا بر اساس ریاضیات بنا شده؟ پس خود ریاضیات چی؟؟؟؟؟؟؟؟

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۹:۴۹
خوب دوستانی که اینجا پست دادند چون تجربه این بحث ها به من ثابت کرده کسی حرف کس دیگه رو قبول نمی کنه و همین جور بی جهت ادامه پیدا میکنه به کسایی که واقعا شبهه دارند توصیه می کنم به متخصص اش مراجعه کنند چون من هرچی گفتم از روی عقل خودم بود تخصصی هم ندارم

همگی موفق باشید....:gol::sham:

باز هم با ستوده بانو موافقم...
من از صب دارم میگمو بازم سر خونه اولم..یکی قبول میکنه یکی میاد بدتر از اون
دو دیقه دیگه باید بشینی اینجا وجود خدا و خودتو ثابت کنی!!!!!!
منم اطلاعات کافی ندارم.... برا همین میگم برید با کسی که متخصصشه صحبت کنید........

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۹:۵۱
اولا که....من یکی به خدا اعتقاد دارم...و به زندگی بعد مرگم ایمان دارم.... اگه شما ایما ندارید بگید تا باهاتون بحث نکنم الکی.....چون اطلاعات کافی ندارم و اصولا برا همین با کسی که فقط بحث میکنم که دینش مثه من اسلام باشه!..... که اگرم دینتون اسلام باشه پس صد درصد قبول دارید اون دنیا رو!
دوما....حرف بچگانه ای نیست اینم یکی از دلایل عدالته!.... تفاوت باید باشه....شما فک کن تفاوت نباشه.....مثلا اگه فاصله طبقاتی نبود یکی رفتگر نمیشدو یکی دکترو کار دنیا بهم میریختش! ....
دنیا بر اساس ریاضیات بنا شده؟ پس خود ریاضیات چی؟؟؟؟؟؟؟؟
این که جواب نمیدم فک نکن کم آوردم !! الان وقت ندارم !! گفتم ما تونستیم یه روحانی که اطلاعتش 100 برابر شماست رو بعد از 2.5 بحث قانع کنیم که عدالتی در این دنیا در کار نیست و خدا هر کاری دلش خواسته کرده !!
بیچاره به مرز جنون رسیده بود !!
فعلا خدافظ!!

AboutGod
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۹:۵۲
ببین خانم رضایی شما حرفاتون منطقی هست اما قانع کننده نیست.شما یه جور دنیا رو می بینید ما یه جور می بینیم.شاید خدا بهت همه چیز داده که اینقدر سپاس گذارش هستید

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۱۹:۵۹
این که جواب نمیدم فک نکن کم آوردم !! الان وقت ندارم !! گفتم ما تونستیم یه روحانی که اطلاعتش 100 برابر شماست رو بعد از 2.5 بحث قانع کنیم که عدالتی در این دنیا در کار نیست و خدا هر کاری دلش خواسته کرده !!
بیچاره به مرز جنون رسیده بود !!
فعلا خدافظ!!

منم میتونم بگم رفتم یه استاد بحث کردم طرفو دیوونه کردم اومدم بیرون!!!!!!! من باور نکردم اما ..... بازم ربطی نداره شما با کسی بحث کن اطلاعاتش در حد خودتون باشه.....
بسلامت.......

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۲۰:۰۱
ببین خانم رضایی شما حرفاتون منطقی هست اما قانع کننده نیست.شما یه جور دنیا رو می بینید ما یه جور می بینیم.شاید خدا بهت همه چیز داده که اینقدر سپاس گذارش هستید

نه.... منم مثه همه ادما کلی مشکلات دارم برا خودم...اما منطقی برخورد میکنمو تا یه چیز میشه ربطش نمیدم به خدا و ....خلاصه نمیرم یقه خدا رو بگیرم!!!!!!!! انقد ایمان مونده برام که با این حرفا عدالت خدامو ببرم زیر سوال!

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۲۰:۰۳
منم میتونم بگم رفتم یه استاد بحث کردم طرفو دیوونه کردم اومدم بیرون!!!!!!! من باور نکردم اما ..... بازم ربطی نداره شما با کسی بحث کن اطلاعاتش در حد خودتون باشه.....
بسلامت.......
ببین هی میای جواب میدی من مجبورم جوابت رو بدم !!!
تو در حدی نیستی که من بخوام به خاطرت دروغ بگم !!! نمیخوای باور کنی به جهنم !!!
اینقدر خودتو بالا فرض کردی که فک کردی من به خاطر تو دروغ میگم ؟؟؟؟؟
برو با همین خیا عدالت و .... دلتو خوش کن !!!!! فقط پیشنهاد میکنم تو خیابون که رد میشی و این همه آدم بدبخت و فقیر و ....... چشمت و ببندی که یه وقت به اعتقاداتت لطمه وارد نشه !!
برو خوش باش!!!

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۲۰:۱۰
ببین هی میای جواب میدی من مجبورم جوابت رو بدم !!!
تو در حدی نیستی که من بخوام به خاطرت دروغ بگم !!! نمیخوای باور کنی به جهنم !!!
اینقدر خودتو بالا فرض کردی که فک کردی من به خاطر تو دروغ میگم ؟؟؟؟؟
برو با همین خیا عدالت و .... دلتو خوش کن !!!!! فقط پیشنهاد میکنم تو خیابون که رد میشی و این همه آدم بدبخت و فقیر و ....... چشمت و ببندی که یه وقت به اعتقاداتت لطمه وارد نشه !!
برو خوش باش!!!

اولا..ادب فراموش نشه
دوما ...من نگفتم دروغ گفتید! ....اما باورش برام سخت بود....کسی که اینقد زود از کوره در میره و ادب رو فراموش میکنه بتونه خیلی عالی بحث کنه و اروم باشه و طرفو قانع کنه!!!!!!!!!
منم پیشنهاد میکنم یه بارم که شده معنی قرانو بخونی!.....
یا علی!

nazanin27
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۲۰:۱۵
خودکشی دهمین عامل مرگ در جهان است.[/URL] در حدود یک میلیون نفر بطور سالانه بر اثر خودکشی می‌میرند (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AE%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%B4%DB%8C#cite_note-i-8). بر اساس اطلاعات سال ۲۰۰۷ خودکشی در سال ۲۰۰۷ با افزونی یافتن بر تعداد قتل تقریباً نزدیک به 2 به 1 و به عنوان یازدهمین عامل مرگ جلوتر از بیماری‌های کبدی و پارکینسون قرار گرفت.[URL="http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AE%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%B4%DB%8C#cite_note-k-10"] نرخ خودکشی در سراسر جهان، عمدتاً در کشورهای در حال توسعه، در پنجاه سال اخیر ۶۰ درصد افزایش داشته است. مقدار نامتناسبی از خودکشی در جهان در قاره‌ی آسیا اتفاق می‌افتد، به طوری که در حدود ۶۰ درصد کل خودکشی‌ها را در بر می‌گیرد. بر اساس گزارش WHO چین، هند و ژاپن د ر حدود ۴۰ درصد کل خودکشی‌های جهان را شامل می‌شوند. در آمریکا، نرخ خودکشی برای اولین بار در یک دهه رو به افزایش است. افزایش کلی میزان خودکشی در بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ به طور عمده مرتبط به افزایش خودکشی در بین سفید پوستان ۴۰ تا ۶۴ ساله است.

nazanin27
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۲۰:۱۶
در جهان غرب مردها به مقدار بیشتری از زن‌ها بوسیله‌ی خودکشی می‌میرند، در حالیکه زن‌ها به مقدار بیشتری اقدام به خودکشی می‌کنند. بعضی از باورهای حرفه‌ای پزشکی معتقدند که ریشه‌ی این مسئله از این واقعیت منشأ می‌گیرد که مردان بیشتر علاقمندند تا با وسایل مؤثر و خشونت‌آمیز به زندگی خود پایان دهند، در حالیکه زن‌ها به طور اولیه از روش‌های با شدت کمتر مثل مصرف بیش از حد دارو استفاده می‌کنند. در بیشتر کشورها، خودکشی در اثر مصرف بیش از حد داروها در دو سوم خودکشی‌های زنان و یک سوم خودکشی‌های مردان دیده می‌شود

nazanin27
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۲۰:۱۶
درایالات متحده 16.5 درصد خودکشی‌ها مرتبط با الکل است.الکلی‌ها پنج تا بیست برابر بیشتر تمایل به خوکشی دارند. در حالیکه سوء مصرف سایر داروها ریسک را 10 تا 20 بار افزایش می‌دهند. در حدود 15 درصد الکلی‌ها خودکشی می‌کنند و 33 درصدخودکشی‌هایی که در سن زیر 35 سال اتفاق می‌افتد مرتبط با سوء مصرف الکل یا سایر داروهاست. بالاتر از 50 درصد خودکشی‌ها مرتبط با الکل و داروهاست. در جوانی سو مصرف الکل و داروها تا حد 70 درصد در خودکشی ها نقش دارد .

nazanin27
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۲۰:۱۷
نرخ ملی خودکشی به طور مشخصی بین کشورها و در بین نژادها و قوم‌ها در یک کشور متفاوت است .برای مثال در ایالات متحده در نژاد سفید غیر لاتین (non-Hispanic Caucasians ) نزدیک به 2.5 برابر تمایل به خودکشی نسبت به نژاد افریقایی آمریکایی یا اسپانیایی (African Americans or Hispanics)دارند. در بریتانیا میزان خودکشی در دو قسمت مختلف کشور بسیار متفاوت است. برای مثال در اسکاتلند میزان خودکشی دو برابر انگلستان است

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۲۰:۱۸
اولا..ادب فراموش نشه
دوما ...من نگفتم دروغ گفتید! ....اما باورش برام سخت بود....کسی که اینقد زود از کوره در میره و ادب رو فراموش میکنه بتونه خیلی عالی بحث کنه و اروم باشه و طرفو قانع کنه!!!!!!!!!
یا علی!
ببین منو از کار و زندگی انداختی ولی بازم جوابت رو میدم !! اولا کی به کی میگه ادب ؟؟؟؟؟
خیلی راحت اون بالا من رو دروغ گو خطاب کرده بعد میگه لطفا ادب فراموش نشه !!!
دوما تو اون موقع که من اونو نوشتم که یکیو قانع کردیم تو از کجا میدونستی که من زود از کوره در میرم ؟؟؟؟ من که تو پست بعدی به قول شما از کوره در رفتم !!
سوما اگر شما اندکی فارسی بلد بودی و به فعل جمله من دقت میکردی میفهمیدی من از فعل جمع استفاده کردم !!! میدونی فعل جمع یعنی چی ؟؟؟ یعنی من + n نفر دیگه !! جهت اطلاعتون این اتفاق هم تو دانشگاه افتاد!!
پس حالا اگه فک کنی میفهمی که من تنها نبودم که بخواد زود از کوره در رفتنم باعث بشه باور اون جمله سخت باشه !!

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۲۰:۱۹
اولا..ادب فراموش نشه
یا علی!
ببین منو از کار و زندگی انداختی ولی بازم جوابت رو میدم !! اولا کی به کی میگه ادب ؟؟؟؟؟
دوما تو اون موقع که من اونو نوشتم که یکیو قانع کردیم تو از کجا میدونستی که من زود از کوره در میرم ؟؟؟؟ من که تو پست بعدی به قول شما از کوره در رفتم !!
سوما اگر شما اندکی فارسی بلد بودی و به فعل جمله من دقت میکردی میفهمیدی من از فعل جمع استفاده کردم !!! میدونی فعل جمع یعنی چی ؟؟؟ یعنی من + n نفر دیگه !! جهت اطلاعتون این اتفاق هم تو دانشگاه افتاد!!
پس حالا اگه فک کنی میفهمی که من تنها نبودم که بخواد زود از کوره در رفتنم باعث بشه باور اون جمله سخت باشه !!

nazanin27
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۲۰:۲۰
خودکشی در ایران

در ایران خودکشی به عنوان پنجمین علت سال های از دست رفته عمر رتبه بندی می‌شود و خودسوزی سومین رتبه سال های از دست رفته عمر در بین زنان، بعد از حوادث طبیعی مانند زلزله و سرطان پستان را به خود اختصاص داده است. شیوع خودکشی حدود 6.42 در هر ۱۰۰٬۰۰۰ نفر در سال در ایران بوده است. بر اساس داده‌های بدست آمده مربوط به سال ۱۳۸۲ از مجموع ۴۲۶۷ مورد خودکشی در ایران، ۳۴.۲% بوسیله به دار آویختن، ۲۷% بوسیله خودسوزی(که ۷۱% آن متعلق به زنان و با متوسط سنّ ۲۹ سال است و میزان آن در بخش‌های حاشیه نشین و استان‌های مرزی کشور بالاتر است.)، ۱۸.۸% بوسیله مسموم کردن خود با سم یا داروهای شیمیایی، ۴.۶% بوسیله سوء مصرف دارو و مواد مخدر، ۳.۴% بوسیله شلیک گلوله، ۰.۷% بوسیله غرق کردن خود، ۰.۳% بوسیله سقوط و ۱۰.۹% با سایر روش‌ها بوده است. براساس نظر متخصصین صاحب نظر در این رشته، خودسوزی مهمترین روش قابل پیشگیری در ایران می‌باشد. در مطالعه‌ی شیوع و بررسی ریسک فاکتورهای خودکشی با استفاده از پرسش‌نامه Supre-miss سازمان بهداشت جهانی، در شهر کرج که در میان 500 زن که به طور تصادفی انتخاب شده بودند انجام شده است، شیوع تفکر، نقشه و تلاش برای خودکشی در طول زندگی در میان این جمعیت را به ترتیب 14%، 6.6% و 4.1% گزارش نموده است .تعداد مصرف کنندگان تنباکو و مبتلایان به ناتوانی‌های جسمی و روحی مزمن به طور مشخصی در میان اقدام کنندگان به خودکشی بالاتر بوده‌اند. این مطالعه سن پایین، مصرف تنباکو و ناتوانی مزمن جسمی و روحی را عوامل خطر اقدام به خودکشی می‌داند.

nazanin27
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۲۰:۲۵
انواع خودکشی

خودکشی ناخواسته
خودکشی تقلیدی
خودکشی ترحمی
خودکشی اجباری
خودکشی اینترنتی
خودکشی دسته‌جمعی
خودکشی آیینی
حمله انتحاری
خودکشی با قرار قبلی
خودکشی نوجوانان
خودکشی به علت احساس گناه
خودکشی به علت ترس
خودکشی به علت شکست عشق
خودکشی ایدئولوژیکی

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۲۰:۲۵

خب من گفتم باور نمیکنم.....واقعا هم باورم نشده بود! ..
بله خب اگه فعل جملتون جمع بوده !پس باور میکنم....چون حداقل این یعنی شما اون شخصو قانع نکردی!....شما هم نقش داشتی....!
ولی الان تنها بحث میکنید و ربطی به اون قضیه نداره که با یه جمعی تونستید یکیو با چه سطح اطلاعاتی ! قانع کنید.......
متوجه منظورم که شدید؟
لطفا به کارتون برسید..... شب خوش......

nazanin27
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۲۰:۳۰
خودکشی از دیدگاه اسلام

در اسلام اقدام به خودکشی حرام و زشت شمرده شده‌است آیات قرآنی و روایات امامان و پیامبر اسلام بر زشتی و نادرست بودن این کار دلالت دارد.
« ولا تقتلوا انفسکم ان الله کان بکم رحیماً و من یفعل ذلک عدواناً و ظلماً فسوف نصلیه ناراً و کان ذلک علی الله یسیراً »
«و خودتان را مکشید، خداوند نسبت به شما مهربان است و هر که این عمل را از روی تجاوز و ستم انجام دهد به زودی او را در آتش وارد خواهیم ساخت و این کار برای خدا آسان می‌باشد.»

nazanin27
۱۳۹۱/۰۳/۰۱, ۲۰:۳۴
حضرت محمد (ص):

« «الذی یخنق نفسه یخنقها فی النار والذی یطعنها فی النار
» «آن که خود را خفه کند و بکشد خویشتن را در آتش جهنم خفه کرده‌است و آن که با نیزه خودکشی کند در آتش جهنم است.» « من قتل نفسه بشی فی الدنیا عذب به یوم القیامه.
» «هر که در دنیا به هر گونه‌ای اقدام به خودکشی کند و بمیرد و روز قیامت به همان گونه مشمول عذاب خداوندی خواهد شد.» « کان فیمن کن قبلکم رجل به جرح فجزع فاخذ سکنیاً فخربها یده فما رقا الدم حتی مات، قال الله تعالی: بادرنی عبدی بنفسه حرمت علیه الخبه. » "قبل از شما مردی بود که بر اثر جراحت دست بی‌تابی می‌کرد چاقو را برداشت و دستش را قطع کرد و از آن به قدری خون چکید تا جان داد. خداوند متعال درباره این شخص فرمود: «بنده من اقدام به خودکشی کرد و جانش را از دست داد من بهشتم را بر این بنده ام حرام کردم و او را به بهشتم راه نمی‌دهم.»" « من شرب سما " فقتل نفسه فهو یتمساه فی نار جهنم خالداً مخلداً فیها ابداً » «هر که زهر بخورد و خودکشی کند، همان زهر را در جهنم خواهد نوشید ودر آتش دوزخ جاودان خواهد ماند.»

saeedsaeedi
۱۳۹۱/۰۳/۰۳, ۱۶:۱۲
من که به شخصه اصلا از خدا راضی نیستم و با خدا هم قهرم رو حیم خرابه کلا دیگه قطع امید کردم ازش دیگه هم دلم باهاش صاف نمیشه

ستايشگر
۱۳۹۱/۰۳/۰۳, ۱۸:۴۶
به نام خدا.

من که به شخصه اصلا از خدا راضی نیستم و با خدا هم قهرم رو حیم خرابه کلا دیگه قطع امید کردم ازش دیگه هم دلم باهاش صاف نمیشه

چرا؟ دلت میاد خدای به این خوبی؟ این همه مهربونی؟ این همه دوستی؟

با خدا قهری؟ برای چی؟ یادت رفته خدا مالک تو هست؟ تو بهش احتیاج داری نه اون به تو؟ با این حال چه باهاش دوست باشی چه نباشی بهت روزی میده ، بهت عذا میده ، بهت نفس میده، بهت شخصیت میده. حالا با این خدا میخوای قهر کنی؟

از خدا قطع امید کردی؟ پس به کی امید بستی؟ نمیدونی تا خدا نخواد برگی از درخت نمیوفته؟ نمیدونی همه عالم و آدم جمع شن بخوان یه خار بکنن تو پات تا خدا نخواد نمیشه؟

با آرزوی روزهای شاد تر ، ستایشگر :Gol:

b_salehi
۱۳۹۱/۰۳/۰۳, ۱۹:۵۴
[QUOTE=saeedsaeedi;222339]من که به شخصه اصلا از خدا راضی نیستم و با خدا هم قهرم رو حیم خرابه کلا دیگه قطع امید کردم ازش دیگه هم دلم باهاش صاف نمیشه[/QUOTE با سلام .
با عنایت به اینکه خداوند خالق تمام موجودات عالم بوده وهست .وهیچ وقت ازخلقت خود مخصوصا" انسان ناراضی و از آنها روی بر نمی گرداند ( اشرف مخلوقات است ) لذا قطع امید از خداوند صلاح نبوده ونیست ونتیجتا" خود انسان دچار خسران دنیوی واخروی خواهد بود . پس توصیه میشود هرچه سریعتر نسبت به خالق خود تجدید نظر کن . موفق باشی :Gol:

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۳, ۲۰:۰۶
به نام خدا.

چرا؟ دلت میاد خدای به این خوبی؟ این همه مهربونی؟ این همه دوستی؟

با خدا قهری؟ برای چی؟ یادت رفته خدا مالک تو هست؟ تو بهش احتیاج داری نه اون به تو؟ با این حال چه باهاش دوست باشی چه نباشی بهت روزی میده ، بهت عذا میده ، بهت نفس میده، بهت شخصیت میده. حالا با این خدا میخوای قهر کنی؟

از خدا قطع امید کردی؟ پس به کی امید بستی؟ نمیدونی تا خدا نخواد برگی از درخت نمیوفته؟ نمیدونی همه عالم و آدم جمع شن بخوان یه خار بکنن تو پات تا خدا نخواد نمیشه؟

با آرزوی روزهای شاد تر ، ستایشگر :gol:
این همه مهربونی ؟؟؟ این همه دوستی ؟؟؟؟؟ کو ؟؟؟
خدا مالک ماست !! درست !! ولی چرا یکی مثل من باید بندگی خدا رو بکنه ؟؟؟؟ اونایی که تو زندگی همه چی دارن برن بندگی کنن !!!!!

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۳, ۲۰:۱۱
[QUOTE=saeedsaeedi;222339]من که به شخصه اصلا از خدا راضی نیستم و با خدا هم قهرم رو حیم خرابه کلا دیگه قطع امید کردم ازش دیگه هم دلم باهاش صاف نمیشه[/QUOTE با سلام .
با عنایت به اینکه خداوند خالق تمام موجودات عالم بوده وهست .وهیچ وقت ازخلقت خود مخصوصا" انسان ناراضی و از آنها روی بر نمی گرداند ( اشرف مخلوقات است ) لذا قطع امید از خداوند صلاح نبوده ونیست ونتیجتا" خود انسان دچار خسران دنیوی واخروی خواهد بود . پس توصیه میشود هرچه سریعتر نسبت به خالق خود تجدید نظر کن . موفق باشی :Gol:
ما ها بخوایم نخوایم خدا اون دنیا ما رو مجازات میکنه !!!!
همینطور هم که تو این دنیا بی جهت به خیلی ها همه چیز داده به بعضیا بعضی چیزا و به بعضیا هیچی اون دنیا هم بی جهت یکیو میفرسته جهنم و یکیو بهشت !!!

صدرا
۱۳۹۱/۰۳/۰۳, ۲۳:۴۷
[QUOTE=b_salehi;222456]
همینطور هم که تو این دنیا بی جهت به خیلی ها همه چیز داده به بعضیا بعضی چیزا و به بعضیا هیچی اون دنیا هم بی جهت یکیو میفرسته جهنم و یکیو بهشت !!!

1- در درگاه عدل الهی به کسی ذره ای ظلم نخواهد شد. قرآن کریم در بیان احوال قیامت و حساب رسی مخلوقات می فرماید:

«وَ نَضَعُ الْمَوازِينَ الْقِسْطَ لِيَوْمِ الْقِيامَةِ»؛[1] (http://www.askdin.com/newreply.php?do=newreply&p=222460#_ftn1)ما ترازوهاى روز قيامت خود را به عدالت و انصاف برپا مى‏كنيم.

«وَ لا يُظْلَمُونَ شَيْئاً»؛ [2] (http://www.askdin.com/newreply.php?do=newreply&p=222460#_ftn2)و به احدى ذرّه‏اى ستم روا نمى‏داريم.

«وَ إِنْ كانَ مِثْقالَ حَبَّةٍ مِنْ خَرْدَلٍ أَتَيْنا بِها وَ كَفى‏ بِنا حاسِبِينَ»؛[3] (http://www.askdin.com/newreply.php?do=newreply&p=222460#_ftn3)اگر عمل شما به وزن دانه ارزن باشد، در آن ترازو حاضر مى‏كنيم.

«وَ كَفى‏ بِنا حاسِبِينَ»؛ براى شما بس باشد كه در قيامت حسابگر شما خود من باشم.

2- دنیا در مقابل آخرت لحظه ای بیش نیست که در فرهنگ قرآن از آن به متاع قلیل یاد شده است. توقع اینکه خداوند پاداش خود را در این دنیا برای مومنین قرار دهد توقعی بیجاست. در روایتی از وجود مطهر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به حضرت زهرا سلام الله علیها آمده:« دنیا از آن محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله نیست .اگر دنیا در نزد خداوند به اندازه بال پشه ای ارزش می داشت، هرگز به اندازۀ جرعه آبی به کافر نمی نوشاند».[4] (http://www.askdin.com/newreply.php?do=newreply&p=222460#_ftn4)

[1] (http://www.askdin.com/newreply.php?do=newreply&p=222460#_ftnref1).انبياء (21): 47.

[2] (http://www.askdin.com/newreply.php?do=newreply&p=222460#_ftnref2).مريم (19): 60.

[3] (http://www.askdin.com/newreply.php?do=newreply&p=222460#_ftnref3).انبياء (21): 47.

[4] (http://www.askdin.com/newreply.php?do=newreply&p=222460#_ftnref4).بحار الانوار،ج43،ص20.روایت 7.

ستايشگر
۱۳۹۱/۰۳/۰۴, ۰۰:۴۸
به نام خدا.

این همه مهربونی ؟؟؟ این همه دوستی ؟؟؟؟؟ کو ؟؟؟
خدا مالک ماست !! درست !! ولی چرا یکی مثل من باید بندگی خدا رو بکنه ؟؟؟؟ اونایی که تو زندگی همه چی دارن برن بندگی کنن !!!!!

کجا بودی قبل بودنت؟ مهربونی از این بیشتر؟ همین یک نعمت خدا بسه تا برای همیشه سر بر سحده بگذاری و بلند نکنی. همین یکی کافیه تا هرچی خواست بگی چشم.

کی هر روز بهت نفس میده بکشی؟ حتی اگه دوستی باهاش نکنی و باهاش عناد و دشمنی به خرج بدی. از یک دوست دیگه چه انتظاری داری؟

اونهایی که همه چی دارند هم باید بندگی بکنند. اما شما هم باید بندگی کنی تا ساخته بشی. تا ارزشمند بشی. تا خریدنی بشی. تا خدا بخردت. دوست نداری به خدا خودت رو بفروشی؟ په معامله ای از این بهتر که خریدار خودش جنسی رو بهت بده که میخواد ازت بخره؟

معامله نمیخوای؟ دوست داری رابطه عاشق و معشوق رو؟ دوست داری لحظه وصال رو؟ دوست داری مهر و محبت رو؟ اینها تنها یک راه دارند و اونهم پرستش خداست.

[QUOTE=b_salehi;222456]

ناراحت نشو اما دوست من ، حرف هات شبیه حرف آدم هاییه که قهر الکی کردن و بعد هم تو اول های عصبانیتشون طرف مقابل رو همینجوری رو هوا محکوم میکنند.

حرف هات رو ثابت کن.

ثابت کن خدا همه رو مجازات میکنه. ثابت کن بی جهت به خیلی ها چیزهایی رو داده و بی جهت به خیلی ها نداده. ثابت کن عشقی یکی رو میفرسته جهنم یکی رو میفرسته بهشت. ثابت کن "میفرسته" جهنم.

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

saeedsaeedi
۱۳۹۱/۰۳/۰۴, ۰۱:۰۱
اصلا من نمیخواستم که باشم هیچ کسی از آفریده شدن خود که اختیار نداشت پدر و مادرش تصمیم گرفتند که آن شخص به دنیا بیاد اما دنیا تا الان برای من اصلا لذتبخش نبوده و از این دنیا هیچ خیری که ندیدم هیچ عشقی هم نداشتم و از همه چیز این دنیا بیزار شدم هیچ انگیزه ای هم نداشتم و ندارم که بخوام اصلا خدایی داشته باشم چون جواب آدم رو نمیده وقتی جواب نمیده نمیخوام امید الکی داشته باشم ولی به هر حال الکی دارم زندگی میکنم فقط برای این که دیگران و خانواده من رو دوست دارند و از زنده بودن خودم هیچ خیری که نمیبینم

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۴, ۰۱:۲۵
به نام خدا.

کجا بودی قبل بودنت؟ مهربونی از این بیشتر؟ همین یک نعمت خدا بسه تا برای همیشه سر بر سحده بگذاری و بلند نکنی. همین یکی کافیه تا هرچی خواست بگی چشم.

کی هر روز بهت نفس میده بکشی؟ حتی اگه دوستی باهاش نکنی و باهاش عناد و دشمنی به خرج بدی. از یک دوست دیگه چه انتظاری داری؟

اونهایی که همه چی دارند هم باید بندگی بکنند. اما شما هم باید بندگی کنی تا ساخته بشی. تا ارزشمند بشی. تا خریدنی بشی. تا خدا بخردت. دوست نداری به خدا خودت رو بفروشی؟ په معامله ای از این بهتر که خریدار خودش جنسی رو بهت بده که میخواد ازت بخره؟

معامله نمیخوای؟ دوست داری رابطه عاشق و معشوق رو؟ دوست داری لحظه وصال رو؟ دوست داری مهر و محبت رو؟ اینها تنها یک راه دارند و اونهم پرستش خداست.

[quote=amirreza1990;222460]

ناراحت نشو اما دوست من ، حرف هات شبیه حرف آدم هاییه که قهر الکی کردن و بعد هم تو اول های عصبانیتشون طرف مقابل رو همینجوری رو هوا محکوم میکنند.

حرف هات رو ثابت کن.

ثابت کن خدا همه رو مجازات میکنه. ثابت کن بی جهت به خیلی ها چیزهایی رو داده و بی جهت به خیلی ها نداده. ثابت کن عشقی یکی رو میفرسته جهنم یکی رو میفرسته بهشت. ثابت کن "میفرسته" جهنم.

با تشکر ، ستایشگر :gol:
بابا بس کنید این حرفای کلیشه ای رو !! خودتون خسته نشدید از اینقدر کلیشه ای حرف زدن ؟؟؟ بعد میگن چرا جوونا از دین فرارای شدن !!!
قکجا بودم قبل بودنم ؟؟؟ اینم شد حرف ؟؟
میخواستم 100 سال سشاه منو خلق نکنه حالا که منو خلق کرده طلبکارم هست؟؟؟؟
هر روز نفس میده ؟؟؟ خب نده !!!
قیمت پیدا کنم ؟؟؟ جدا خودت شرم نمیکنی این جوری حرف میزنی ؟؟؟ قیمت چی برادر من ؟؟؟
بذار اوناای که خدا دوسشون داره برن قیمت پیدا کنن!!!
من نمیتونم بی عدالتی اون دنیا رو ثابت کنم چون هنوز نرفتم اونور !!
ولی بنابر قضیه استقرا از اینکه این دنیا پر از ظلم و بی عدالتیه میشه نتیجه گرفت اون دنیا هم اینجوریه !!
من دارم بر اساس این دنیا نتیجه میگیرم !! تو بر اساس چی نتیجه گرفتی اونجا قراره عدالت اجرا شه ؟؟؟

ستايشگر
۱۳۹۱/۰۳/۰۴, ۰۱:۳۱
اصلا من نمیخواستم که باشم هیچ کسی از آفریده شدن خود که اختیار نداشت پدر و مادرش تصمیم گرفتند که آن شخص به دنیا بیاد اما دنیا تا الان برای من اصلا لذتبخش نبوده و از این دنیا هیچ خیری که ندیدم هیچ عشقی هم نداشتم و از همه چیز این دنیا بیزار شدم هیچ انگیزه ای هم نداشتم و ندارم که بخوام اصلا خدایی داشته باشم چون جواب آدم رو نمیده وقتی جواب نمیده نمیخوام امید الکی داشته باشم ولی به هر حال الکی دارم زندگی میکنم فقط برای این که دیگران و خانواده من رو دوست دارند و از زنده بودن خودم هیچ خیری که نمیبینم

امکان نداره. حرف نزدی. وگرمه خدا جواب میده.

شما "نبودید" که "بخواهید" باشید یا "نخواهید" باشید. هرچند که در این مرحله شما گرفتار جبر هستید اما اصلا مهم نیست. شما مگر تو این دنیا نیستید؟ حالا چه خودخواسته چه خودنخواسته. به هر حال اینجا هستید. به فکر خودتون باشید و خودتون رو نجات بدید. برای خودتون کار کنید ( عبادت کنید تا درجه و مقامتون پیش خدا بالا بره). اینکه نمیخواستم دلیل نمیشه که تو رفتن عجله بکنید.

شما خدا دارید. چه انگیزه داشته باشید و چه نداشته باشید.

حرف زیاد تری برای زدن ندارم جز اینکه بگم ، بیشتر فکر کنید. حرفها و نتیجه گیریتون خیلی عحولانه هست.

با آروزی سلامتی ، ستایشگر :Gol:

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۴, ۱۱:۱۰
[quote=amirreza1990;222460]

1- در درگاه عدل الهی به کسی ذره ای ظلم نخواهد شد. قرآن کریم در بیان احوال قیامت و حساب رسی مخلوقات می فرماید:

«وَ نَضَعُ الْمَوازِينَ الْقِسْطَ لِيَوْمِ الْقِيامَةِ»؛[1] (http://www.askdin.com/newreply.php?do=newreply&p=222460#_ftn1)ما ترازوهاى روز قيامت خود را به عدالت و انصاف برپا مى‏كنيم.

«وَ لا يُظْلَمُونَ شَيْئاً»؛ [2] (http://www.askdin.com/newreply.php?do=newreply&p=222460#_ftn2)و به احدى ذرّه‏اى ستم روا نمى‏داريم.

«وَ إِنْ كانَ مِثْقالَ حَبَّةٍ مِنْ خَرْدَلٍ أَتَيْنا بِها وَ كَفى‏ بِنا حاسِبِينَ»؛[3] (http://www.askdin.com/newreply.php?do=newreply&p=222460#_ftn3)اگر عمل شما به وزن دانه ارزن باشد، در آن ترازو حاضر مى‏كنيم.

«وَ كَفى‏ بِنا حاسِبِينَ»؛ براى شما بس باشد كه در قيامت حسابگر شما خود من باشم.

2- دنیا در مقابل آخرت لحظه ای بیش نیست که در فرهنگ قرآن از آن به متاع قلیل یاد شده است. توقع اینکه خداوند پاداش خود را در این دنیا برای مومنین قرار دهد توقعی بیجاست. در روایتی از وجود مطهر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به حضرت زهرا سلام الله علیها آمده:« دنیا از آن محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله نیست .اگر دنیا در نزد خداوند به اندازه بال پشه ای ارزش می داشت، هرگز به اندازۀ جرعه آبی به کافر نمی نوشاند».[4] (http://www.askdin.com/newreply.php?do=newreply&p=222460#_ftn4)

[1] (http://www.askdin.com/newreply.php?do=newreply&p=222460#_ftnref1).انبياء (21): 47.

[2] (http://www.askdin.com/newreply.php?do=newreply&p=222460#_ftnref2).مريم (19): 60.

[3] (http://www.askdin.com/newreply.php?do=newreply&p=222460#_ftnref3).انبياء (21): 47.

[4] (http://www.askdin.com/newreply.php?do=newreply&p=222460#_ftnref4).بحار الانوار،ج43،ص20.روایت 7.
1) بله همانطور که ترازوهای این دنیا رو بر اساس عدالت بنا کرده !!
2)بله همانطور که تو این دنیا به احدی ذره ای ستم روا نشده !!
3)بله تو این دنیا هم بسمون بود که خدای ما تو بودی !!
فرمایشات شما متین !!!

saeedsaeedi
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۰۱:۱۵
امکان نداره. حرف نزدی. وگرمه خدا جواب میده.

شما "نبودید" که "بخواهید" باشید یا "نخواهید" باشید. هرچند که در این مرحله شما گرفتار جبر هستید اما اصلا مهم نیست. شما مگر تو این دنیا نیستید؟ حالا چه خودخواسته چه خودنخواسته. به هر حال اینجا هستید. به فکر خودتون باشید و خودتون رو نجات بدید. برای خودتون کار کنید ( عبادت کنید تا درجه و مقامتون پیش خدا بالا بره). اینکه نمیخواستم دلیل نمیشه که تو رفتن عجله بکنید.

شما خدا دارید. چه انگیزه داشته باشید و چه نداشته باشید.

حرف زیاد تری برای زدن ندارم جز اینکه بگم ، بیشتر فکر کنید. حرفها و نتیجه گیریتون خیلی عحولانه هست.

با آروزی سلامتی ، ستایشگر :gol:
از این دنیا بیزارم زندگی برام پوچ و به دردنخوره آخه این دنیا هم باید باشه که اون دنیا ساخته بشه وقتی که من از این دنیا راضی نیستم و دلم شاد نیست و افسرده هستم دیگه انگیزه هم ندارم که بخوام کار مثبتی انجام بدم دوست دارم به مرحله ای برم که انگار اصلا نبودم نیستی مطلق

ستايشگر
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۰۱:۱۹
از این دنیا بیزارم زندگی برام پوچ و به دردنخوره آخه این دنیا هم باید باشه که اون دنیا ساخته بشه وقتی که من از این دنیا راضی نیستم و دلم شاد نیست و افسرده هستم دیگه انگیزه هم ندارم که بخوام کار مثبتی انجام بدم دوست دارم به مرحله ای برم که انگار اصلا نبودم نیستی مطلق

به نام خدا.

همچین چیزی امکان نداره. شما جبرا باید این مراحل رو طی کنید : عدم --> وجود --> دنیا --> برزخ --> آخرت. خالا دوست داری زودتر بری و پشیمون باشی یا دوست داری دیرتر بری و کمتر پشیمون باشی؟

با آروزی روزهای شاد ، ستایشگر :Gol:

helmon
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۰۱:۲۱

انشالا اوضات خوب میشه
منم یه وقتایی (همین 3-4 ماه پیش) همین حال تو رو داشتم
بد دردیه خیلیم بد دردیه
میخواستم نیست بشم نه بهشت میخواستم نه جهنم میخواستم فنا بشم
اینشالا مشکل شما هم حل بشه
سعی کن یه تغیری تو زندگیت بدی
خیلی کارا میتونی بکنی
ببین هدف داشته باش
لازم نیست هدف والا جومونگ رو داشته باشی :Khandidan!:
یه کاری یاد بگیر مثلا برو فتوشاپ یاد بگیر برنامه نویسی یا کار های هنری نقاشی و اینا
خیلی خوب هست برای آرامش انسان
این که بخوای یه چیزی یاد بگیری و هدف برات به وجود میاد
روانپزشک و مشاور هم برو
البته برخی روانپزشک ها اوایل درمان دارو هایی میدن که تمایل به خودکشی رو خیلی زیاد میکنه
یه یکی دو ماهی خودتو نکشی حالت هوب میشه :khaneh:

باران☂
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۰۸:۳۹
این تاپیک چقدر بوی ناامیدی می ده..:Narahat az:
چرا بعضی ها فکر می کنن فقط خودشون توی دنیا مشکل دارن؟ به جای آه و ناله کردن پاشین ببینین مردم تو چه وضعیتی دارن شکر می کنن..
نکنه انتظار داشتین همه چی حاضر و آماده بود و هیچ مشکلی نبود تا شکرگذار می بودید؟
شما اون چیزی بودین که خدا می خواست؟
اگر نبودین چرا انتظار دارین خدا همونجوری مقدر کنه که شما می خواهید؟
چرا فکر نمی کنیم مقصر خیلی از بدبختی ها خودمونیم؟
یا اینکه شاید این به صلاحمون بوده باشه؟
یک نمونه اش فقر:
معذرت خواهی خداوند منان از فقرا در قیامت:
طبق روایت‏خداوند مانند معذرت خواهی برادر از برادر، از فقرا معذرت خواهی می‏کند و درمقابل فقر فقیر نعمتهای بی‏کرانی اعطا می‏فرماید:
«ان الله جل ثناؤه لیعتذر الی عبده المؤمن المحوج فی الدنیا کما یعتذر الاخ الیاخیه الحدیث‏»
فقر در چند روز دنیا نمی ارزه به بهشت ابدی؟

باران☂
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۰۸:۴۱
امتحان الهی

«کُلُّ نَفْسٍ ذائِقَةُ الْمَوْتِ وَ نَبْلُوکُمْ بِالشَّرِّ وَ الْخَیْرِ فِتْنَةً وَ إِلَیْنا تُرْجَعُونَ‏»
«وَ لَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْ‏ءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَ الْجُوعِ وَ نَقْصٍ مِنَ اْلأَمْوالِ وَ اْلأَنْفُسِ وَ الثَّمَراتِ وَ بَشِّرِ الصّابِرینَ»
«وَ لَقَدْ أَخَذْنا آلَ فِرْعَوْنَ بِالسِّنینَ وَ نَقْصٍ مِنَ الثَّمَراتِ لَعَلَّهُمْ یَذَّکَّرُونَ‏»

در این آیه‏ها نیز خداوند متعال خودش را علت و عامل پیدایش بعضی انواع شرورمانند قحطی، انواع بیماریها و فقر اقتصادی و بلایای مادی و جانی معرفی می‏کند و انگیزه آن را امتحان و آزمایش انسانها ذکر می‏کند

باران☂
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۰۸:۴۳
کیفر اعمال

قرآن کریم بعضی شرور و بلایا و آلام را کیفر اعمال انسانها و انتقام و قهر الهیذکر می‏کند که در طول تاریخ بعضی امم مانند عاد، لوط، فرعون، اصحاب ایکه و حجرگرفتار آن شدند در اینجا به بعضی از این آیه‏ها اشاره می‏شود:
«فَانْتَقَمْنا مِنْهُمْ فَأَغْرَقْناهُمْ فِی الْیَمّ‏ِ بِأَنَّهُمْ کَذَّبُوا بِآیاتِنا وَ کانُوا عَنْها غافِلینَ‏»
این آیه به قوم فرعون اشاره می‏کند که در نتیجه طغیانها و نقض عهدهای خود در دریا غرق شدند.
«فَجَعَلْنا عالِیَها سافِلَها وَ أَمْطَرْنا عَلَیْهِمْ حِجارَةً مِنْ سِجِّیلٍ‏»
این آیه شریفه ناظر به یکی از عذابهای دهشتناک امتهای سابق است که قوم حضرت لوط به خاطر مبتلا شدن به ‏رذیله و انحراف بزرگ اخلاقی گرفتار غضب الهی (زیر و رو شدن شهر آنها و باران سنگ)شدند

باران☂
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۰۸:۴۴
امام صادق علیه السلام در توجیه نقصهای بدنی مانند نابینایی و ناشنوایی می‏فرماید: خداوند در آخرت به چنین اشخاصی در صورت بردباری و صبر، چنان پاداشی اعطا می‏کند که اگر بین بازگشت ‏به دنیا و تحمل دوباره همین مصائب و باقی ماندن در آخرتمخیر باشند، بازگشت ‏به بلایا را انتخاب می‏کنند تا اجرشان مضاعف گردد

باران☂
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۰۸:۴۵
امام رضا علیه السلام در فلسفه وجودی انواع مرض می‏فرماید:

«المرض للمؤمن تطهیر و رحمة و للکافر تعذیب و لعنة و ان المرض لایزال بالمؤمنحتی لایکون علیه ذنب‏»

باران☂
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۰۸:۴۷
فقرا در قیامت محرومیت ‏خود را از نعمتهای دنیوی چنین اعلام می‏کنند:

«خدایا اهل دنیا در مادیات با همدیگر مسابقه گذاشتند، با زنان ازدواجکردند، لباسهای نرم پوشیدند، از طعام های لذیذ برخوردار شدند، در خانه‏ها ساکن شدندو از بهترین مرکبها استفاده کردند، خدایا به ما هم مانند آنهاعطا فرما».

خداوند متعال در استجابت دعای آنها می‏فرماید که هفتاد مرتبه بالاتر از آنچه به اهل دنیا از ابتدا تا آخر دنیا دادیم، به شمار عطا می‏کنیم.

«ولک ولکل عبد منکم مثل ما اعطیت اهل الدنیا منذ کانت الدنیا الی ان انقضتالدنیا سبعون ضعفا».

مثلا انسانی که وارد بازار میوه فروشان می‏شود و قدرت خرید بیشتر میوه‏جات راندارد، خداوند به هر آنچه می‏بیند اما نمی‏تواندبخرد، حسنه‏ای اعطا می‏کند.

Thinker
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۰:۰۵
از نظر منطق و غیر دینی هم این کار اشتباه است.

قتل یک انسان دو مشل اخلاقی دارد: محروم کردن یک شخص از زندگی. محروم کردن خانواده و دوستداران یک شخص از دیدن عزیز خود و محروم کردن جامعه و سایرین از فوایدی که آن شخص در آینده به جامعه خواهد رساند.

با خودکشی جان خود را می گیرید (که امانت از طرف خداست) ولی کماکان دوستداران خود را محروم خواهید کرد و دیگران را از فواید خود محروم می کنید (مثل صدقه، نجات جان یک شخص در آینده، زکات و ...) که باید پاسخگو باشید.

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۱:۱۵
فقرا در قیامت محرومیت ‏خود را از نعمتهای دنیوی چنین اعلام می‏کنند:

«خدایا اهل دنیا در مادیات با همدیگر مسابقه گذاشتند، با زنان ازدواجکردند، لباسهای نرم پوشیدند، از طعام های لذیذ برخوردار شدند، در خانه‏ها ساکن شدندو از بهترین مرکبها استفاده کردند، خدایا به ما هم مانند آنهاعطا فرما».

خداوند متعال در استجابت دعای آنها می‏فرماید که هفتاد مرتبه بالاتر از آنچه به اهل دنیا از ابتدا تا آخر دنیا دادیم، به شمار عطا می‏کنیم.

«ولک ولکل عبد منکم مثل ما اعطیت اهل الدنیا منذ کانت الدنیا الی ان انقضتالدنیا سبعون ضعفا».

مثلا انسانی که وارد بازار میوه فروشان می‏شود و قدرت خرید بیشتر میوه‏جات راندارد، خداوند به هر آنچه می‏بیند اما نمی‏تواندبخرد، حسنه‏ای اعطا می‏کند.
باز از بحث راجع به عدالت تو این دنیا عاجز شدید دایورت کردید آخرت ؟؟؟؟
فکر میکنید این حرفی که میزنید برا یه آدم فقیر آدم قابل قبوله ؟؟؟

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۱:۲۴
این تاپیک چقدر بوی ناامیدی می ده..:narahat az:
چرا بعضی ها فکر می کنن فقط خودشون توی دنیا مشکل دارن؟ به جای آه و ناله کردن پاشین ببینین مردم تو چه وضعیتی دارن شکر می کنن..
نکنه انتظار داشتین همه چی حاضر و آماده بود و هیچ مشکلی نبود تا شکرگذار می بودید؟
یک نمونه اش فقر:
طبق روایت‏خداوند مانند معذرت خواهی برادر از برادر، از فقرا معذرت خواهی می‏کند و درمقابل فقر فقیر نعمتهای بی‏کرانی اعطا می‏فرماید:
«ان الله جل ثناؤه لیعتذر الی عبده المؤمن المحوج فی الدنیا کما یعتذر الاخ الیاخیه الحدیث‏»
باز هم اون بحث نا تمام !!
ما اونجوری نبودیم که خدا میخواست ولی مگه اونایی که خدا همه چی بهبشون داده اون جوری بودن که خدا میخواسته !!!؟؟؟!!!
واقعا این که میگید نابینایی و .... در قیامت پاسخ داده میشه درسته ؟؟ فکر میکنید اون بدبختی که تو این دنیا بی سبب نا بینا به دنیا میاد این حرف براش قابل قبوله ؟؟؟
و یه چیز دیگه !! این منطق انسان هست که از چیزی که داره میبینه نتیجه گیری کنه و اونو به موضوعات مشابه تعمیم بده (قضیه استقرای ریاضی هم بر ان اصل استواره !!)
من میبینم خدا تو این دنیا هر کاری دلش خواسته کرده !! بی جهت یکیو خوشبخت کرده و یکیو بدبخت !!
من بر اساس استقرا نتیجه میگیرم که اون دنیا هم همین میشه !!!
اینو چند بار گفتم و بازم میگم !! برای ادامه بحث شما نمیتونید به حرف خدا و ایمه و .... استناد کنید !! کل بحث راجع به عدالت خداست یعنی تا طرف قانع نشده که خدا عادل هست شما نمیتونید به حرفای خدا استناد کنید !!

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۱:۳۸
نمیدونم دوستان چه جوری اینقدر به خدا ایمانشون قویه !!! ما تا چشم باز کردیم تو گوشمون اذان گفتن و شدیم مسلمان شیعه !!
بعد که بزرگتر شدیم رفتیم ببینیم کدوم دین درست تره گفتن نرو که تو این راه قطعا سرتو از دست میدی !!!!!(همون اعدام شدن در صورت رو برگردوندن از اسلام و .... )
ما هم نرفتیم دنبالش و مسلمون موندیم !! گفتیم بریم با عقل ناقص خودمون ببینیم این چیزایی که راجع به خدا میگن راسته یا نه ؟؟؟
ولی هر طرف و که نگاه میکنی پر از نشانه های ظلم و بی عدالتیه !! هر چه قدر هم گشتم هیچ نشانی از حکمت خدا و عدالتش و مهربونیش ندیدم !! رفتیم دنبال نشانه ها که هیچ نشان واضحی از خدا ندیدیم !!
با منطق وجود نظم در جهان میشه به وجود یه قدرت لا یزال که همه چی در ید قدرت اونه پی برد ولی این استدلال چیزی راجع به صفات اون قدرت یعنی عدالت و .... نمیگه !!
رفتیم دنبال حقانیت اسلام که ببینیم اگه اسلام واقعا حقه پس چیزایی هم که میگه قطعا درسته ولی گفتن واضح ترین دلیلش قرآن هست !! گفتم استدلال گفتن خود قرآن گفته من معجزه هستم و به هیچ وجه هم تحریف نشدم !!!!!!!!!!!! که با عقل خیلی ناقص من به شدت تناقض داره که برا اثبات حقانیت یه چیزی به خودش استدلال کنی !!!!
نمیدونم اینم شاید یه نعمت خدا دادی هست که شما ها خدا رو اینقدر قبول دارید !!! هم این دنیا حال میکنید هم اونور !!!
ما نه از این ور چیزی فهمیدیم نه اونور خیری به ما میرسه و تو آتش جهنم( هم فیها خالدون) خواهم بود !!!!!
خوش به حالتون ...............

باران☂
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۴:۰۹
باز از بحث راجع به عدالت تو این دنیا عاجز شدید دایورت کردید آخرت ؟؟؟؟
دنیا بدون آخرت ناقصه.
اگر قرار بود همه عدالت در این دنیا برقرار بشه چه نیازی به آخرت هست؟

باران☂
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۴:۱۲
بی جهت یکیو خوشبخت کرده و یکیو بدبخت !!
خداوند حکیمه. بی جهت کاری نمیکنه و برای هرکاری دلیلی داره.
نمونه هم اوردم
می خوای بپذیر می خوای نپذیر.
بالاخره که می فهمی!
ولی یه چیزی رو در نظر داشته باش. اینکه همیشه معصومین و انبیا(ع) سختترین زندگی ها رو داشتن
مهم پاداشه وگرنه این بزرگان سزاوارترین اشخاص به نعمت ها بودند.

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۴:۱۷
دنیا بدون آخرت ناقصه.
اگر قرار بود همه عدالت در این دنیا برقرار بشه چه نیازی به آخرت هست؟
نیازی نبود به آخرت اگر خدا عدالت و تو این دنیا اجرا میکرد!!
خدا تو این دنیا هر کاری دلش خواسته کرده بعد وعده ـخرت داده گفته آنجا جبران میکنم!!
اولا وجود یا عدم وجود آخرت خودش کلی بحث داره!!
و باز هم میگم !! وقتی بحث من راجع به عدالت خداست شما نمیتونید به حرف خدا استدلال کنید چون من هنوز عدالت و راستگوییشو قبول ندارم!! پس تو این بحث چی جوری میخوای وجود آخرت رو ثابت کنی؟؟؟
و کسی که تو این دنیا بی دلیل بهش ظلم شده چه جوری میتونه دلخوش باشه که تو آخرت اینجوری نخواهد بود !!

باران☂
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۴:۲۰
نمیدونم دوستان چه جوری اینقدر به خدا ایمانشون قویه !!! ما تا چشم باز کردیم تو گوشمون اذان گفتن و شدیم مسلمان شیعه !!
بعد که بزرگتر شدیم رفتیم ببینیم کدوم دین درست تره گفتن نرو که تو این راه قطعا سرتو از دست میدی !!!!!(همون اعدام شدن در صورت رو برگردوندن از اسلام و .... )
ما هم نرفتیم دنبالش و مسلمون موندیم !! گفتیم بریم با عقل ناقص خودمون ببینیم این چیزایی که راجع به خدا میگن راسته یا نه ؟؟؟
ولی هر طرف و که نگاه میکنی پر از نشانه های ظلم و بی عدالتیه !! هر چه قدر هم گشتم هیچ نشانی از حکمت خدا و عدالتش و مهربونیش ندیدم !! رفتیم دنبال نشانه ها که هیچ نشان واضحی از خدا ندیدیم !!
با منطق وجود نظم در جهان میشه به وجود یه قدرت لا یزال که همه چی در ید قدرت اونه پی برد ولی این استدلال چیزی راجع به صفات اون قدرت یعنی عدالت و .... نمیگه !!
رفتیم دنبال حقانیت اسلام که ببینیم اگه اسلام واقعا حقه پس چیزایی هم که میگه قطعا درسته ولی گفتن واضح ترین دلیلش قرآن هست !! گفتم استدلال گفتن خود قرآن گفته من معجزه هستم و به هیچ وجه هم تحریف نشدم !!!!!!!!!!!! که با عقل خیلی ناقص من به شدت تناقض داره که برا اثبات حقانیت یه چیزی به خودش استدلال کنی !!!!
نمیدونم اینم شاید یه نعمت خدا دادی هست که شما ها خدا رو اینقدر قبول دارید !!! هم این دنیا حال میکنید هم اونور !!!
ما نه از این ور چیزی فهمیدیم نه اونور خیری به ما میرسه و تو آتش جهنم( هم فیها خالدون) خواهم بود !!!!!
خوش به حالتون ...............
طبق فرموده مولا علی(ع) اگر خدای دیگری وجود داشت فرستاده هایش رو به نزد شما می فرستاد..
ما خداوند رو با صفاتی که معصومین(ع) فرموده اند می شناسیم.
ما وجود خدا رو باور کردیم، به رسول خدا(ص) به عنوان فرستاده اش ایمان آوردیم، معصومین (ع) هم به عنوان اوصیا پیامبر(ص)
این شد که اعتقادات ما شکل گرفت.
حرفهای قرآن و معصومین(ع) رو پذیرفتیم به عنوان حقیقت. ما عالم کل نیستیم، باید از کسی بپرسیم که حرفش رو باور داشته باشیم. عدل خداوند یکی از این موارده که باید بپرسیم وگرنه نمی فهمیمش.
شما وقتی می ری دکتر ، نسخه رو می گیری و هر کدوم از دارو ها رو که صلاح دونستی مصرف می کنی؟ یا به دکتر اعتماد می کنی؟

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۴:۲۱
خداوند حکیمه. بی جهت کاری نمیکنه و برای هرکاری دلیلی داره.
نمونه هم اوردم
می خوای بپذیر می خوای نپذیر.
بالاخره که می فهمی!
ولی یه چیزی رو در نظر داشته باش. اینکه همیشه معصومین و انبیا(ع) سختترین زندگی ها رو داشتن
مهم پاداشه وگرنه این بزرگان سزاوارترین اشخاص به نعمت ها بودند.
بحث با امثال شما بی فایدس!!!! 1000000 بار تو این تاپیک گفتم تو تا وقتی عدالت خدا رو ثابت نکردی نمیتونی به حرفاش استناد کنی!!کی گفته خداوند حکیمه ؟؟؟؟؟؟
شما با خدا دوست باشید و فکر کنید عادل و حکیم و .... هست و هم لذت این دنیا رو ببرید هم اون ور !!
من که تو این دنیا زجر کشیدم !! اونورم روش!!!!!!
برید با خدای خودتون خوش و خرم باشید!!!!

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۴:۲۳
طبق فرموده مولا علی(ع) اگر خدای دیگری وجود داشت فرستاده هایش رو به نزد شما می فرستاد..
ما خداوند رو با صفاتی که معصومین(ع) فرموده اند می شناسیم.
ما وجود خدا رو باور کردیم، به رسول خدا(ص) به عنوان فرستاده اش ایمان آوردیم، معصومین (ع) هم به عنوان اوصیا پیامبر(ص)
این شد که اعتقادات ما شکل گرفت.
حرفهای قرآن و معصومین(ع) رو پذیرفتیم به عنوان حقیقت. ما عالم کل نیستیم، باید از کسی بپرسیم که حرفش رو باور داشته باشیم. عدل خداوند یکی از این موارده که باید بپرسیم وگرنه نمی فهمیمش.
شما وقتی می ری دکتر ، نسخه رو می گیری و هر کدوم از دارو ها رو که صلاح دونستی مصرف می کنی؟ یا به دکتر اعتماد می کنی؟
من به دکتر اعتماد میکنم چون صلاحیتش برام از طریق مدرک ثابت میشه !!
ولی صلاحیت معصومین و ایمه برا من ثابت نشده !!!

باران☂
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۴:۲۳
دنبال نشونه خدای خودت بگرد. اول مشخص کن خدات کیه بعد دنبال صفاتش باش
خدای شما هیچ نشونه ای از خودش به جا نذاشته؟

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۴:۲۴
دنبال نشونه خدای خودت بگرد. اول مشخص کن خدات کیه بعد دنبال صفاتش باش
خدای شما هیچ نشونه ای از خودش به جا نذاشته؟
نه !! مگه برا شما گذاشته ؟؟؟
لابد قرآن نشونه خدای شماست !!

باران☂
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۴:۲۵
هیچی رو قبول نداری جز عقل و علم ناقص خودت. (چون کامل نیست)
با اینها هم به جای خوبی نمیرسی

باران☂
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۴:۲۶
نه !! مگه برا شما گذاشته ؟؟؟
لابد قرآن نشونه خدای شماست !!
قرآن-معصومین(ع)-اولیا خدا-معجزات و ...

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۴:۲۷
در ضمن من خدایی ندارم !! نمیدونم شایدم دارم !! یعنی قطعا یکی من و خلق کرده ولی اینکه آیا مهربون و عادل و ... هست فک نکنم !!
خوش به حال شما که خداتون مهربونه !!
شایدم من خلق شده ی یه خدای دیگم !! نمیدونم !! تنها چیزی که میدونم اینه که خدای من مهربون و عادل نیست !!
ولی شما مدعی هستید خدای شما هست !! امیدوارم اینطور باشه که میگید و اگر هست خوش به حالتون !!

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۴:۲۸
قرآن-معصومین(ع)-اولیا خدا-معجزات و ...
خدا نشونه یه خداست !!! خودت فهمیدی چی نوشتی !! اون چیزی که تو نوشتی تو ریاضی بهش میگن لوپ باطل !!!

ستايشگر
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۴:۲۹
به نام خدا.

در ضمن من خدایی ندارم !! نمیدونم شایدم دارم !! یعنی قطعا یکی من و خلق کرده ولی اینکه آیا مهربون و عادل و ... هست فک نکنم !!
خوش به حال شما که خداتون مهربونه !!
شایدم من خلق شده ی یه خدای دیگم !! نمیدونم !! تنها چیزی که میدونم اینه که خدای من مهربون و عادل نیست !!
ولی شما مدعی هستید خدای شما هست !! امیدوارم اینطور باشه که میگید و اگر هست خوش به حالتون !!

ببخشید میخواستم یه سوال ازتون بپرسم.

شما به چی/کی میگید خدا؟ یعنی وقتی میگید خدا منظورتون چیه؟

با آرزوی سلامتی ، ستایشگر :Gol:

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۴:۳۲
به نام خدا.

ببخشید میخواستم یه سوال ازتون بپرسم.

شما به چی/کی میگید خدا؟ یعنی وقتی میگید خدا منظورتون چیه؟

با آرزوی سلامتی ، ستایشگر :gol:
من به چیزی میگم خدا که قدرتش از طریق منطق نظم جهان ثایت میشه !!
اونجا شاید بد نوشتم !! البته بعدش گفتم من هم قطعا خلق شده ی یه خدایی هستم ولیمهربون و عادل و ... نیست !!!

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۴:۴۰
هیچی رو قبول نداری جز عقل و علم ناقص خودت. (چون کامل نیست)
با اینها هم به جای خوبی نمیرسی
به جای خوب که چه عرض کنم !! به هیچ جا نمیرسم !!!
ولی n بار تو این تاپیک مطرح شد که خدا در حد استعداد های هر آدمی اونو باز خواست میکنه !!!!!! استعداد منم فقط در این حد هست که بفهمم یه خدایی هست !!!

ستايشگر
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۴:۵۶
به نام خدا.

من به چیزی میگم خدا که قدرتش از طریق منطق نظم جهان ثایت میشه !!
اونجا شاید بد نوشتم !! البته بعدش گفتم من هم قطعا خلق شده ی یه خدایی هستم ولیمهربون و عادل و ... نیست !!!

حالا اگه یکی بیاد بهت بگه:"منم اون خدایی که خلقت کرده" از کجا میفهمی راست میگه یا نه؟

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۰۲
به نام خدا.

حالا اگه یکی بیاد بهت بگه:"منم اون خدایی که خلقت کرده" از کجا میفهمی راست میگه یا نه؟

میگم یه نشونه بده از قدرتت که بفهمم توانایی این رو داری که یه نفر و خلق کنی !! مثلا همونجا جلو من از گل آدم خلق کنه !! بعد میگم اگر هر ادعای دیگری داری نشانه بده !! مثلا ادعا میکنه من تو این دنیا به یه سری دلایل (=همون حکیم بودن خدا ) به یه سری حال دادم و به یه سری نه !! ولی یه آخرتی هم هست که عدالت کامل و واقعی رو آنجا اجرا میکنم !!! منم میگم یه نشانه !! مثلا یه view از آخرت یا یه چیزیه دیگه که من بفهمم واقعا آخرت هست !!

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۰۳
به جای خوب که چه عرض کنم !! به هیچ جا نمیرسم !!!
ولی n بار تو این تاپیک مطرح شد که خدا در حد استعداد های هر آدمی اونو باز خواست میکنه !!!!!! استعداد منم فقط در این حد هست که بفهمم یه خدایی هست !!!
میشه بپرسم شما چه دینیو قبول داری؟....بالاخره هرکی یه دینیو قبول داره دیگه......

ستايشگر
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۰۶
به نام خدا.

میگم یه نشونه بده از قدرتت که بفهمم توانایی این رو داری که یه نفر و خلق کنی !! مثلا همونجا جلو من از گل آدم خلق کنه !! بعد میگم اگر هر ادعای دیگری داری نشانه بده !! مثلا ادعا میکنه من تو این دنیا به یه سری دلایل (=همون حکیم بودن خدا ) به یه سری حال دادم و به یه سری نه !! ولی یه آخرتی هم هست که عدالت کامل و واقعی رو آنجا اجرا میکنم !!! منم میگم یه نشانه !! مثلا یه view از آخرت یا یه چیزیه دیگه که من بفهمم واقعا آخرت هست !!

سوالم زیاد خوب نبود. چه ویژگیهایی از خدا انتظار دارید؟

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۰۷
میشه بپرسم شما چه دینیو قبول داری؟....بالاخره هرکی یه دینیو قبول داره دیگه......
به اجبار اسلام رو قبول کردم !! یعنی از وقتی که ناخواسته و با اجبار به این دنیای کثیف دعوت شدم تو گوشم اذان گفتن و بنده شدم مسلمان !!
بزرگتر که شدم خواستم برم دنبال این که ببینم کدوم دین حقه ولی از ترس جونم نرفتم !!!
در ضمن !! همه دین ندارن !! از جمله کمونیست ها !! البته بنده کمونیست نیستم !!

saeedsaeedi
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۰۷
این تاپیک چقدر بوی ناامیدی می ده..:narahat az:
یک نمونه اش فقر:
برو کشکتو بساب یه عمر در فقر و بدبختی زندگی بکنیم که خدا میخواد معذرت خواهی بکنه میخوام معذرت خواهی نکنه من بشینم نظاره گر ظلم و بی عدالتی باشم و رفاه و خوشبختی دیگران رو ببینم و بگم اشکال نداره حالا خدا میخواد معذرت خواهی بکنه من اصلا نمیخوام چیزی برام مقدر بکنه از اصل زندگی که دیگه اهمیتی برام نداره نا راضی هستم و ییزارم

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۱۲
به نام خدا.

سوالم زیاد خوب نبود. چه ویژگیهایی از خدا انتظار دارید؟

همون چیزایی که تقریبا تو فطرت همه هست !!! عدالت !! بخشندگی !! دوست داشتن بنده ها و مهربونی و ....

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۱۴
برو کشکتو بساب یه عمر در فقر و بدبختی زندگی بکنیم که خدا میخواد معذرت خواهی بکنه میخوام معذرت خواهی نکنه من بشینم نظاره گر ظلم و بی عدالتی باشم و رفاه و خوشبختی دیگران رو ببینم و بگم اشکال نداره حالا خدا میخواد معذرت خواهی بکنه من اصلا نمیخوام چیزی برام مقدر بکنه از اصل زندگی که دیگه اهمیتی برام نداره نا راضی هستم و ییزارم
قبول دارم که حرفشون خیلی بی منطق و الکی به نظر میرسه ولی خواهشا ادب رو رعایت کنید!!

ستايشگر
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۱۶

واقعا آدم های جالبی هستیم. طرف بدون اینکه بخوایم ، از هیچی ، خلقمون کرده ، بعد میگه من از همه چیز بیشتر دوست دارم ، بعد هر روز بهمون زندگی میده و ما رو سر پا نگه میداره ، بعد ما میگیم "من اصلا نمیخوام چیزی برام مقدر بکنه". حیف که نظام خلق خدا اینجوری که من میگم نیست. وگرنه میگفتم شما برو به همون عدم ، بعد بیا بگو خوب بود یا نه :ok:.

میگیم شما رو خدا خلق کرده ، میگید چرا خلق کرده؟ من نمیخواستم خلق بشم. عزیز دل ، شما اصلا نبودید که "بخواهید" یا "نخواهید".

خدا معذرت خواهی کنه؟ برای چی معذرت خواهی کنه؟ چون یک عده از آدم ها اینقدر میخور و میخورن که بقیه رو له میکنن؟ چون ما آدم نیستیم ، چون ما انسانیت نداریم ، خدا باید معذرت خواهی کنه؟

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۱۷
همون چیزایی که تقریبا تو فطرت همه هست !!! عدالت !! بخشندگی !! دوست داشتن بنده ها و مهربونی و ....
و ابته این که قدرت مند باشه !!که اصولا به نظر من تعریف خدا از قدرت مند بودنش شروع میشه !!

ستايشگر
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۱۷
به نام خدا.

پس شما هم به کسی میگید خدا ، که جمیع خوبی ها باشه. درسته؟ یعنی اگه یکی باشه که همه ویژگی خوبی داشته باشه ولی عدالت نداشته باشه قبولش ندارید به عنوان خدا. درسته؟

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۲۰
واقعا آدم های جالبی هستیم. طرف بدون اینکه بخوایم ، از هیچی ، خلقمون کرده ، بعد میگه من از همه چیز بیشتر دوست دارم ، بعد هر روز بهمون زندگی میده و ما رو سر پا نگه میداره ، بعد ما میگیم "من اصلا نمیخوام چیزی برام مقدر بکنه". حیف که نظام خلق خدا اینجوری که من میگم نیست. وگرنه میگفتم شما برو به همون عدم ، بعد بیا بگو خوب بود یا نه :ok:.

میگیم شما رو خدا خلق کرده ، میگید چرا خلق کرده؟ من نمیخواستم خلق بشم. عزیز دل ، شما اصلا نبودید که "بخواهید" یا "نخواهید".

خدا معذرت خواهی کنه؟ برای چی معذرت خواهی کنه؟ چون یک عده از آدم ها اینقدر میخور و میخورن که بقیه رو له میکنن؟ چون ما آدم نیستیم ، چون ما انسانیت نداریم ، خدا باید معذرت خواهی کنه؟

خب حرف ما هم همینه برادر من !!! ما رو بیخود و با اجبار خلق کرده !! بعد باید تشکر هم بکنیم ؟؟؟
شما میری یکیو به زور ور میداری میاری خونت که برات بندگی کنه بعد ازش طلبکارم میشی ؟؟؟؟

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۲۰
به نام خدا.

پس شما هم به کسی میگید خدا ، که جمیع خوبی ها باشه. درسته؟ یعنی اگه یکی باشه که همه ویژگی خوبی داشته باشه ولی عدالت نداشته باشه قبولش ندارید به عنوان خدا. درسته؟

خب چه عجب یه حرف همدیگرو قبول داریم !!!!
بله درسته !!!

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۲۱
به اجبار اسلام رو قبول کردم !! یعنی از وقتی که ناخواسته و با اجبار به این دنیای کثیف دعوت شدم تو گوشم اذان گفتم و بنده شدم مسلمان !!
بزرگتر که شدم خواستم برم دنبال این که ببینم کدوم دین حقه ولی از ترس جونم نرفتم !!!
در ضمن !! همه دین ندارن !! از جمله کمونیست ها !! البته بنده کمونیست نیستم !!

بله همه دین ندارن....اما دینی که من قبولش کردم(اسلام)... میگه کسایی که دین ندارن کافرنو نجس....دین داشته باشیو دین اشتباه بازم قبوله اما دین نداشته باشی کافر حساب میشی
همه جا و همه دینا همینه...وقتی تو یه خانواده مسیحی به دنیا بیای.... دینت میشه همون دینی که خانوادت دارنو وقتی تو یه خانواده مسلمون به دنیا میای دینت میشه اسلامو...بعد میتونی دینتو تغییر بدیو البته اگه دینتو تغییر بدی دیگه نمیتونی برگردی به این دین!!!!!!
کسی زورت نکرده ....تحقیق کنو اگه دین بهتر پیدا کردی برو تغییر بده دینتو.......
..دین زوری نیستو توام میتونی الان مسلمون نباشی....اگه دین اسلامو قبول کردی.... پس همه چیشو قبول کردی.... زوریو غیر زوریم نداریم....دین اختیاریه.....دینی که تو قبول کردیش میگه اون دنیاام هست.... و اگه قبول داریش باید اونم قبول کنی .....اصول دینه دیگه.....

saeedsaeedi
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۲۱
درسته که خیلی از اتفاقات و مصلحت خدا خبر نداره اما این چه مصلحتی هست که یه عده همه نعمتهای خداوند رو دارند و استفاده میکنند و فخرفروشی میکنند به یه عده انسان فقیر و بدبخت این چه عدلی هست؟ یکی چند تا زن صیغه ای داره و یکی نان شب هم نداره که بخواد ازدواج بکنه خودش که بدبخته چجوری یکی دیگه رو هم بیاره و بدبخت بکنه واقعا از این همه عدل و انصاف خدا در مباهاتم چطور خدا توقع داره با این همه نداری و دل شکستگی و بدبختی و بدون عشق و معشوق زندگی کردن ما کافر نباشیم؟

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۲۲

و یه چیز دیگه !! این که شما میگید خدا نباید عذر خواهی کنه و به آقای سعیدی توپیدید باید بگم آقای تگرگ (منظورم بارون بود !!!) این رو گفتن و 3-4 حدیث و آیه و .... هم براش آوردن !!!

ستايشگر
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۲۳

خب حرف ما هم همینه برادر من !!! ما رو بیخود و با اجبار خلق کرده !! بعد باید تشکر هم بکنیم ؟؟؟
شما میری یکیو به زور ور میداری میاری خونت که برات بندگی کنه بعد ازش طلبکارم میشی ؟؟؟؟

شما جایی نبودی که بیارنت جای دیگه. شما "نبودی". همین که "هستی" ، "وجود داری" ، همین رو شما بخوای تشکر کنی ، میتونی؟

ببین بلا تشبیه ، شما یه آدم آهنی اختراع میکنی. این آدم آهنی میتونه بگه:" من رو خلق کردی توقع هم داری؟ من دوست نداشتم خلق بشم". اون آدم آهنی اصلا نبوده که چیزی بخواد. و حالا هم نمیتونه بگه من رو ببر به جایی که قبلا بودم. چون در اون صورت آدم آهنی "وجود" نخواهد داشت.

با تشکر، ستایشگر :Gol:

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۲۵
بله همه دین ندارن....اما دینی که من قبولش کردم(اسلام)... میگه کسایی که دین ندارن کافرنو نجس....دین داشته باشیو دین اشتباه بازم قبوله اما دین نداشته باشی کافر حساب میشی
همه جا و همه دینا همینه...وقتی تو یه خانواده مسیحی به دنیا بیای.... دینت میشه همون دینی که خانوادت دارنو وقتی تو یه خانواده مسلمون به دنیا میای دینت میشه اسلامو...بعد میتونی دینتو تغییر بدیو البته اگه دینتو تغییر بدی دیگه نمیتونی برگردی به این دین!!!!!!
کسی زورت نکرده ....تحقیق کنو اگه دین بهتر پیدا کردی برو تغییر بده دینتو.......
..دین زوری نیستو توام میتونی الان مسلمون نباشی....اگه دین اسلامو قبول کردی.... پس همه چیشو قبول کردی.... زوریو غیر زوریم نداریم....دین اختیاریه.....دینی که تو قبول کردیش میگه اون دنیاام هست.... و اگه قبول داریش باید اونم قبول کنی .....اصول دینه دیگه.....
باز شما فکر نکرده حرف زدی ؟؟؟؟؟ کی گفته من میتونم دینمو تغییر بدم ؟؟؟؟؟ میدونی حکمش یه ذره بیشتر از اونه که شما میگید دیگه نمیشه یه اون دین برگردی !!! البته خیلی هم سنگین نیستا فقط اعدامت میکنن !!! همین !!!

ستايشگر
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۲۵
به نام خدا.

خب چه عجب یه حرف همدیگرو قبول داریم !!!!
بله درسته !!!

عجب بحث داغی!!! :khaneh:

خوب ، ثابت میشه که خدا عدالت داره. چون اگه نداشته باشه ناقصه ، و خدا ناقص نیست.

ستايشگر
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۲۸
به نام خدا.

و یه چیز دیگه !! این که شما میگید خدا نباید عذر خواهی کنه و به آقای سعیدی توپیدید باید بگم آقای تگرگ (منظورم بارون بود !!!) این رو گفتن و 3-4 حدیث و آیه و .... هم براش آوردن !!!

کاش قبل از حرف زدن فکر میکردیم.(خودم رو میگم :ok:) معذرت.
یک روایت رو آوردند بدون منبع. تازه نصف روایات بامنبع ما باید با دقت نقل و گفته بشن.

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۳۱
شما جایی نبودی که بیارنت جای دیگه. شما "نبودی". همین که "هستی" ، "وجود داری" ، همین رو شما بخوای تشکر کنی ، میتونی؟

ببین بلا تشبیه ، شما یه آدم آهنی اختراع میکنی. این آدم آهنی میتونه بگه:" من رو خلق کردی توقع هم داری؟ من دوست نداشتم خلق بشم". اون آدم آهنی اصلا نبوده که چیزی بخواد. و حالا هم نمیتونه بگه من رو ببر به جایی که قبلا بودم. چون در اون صورت آدم آهنی "وجود" نخواهد داشت.

با تشکر، ستایشگر :gol:
من اگر آدم آهنی رو خلق کنم و اذیتش کنم اولا یعنی من آدم پستی ام و دوما اینکه اون حق داره شاکی شه !!!
سوما اینکه خدا ما رو از عدم خلق کرده !! پس باید قدرت اینم داشته باشه که ما رو برگردونه هموجا !!!
الان شما میگی به خاطر اینکه منو خلق کرده صرفا به خاطر خلق باید ازش تشکر کنم ؟؟؟؟؟؟
در حال که این خلق شدن من هیج جیز جز آزار و اذیت برا من نداره ؟؟؟ اگه طرز فکرتون اینه که هیچی !!شما خودتو زدی به خواب !! نمیخوای ببینی یه عده از به این دنیا اومدن چیزی جز عذاب عایدشون نمیشه !!

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۳۱
باز شما فکر نکرده حرف زدی ؟؟؟؟؟ کی گفته من میتونم دینمو تغییر بدم ؟؟؟؟؟ میدونی حکمش یه ذره بیشتر از اونه که شما میگید دیگه نمیشه یه اون دین برگردی !!! البته خیلی هم سنگین نیستا فقط اعدامت میکنن !!! همین !!!

باز شما رو جو گرفت که میتونی همه رو قانع کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا همین مرتد بودن کلی احکام داره! الکی که نیستش....میشه دینم عوض کرد.... مثه اون بازیگر هالیوودی که مسلمون شد!....دین اونم الهی بود و تغییرش داد....
شما دین بهتر پیدا کن...بعد برو دینتو تغییر بده......
تازه....اگه اسلامو قبول داری.... باید اصولشم قبول داشته باشی...پس تا وقتی میگی دیم اسلامه یعنی اون دنیا رو قبول دارم...!!!!!!!!!

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۳۵
به نام خدا.

آها !! حالا شد !! الان با یه جمله کل بحث و جمع کردی نه !!؟؟
آفرین !! برو برا خودت اسپند دود کن !!!
مرد حسابی اینم شد استدلال ؟؟؟ کی گفته خدا باید کامل باشه !!! ؟؟
من میگم خدایی هست که قدرتمنده ولی بدجنسه !!!
پیشنهاد میکنم یه ار برگردی به دبیرستان و تعریف لوپ رو دوره کنی !!

saeedsaeedi
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۳۶

با تشکر، ستایشگر :gol:
چه ربطی داره آدم آهنی که دارای عقل و شعور و احساس نیست و این که بشر دارای اختیار هست و دوست دارد در مورد زندگی و آینده و اهداف خودش تصمیم گیری بکند وقتی انسان به جایی میرسد که میبیند با خیلی از مردم تفاوت دارد و از زندگی زده میشود چطوری میتواند به اینده تاریک امیدوار باشد

ستايشگر
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۳۹
من اگر آدم آهنی رو خلق کنم و اذیتش کنم اولا یعنی من آدم پستی ام و دوما اینکه اون حق داره شاکی شه !!!
سوما اینکه خدا ما رو از عدم خلق کرده !! پس باید قدرت اینم داشته باشه که ما رو برگردونه هموجا !!!
الان شما میگی به خاطر اینکه منو خلق کرده صرفا به خاطر خلق باید ازش تشکر کنم ؟؟؟؟؟؟
در حال که این خلق شدن من هیج جیز جز آزار و اذیت برا من نداره ؟؟؟ اگه طرز فکرتون اینه که هیچی !!شما خودتو زدی به خواب !! نمیخوای ببینی یه عده از به این دنیا اومدن چیزی جز عذاب عایدشون نمیشه !!

به نام خدا.

بله اگه از روی ظلم و نامردی اذیت کنی آره. اما اگه جلو روش سنگ بزاری تا مجبور شه بلندش کنه و به این وسیله زورش زیاد شه نه. شما با دادن یه مسئله بهش، اون رو یه سطح بالا بردیدش.

نمیدونم اینکه ما رو دوباره ببره به عدم جزء غیر ممکن های عملیه یا نه. اما شاید دوست نداره اینکار رو بکنه.

ببین دوست من ، نمیگم که زجر کشیدن نیست و همه در اوج رفاه هستند ، اما خدا به یکی بدبختی میده تا هم اون بابا صبرش مشخص بشه و هم ما انسانیتمون رو نشون بدیم.

amirreza1990
اصلا همین مرتد بودن کلی احکام داره! الکی که نیستش....میشه دینم عوض کرد.... مثه اون بازیگر هالیوودی که مسلمون شد!....دین اونم الهی بود و تغییرش داد....
تازه....اگه اسلامو قبول داری.... باید اصولشم قبول داشته باشی...پس تا وقتی میگی دیم اسلامه یعنی اون دنیا رو قبول دارم...!!!!!!!!!
واقعا برات متاسفم که اینقدر هم قدرت قیاس نداری !!!!
با این حساب اصلا قابل بحث نیستی!!اینم شد مثال که فلانی مسیحی بود و مسلمان شد !!!؟؟؟
خانم محترم میگم حکم رو برگردوندن از اسلام بی برو برگرد اعدامه !!!! بعد شما میگی فلانی مسلمون شده !!!
در ضمن اینم که میگی کلی احکام داره و .... مزخرف محض هست !! یکی از آشناهای ما رو چند سال پیش به خاطر اینکه داشته از دم یه کلیسا رد میشده و مناجات اونا نظرش رو جلب میکنه و میره تو کلیسا تا پای چوبه دار بردن !!! همین آلان بگم که اینم قبول نکنی ....... نیست !!!

saeedsaeedi
دین اسلام دارای شبهات بسیار زیاد و نقاط تاریک زیادی داره که برای جویندگان حقیقت کاملا قابل درک هستش اما خوب اکثرا کورکورانه و با تعصب قبول میکنند اسلام رو و این با منطق جور در نمیاد

Thinker
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۴۲
به نام خدا.

اثبات می کنیم خدا ناقص نیست، چون اگه نقص داشته باشه دیگه نمی تونه کاملا عادل باشه، و خدا کاملا عادله.

ستايشگر
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۴۲
به نام خدا.

آها !! حالا شد !! الان با یه جمله کل بحث و جمع کردی نه !!؟؟
آفرین !! برو برا خودت اسپند دود کن !!!
مرد حسابی اینم شد استدلال ؟؟؟ کی گفته خدا باید کامل باشه !!! ؟؟
من میگم خدایی هست که قدرتمنده ولی بدجنسه !!!
پیشنهاد میکنم یه ار برگردی به دبیرستان و تعریف لوپ رو دوره کنی !!

اسفند و اسفند دونه ، اسفند سی و سه دونه ، فوت فوت ، بترکه چشم حسود ایشالا ... فوت فوت...

خوب شما مگه نمیگید خدا باید منبع تمامی خوبی ها باشه؟

چه ربطی به لوپ داره؟

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۴۳
به نام خدا.

بله اگه از روی ظلم و نامردی اذیت کنی آره. اما اگه جلو روش سنگ بزاری تا مجبور شه بلندش کنه و به این وسیله زورش زیاد شه نه. شما با دادن یه مسئله بهش، اون رو یه سطح بالا بردیدش.

نمیدونم اینکه ما رو دوباره ببره به عدم جزء غیر ممکن های عملیه یا نه. اما شاید دوست نداره اینکار رو بکنه.

ببین دوست من ، نمیگم که زجر کشیدن نیست و همه در اوج رفاه هستند ، اما خدا به یکی بدبختی میده تا هم اون بابا صبرش مشخص بشه و هم ما انسانیتمون رو نشون بدیم.

اگه زجر کشیدن برا ساختن آدماس باید برا همه باشه !! نه اینکه یکی تو اوج ناز و نعمت و ... باشه بعد برگرده به یه ادم بدبخت بیجاره بگه عیب نداره تو داری خودتو میسازی و اون دنیا خدا جوابت و میده و ....

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۴۵
واقعا برات متاسفم که اینقدر هم قدرت قیاس نداری !!!!
با این حساب اصلا قابل بحث نیستی!!اینم شد مثال که فلانی مسیحی بود و مسلمان شد !!!؟؟؟
خانم محترم میگم حکم رو برگردوندن از اسلام بی برو برگرد اعدامه !!!! بعد شما میگی فلانی مسلمون شده !!!
در ضمن اینم که میگی کلی احکام داره و .... مزخرف محض هست !! یکی از آشناهای ما رو چند سال پیش به خاطر اینکه داشته از دم یه کلیسا رد میشده و مناجات اونا نظرش رو جلب میکنه و میره تو کلیسا تا پای چوبه دار بردن !!! همین آلان بگم که اینم قبول نکنی ....... نیست !!!

مرتد بر دو قسم است:
مرتد فطری و مرتد ملّی
مرتد فطری : کسی است که فطرتاً مسلمان بوده ،یعنی از پدرو مادری مسلمان، به دنیا آمده و خود هم مسلمان بوده بعداً مرتد شده است.
مرتد ملی: کسیاست که از پدر و مادر غیر مسلمان به دنیا آمده و بعد از رشد و بلوغ مسلمان شده و بعد ازمدتی از اسلام بر گشته است. این شخص را مرتد ملی می گویند. حکم مرتد فطری، قتل است
منم برا شما متاسفم که نمیتونی بحث کنیو شرو میکنی خاطره از اشناهاتون تعریف کردن....
حکم تو دین اسلام اینه...اما اینکه تو یه جامعه چیکار کنن ربط به اسلام نداره!
شماام که از اول مسلمون بودی میتونی تحقیق کنی دینتو تغییر بدی اما دین بهتر پیدا نمیکنی چون اسلام کاملترین دینه!!!!!!!
من هزارااااااااااااان بار گفتم بازم میگم....کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد کسی که خودشو به خواب زده رو نه......

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۴۶
اثبات می کنیم خدا ناقص نیست، چون اگه نقص داشته باشه دیگه نمی تونه کاملا عادل باشه، و خدا کاملا عادله.
به به !!! ماشا الله عجب آدمای قوی تو این سایت پیدا میشن !!!آقا بحثو جمع کردی !!! دمت گرم !!
تعریف خاصیت مستقل میدونی چیه !!؟؟من میگم عدالت خدا ناقصه و چون عدالت مستقل از قدرت هست قدرت خدا زیر سوال نمیره !! بنابراین خدا میتونه به اون معنا که همه چیو خلق کرده خدا باقی بمونه !!!

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۴۸
دین اسلام دارای شبهات بسیار زیاد و نقاط تاریک زیادی داره که برای جویندگان حقیقت کاملا قابل درک هستش اما خوب اکثرا کورکورانه و با تعصب قبول میکنند اسلام رو و این با منطق جور در نمیاد
شبهه رو باید رفتت دنبال جوابش و مطمئنا پیدا میشه
شماام لطفا اگه میشه قبلش بگید چه دینی رو قبول کردید؟؟؟؟؟؟؟؟

ستايشگر
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۴۹
به نام خدا.

اگه زجر کشیدن برا ساختن آدماس باید برا همه باشه !! نه اینکه یکی تو اوج ناز و نعمت و ... باشه بعد برگرده به یه ادم بدبخت بیجاره بگه عیب نداره تو داری خودتو میسازی و اون دنیا خدا جوابت و میده و ....

نه دیگه. اینجور باشه خدا همه رو باید تو یک موقعیت قرار بده. هرچند که هرکس که بخواد تو راه خدا حرکت کنه مثل برگ و باد ، مثل مور و ملخ ، بدبختی و سختی سرازیر میشه تو زندگیش تا راستگو از دغل باز شناحته بشه.

یه چیز دیگه. هیچکس نباید بدبختی رو تحمل کنه. بلکه باید تلاش کنه تا بیاد بالا. نباید بگه من مثلا عذا ندارم بخورم ، حتما امتحان خداست ، من میشینم نگاه میکنم. باید تلاش کنه و سخت کار کنه ، حالا اگه به نون رسید بدونه که خدا بهش نون داده و کباب نداده تا ببینه صبرش چقدره.

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۴۹
مرتد بر دو قسم است:
مرتد فطری و مرتد ملّی
مرتد فطری : کسی است که فطرتاً مسلمان بوده ،یعنی از پدرو مادری مسلمان، به دنیا آمده و خود هم مسلمان بوده بعداً مرتد شده است.
مرتد ملی: کسیاست که از پدر و مادر غیر مسلمان به دنیا آمده و بعد از رشد و بلوغ مسلمان شده و بعد ازمدتی از اسلام بر گشته است. این شخص را مرتد ملی می گویند. حکم مرتد فطری، قتل است
منم برا شما متاسفم که نمیتونی بحث کنیو شرو میکنی خاطره از اشناهاتون تعریف کردن....
حکم تو دین اسلام اینه...اما اینکه تو یه جامعه چیکار کنن ربط به اسلام نداره!
شماام که از اول مسلمون بودی میتونی تحقیق کنی دینتو تغییر بدی اما دین بهتر پیدا نمیکنی چون اسلام کاملترین دینه!!!!!!!
من هزارااااااااااااان بار گفتم بازم میگم....کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد کسی که خودشو به خواب زده رو نه......
دقت کردی من اگر از اسلام برگردم چون مرتد فطری حساب میشم حکمم اعدامه ؟؟؟؟

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۵۲
به نام خدا.

اسفند و اسفند دونه ، اسفند سی و سه دونه ، فوت فوت ، بترکه چشم حسود ایشالا ... فوت فوت...

خوب شما مگه نمیگید خدا باید منبع تمامی خوبی ها باشه؟

چه ربطی به لوپ داره؟

من میگم یه خدایی هست !! که قدرت داره و این قابل ثابت شدنه !! ولی من خدایی رو قبول میکنم که جمیع همه ی خوبی ها باشه !!!
که اینطور نیست !!!من میگم خدا باید جمیع خوبی ها باشه تا من قبولش کنم !! ولی نیست !!

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۵۳
به نام خدا.

نه دیگه. اینجور باشه خدا همه رو باید تو یک موقعیت قرار بده. هرچند که هرکس که بخواد تو راه خدا حرکت کنه مثل برگ و باد ، مثل مور و ملخ ، بدبختی و سختی سرازیر میشه تو زندگیش تا راستگو از دغل باز شناحته بشه.

یه چیز دیگه. هیچکس نباید بدبختی رو تحمل کنه. بلکه باید تلاش کنه تا بیاد بالا. نباید بگه من مثلا عذا ندارم بخورم ، حتما امتحان خداست ، من میشینم نگاه میکنم. باید تلاش کنه و سخت کار کنه ، حالا اگه به نون رسید بدونه که خدا بهش نون داده و کباب نداده تا ببینه صبرش چقدره.

خب چرا دقت نمیکنید ؟؟؟؟ کل بحث سر اینه که چرا خدا همه رو تو یه موقعیت قرار نمیده !! بعد شما میگی

نه دیگه. اینجور باشه خدا همه رو باید تو یک موقعیت قرار بده !!!!!!!!!!!

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۵۷
دقت کردی من اگر از اسلام برگردم چون مرتد فطری حساب میشم حکمم اعدامه ؟؟؟؟

شما کلا راجع به شبهه هاتون تحقیق نمیکنیدو فقط فکر میکنید؟؟؟؟....
مرتد بودن کلی احکام داره.....قبلا هم گفتم.....
جواب...:

۱)این ادعا یک تهمت است. اسلام هرگز نگفته است هر کس که از اسلام خارج شد مرتد است و باید اعدام شود.

۲) اگر مسلماني از روى تحقيق (نه هوا و هوس و فرار از تكاليف) به اين نتيجه رسيد كه دين ديگرى حق است، امكان خارج شدن از دين براي او وجود دارد ، اما اگر بخواهد در مقابل اسلام موضع گيري و مقابله نمايد ، مرتد محسوب شده و جامعه اسلامي با وجود شرايطي با او برخورد خواهد نمود. البته این برخورد الزاما اعدام نیست.

۳) مرتد از نظر اسلام كسي است كه به مبارزه با عقيده و ايمان و باور مردم در جامعه روي آورده و به اين جهت يك مجرم اجتماعي شناخته مي شود ، نه مجرم اعتقادي. زيرا اعتقاد ، جرم نيست و اين كه آيا در باور خود صداقت دارد يا نه و از روي تحقيق از دين خارج شده ، يا از روي هوا و هوس و با انگيزه هاي ديگر، تنها خداوند مي داند و پاداش و جزاي او نيز در آخرت خواهد بود ، اما از اين جهت كه قصد تخريب و تزلزل باور انسان ها را در جامعه داشته باشد و به مقابله با آن برخيزد ، مربوط به جنبه اجتماعي مي شود و حكومت ديني با آن برخورد خواهد كرد.

ستايشگر
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۵:۵۸
به نام خدا.

خب چرا دقت نمیکنید ؟؟؟؟ کل بحث سر اینه که چرا خدا همه رو تو یه موقعیت قرار نمیده !! بعد شما میگی

نه دیگه. اینجور باشه خدا همه رو باید تو یک موقعیت قرار بده !!!!!!!!!!!

لابد دوست نداره. البته تا اونجایی که میدونم ، تفاوت لازمه خلقته. تفاوت مخلوقات ، نشونه بی عدالتی نیست.

من میگم یه خدایی هست !! که قدرت داره و این قابل ثابت شدنه !! ولی من خدایی رو قبول میکنم که جمیع همه ی خوبی ها باشه !!!
که اینطور نیست !!!من میگم خدا باید جمیع خوبی ها باشه تا من قبولش کنم !! ولی نیست !!

شما قبول داری که خدا هست یا نه؟

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۶:۰۱
شما کلا راجع به شبهه هاتون تحقیق نمیکنیدو فقط فکر میکنید؟؟؟؟....
مرتد بودن کلی احکام داره.....قبلا هم گفتم.....
جواب...:

۱)این ادعا یک تهمت است. اسلام هرگز نگفته است هر کس که از اسلام خارج شد مرتد است و باید اعدام شود.

۲) اگر مسلماني از روى تحقيق (نه هوا و هوس و فرار از تكاليف) به اين نتيجه رسيد كه دين ديگرى حق است، امكان خارج شدن از دين براي او وجود دارد ، اما اگر بخواهد در مقابل اسلام موضع گيري و مقابله نمايد ، مرتد محسوب شده و جامعه اسلامي با وجود شرايطي با او برخورد خواهد نمود. البته این برخورد الزاما اعدام نیست.

۳) مرتد از نظر اسلام كسي است كه به مبارزه با عقيده و ايمان و باور مردم در جامعه روي آورده و به اين جهت يك مجرم اجتماعي شناخته مي شود ، نه مجرم اعتقادي. زيرا اعتقاد ، جرم نيست و اين كه آيا در باور خود صداقت دارد يا نه و از روي تحقيق از دين خارج شده ، يا از روي هوا و هوس و با انگيزه هاي ديگر، تنها خداوند مي داند و پاداش و جزاي او نيز در آخرت خواهد بود ، اما از اين جهت كه قصد تخريب و تزلزل باور انسان ها را در جامعه داشته باشد و به مقابله با آن برخيزد ، مربوط به جنبه اجتماعي مي شود و حكومت ديني با آن برخورد خواهد كرد.
شما خواهشا از خودت فلسفه در نیار !!!
یکی دو تا تاپیک تو همین سایت بود که نظر کارشناسا هم این بود که اگر مسلمان به دنیا بیای باید مسلمان بمونی وگرنه اعدام !! من حرف اونا که 2 برابر سن تو تو دین تحقیق کردن رو قبول دارم نه تو !! در ضمن دادگاه های اسلامی هم بر اساس نظر جنابعالی تصمیم نمیگیرند که اینقدر راحت مای اینجا برا خودت اظهار نطر میکنی !!

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۶:۰۴
به نام خدا.

لابد دوست نداره. البته تا اونجایی که میدونم ، تفاوت لازمه خلقته. تفاوت مخلوقات ، نشونه بی عدالتی نیست.

شما قبول داری که خدا هست یا نه؟

این اسم خدا غلط اندازه !! من میگم یه پدیده یا اتفاق (یا هرچی که اسمشو میذاری) به نام x یا هر چی که اسمشو میذاری هست که قدرت لا یزال هست ولی بدجنس و شرور !!!
شما فرمودید : لابد دوست نداره. البته تا اونجایی که میدونم ، تفاوت لازمه خلقته. تفاوت مخلوقات ، نشونه بی عدالتی نیست.
دوست نداره چون شرور و بد ذاته !! میخواد ببینه یه سری زجر میکشن تا بشینه به ریششون بخنده !!

ستايشگر
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۶:۰۹
به نام خدا.

این اسم خدا غلط اندازه !! من میگم یه پدیده یا اتفاق (یا هرچی که اسمشو میذاری) به نام x یا هر چی که اسمشو میذاری هست که قدرت لا یزال هست ولی بدجنس و شرور !!!
شما فرمودید : لابد دوست نداره. البته تا اونجایی که میدونم ، تفاوت لازمه خلقته. تفاوت مخلوقات ، نشونه بی عدالتی نیست.
دوست نداره چون شرور و بد ذاته !! میخواد ببینه یه سری زجر میکشن تا بشینه به ریششون بخنده !!

یه قدرت لایزال هست که شما رو خلق کرده. قدرت x. خوب؟ حالا اگه یکی بیاد بگه من اون قدرت x هستم که خلقت کرده شما چه انتظارهایی ازش دارید که اگر توی اون ببینید متوجه میشید این همون قدرت x هست؟

zahrarezaei
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۶:۰۹
شما خواهشا از خودت فلسفه در نیار !!!
یکی دو تا تاپیک تو همین سایت بود که نظر کارشناسا هم این بود که اگر مسلمان به دنیا بیای باید مسلمان بمونی وگرنه اعدام !! من حرف اونا که 2 برابر سن تو تو دین تحقیق کردن رو قبول دارم نه تو !! در ضمن دادگاه های اسلامی هم بر اساس نظر جنابعالی تصمیم نمیگیرند که اینقدر راحت مای اینجا برا خودت اظهار نطر میکنی !!
شما لطفا بحث کردنی ادب رو رعایت کن.... تا مجبور نشه کسی بهت بی احترامی کنه!....
باشه من یه موضوع جدید میذارم تو سایت تا ببینیم چی میشه.....!!!!!! الان باید برم اما عصر حتما این موضوع رو میذارم.... نظر کارشناسارم میبینیم....روز خوش

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۶:۱۲
به نام خدا.

یه قدرت لایزال هست که شما رو خلق کرده. قدرت x. خوب؟ حالا اگه یکی بیاد بگه من اون قدرت x هستم که خلقت کرده شما چه انتظارهایی ازش دارید که اگر توی اون ببینید متوجه میشید این همون قدرت x هست؟

من فقط اگه بفهمم قدرت منده قبول میکنم که کسیه که منو خلق کرده و ازش نشونه میخوام !!
ولی اگر بخوام اونو به عنوان کسی که باید بندگیشو بکنم قبول کنم باید ثابت کنه بقیه صفات خوب رو هم داره !!!

amirreza1990
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۶:۲۱
من باید برم !! به تجربه ثابت شده این بحثا تمومی نداره و هر چه قدر ادامه بدی بازم طرفین حرف هایی برا زدن خواهند داشت !!
فقط یه پیشنهاد دارم !! برید خداتون رو شکر کنید که این قدرت رو بهتون داده که ببینیدش و درکش کنید و بندگیش رو کنید !!! خوشحالم که خدای شما همه ی خوبی ها رو یک جا داره !! بنابراین قابل پرستیدنه !!!!پس برید بپرستیدش که راه درست همینه !! خوش به حالتون !!
ولی کسی که منو خلق کرده ( x ) نه تنها جمیع خوبی ها نیست بلکه یه نظر من بد جنسه !!!
ای کاش خدای من هم مهربون بود !! اون وقت دیگه به هیچ کی احتاج نداشتم !!
ای کاش خدای من با من مهربون تر بود !!
ای کاش ......
اگر وقت دوستان رو گرفتم شرمنده !! اگر به کسی توهین کردم شرمنده !!
برید !! برید به کار و زندگیتون برسید و وقتتون رو با امثال من تلف نکنید !!
برید خداتون رو شکر کنید و اونو هیچ وقت از یاد نبرید !!
یه بزرگی ( که یادم نمیاد کی بوده ) گفته خدا را در همه حال در یاد داشته بشید حتی در هنگام گناه تا او هم همیشه شما را در یاد داشته باشد حتی هنگام عذاب دادنتان!!
در پناه حق و خداحافظ !!!!:Gol::Gol::Gol:

ستايشگر
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۶:۲۴
به نام خدا.

من باید برم !! به تجربه ثابت شده این بحثا تمومی نداره و هر چه قدر ادامه بدی بازم طرفین حرف هایی برا زدن خواهند داشت !!
فقط یه پیشنهاد دارم !! برید خداتون رو شکر کنید که این قدرت رو بهتون داده که ببینیدش و درکش کنید و بندگیش رو کنید !!! خوشحالم که خدای شما همه ی خوبی ها رو یک جا داره !! بنابراین قابل پرستیدنه !!!!پس برید بپرستیدش که راه درست همینه !! خوش به حالتون !!
ولی کسی که منو خلق کرده ( x ) نه تنها جمیع خوبی ها نیست بلکه یه نظر من بد جنسه !!!
ای کاش ......
یه بزرگی ( که یادم نمیاد کی بوده ) گفته خدا را در همه حال در یاد داشته بشید حتی در هنگام گناه تا او هم همیشه شما را در یاد داشته باشد حتی هنگام عذاب دادنتان!!
در پناه حق و خداحافظ !!!!:Gol::Gol::Gol:

چه پست نهایی باحالی! شما هم موفق باشید.

behrooz_313
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۶:۵۳
ای کاش ......
در پناه حق و خداحافظ !!!!:gol::gol::gol:شک ندارم معنی دعای ابو حمزه که بهت گفتم رو نخوندی
پس راست میگی بحث با تو نتیجه ای نداره
یا حق

اندیشمند
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۹:۲۹
چرا خدا اجازه خودکشی به بشر را نمی دهد؟ایا زنده نگه داشتن زورکی و تحمیل شده ادمی و کسانی که نمی خواهند باشند متضاد با عدالت نیست.چرا خدا ازادی بیان را از انسان گرفته و گفته حق اعتراض و شکایت نداری؟چرا به کسانی که زندگی خدا و نعمتهایش را نمی خواهند کافر میگویند؟ خدا چگونه عادلیست که همه چیز را به زور میدهد .خدا چه جور حکومتی دارد ؟ کسانی که نمی خواهند زندگی کنند باید چه کسی از نمایندگان خدا را ببینند؟چرا خدا جوابگوی بشر نیست و همیشه ما باید جوابگوی خدا باشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام خدمت شما دوستان

يك واقعيتي كه نبايد منكر آن شويم اينست كه گاه در زندگي انسان مشكلاتي پيش مي آيد كه بسيار سخت و طاقت فرساست .

اما نكته اينست كه شيوه برخورد با اين مشكلات چگونه بايد باشد؟

آيا خودكشي مي تواند دردي را دوا كند؟براي اين پرسش پاسخ هاي بسياري داده شده كه چون مربوط به پرسش نيست و دوستمون از جنبه كلامي بحث سوال دارند به همان بحث ميپردازيم و وارد بحث روانشناسي آن نميشوم.

خودکشی از نظر اسلام از گناهان کبیره محسوب می شود، انجام آن حرام می باشد، و مرتکبین آن اهل دوزخ اند.

معناي عادل بودن خداوند اين نيست كه خداوند هركاري كه انسان بخواهد انجام دهد بلكه معناي اجمالي عدالت الهي آن است كه خداوند با هر موجودي آنچنان كه شايسته آن است رفتار كند و آن را در موضعي كه در خور آن است بنشاند.

امام علي(عليه السلام) در بيان عدل خداوند مي فرمايند:

التوحید الا تتوهمه، و العدل الا تتهمه؛[نهج البلاغه، حكمت 470] توحید آن است كه درباره خداوند با وهم و پندار داوری نكنی، و عدل آن است كه خداوند را به كارهای ناروا متهم نسازی».

نظیر این سخن از امام صادق ـ علیه السلام ـ نیز روایت شده است، چنان كه فرموده است:

«اما التوحید فان لا تجوز علی خالقك ما جاز علیك، و اما العدل فان لا تنسب الی خالقك ما لامك علیه؛[شیخ صدوق، توحید، ص 96] توحید آن است كه صفات نقص و حاجت را كه بر تو رواست به خدا نسبت ندهی، و عدل آن است كه آنچه خداوند انجام آن را برای تو ناپسند دانسته است، به خداوند نسبت ندهی.»

اندیشمند
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۹:۳۲
مي دانيم خداوند عادل است و ظلم نمي كند، منشاء ظلم و بى عدالتى يا جهل است و يا عجز و نياز و هيچ يك از اين ها در خداى توانا و دانا و بى نياز يافت نمى شود. بنابراين، ممكن نيست ظلم از خدا صادر شود.

و همچنين ظـلم بـه هـمـه مـعـانـى و مـصـاديـقـش، بـه حـكـم و درك عـقـل ، قـبـيح است و محال است خداوند كار قبيح انجام دهد. پس خداوند طبق حكمت و علم خود بهترين چيزها را براي بندگان خود ميخواهد و بهترين وسيله ها را براي رسيدن به كمال براي او به كار ميبرد.

در واقع كسي كه به خداوند آنگونه كه هست اعتقاد دارد شايسته نيست چنين سوال كند كه فلان كار خدا با عدالت او سازگاري ندارد زيرا لازمه آن اينست كه خداوند را عادل ندانيم در حاليكه پيش فرض خداشناسي اينست كه خداوند از هرگونه نقص و ظلم به دور است.در واقع انساني كه خدا را بشناسد ديگر اين سوال را نخواهد كرد بلكه بهتر است سوال چنين پرسيده شود:حكمت حرمت خودكشي چيست؟

اندیشمند
۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۱۹:۳۶
عدل الهى در تكوين و تشريع و جزا تجليات گوناگونى دارد، كه ذيلا به شرح هر يك مى ‏پردازيم:

الف - عدل تكوينى: خداوند به هر موجودى آنچه را كه شايستگى آن را دارد عطا مى‏كند، و هرگز استعدادها را در مقام افاضه وايجاد ناديده نمى‏گيرد. قرآن مى‏ فرمايد:‹‹ربنا الذي اعطى كل شي‏ء خلقه ثم هدى›› (طه/50) پروردگار ما كسى است كه نيازهاى وجودى هر چيزى را به او عطا كرده و او را هدايت مى‏ كند.

ب - عدل تشريعى: خدا انسان را كه شايستگى كسب كمالات معنوى را دارد، با فرستادن پيامبران و تشريع قوانين دينى هدايت مى ‏كند، و نيز انسان را به آنچه خارج از توان او است تكليف نمى ‏كند. چنانكه مى ‏فرمايد:

‹‹ان الله يامر بالعدل و الاحسان و ايتاء ذي القربى وينهى عن الفحشاء والمنكر والبغى يعظكم لعلكم تذكرون››(نحل/90): خدا به دادگرى و نيكى و دستگيرى از نزديكان فرمان مى ‏دهد، و از فحشا وكار ناروا و ستم نهى مى ‏كند، شما را پند مى ‏دهد باشد كه متذكر شويد. از آنجا كه عدل و نيكى و دستگيرى از بستگان، مايه كمال انسان، و آن سه فعل ديگر مايه سقوط اوست، سه فعل نخست را واجب ساخته و از سه فعل اخير نهى كرده است.

همچنين درباره اينكه تكليف الهى فراتر از توان انسان نيست مى ‏فرمايد:‹‹لا يكلف الله نفسا الاوسعها›› (مؤمنون/62): خدا هيچ انسانى را جز به مقدار توانش تكليف نمى‏ كند.

ج - عدل جزايى: خدا هرگز به مؤمن و كافر، و نيكوكا ر و بدكار، از نظر پاداش و كيفر يكسان نمى ‏نگرد، بلكه هر انسانى را مطابق استحقاق و شايستگى او، پاداش و كيفر مى ‏دهد. بر همين اساس، تا تكاليف خود را از طريق پيامبران به انسانها ابلاغ نكند و به اصطلاح اتمام حجت ننمايد، هرگز آنها را مؤاخذه نمى ‏كند، چنانكه مى ‏فرمايد:

‹‹وما كنا معذبين حتى نبعث رسولا›› (اسراء/15): تا پيامبرى را نفرستيم، هرگز عذاب نمى ‏كنيم.

و نيز مى‏ فرمايد: ‹‹و نضع الموازين القسطليوم القيامة فلا تظلم نفس شيئا›› (انبياء/47): در روز رستاخيز ترازوهاى عدل را برپا مى ‏داريم، پس به هيچ كس كمترين ستمى نمى ‏شود.(آموزش كلام اسلامي،محمد سعيدي مهر،ص316)